کد خبر 630132
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۷

عبدالرحمن الراشد، نویسندۀ مشهور سعودی و مدیر پیشین شبکۀ العربیه، گفت که برخی از علمای سعودی تکفیری هستند و باید با آن ها مقابله شود.

به گزارش مشرق، الراشد در مقاله ای با عنوان "جهل یک آیین واحد است" که در روزنامۀ سعودی "الشرق الاوسط" چاپ لندن منتشر شد، دربارۀ کنفرانس گروزنی در چچن نوشته: «برخی منسوبان به علم از جمله بعضی علمای بزرگ سلفی در عربستان و سایر کشورها، تکفیری هستند و باید با آنها مقابله کرد».

وی که در این نوشتار با اظهارات "احمد عدنان"، دیگر نویسندۀ سعودی، در مقاله ای تحت عنوان "کنفرانس گروزنی، شمعی که تاریکی را به چالش کشید"، همسو و هم نظر می شود تأکید می کند که «همان گونه که تعمیم دادن این موضوع اشتباه است،منحصر دانستن مشکل به سلفی ها و سعودی ها نیز راه به جایی نمی برد».

الراشد خاطرنشان می کند «کسی منکر مشکلات افراط گرایی و خطر نتایج تفکر تروریستی آن نیست اما منحصر کردن آن در یک فرقۀ خاص نیز تحریف تاریخ است».

وی در ادامه می افزاید: «سلفی گری سنتی، مانند آن چه در عربستان دیده می شود، سیاست را به سیاستمداران وا می گذارد اما مفاهیم سلفی ها در چهار دهۀ اخیر مورد تمسخر واقع شده و در اثر اختلاط با سایر گروه های سنی تغییر کرده است».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha