وقتی که به سن سربازی رسید به ژاندارمری شهر گرگان مراجعه کرد و مراحل آموزش خدمت سربازی را در تیپ 30 گرگان سپری کرد و پس از یک سال حضور فعال در میادین نبرد، در منطقه عملیاتی اندیمشک به شهادت نائل آمد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، امروز ششم شهریورماه سالروز شهادت شهید «حاجی محمد سقر» از شهدای ترکمن استان گلستان است. لذا در سطور زیر زندگینامه پربارش را مرور می‌کنیم:

شهید حاجی محمد سقر در دوازدهمین روز شهریورماه سال 1338 در روستای سقریلقی از توابع شهرستان آق قلا به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم ادامه داد و سپس آماده انجام خدمت سربازی شد.

وی در دوران تحصیل مجبور بود برای تحصیل بین روستا و شهر آق‌قلا رفت و آمد کند و اوقات فراغت روزانه و هفتگی خود را با کار و تلاش در زمین زراعی سپری کند و در امر تامین معاش خانواده یاری رسان باشد.

وقتی که به سن سربازی رسید به ژاندارمری شهر گرگان مراجعه کرد و پس از پذیرش جهت آموزش به تیپ 30 گرگان اعزام و مراحل آموزش خدمت سربازی را در آنجا سپری کرد و به مدت دوازده ماه در میادین نبرد حضور فعال داشت تا اینکه بر اثر اصابت گلوله صدامیان در منطقه عملیاتی اندیمشک در تاریخ ششم شهریورماه سال 1360 به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد.
منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس