کد خبر 611377
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳

معاون حمل و نقل و مهندسی ترافیک پلیس‌راه راهور ناجا از محرومیت رانندگان اتوبوس های متخلف از رانندگی خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ ابراهیم وهاب‌زاده گفت: رانندگانی که مرتکب برخی تخلفات خصوصا تخلفات حادثه‌ساز شوند و یا در تصادفات فوتی و جرحی مقصر باشند، از 10 روز تا حتی چند سال بدون دفترچه می مانند و از رانندگی محروم خواهند بود.
 
وی افزود: در سه ماهه نخست امسال نزدیک به 2100 دفترچه رانندگان متخلف ضبط و بایگانی شده که از این تعداد، حدود 500 مورد مربوط به تخلفات حادثه‌ساز بوده است.
 
این مقام ارشد پلیس‌راه راهور ناجا با توضیح این موضوع که بیشترین آمار ضبط دفترچه‌های راننده‌های اتوبوس مربوط به تخلفات حادثه‌ساز و همین طورعدم ثبت ساعت در پاسگاه مسیر (هرکدام حدود 500 مورد) بوده است، به تخلفات دیگر اشاره کرد و گفت: بعد از این دو مورد، رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و روان گردان یا مشروب الکلی، باعث ضبط حدود 150 دفترچه در این سه ماه شده است.
 
در این میان، عدم استفاده از کمربند ایمنی با حدود 130 مورد و رانندگی بیش از زمان مقرر در شبانه‌روز با 120 مورد، در رده بعدی تخلفاتی قرار گرفته که رانندگان اتوبوس را موقتا از تردد و رانندگی محروم کرده است.
 
طبق توضیحات سرهنگ وهاب زاده، مقصر بودن در تصادف جرحی یا فوتی با بیش از 40 مورد، خرابی دستگاه سرعت‌نگار با 36 مورد، کسب حد نصاب نمرات منفی در گواهینامه رانندگان با حدود 20 مورد در رده‌های بعدی تخلفاتی قرار داشته‌اند که منجر به ضبط و بایگانی دفترچه ثبت ساعت رانندگان اتوبوس شده‌اند
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس