رأی برخی اعتدالگرایان عضو ائتلاف امید به علی لاریجانی در ریاست مجلس، اصلاح‌طلبان را به شدت آشفته کرده است.

به گزارش مشرق، خبرگزاری ایلنا دراین‌باره نوشت: یک منبع نزدیک به خاتمی می‌گوید مجید انصاری پیغام اعتراض خاتمی را نسبت به عملکرد مدعیان اعتدال در انتخاب هیئت رئیسه به روحانی رسانده بود.
 
به گزارش ایلنا، اولین روزهای جلوس نمایندگان مجلس دهم بر صندلی‌های سبز پارلمان، روزهای آرامی برای دولت و مجلس نبود؛ از همان زمانی که نمایندگان اعتدالگرای مجلس در دوگانه اصلاح‌طلب- اصولگرا با علی لاریجانی بیعت کردند، پیش‌بینی روزهای سخت برای اصلاح‌طلبان کار دشواری نبود. با این حال اعتدالیون که وزنه تعادل مجلس هستند خیلی زود به اعتدال معنایی دیگر دادند و از دولت طلب قدرت بیشتر کردند. در حالی روحانی به کرمانشاه می‌رود که نمایندگان اعتدالگرای کرمانشاهی در بیانیه‌ای گفته‌اند که رئیس‌جمهور  را در این سفر به خاطر بی‌توجهی به مطالبات استانی همراهی نخواهند کرد.
 
حالا  در حالی که محمدرضا عارف از جایگاه ریاست فراکسیون  امید به نمایندگان تشر رفته که با دولت مهربان باشید، جمعی از نمایندگان در رسانه‌های اصولگرا بیانیه می‌دهند و برای وزیر کار خط و نشان می‌کشند. این خط و نشان فقط برای وزیر نیست. جمعی نمایندگان مجلس از استان گلستان و خراسان جنوبی نیز برای استانداران خط و نشان کشیده‌اند.
 
ایلنا می‌افزاید: « نماینده همشهری رئیس مجلس نیز برای معاون پارلمانی یکی از وزارتخانه‌ها خط و نشان کشید و صحن مجلس را به صحنه درگیری تبدیل کرد. معاون وزیر جهاد کشاورزی هم بعد از این اتفاق، توضیح داد ماجرا چه بوده است. نتیجه اختلاف‌ها این بود که مجید انصاری از معاونت پارلمانی روحانی رفت تا چهره نزدیک به لاریجانی - حسینعلی امیری معاون رحمانی فضلی بود و رحمانی فضلی در صدا و سیما معاون لاریجانی بوده است - در این جایگاه قرار بگیرد.
 
به نظر می‌رسد فضاسازی ایلنا بیشتر برای تحریک دولت علیه نمایندگان و پنهان کردن ناراحتی شدید افراطیون مدعی اصلاحات پشت سر روحانی باشد.
 
اذعان به ناراحتی خاتمی از انتخابات ریاست‌مجلس در حالی است که  مدعیان اصلاح‌طلبی سعی کرده بودند با برجسته کردن عبارت وی (تکرار می‌کنم) به این رأس فتنه بها بدهند.
منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس