معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از برخی کشورهای منطقه که با گروهک هایی نظیر منافقین میتینگ برگزار می‌کنند، گفت:سرنوشت کسانی که با گروه‌های تروریستی گره بخورد همانند سرنوشت صدام خواهد بود.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری عصر امروز ( چهارشنبه) در جریان سفر به شهرستان رباط کریم و بازدید از طرح های تولیدی گروه صنعتی درخشان، به همراه وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنعت، معدن و تجارت و استاندار تهران ضمن بازدید از خط تولید و نمایشگاه باطری های لیتیومی در جریان ظرفیت تولید این واحد که از مجموعه های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است قرار گرفت.

جهانگیری با تأکید براینکه دولت تدبیر و امید از ابتدا اصرار داشت که به نیروهای مسلح و تامین نیازهای آنها به صورت ویژه توجه کند گفت: علی رغم محدودیت های بودجه ای به خصوص در سال 94 و اوایل سال 95، خوشبختانه نیازهای نیروهای مسلح و وزارت دفاع هم در بخش ارزی و هم در بخش ریالی از رشد قابل توجهی برخوردار بود و محدودیت های دولت به هیچ وجه مانع نشد که تامین نیازهای نیروهای مسلح با محدودیت مواجه شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با یادآوری اینکه مردم ایران امروز در شرایط بسیار خوبی از لحاظ امنیت قرار دارند تصریح کرد: ایران در منطقه ناامن و پرتلاطمی واقع شده و دشمنان ملت ایران هدفشان این است که ناامنی را به داخل ایران بکشانند و باعث رنج و آزار مردم شوند اما به همت نیروهای مسلح،  جمهوری اسلامی ایران کانون امنیت و ثبات منطقه است و مردم و دولت باید قدردان آنها باشند.

وی با انتقاد و ابراز تاسف از برخی کشورهای منطقه که با گروهک هایی نظیر منافقین میتینگ و جلسه برگزار می کنند خاطرنشان کرد: این کشورها تصور می‌کنند که با این اقدامات می توانند کارهای مهمی در جهت مخالفت با جمهوری اسلامی ایران و حمایت از گروهک های مخالف انجام دهند.

جهانگیری افزود: این کشورها تلاش می‌کنند که این پیام را به مردم ایران بدهند که با گروهک هایی نظیر منافقین مشارکت و همکاری دارند اما در حقیقت هیچ گروهی نزد ملت ایران منفورتر از گروهک منافقین نیست چرا که گروهک منافقین مردم بیگناه و مظلوم و نیز مقامات این کشور را کشته اند.

جهانگیری با یادآوری اینکه گروه منافقین در دوران دفاع مقدس نیز در صف لشکریان صدام علیه مردم خودشان اسلحه کشیدند تصریح کرد: برخی کشورهای تازه به دوران رسیده منطقه تصور می کنند می توانند با حمایت از این گونه گروهک ها با جمهوری اسلامی ایران مخالفت کنند اما باید بدانند که سرنوشت کسانی که با گروه های تروریستی  گره بخورد همانند سرنوشت صدام خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به شرایط ویژه اقتصادی کشور و نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اظهار داشت: پیام این نامگذاری این است که هر کس که به آینده ایران علاقمند است باید به صحنه عمل آمده و در زمینه حل مسائل اشتغال و رفع موانع پیش روی تولید کشور هر کاری که می تواند انجام دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات و دستاوردهای مجموعه های تولیدی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این وزارتخانه هم تامین کننده نیروهای مسلح کشور بوده و تولیدات آن در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است و هم در بخش صنایع غیرنظامی نیز شاهد پیشرفت و دستاوردهای خوبی در این وزارتخانه بوده ایم که نمونه آن تولید باطری های پیشرفته خودرو و توان صادرات باطری به میزان 2 میلیون عدد در سال است.

جهانگیری افزود: این ظرفیت و توانمندی که در این مجموعه شکل گرفته سرمایه بزرگی برای کشور است که می تواند به کمک صنعت ایران بیاید.

معاون اول رئیس جمهور  همچنین با اشاره به تولیدات این وزارتخانه در بخش حمل و نقل الکترونیکی خاطرنشان کرد: باید به سمت توسعه حمل و نقل الکترونیکی به ویژه در شهرهای بزرگ نظیر تهران حرکت کنیم چرا که نتیجه یک مطالعه درخصوص آلودگی هوای تهران نشان می دهد که مهمترین و اصلی ترین دلیل آلایندگی این کلانشهر موضوع حمل و نقل و خودروها هستند.

جهانگیری بر لزوم جایگزین کردن خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده و نیز استفاده از خودروهای گازسوز تاکید کرد و گفت: البته مهمترین اقدام در این زمینه استفاده از خودروها و موتورسیکلت های الکترونیکی است که البته در مقطع فعلی قیمت این خودروها برای مردم مقرون به صرفه نیست که باید در آینده تلاش کنیم امکان استفاده از خودرو ها و موتورهای الکترونیکی برای مردم فراهم شود.

وی در پایان با اشاره به دستاورد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه خارج کردن واحدهای صنعتی از تهران گفت: خارج کردن واحدهای صنعتی از داخل شهرها یک اولویت مهم است و وزارت دفاع در این زمینه کاری ارزشمند و ملی انجام داده است.
 
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha