کد خبر 602952
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶

نماینده متقاضیان مسکن مهر پردیس با بیان اینکه تحویل قبل از افتتاح واحدهای مسکن مهر یک ایده جدید از سوی مدیرعامل این شهر بوده که در سایر شهرها نیز اجرا شده است، گفت: تحویل و پس گرفتن کلید واحدهای مسکونی ایده خوبی است که بد جلوه داده شد.

به گزارش مشرق، نبی‌الله قدیری در پاسخ به این سوال که دلیل تحویل و سپس بازپس‌گرفتن کلید واحدهای متقاضیان فاز 11 مسکن مهر پردیس چیست، گفت: شرکت عمران پردیس رسماً اعلام کرده است که این تحویل‌ها به معنای افتتاحیه نیست بلکه افتتاحیه رسمی بعد از تحویل واحدهای مسکونی است یعنی به عبارتی مالکان واحدهای مسکونی را تحویل بگیرند و بعد از رفع مشکلات، افتتاح رسمی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: جریان بازپس‌گیری کلیدها هم این گونه بوده است که قفل‌های درب ضد سرقت دو دسته کلید دارند که یک کلید آن تحت عنوان کلید کارگاهی در اختیار کارگران و نگهبان‌ بلوک‌ها قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: کلید اصلی و ضد سرقت نیز در اختیار مالکان قرار می‌گیرد و زمانی که کلید اصلی در اختیار مالک قرار می‌گیرد و مالک با آن کلید اصلی وارد واحد مسکونی می‌شود دیگر آن کلید کارگاهی عملاً از کار می‌افتد و دیگر هیچ قفلی را باز نمی‌کند.

*قیمت نهایی واحدهای مسکونی فاز 11 پردیس 39 میلیون و 750 هزار تومان/33 میلیون بدهند قرارداد تحویل می شود

قدیری با اشاره به اینکه علت تحویل و پس گرفتن کلیدها این بوده است، گفت: در این راستا شرکت عمران پردیس اعلام کرده است که قیمت نهایی فاز 11 مسکن مهر پردیس 39 میلیون و 750 هزار تومان با کلیه نصبیات و هزینه‌های تأسیسات روبنایی و زیربنایی است، بنابراین اگر متقاضیان 33 میلیون تومان واریز کرده باشند قرارداد نهایی پنج برگی و پیش فروش در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

نماینده متقاضیان مسکن مهر پردیس خاطرنشان کرد: متقاضیانی که 39 میلیون و 750 هزار تومان را واریز کرده باشند و قرارداد فروش اقساطی هم با بانک منعقد کرده باشند واحد مسکونی تحویل آنها می‌شود.

به گفته وی، این اقدام تحویل قبل از افتتاح شامل بلوک 89 ، 90 و 91 فاز 11 (محله ایرانشهر) است که هر بلوک شامل 59 واحد مسکونی می‌شود.

قدیری افزود: از لحظه‌ای که متقاضی مبلغ 39 میلیون و 750 هزار تومان را واریز کرد و کلید را تحویل گرفت می‌تواند در واحد مسکونی خود ساکن شود.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر روزانه چه تعداد متقاضی برای تحویل واحدهای مسکونی فرا خوانده می‌شوند، اظهارداشت: متاسفانه متقاضیان هنوز اطلاع زیادی از جزئیات این اقدام ندارند و روز گذشته که روز دوم تحویل‌ها بود از 50 نفری که با آنها تماس گرفته شد تا برای تحویل واحد مسکونی خود به پردیس بیایند 43 نفر حاضر شدند و از این تعداد 5 نفر آورده خود را (39 میلیون و 750 هزار تومان) تکمیل و کلید را تحویل گرفتند.

به گفته وی، از 35 نفر روز اول که دعوت شده بودند به 5 نفر تحویل قطعی صورت گرفت و مابقی هنوز آورده خود را تکمیل نکرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که سر و صدای زیاد و مشکلات به وجود آمده در تحویل کلید و سپس بازپس گیری کلیدها شاید به این دلیل بود که تحویل قبل از افتتاح برای اولین بار در تهران انجام می‌شود، گفت: این روشی است که مدیر عامل جدید شهر پردیس اجرا کرده و اعلام کرده است که در سایر شهرها که مدیرعامل بوده این اقدام موفق عمل کرده است.

قدیری ادامه داد: به هر حال تهران با سایر شهرها متفاوت است و سایر شهرها حساسیت‌های تهران را ندارند و شاید در آنجا بدون مشکل اجرا شده است.

*غیرقانونی بودن برداشت 11 میلیون تومانی از حساب متقاضیان

نماینده متقاضیان مسکن مهر پردیس افزود: به هر حال شروع شدن این اقدام بهتر از این است که کار در یک مرحله‌ای مسکوت باقی بماند و از این مبلغ 39 میلیون و 750 هزار تومان، 11 میلیون تومان تحت عنوان هزینه‌های تأسیسات زیربنایی و روبنایی از حساب متقاضیان برداشت شده است.

وی افزود: این اقدام از وظایف حاکمیتی است و ربطی به متقاضیان ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این برداشت قانونی است، گفت: از نظر ما این اقدام خلاف قانون است و دستورالعمل دولت بوده است و شکایت این موضوع به دیوان عدالت اداری ارائه شده است و ما منتظر هستیم تا در این خصوص رأی صادر شود.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس