کد خبر 597614
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰

بر اساس آمار گمرک در فصل بهار چین همچنان اولین شریک تجاری ایران باقی ماند و بیش از دو میلیارد دلار کالا از این کشور به ایران صادر شد.

به گزارش مشرق، بر اساس آمار گمرک در فصل بهار تجارت ایران همچنان چینی باقی ماند و این کشور اولین صادرکننده کالا به ایران بود که بیش از دو میلیارد دلار کالا از این کشور به ایران صادر شد.
 
البته واردات از این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۲۰٫۷۴ درصد و از نظر ارزشی ۲۱٫۶۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 
بر اساس این گزارش امارات متحده عربی دومین کشور صادرکننده کالا به ایران بود و بیش از یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار کالا از این کشور به ایران صادر شد. واردات از این کشور با کاهش ۳۷٫۳۴ درصدی از نظر وزنی و ۳۶٫۸۱ درصدی از نظر ارزشی همراه بود.
 
سومین کشور صادرکننده کالا به ایران جمهوری کره بود که ۶۴۹ میلیون و 574 هزار و ۵۳۶ دلار کالا از این کشور به ایران صادر شد. واردات از این کشور از نظر وزنی ۳۵٫۵۱ درصد و از نظر ارزشی ۳۰٫۰۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 
این گزارش می‌افزاید ترکیه چهارمین کشور صادر کننده کالا به ایران بود که ۶۳۰ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۱۶ دلار از این کشور به ایران صادر شد و واردات از این کشور از نظر وزنی ۴۷٫۰۶ درصد و از نظر ارزشی ۱۹٫۵۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
 
فدراسیون روسیه نیز در فصل بهار به جمع کشورهای صادرکننده کالا به ایران پیوست و ۵۳۹ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۲۴۱ دلار کالا از این کشور به ایران صادر شد. واردات از این کشور از نظر وزنی ۲۱٫۶۳ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۲۷۶٫۹۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
آمار گمرک حاکی از آن است که هند، آلمان و سوئیس، ایتالیا، هلند، فرانسه، برزیل، انگلستان، و سنگاپور از دیگر کشورهای صادر کننده کالا به ایران هستند.
 
این گزارش می‌افزاید سوئد، مالزی، تایوان، اسپانیا، پاکستان و ژاپن از دیگر کشورهای صادرکننده کالا به ایران در فصل بهار هستند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
    0 0
    این نگران کنند نیست، نگرانی وقتی که بیشتر کالاهایی که وارد شدند کالاهای بنجل باشه.