انتشار خبر حقوق ۵۷ میلیونی، وام ۳۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد و کمک‌هزینه اوقات فراغت فرزندان رئیس صندوق توسعه ملی، بر جنجال فیش‌های نجومی مدیران دولتی دمیده است.

واکنش جوانترین عضو مجلس به حقوق نجومی پدرش چیست؟گروه اقتصاد مشرق - بعد از افشای فیش حقوقی چند ده‌میلیونی برخی مدیران عالی‌رتبه بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک رفاه که طی چند هفته پیش رسانه‌ای شد، بهانه‌تراشی‌ها و ادله ریز و درشت بسیاری مطرح شد.

پشت‌بند این حرف و حدیث‌ها یک نفر عذرخواهی کرد و یک نفر استعفا کرد و عده‌ای هم قول پیگیری و رسیدگی دادند تا شاید تسلی دل میلیون‌ها کارگر و کارمندی باشند که سر و ته برجشان را با وصله و پینه به هم می‌رسانند؛ اما هنوز این عذر و بهانه‌ها داغ این تخلف قانونی را سرد نکرده، چشممان به جمال یک فیش عجیب و غریب تازه روشن شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده که روابط عمومی صندوق توسعه ملی نیز حاضر به تکذیب آن نشده، رئیس صندوق توسعه ملی در حالی ماهیانه ۵۷ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که کمک‌هزینه ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندانش نیز در فیش حقوقی وی لحاظ می‌شود.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی (صفدر حسینی)، از فروردین تا اسفند سال 94 به‌طور میانگین، 57 میلیون و 400 هزار تومان بابت حقوق آن هم فقط از این صندوق دریافت کرده است؛ به‌عبارت دیگر حسینی در سال گذشته جمعاً حدود 686 میلیون تومان بابت حقوق از صندوق توسعه ملی گرفته است چراکه قطعاً این دست از مدیران در بخش‌های دیگر خصوصی یا عمومی نیز به‌عنوان عضو یا رئیس هیئت مدیره فعالیت دارند.

جالب اینکه رئیس صندوق توسعه ملی که با حقوق میانگین ماهانه 57 میلیون فقط از یک دستگاه، بعید می‌رسد زندگی‌اش لنگ وام باشد، 300 میلیون تومان نیز تسهیلات وام آن هم با نرخ سود چهار درصد دریافت کرده است.

آنچه در این فیش حقوقی جالب‌تر از میزان دریافتی و اعداد و ارقام درشت آن است، عناوین و مواردی است که آقای رییس را مستحق دریافت حقوق 57 میلیون تومانی کرده است، مواردی که به‌احتمال زیاد بسیاری از آنها را در هیچ فیش حقوقی دیگری ندیده‌اید، عناوینی که بیشتر شبیه یک طنز تلخ است تا واقعیت...

مزد شغل، مزد سنوات نهایی، حق پست نهایی، حق اولاد، حق مسکن، حق خواروبار، حق شیفت، حق تلفن همراه (360 هزار تومان)، اضافه کار، ایاب و ذهاب (جالب اینکه مدیران ما خودروی دولتی به‌همراه راننده دارند)، یارانه غذا، هزینه پزشکی، هزینه‌های دندانپزشکی، یک‌سی‌ام پرداختی، اعیاد (بر اساس فیش‌های حقوقی موجود، تقریباً در بیشتر ماه‌های سال آقای رئیس بابت اعیاد، دریافتی داشته است و این غیر از دریافتی‌های عید نوروز است)، بهره‌وری سه‌ماهه، کمک‌هزینه اوقات فراغت فرزندان، کمک‌هزینه خرید لباس، کمک‌هزینه خرید کتاب، کمک‌هزینه سفر، کمک‌هزینه ورزش، کمک‌هزینه تحصیلی و پاداش (آقای رئیس در فیش حقوقی مرداد، 5 میلیون تومان و در شهریور هشت میلیون تومان پاداش دریافت کرده است) از جمله عناوین موجود در فیش حقوقی آقای رئیس است.

واکنش جوانترین عضو مجلس به حقوق نجومی پدرش چیست؟به‌عبارت دیگر، علاوه‌بر وجود برخی عناوین عجیب و غریب مثل حق پست نهایی، مزد سنوات نهایی، یک‌سی‌ام پرداختی و بهره‌وری سه‌ماهه؛ آقای رئیس هزینه تلفن همراه، ایاب و ذهاب، کمک‌هزینه اوقات فراغت فرزندان، کمک‌هزینه خرید کتاب، کمک‌هزینه سفر، کمک‌هزینه ورزش و کمک‌هزینه تحصیل خود را هم از صندوق توسعه ملی دریافت می‌کند.

* واکنش دختر به حقوق پدر چيست؟

آنچه که فیش حقوقی رئیس صندوق توسعه ملی را مهمتر ساخته، حضور دختر وی در مجلس است.

سیده فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی جوان‌ترین نماینده مجلس دهم است که از طریق لیست اصلاح‌طلبان تهران وارد بهارستان شده است.

مطابق قانون اساسی،‌ مجلس علاوه بر قانونگذاری، وظیفه نظارت بر اجرای قوانین توسط مجریان دولتی را نیز دارد.

با توجه به این که فاطمه حسینی به عضویت کمیسیون اقتصادی مجلس درآمده و نظارت بر مدیریت دستگاه‌های اقتصادی همچون صندوق توسعه ملی نیز مستقیماً در حوزه کار کمیسیون اقتصادی مجلس است، باید دید واکنش دختر به دريافت هاي صدها ميليوني پدر چه خواهد بود؟

با توجه به متن سوگند نمایندگان مجلس طبق اصل ۶۷ قانون اساسی، خانم حسینی مکلف به تلاش برای پیگیری تخلفات در دستگاه‌های اجرایی همچون حقوق کلان پدرش در صندوق توسعه ملی است.

در متن سوگندنامه نمایندگان آمده است:‌

بسم الله الرحمن الرحیم

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»

بنابراین خانم حسینی که سوگند خورده در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آنان را مدنظر داشته باشد، انتظار اين است كه اين نماينده مردم تهران بر طبق این سوگند، نسبت به دريافت‌هاي ده‌ها ميليوني و وام‌هاي 300 ميليوني پدر و همكارانش موضع‌گیری و آن را پيگيري نمايد.
 
*علیرضا ابراهیمی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 136
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 252
 • ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  با همین حقوق بالا تونست دخترش رو نماینده مجلس کنه
 • دریجانی ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  1 0
  آه و صد آه و هزاران آه
 • علی ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مشرق جون یه چیزی میگم بین خودمون بمونه قول میدی ؟ ....کل مردم فاسد شدند مردم ایران دقیقا خلق و خوی مردم کوفه را پیدا کردند هرجا زر و سیم است مردم برایش هورا میکشند و هر جا بی پولی باشد فرستاده خدا هم باشی تنها خواهی ماند و سرت را بر تنت میگذارند لپ کلام این اخر خط است در ایران هیچ حزب و گرایش و شخصیت محبوبیت لازم از سوی مردم را ندارد فقط میتوانید مردم را بخرد ولاغیر ...............
 • احمدی ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من لنگ 800 هزار تومان پول برای شهریه دانشگاهمم هست که اینها با پول امثال من چه کارهای که نمیکنند خدایا خودت به رس به داد ما
 • ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  از اونهایی بپرسید که چشم بسته و یا با تطویع و غیرو به افرادی رای می دهند که اصلا" تا بحال یک روز هم با مردم بینوا سر نکرده اند و یا طعم بی پولی را نچشیده و یا بی حقوقی و بیکاری او نها رو شرمنده زن و بچه نکرده است .
 • ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 1
  داداش حقوق نسبت به سمت افزایش پیدا میکنه الکی تخریب نکنید باباجان
 • masdy ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من به جای خانم نمایتده و پدر پول دارشان از کارگران وحقوق بگیرا ن معذرت می خواهم
 • ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اونی که منفی داده کاش لطف میکرد دلیل منفی دادنش رو هم مینوشت، خیلی جالب بود حتما
 • ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  کل مردم فاسد نشدند 70درصد مردم تهران فاسد شده اند
 • ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اگه راست میگی چرا فیش را تو سایت نگذاشتی
 • اسفندیار ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  پس خزانه خالی خالی هم نبوده این ها هنوز از جیب دولت قبل پول برداشت می کنند فحشش را دیگران خوردند کیفش را اینها می کنند احمدی نژاد بیا رای من متعلق به دولت بهار است
 • حمید ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  خير سرم دکترا دارم و مدير عامل يه شرکت مهندسي مشاور هستم. الان يک ساله که چهار ميليون تمن از يکي از ادارات جهاد طلب دارم و هر وقت ميرم ميگن پول نيست.
 • ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حالی ماهیانه ۵۷ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که کمک‌هزینه ورزش، خرید کتاب و اوقات فراغت فرزندانش نیز در فیش حقوقی وی لحاظ می‌شود. خرید کتاب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگه این قشر نیازی به خواندن کتاب دارند. البته اگر کتاب هم بخرند احتمالا کتاب چگونه در یک دولت میلیادر شویم است و...
 • ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مگر چیکار انجام میدن؟؟؟ تولید علم؟؟ تبدیل فلزات به طلا؟؟؟ چیکار میکنن اینهمه دریافتی دارن اونم از بیت المال؟؟ خدایا امیرالمومنین بخاطر بیت المال با برادرش عقیل چه کرد و اینها چطور بیت المال را ارثیه ی پدری میدونن؟؟؟؟؟؟؟
 • ايراني ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حالا دانستيدحل مشكل اقتصادي هر روز سود بانكي را بالا پايين كردن نيست پول داراها كه پولشان را بانك نميگذارند انها پول از بانك ميگرند زمين خانه ماشين و خارج از كشور سرمايه گذاري ميكنند بعد مردم عادي (كارگر و كارمند ) بازهم بازيچه انان ميشوند ولي خداي ماهيانه چطور اين همه حقوق ميگرند مگه چكار دارند ميكنند وضع كه چنين است پس كو عملكرد مثبت انها.
 • گل اقا ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  چقدر دخترش حزب الهی هست . خون شهدا یقه شمارا بگیره امسال محمد بلباسی چهار بچه را بی خیال میشن میرن دفاع از حرم وشهید میشن این انسان نماها کاسب هستند خدا ازشان نگزره
 • ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مسئولین کشورهای لا ئیک هیچکدام این غلط ها را نمی کنند .کاش مدیران حداقل کارشان مفید بود متاسفانه بیشتر تصمیم گیری هاشون هم مضر برای کشور .
 • ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  به خدا قسم نمی بخشمتون .الان چند روزه پول ندارم برای بچم شیر خشک بخرم .شبا از دل درد نمی خوابه .حقوقم کفاف 15روز اول ماهو میده .بعد باید تا یارانه صبر کنیم که اونم بیشترش صرف قبض آب و برق و.. میشه .شبا از خجالت دوست ندارم برم خونه
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حرومشون باشه ایشال.. ما که یک ذرشو اگه از حق ما باشه نمیبخشیم بالاخره اون دنیایی هم هست بخورید تا اون دنیا
 • محمدرضا ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  از این سوگندها و قسم ها زیاد شنیدیم ،پول حاکم دلها و شرافت انسانهاست
 • سعید ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بخورید بیاشامید ولی گوشه چشمی هم به من کنید (کارگر)که محتاج 20میلیون هستم اون دلارها ی توقیف شده که از حق من وملت میگوید هست هم برای انواع واقسام شما مدیران باشد
 • صاحبدل ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بگو پس چرا اینهمه التماس و تهدید و تطمیع و فرهنگ سازی رسانه ای در صدا و سیما و سریالها و غیره برای انصراف از دریافت یارانه ها صورت میگرفت... بالاخره حق تفریح فرزندان آقایون ممکنه تامین نشه و از ردیف حقوقی حذف بشه!
 • عبداللهی ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  آقای روحانی لطفا جواب دهید این همه تبعیض را چگونه می شود توجیه کرد صد و هشتاد هزار تومان به حقوق نا چیزه من باز نشسته اضافه کردید از شش ماه قبل توی بوق و کرنا ست اما یواشکی حقوق های چند ملیونی می دهید مگر این آقایان چه فرقی با ملت ایران دارند
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مردم تهران که از روی لیست کپی میکردن اونموقع خودشونو روشن فکر میدونستن چی شد پس؟؟؟ وقتی به دکتر عادل رای نمیدین و به این بچه رای میدین همین میشه
 • سهروردی ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  ای بابا کجاش رودیدی اندکی صبرسحرنزدیک است تا دیروزهر مشکلی بود رومی انداختند رودوش دولت بیچاره نهم و دهم حالا موندن تقصیرروگردن کی بندازند
 • ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  نخیر به خاطر اون هایی که از روی لیست کپی میکردن تونسته نماینده بشه
 • ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مردم تهران که از روی لیست کپی میکردن مثل بچه ها الان باید پاسخگو باشن
 • حسين ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بعضي وقتي فكر ميكنم كشورمون نياز به شخصي مثل ميتي كمون داره نه از كسي بترسه نه از كسي رشوه بگيره فقط عدالتو اجرا كنه. نميدونم اين سازمان بازرسي و عدالت اداري و... به چه دردي ميخورن؟؟؟ احساس ميكنم الودگي به اينا هم سرايت كرده كه دم نميزنن به نظرم يه تيم ويژه زير نظر رهبري فقط ميتونه اين كثافت كاريارو جمع كنه
 • افشین ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  1 0
  من41 سالمه نمیتونم ازدواج کنم چون درامد ندارم من حتی یه دونه سیگار هم نمیکشم از هر لحاظ سالمم همیشه هم در حال کار کردن هستم اما هیچوقت برای من پولی جمع نشد که برم ازدواج کنم چون از اول خرج کش خونه بودم و هستم من الان روزه ام خدایا تو رو قسم میدم به این ماه عزیز هر مسوولی که حق ما ملت ایران رو خورده و داره میخوره به حق این ماه عزیز خوار و ذلیلش کن خدایا گناه ازدواج نکردن من و امثال من به گردن همون مسوولینی که حق مارو خوردند خدایا تو خودت شاهد بودی که من بعد از سربازی چقدر به جهاد کشاورزی مراجعه کردم برای دریافت یک میلیون تومن وام تا برای خودم کاری شروع کنم اخرش به من ندادند اینقدر رفتم اومدم تا خسته شدم خدایی من مسوولین این مملکت رو نمیبخشم روز قیامت باید جوابگوی من و امثال من باشند مشرق نامردی اگه نظر من رو پخش نکنی
 • سعید ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  پ نه پ با زحمت و فعالیت مثبت اجتماعی وارد مجلس شدن اینا رو کسی نمیشناخت که بهشون رای بده با ولخرجی بیت المال سهمیه مجلس گرفتن
 • اسداله خان ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  این همه سازمان عریض و طویل. این همه منصب و وزیر وکیل . این همه پست های گوناگون . این همه میز های خوب وشکیل . این همه مجمع و سخنرانی . این همه انجمن شده تشکیل . این همه میوه های رنگارنگ. این همه موز و سیب و شلیل . فیش های حقوق ، صد میلیون . بیمه ومالیات آن ، چه قلیل . همهمشغول صرف بیت المال . اکبر و اصغر و خلیل و جلیل.
 • ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  سکوت بالاترین فریادهاست. سسسسسس...
 • بهزاد ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  رواج خوی اشرافی گری در این دولت پاشنه آشیل آن می باشد . امیدوارم عزم و اراده جدی برای رسیدگی به اقشار آسیب پذیر (مستضعفین سابق ) در این دولت بوجود آید . . . . . . امثال این خانم هم فعلا بر اسب !! مراد سوارند ( البته تا زمانی که مردم با چشم بسته در انتخابات شرکت می کنند )
 • حامد ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  دخترش با همین پول ها و نفوذ و وام و اوقات فراغت تونست نماینده مجلس بشه. حالا بیاد ریشه ی خودش رو بزنه؟
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  سکوت علامت رضایت است.
 • حامد ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  دل پری داری می دونم چی می گی. اما اینا نمی تونن بفهمن چون از اول تو رفاه بزرگ شدن. این آدم خودش هم ثروتمند زاده بوده دخترش هم همین طور . اینا دردهای امثال من و تو رو هیچ وقت درک نخواهند کرد. نفرین بر آن کسانی که چنین عناصری را بر سر کار آوردند.
 • رضا ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  دولت محترم در پرداخت حقوق های نجومی چند ده میلیونی وچند صد میلیونی مدیران نا لایقش درمعذورات قرار نمی گیرد ولی روز پرداخت 45 هزار تومان یارانه به یک روستایی بدبخت عزا می گیرند وبرایشان مشکل است
 • ناشناس ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  به قول شاعر... اين حقوقها اشك ديده من و خون دل شماست ....اين گرگها سالهاست كه با گله اشناست
 • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  چه ربطی داره آقای دکتر!!!
 • احمد ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  پدر بنده که 12 سال کار سخت و سنگین داشت و پاهاش بر اثر همین کارآسیب جدی پیدا کرد و حقش بو د ماهی یک میلیون دریافت کنه جز مستمری بگیر محسوبش کردن و حقوق 154 هزار تومن براش مقر کردند که الان بعد از 5 سال شده 369 هزار تومن.
 • ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  رونوشت به اقای روحانی...
 • ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  البته چیزی جز تبریک گفتن بلد باشه
 • ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  همشهری ماست اگر توی شهر ما کاندید میشد 100 تا رای هم نداشت
 • ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من نتونستم دویست هزار تومان وام بگیرم ولی......
 • ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  14 ساله دارم كار ميكنم تمام پس اندازم شده 40 ميليون تومن هر سال با همسر و فرزندانم از اين خونه به اون خونه اسباب كشي ميكنيم حتي يك موتور سيكلت هم ندارم هر چقدر هم تلاش ميكنم كه پولم رو براي خريد خونه پس انداز كنم از پس تورم برنميام
 • یک دوست ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اینها با حقوق میلیونی خوشند ولی ما باید همش بخاطر یک حقوق ناچیز دنبال حقوقمان بدویم اون هم اگر کم نکند
 • ناشناس ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اگه مردم وصیت نامه امام رو خونده بودن نمایندگان دلسوز و متعهد روانه مجلس می شدند . مثلا این خانم الان میخواد از حقوق پدرش به نفع مردم انتقاد کنه ؟؟؟؟؟
 • فائزه ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  آخرتي هم هست...
 • حمید ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  چقدر؟ حقوق يه کارمند اگه دو ميليون تومنه،‌رييسش حداکثر بايد شش ميليون بيگيره،‌نه شصت ميليون!
 • ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  احسنت.
 • ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  این آقا لرزاده ای است از استان محروم کهکیلویه و بویر احمد که 70 % انها هنوز هم در فقرند متاسفم برای این دولت
 • معلم باز نشسته ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من بعد از سی سال معلمی طبق فیش حقوقی جدید سال 95 حتی در طول 2 سال کل مجموع فیشم (یعنی حقوق + عائله مندی + حق اولاد ) به اندازه 1 ماه دریافتی این جناب مدعی اصلاح طلبی،دریافت نمی کنم،آیا در حکومت اسلامی این عادلانه است که این اندازه فاصله و تفاوت در حقوق کارکنان وجود داشته باشد؟ آیا این درست است که یک مسئول این همه پولهای اضافی بابت مثلا اوقات فراغت فرزندانش دریافت کند و من نوعی برای خرید یک جفت کفش شرمنده زن وفرزند میشویم؟ عدالت حکم می کند که چون دختر این جناب از این پولها به مجلس وارد شده است
 • mohsen ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  برا اینا انقلاب نکردیم وقاهت و گستاخی تا به کجاا؟؟؟ مردم رو چی فرض کردن اینا؟
 • عدالت ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  این مدیران بایدشرم وحیاداشته باشن که ندارن رعایت حال مردم رابکنن انصاف داشته باشن
 • يه كي از ايران ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اونوقت برادرم به خاطر بيكاري وبي پولي سر بار خانواده نباشه رفت خودكشي كرد جواب اينا رو كي بايد بده اي خدا ه
 • ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  این هم کار دولت قبل بوده تا 200 سال آینده هم هر اتفاقی بیافته کار دولت احمدی نژاده
 • بی نام ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  معلومه فرزندان همچین کسایی میشن نماینده مجلس که بعد از پدر هاشون دفاع کنن وقاحت تا به کجا ؟
 • ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حالا فهمیدید چرا به احمدی نژاد فش میدادن چون جلوی دزدیها رو گرفته بود
 • ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  خدا خیرتون نده
 • ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  از کسانی که خودشان میلیاردی در تبلیغات انتخابات هزینه کرده اند، چه انتظاری هست؟
 • ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  معلوم شد منتسبان به لیست اصلاح طلبان چه دسته گلهایی رو به آب داده اند. مردم با فقر دست و پنجه نرم میکنند اینها توی پول غلط می زنند.
 • حسین اقا ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  همه شما اگه دارید بد و بیراه می گه اگه دستتون برسه صد برابر بیشتر از اینها می خورید و غارت می کنید چون اینها دقیقا یه روزی حرفهای شما را می زنن...
 • ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  رونوشت به خانم نماینده که پدرش ... با این پول خرج تبلیغ و نماینده شدنشون کردند
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  خوب مال مفت از جیب مردم برداشت میکنند بعد هم سر از وابستگان لیست اصلاح طلبها در می آورند
 • ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  وقتی جشن بزن بکوب تو سعد آباد راه افتاد و سکه باران شدن راه افتاد مردم راحت از کنارش گذشتند - خب نتیجه نادیده گرفتنش همینه
 • ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  غیر ممکنه بر خلاف مصالح هم لیستس هایش عمل کنه
 • ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  رونوشت به خانم نماینده ای که پدرش از بیت المال برداشت اضافه داشته است . منتظریم از پدرش در رسانه ها اعلام برائت کند.
 • بيچاره ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  فردا مى گويند تقصير داعش است ويا خانم مونيكا لويسكى! كى به كيه؟
 • ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بهترین واکنش: نوش جونم
 • ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مردم به لیست اصلاح طلبان رای دادند ولی ظاهراً افرادی که در لیست بودند با افشا شدن این فیشهای حقوقی چندان افراد صلاحیت داری نیستند.
 • بشیر ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  علی ببین این آقا چی میگه ، گوش کن!مردم تهران را دریاب. در شهرستان ها هنوز وقت اذان مساجد شلوغ است.
 • حمید ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  ربطش اينه که دولت اگه پول نداره بدهي اندک بخش خصوصي را بده، چطور حقوق هاي نجومي ميده؟
 • ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  تو سیده فاطمه ای؟!
 • جواد ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  تقریبا هیچ !
 • حسامم ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مشرق جان مثبت و منفی هارو دست کاری نکن لطفا، از اعتبار سایت کم میشه و مردم کمتر مراجعه میکنند، یه مثبت دادم 4تا رفت جلو بعضی وقتا هم 3 تا، 9 بود شد 12، با صداقت برخورد کن لطفا، میدونم درج نمیکنی اما همین که میخونی کافیه.
 • حسامم ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  از تعداد پیام های غیر قابل انتشار معلومه که دیگه واقعا خون مردم به جوش اومده، به دوستان پیشنهاد میکنم با حرف های منطقی انتقاد کنیم در هر شرایطی و هر چقدر هم که عصبانی بودیم. مشرق این یکی رو دیگه درج کن.
 • ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  سوگند نامه!
 • بهروز ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  این دستکاری نیست عمو جون . این مربوط به آپدیت شدن سایت هست که یهو چندتا مثبت رو با هم اثر میده .
 • حافظ ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من هرچی گشتم تصویر فیش حقوقی این آقا را پیدا نکردم شما که نظر میدهی تا حالا اسکن فیش رادیدی؟!!
 • ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من با مدرک مهندسی 6 ساله بیکار به 600 تومن هم پول در ماه بدن خدارو شکر میکنم متاسفانه همونم نیست بعد بعضیها چطور این پول از کلوشون پایین میره
 • حسن هادی ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  نکنه تو هم از این حقوقا می گیری که بهت برخورد؟؟؟
 • ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  کامنتای غیرقابل انتشار، حرفاییه که مشرق باهاشون حال نمیکنه و سانسور میکنه وگرنه بارها دیدم که مشرق مشکلی با فحش و دشنام نداره
 • حسن هادی ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حسین آقا مدیون من شدی اون دنیا سر پل صراط وایسا
 • ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  در شهرستانها هم مساجد خلوت است.
 • محمدعلی ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  وقتی چندتا با هم مثبت داده میشه به خاطر اینه که از وقتس که شما صفحه رو باز کردید چند نفر دیگه هم مثبت دادن که اون وقت با مثبت دادن شما اون مثبت های قبلی هم لود و با هم اضافه میشه
 • ناشناس ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  یعنی مشرق فکر می کنی خانواده ایشون از این حقوق پدر خبر نداشتن؟؟؟؟
 • ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اینم از رای مردم تهران خخخخخخخخخخ
 • محسن ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اتفاقا مشکل همینه وقتی همه چیز را لاپشونی کنن خدا می دونه اون پشت چه خبر می شه اگر همه چیز شفاف بود هیچکس جرات همچین کاری نداشت
 • محسن ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  من برنامه نویسم دوست عزیز این چیزی که می گی به خاطر روش بروزرسانی هست اصلا بحث دستکاری نیست تو همه سایتهای خبری و سامانه هایی که از ایران سامانه استفاده می کنند هم هست
 • ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  اینم از رای مردم تهران خخخخخخخخخخ
 • ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  باورتون نمیشه ..سر شهریه دانشگاه موندم...
 • محمد باقری ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  خوش بحالشون وام 300 میلیونی با سود 4 درصد!!!! من 5 میلیون وام گرفتم با سود 28 درصد تازه 4600 دستمو گرفت 150 تو حساب بلوکه موند بقیه اش هم کارمزد و ... فرق بین مردم و از ما بهترون!!! کلا هرکی میتونه داره سهمشو میگیره فقط سر ما مونده بی کلا
 • ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  مردم نادان همین هستند. که به این افراد رای می دهند. شانتاژ اصلاح طلبان بود. بفرمایید مردم طرفدار اصلاحات
 • محمد غ ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  حرف قبلی من چه مشکلی داشته که روی سایت نیامده,ولی بدتر از من را چاپ کردید.
 • ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  برگرفته از جمله حضرت امیر در ادامه فرمایشات شما : مرد مسلمان اگر از غصه بمیرد رواست
 • ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  ((مردم تهران که از روی لیست کپی میکردن مثل بچه ها الان باید پاسخگو باشن)) این جمله رو باید با آب طلا نوشت.
 • ناشناس ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  نگید تورو خدا که دیگه حالی برا افطار نموند برام..دلم اتیش میگیره امثال این کامنتو میخونم..
 • ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  آقای 10:38 ما هم از این دزدی ها و این اصلاح طلبا خوشمون نمیاد ولی مخالف تهمت هستیم شاید ایشون با پدرشون فرق داشته باشه در ضمن موضوع پدرشون هم هنوز در دادگاه یا چیز دیگه اثبات نشده اصولگرایی با تهمت و غیبت مخالفه
 • ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  به والله سه ماهه حق تاهل بازنشسته ها و مستمری بگیران راه آهن حدود ۱۸۰ هزار تومان پرداخت نکردن مگه حقوق مستمری بگیران چقدر هستش
 • مجتبی ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  آقا شما این فیش حقوق ها رو منتشر میکنید، از فردا یه بند "فوق العاده تحمل نیش و کنایه پابرهنگان و مستضعفان" به حقوق اینها اضافه میکنن!!!!
 • ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بی خیال بابا! مردم فقط زود اعتماد می کنند
 • ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
  0 0
  بخدا قسط ۱۱۵۰۰تومان دانشگاه داشتم برای چند روز تاخییر جریمه ام کردندکل وامم ۲۰۰هزارتومن بوده.
 • سعید ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  حرف شما کاملا درسته که با افزایش سمت حقوق هم افزایش پیدا میکنه ولی نه بصورت نجومی! واقعا من به این نتیجه رسیدم که مسلمونا تنها قومی هستن که میانه روی ندارن (بلد نیستن) یعنی یا زیاده روی فزاینده میکنن و یا کوتاهی فزاینده!! مثلا تو همین زمینه حقوق و دستمزد که مدیرا و مسئولا دارن زیادی زیادی روی میکنن!!! مابقی مسائل هم هست که مجال گفتن نیست!! مثل همین ازدواج جوانان که در کوتاهی محض به سر میبریم!! در کل خدا عاقبتمونو ختم بخیر کنه.
 • Ali ۰۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  زبان قاصر است ، فقط میگم وای بر شما وای
 • ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  جالب اینه که میگن اگر حقوق کم بگیرن میرن تو بخش خصوصی یکی نیست بگه بخش خصوصی خیلی حساب کتاب داره و پول مفت به کسی نمیده
 • ۰۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  ناشناس دقیقا باهات موافقم
 • ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  چه ربطی به دخترش دارد چرا آبروریزی می کنید چرا اگر دین ندارید لااقل آزادمرد باشید
 • امیرسعید ابوزهرا ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  روزی که رفیق جرج سوروس یعنی ممد تمدن ، گفت : دقت کنید به همه ی 30نفررای بدهید ، دوستان هم دقت کردند وبه همه ی 30نفررای دادند........ حالاانتظاراست یکبارهم به حرف من که دشمن جرج سوروس هستم گوش کنندکه می گویم : دقت کنیددرانتخابات های بعدی گتره ای رای ندهید...به اشخاصی رای دهیدکه اعتلای کلمه حق برایشان اهمیت دارد. حالا ماگفتیم.
 • حجت ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  کافر همه را به کیش خود پندارد
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  این از دستاوردهای برجام است.
 • ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  بهتر است بگوئید کلاه گشادی که سر افرادی رفته که به ایشون و لیست ایشون رای داده اند - من از رای دادن به ایشون پشیمانم
 • ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  اصلاح طلبها واقعیتهای طمع برخی افراد و وابستگان لیستشون به بیت المال را بمردم نگفتند - من از رای دادن به لیستی که ایشون هم در آن بود پشیمانم
 • ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  اتفاقا آزادگی یعنی اینکه وقتی سرت کلاه گذاشتند از کلاهی که سرت رفته خوشحال نباشی - اصلاح طلبها واقعیتهای طمع برخی افراد و وابستگان لیستشون به بیت المال را بمردم نگفتند - من از رای دادن به لیستی که ایشون هم در آن بود پشیمانم
 • ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  اصلاح طلبها واقعیتهای طمع برخی افراد و وابستگان لیستشون به بیت المال را بمردم نگفتند - من از رای دادن به لیستی که ایشون هم در آن بود پشیمانم
 • ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  ربطش اینه که دخترشان با همین حقوق بالیده اند
 • ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  ناشناسها اینجا خون مردم به جوش اومده شما هم برید در سایتهای اونوری قربون صدقه دولت برید اگه انصاف داشتید که اعتراف میکردید مشرق در این زمینه خیلی آزاده تر هست
 • ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  واکنش شدید احمد توکلی به وزیر بهداشت: فاجعه بی شرمانه مدیران حرام خوار مانند زلزله جامعه را لرزاند
 • ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  جناب سعید الآن یعنی خود شما راه میانه رو در پیش گرفتی؟ با کدام تحقیق به این نتیجه رسیدی که "مسلمونا تنها قومی هستن که میانه روی ندارن"؟؟؟
 • ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  موعد انتخابات حرف های ولی فقیه خیرخواه که بدی از او ندیدم رو زمین میمونه و براساس وضعیت شکم رأی میدهیم. نتیجه اش هم همین میشود که گرفتار شکم میشویم.
 • رضوی ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  افرین برجسارت مشرق تازگیها کیهان فتیلشو کشیده پایین ولی به همه کامنت گذارها عرض میکنم باورکنید هرکه تومنی به ناحق بگیره نخواهد خورد تواین کشور جوانای زیادی فداشدن مطمئنم گلوشونو میگیره
 • ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  خود ما مردم جایگاه رهبری رو با ندانم کاری و خط گرفتن از بی بی سی تضعیف کردیم. انتظار بی خودی نداشته باش . خود کرده را تدبیر نیست!
 • ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  واکنش دخترش میشه ربطش هر چند احتمال عدم اطلاع ایشان یک آرزوی اگر نه محال که زیادی زیباست
 • ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  ربطش یکی از بند های فیش حقوقی پدرشون هست جناب: حق اوقات فراغت فرزندان!
 • ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  میگه پاپا اه اه، چرا اوقات فراغتمو خراب کردی اه
 • ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  بدبختا بازي سياسته كه با ابروي يه عده بازي كند مگه شما فيش حقوقيشو ديدين كه قضاوت ميكنين ،كساني كه اين كارو كردن از جاي ديگه ميسوزن ونگران يك سال ديگه هستن همه تون سركارين .مردم ما هم جوگير اگه وجدان دارين منتشر كنين
 • فریبا ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  مشرق بیشرفی اگه نظرمو چاپ نکنی
 • هادي ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  0 0
  احترام به پدر و مادر در اسلام واجب و بي حرمتي حرام است بنابراين خانم حسيني بر طبق موازين شرعي بايد دخالت نكنند .
 • حسامم ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  0 0
  ممنون از دوستانی که اطلاع رسانی کردن، خیلی ممنون و غذرخواهم.
 • مرتضی ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  0 0
  مشرق سانسور میکنه .. حالم از همه داره بهم میخوره ...
 • ناشناس ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  1 0
  امام علی (ع): حق را بگویید اگر چه به ضررتان باشد.
 • نوروزی ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
  0 0
  برادران وخواهران بخدا قسم دکتر حسینی شخصی است که 8سال وزیر اقتصاد بود وریس وهمه کاره خزانه کشور آیا رجوع کنید به دوران متصدی ایشون ببینید اندازه سر سوزنی تخلف کرده؟؟یک کارمند ساده بانک را 200میلیون وام مسکن میدن اما حق اقتصاددانی مثل ایشون ک به قصد تهمت زدن بیشتر از اینهاست ایشان متخصص اقتصاد بود ک 8سال دولت قبل نابودش کرد ونجات دادن کشور را اما امثال بابک زنجانی ها ک از این شرایط قبلی بیشترین استفاده هزاران میلیاردی را کردن آمدن به طبیبانی مث دکترحسینی تهمت زدن شخص دکتر حسبنی وامثالهم اگه مدیرعامل شرکتهای خصوصی یا بانکهای خصوصی میشدن شاید ماهی یک میلیارد بهشون میدادن اما دلشون سوخت برای کشور وثبات به اقتصاد ورشکسته دادند ونگذاشتن ملیاردها هزارتومن دزدی بشه خدا راخوش نمیاد ک توهین به ذخایرارزشمندی مانند دکتر حسینی ها بشه
 • مينو ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
  0 0
  وقتي کورکورانه رأي داده ميشه و جلوي ورود افرادي مثل احمد توکلي به مجلس گرفته ميشه، نتيجه همين ميشه، يه دختر سي ساله که حتي معني کلماتي مثل فقر و.... نمي فهمه وارد مجلس ميشه
 • نادر ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
  0 0
  ربطش اینه که این دختر نان پدر خودش را خورده
 • ۰۶:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۸
  0 0
  دست های الوده
 • محمد ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
  0 0
  این حزب بازی فقط برای شیره مالیدن سرمردمه همه در حال غارت کشور هستند .
 • ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
  0 0
  مردم چه جوری به این خانم رای دادند؟مایه تاسف است . در رای دادن بیشتر دقت کنیم!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس