مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

در انتظار اقدام و عمل؛
جهانگیری بر ضدفساد بودن دولت فعلی اصرار دارد و سال گذشته وعده داد: اگر در این دولت فسادی در یکی از دستگاه‌ها رخ دهد، آن وزیر باید از مردم عذرخواهی کند، استعفا بدهد و برود.
شرکت فولاد مبارکه در این توضیحات، مشرق را به بداخلاقی رسانه ای متهم کرده است، لذا از پاسخ دادن بیشتر به آن خودداری کرده و صرفا تصویر جوابیه منتشر میشود.
محقق نشدن اکثر وعده‌های اقتصادی دولت یازدهم درباره برجام، سبب شده رسانه‌های حامی دولت به ناچار به بزک کردن و بزرگنمایی مسائلی بپردازند که اساسا افتخاری برای اقتصاد کشور محسوب نمی‌شود.
پاداش 1.7 میلیارد تومانی هیئت مدیره فولاد مبارکه در دولت یازدهم +نمودار
گزارش مشرق؛
بر اساس تصمیمات مجمع عمومی سالیانه فولاد مبارکه اصفهان، پاداش هیئت مدیره شرکت در پایان سال مالی 1392 بالغ بر 600 میلیون تومان، 1393 بالغ بر 700 میلیون تومان و در سال 1394 ،400 میلیون تومان بوده است.
بخشنامه عجیب ایرلاین‌ها پس از کودتا در ترکیه/ سفر ارزان به استانبول! +سند
گزارشی از یک تخلف آشکار؛
طبق نامه رحمانی موحد معاون گردشگری این سازمان به مدیران کل این سازمان در سراسر کشور، تاکید شده است که شرایط موجود در ترکیه از نوع فوق العاده بوده و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، هرگونه ثبت نام و اعزام گردشگر به مقاصد این کشور ممنوع می‌شود.
ایران برای فرار از یک فاجعه نیازمند نیروگاه آب‌شیرین‌کن هسته‌ای است + عکس
رژیم اشغالگر قطب کشاورزی جهان؛
با استفاده از یک نیروگاه‌ هسته‌ای آب‌شیرین‌کن، می‌توان سالانه برابر با حجم آب پشت دو سد امیرکبیر و لتیان آب تولید کرد.
سقوط شاخص‌های مالی فولاد مبارکه با عضویت هم‌زمان مدیر عامل در هشت هیأت مدیره دیگر +اسناد
گزارش مشرق؛
با توجه به عظمت شرکت فولاد مبارکه اصفهان، این سوال مطرح می‌شود که سبحانی چقدر فرصت دارد تا به وظایف خود در هیئت مدیره هفت شرکت دیگر برسد؟
هيات مديره‌های شرکت‌های داروسازی «شستا» چند ميليارد تومان پاداش گرفتند؟+ جدول
گزارش مشرق/
۱۲ شرکت داروسازی وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در سه سال دولت یازدهم نزدیک به ۵٫۵ میلیارد تومان پاداش میان هیئت مدیره خود توزیع کردند.
تشدید رکود در سال 95؛
خروج از رکود مهمترین هدف دولت در سال 1395 عنوان شده اما آمارهای رسمی فصل بهار نشان می‌دهد فعلا خبری از خروج از رکود نیست.
بدهی خارجی کوتاه‌مدت کشور پس از برجام پنج برابر شد+جدول
آمار بانك مركزي؛
بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی از شاخص‌های اقتصادی کشور در سال 1394، بدهی‌های خارجی کوتاه مدت ایران در سه ماهه پایانی سال گذشته با رشد جهشی همراه شده و از 2 میلیارد دلار عبور کرده است.
عدم‌النفع نجومی مناطق آزاد برای اقتصاد ایران/ چرا دولت از افزايش صد‌در‌صدی مناطق آزاد حمايت كرد؟
حرکت ضداقتصاد مقاومتی؛
بعد از فاجعه حقوق‌های نجومی دولت در کنار مصیبت عظما خواندن اعطای یارانه نقدی ملت، این بار نوبت به طرح افزایش صددرصدی مناطق آزاد توسط دولت تدبیر و امید رسيد.
آمار نگران‌كننده از كاهش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساخت مسکن +نمودار
بانك مركزی منتشر كرد:
سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای احداث مسکن که در پایان دولت دهم 45 درصد رشد داشت، مطابق آخرین آمار در دولت یازدهم، منفی شده است.
تولید ایران خودرو شش درصد کاهش یافت +جدول
گزارش مشرق/
مجموع تولید خودرو در شرکت ایران‌خودرو در دوماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کمتر شد و بیشترین افت تولید در میان محصولات ایران‌خودرو به سوزوکی مربوط است.
4000 میلیارد ریال سود فولاد مبارکه با یک تصمیم هوا شد +اسناد
یادداشت وارده/
اگر فولاد مبارکه افزایش فروش ورق به تولیدکننده‌های داخلی و کسب حداقل 2000 ریال سود برای هر کیلوگرم را در برنامه های خود قرار داده بود، اکنون در حدود 4000 میلیارد ریال سود خالص خود را افزایش می‌داد و مصرف کنندگان نیز در همین حدود متحمل هزینه واردات نمی شدند .
وقتی پول نفت به جای ایمنی تاسیسات، صرف حقوق مدیران می‌شود
زنگ خطر حوادث نفتی/
بعد از گذشت یکسال از ابلاغ دستورالعمل سلامت، ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت‌، ظاهرا این دستور العمل دردی را از صنعت نفت درمان نکرده است، زیرا در 110 روز ابتدایی سال جاری فقط در صنعت پتروشیمی شاهد 7 حادثه بوديم.
ابهام در سهم معاون نعمت‌زاده از پاداش 750 میلیون تومانی +سند
حاشيه‌های ناتمام شرکت مس؛
شرکت دولتی پرحاشيه صنایع ملی مس، برای 5 عضو هیئت مدیره خود که نام معاون نعمت‌زاده نیز در میان آنان به چشم می‌خورد، 750 میلیون تومان پاداش سالانه در نظر گرفت.
هزار میلیارد تومان مالیات شرکت‌های دولتی محقق نشد +جدول
طي سه سال گذشته/
در حالی که در سال پایانی دولت دهم، مالیات علی‌الحساب شرکت‌های دولتی به طور کامل محقق شد، در سه سال گذشته، شرکت‌های دولتی به تدریج روی به فرار مالیاتی آورده‌اند و بانک مرکزی از عدم پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان مالیات خبر داد.
14 شرکت نفتی شستا 9 میلیارد تومان پاداش به هیئت مدیره دادند +جدول
14 شرکت نفتی وابسته به تامین اجتماعی، در دو سال اول دولت یازدهم مجموعا بیش از 9 میلیارد تومان پاداش میان اعضای هیئت مدیره خود توزیع کردند.
پرداخت پاداش میلیاردی در شستا تایید شد +سند
شرکت شستا در اطلاعیه‌ای پرداخت پاداش چند میلیاردی در شرکت‌های نفتی وابسته را تایید و اعلام کرد که پاداش میلیاردی شرکت‌های فوق جنبه حقوقی داشته است.
سوالات بی‌پاسخ درباره پاداش 750 میلیونی هیئت مدیره شرکت ملی مس
مطابق گزارش رسمی از مجمع عمومی شرکت ملی مس که یکشنبه هفته گذشته برگزار شده، نام مهدی کرباسیان به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت درج شده است. بنابراین شرکت ملی مس، چه چیز را تکذیب می‌کند؟
افزایش دو برابری بدهی دولت به بانک‌ها+نمودار
بی‌انضباطی مالی در دولت؛
در ابتدای سال 92 و قبل از روی کار آمدن دولت حسن روحانی، بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی 48 هزار میلیارد تومان بود که این رقم در ابتدای سال 95 با جهشی چشمگیر به 83 هزار میلیارد تومان رسیده است.
دولت اسامی دریافت کننده‌های حقوق های نامشروع را اعلام کند
حداقل برخورد با نجومی‌ها؛
با دستور صریح رهبر معظم انقلاب مبنی بر برخورد شدید با مدیران متخلفی که حقوق‌های میلیونی از بیت‌المال به جیب زده‌اند، دوره عبور آرام از کنار این مدیران به سر آمده و مسئولان ضمن برخورد با این مدیران، اسامی آنها را نیز منتشر کنند.
پتروشيمي بوعلی در آتش سوخت؛ هيات مديره 350 ميليون پاداش گرفت
با توجه به احتمال سوءمدیریت در بروز آتش‌سوزی خسارت‌بار در پتروشیمی بوعلی، پاداش 350 میلیونی و حق جلسه 650 هزار تومانی براي حضور در هر جلسه هیئت مدیره آن، در نوع خود جالب است!
طرح کارت اعتباری خرید کالا؛ هشت ماه انتظار و اینک مشکلات عجیب اجرایی +سند
هدف از اجرای این طرح، کمک به تولیدکنندگان کالاهای داخلی شامل برق و الکترونیک، سلولوزی، لوازم خانگی، صنایع معدنی و نساجی اعلام شده است.
پشت‌پرده حذف جنجالی پنج هزار میلیارد تومان از بودجه دفاعی کشور
گزارش مشرق؛
دولتی‌ها گمان كرده‌اند که با جنجالي شدن حذف 5 هزار میلیارد تومان در اصلاحیه بودجه، توجهات نمایندگان مجلس به این بند معطوف شده و سایر بندهای اصلاحیه بودجه که تبعات اقتصادی ناگواری هم برای کشور دارد، فراموش و نهايتا تصويب خواهد شد.
برداشت‌های ظالمانه و نامشروع در سخت‌ترین سال پس از انقلاب +عکس
گزارش مشرق؛
باید از مسئولان دولتی اين سوال را پرسيد كه چرا در سخت‌ترين سال اقتصاد كشور، اين سخت گرفتن در بودجه جاری دستگاه‌ها، فقط شامل حال کارمندان شد و خللی در حقوق‌های کلان مدیران ایجاد نکرد؟
تنها فرد مشترک در حلقه اول دولت‌های «احمدی‌نژاد و روحانی» +عکس
دولت تغییر می‌کند اما عده‌ای نه، فقط با تغییر دولت‌ها از شکلی به شکل دیگر درمی‌آیند. یکی از این افراد، مولتی میلیاردری است که در دولت احمدی‌نژاد در حلقه انحرافی‌ها وصل به دولت بود و در دولت روحانی، در حلقه اعتدالی‌هاست.
آیا با تذکر رهبری، هجمه دولتی‌ها به منتقدان قراردادهای نفتی پایان می‌یابد؟
در انتظار اقدام و عمل زنگنه؛
دستور صریح رهبری مبنی بر این که تا وقتی متن قراردادها اصلاح نشود، هیچ قراردادی نباید بسته شود، بر اين نكته تصريح دارد كه وزير نفت بايد روند اجرايي مناقصه را متوقف كند.
بانك مركزي اسامی مديران تاييد شده بانكی را مجددا بر روي سايت قرار دهد
لزوم شفاف‌سازی نظام بانکی؛
در سال‌های 90 و 91 تعدادي از اعضای هیئت مدیره بانک‌ها به دلیل نداشتن شرایط لازم، رد صلاحیت شدند و اما در سال 1391 در اثر فشارها به بانک مرکزی، این اقدام متوقف شد.
چگونه با ماهی شش هزار وام خرید، مسکن از رکود خارج می‌شود؟
در حالی کسری مسکن کشور سالانه بیش از یک میلیون واحد است، که مسئولان دولتی به تقاضای ماهانه 6 هزار نفری برای دریافت وام خرید، دل‌خوش کرده‌اند.
فرار از مسؤولیت فیش‌های حقوقی با برکناری مدیران متخلف
وقتی وزرا جا خالی می‌دهند؛
با گذشت چند هفته از افشای فیش‌های نجومی برخی از مدیران دولتی، طی روزهای پایانی هفته گذشته چهار مدیرعامل بانک تغییر کردند. آنچه در برخورد با این بی‌عدالتی مغفول واقع شده، جا خالی دادن مسئولان مافوق این مدیران است.
سانسور مرغ هشت هزار تومانی؛ سال 91 تقصیر دولت، سال 95 تقصیر دلالان +سند
یک بام و دو هوای زنجیره‌ای‌ها؛
روزنامه ابتکار که از معدود زنجیره‌ای‌ها بود که گرانی مرغ را سانسور نکرد، مدعی شد:‌ گرانی مرغ در سال 91 تقصیر دولت بود اما در سال 95 تقصیر دلالان است و ربطی به دولت ندارد.
استفاده خانوادگی دختر صفدر حسینی از تریبون خانه ملت/ چگونه سرمایه نماینده 31 ساله مجلس در صرافی «تعطیل‌شده» به 800 میلیون رسید؟ + فیلم و سند
ادعای تعطیلی صرافی در حالی مطرح شد که دی ماه 94، سهم الشراکه نماینده تهران به 800 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
تورم تک رقمی را باور کنیم یا مرغ کیلو هشت هزار تومانی را؟
سخنی با آقای سخنگو؛
افزایش چشمگیر قیمت مرغ نشان داد که ادعای دولت در تک رقمی شدن نرخ تورم لااقل در اقلامی مانند گوشت مرغ که جزو مایحتاج اساسی مردم به شمار می‌رود، چندان تاثیرگذار نیست.
آخرین عناوین