مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

گزارش مشرق؛
حقوق‌ها و وام‌های کلانی که مدیران ارشد بیمه مرکزی دریافت کردند، طی هفته‌های اخیر حواشی بسیاری ایجاد کرد و با وجود استعفای رئیس‌کل بیمه مرکزی، ماجرای حقوق‌های نجومی مدیران برخی دستگاه‌ها همچنان زنده است.
موج نفوذ خودروسازان چینی به ایران که در چند سال اخیر با واردات انبوه محصولات چینی توسط واسطه‌های بخش خصوصی آغاز شد، اخیرا با مداخله دو خودروساز بزرگ کشورمان به این بازار، رنگ و بوی تازه‌ای گرفته است.
دولت قبل 50 هزار میلیارد تومان متعهد شده بود، اما آقای روحانی می‌گفت حداکثر مبلغی که می‌تواند اختصاص یابد 45 هزار میلیارد تومان است و اين یعنی 5 هزار میلیارد تومان کسری داشتیم.
هدف از پیش‌بینی اغراق‌آمیز درباره عمر ذخایر نفت و گاز ایران چیست؟
ابهام در آمار غربی‌ها؛
با اظهارات اخیر کارشناس ارشد انرژی، برآوردهایی که منابع خارجی در سال‌های اخیر درباره دوام 100 ساله ذخایر نفت و گاز ایران با ابهام روبرو شد.
بهانه تحریم تمام شد؛ عرضه خودروهای چینی بیشتر
خبری از خودروسازان معتبر نیست؛
با گذشت بیش از 4 ماه از اجرای برجام، برخلاف انتظارات مردم و وعده‌های مسئولان دولت یازدهم، به جای حضور خودروسازان معتبر ژاپنی، کره‌ای و اروپایی در بازار ایران، شاهد افزایش عرضه خودروهای چینی در کشورمان هستیم.
توجیه عجیب دولت درباره حقوق‌های میلیونی مدیران بیمه مرکزی
گزارش مشرق؛
مسئولان دولتی در حالی فیش حقوقی چند ده میلیونی مدیران ارشد بیمه را به معوقات آنها ربط می‌دهند که در این دوره 8 ساله، بیمه مرکزی سه رئیس به خود دیده است!
تیم اقتصادی دولت برای درمان اقتصاد وقت‌کشی می‌کند
طهماسب مظاهری:
وزیر پیشین امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با پوزش از دوستان و همکاران سابقم در تیم اقتصادی دولت کنونی باید نوشت تیم اقتصادی دولت با وجود تشخیص درست درد‌، در استفاده از ابزار درمان وقت کشی کرده است.
کاهش شدید ساخت مسکن در دولت یازدهم +نمودار
مرکز آمار گزارش داد:
بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار، در پاییز سال 1394 ، فقط 1741 پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شد که نسبت به فصل تابستان 94 حدود 23.7 درصد کاهش داشته است.
نظام ورشکستگي بانک‌ها بايد اصلاح شود
یادداشت/
به‌طور خاص يکي از مشکلات کنوني کشور عدم تعريف دقيق مفهوم ورشکستگي در قانون تجارت مي‌باشد که عملاً بانک مرکزي و دستگاه قضايي را در تعيين مصاديق ورشکستگي دچار ابهام نموده است.
خداحافظی زودهنگام دولت با تأثیر برجام بر رشد اقتصادی
گزارش مشرق؛
بعد از چندین ماه متوالی اصرار دولتی‌ها درباره افزایش رشد اقتصادی کشور با اجرای برجام، این وعده نیز از سوی محمد نهاوندیان رئیس دفتر روحانی پس گرفته شد.
جریمه 15 میلیارد دلاری هفت بانک‌ اروپایی بدلیل نقض تحریم‌های ایران +جدول
گزارش مشرق؛
هفت بانک اروپایی در چند سال اخیر بابت نقض تحریم‌های ایران، از سوی آمریکا مجموعا 15 میلیارد دلار جریمه شده‌اند و به علت ترس از تکرار همین جریمه‌ها، اکنون از برقراری مجدد روابط بانکی با ایران خودداری می‌کنند.
آرزوی دولت روحانی برای بازگشت به GDP سال 90 +جدول
گزارش مشرق؛
با اتمام سال 95 و در صورت تحقق رشد خوش‌بینانه بالای 6 درصدی، دولت یازدهم در حدود 4 سال فعاليت اقتصادي خود، فقط خواهد توانست که وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور را به رکورد دولت قبل بازگرداند.
چرا فقط رئیس‌کل بیمه مرکزی استعفا داد؟/ تلاش برای سرپوش گذاشتن بر وام‌های چند صد ميليونی ناكام ماند
گزارش مشرق/
پس از افشاي دريافت وام و حقوق‌های ميليونی برخي مديران بیمه مرکزی، جای سوال است که چرا فقط رئيس كل باید استعفا دهد و سه معاون بیمه با وضعيت حقوقی مشابه آقاي رئيس، استعفا ندادند؟
از وام ضروری 484 میلیون تومانی تا وام 103 میلیونی خودرو /چهار مدیر بیمه مرکزی 2.5 میلیارد تومان وام گرفتند +سند
گزارش مشرق/
بر اساس فیش‌های حقوقی منتشرشده، 4 مدیر ارشد بیمه مرکزی وام‌های کلان چند ده میلیون تومانی تحت عنوان وام خودرو، وام ضروری و ...دریافت کرده اند.
رکوردداران گرانی مواد غذایی در ابتدای سال 95 +نمودار
بانک مرکزی اعلام کرد:
بر اساس گزارش بانک مرکزی، در میان 11 گروه مواد غذایی، حبوبات و برنج به ترتیب با 31 و 21 درصد افزایش قیمت، رکورددار گرانی در سال 95 هستند.
کاهش 4500 واحدی شاخص بورس در سال جاری +نمودار
برجام آبی برای شرکت‌های بورسی گرم نکرد/
شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری تا سه‌شنبه 21 اردیبهشت، بیش از 4500 واحد افت کرده است.
چه کالاهایی بیشترین سهم قاچاق را به خود اختصاص داده‌اند؟ +نمودار
از چای تا طلا؛
حجم کالاهای قاچاقی ورودی به کشور در سال بین 16 تا 20 میلیارد دلار است که طلا و جواهر با 2.5 میلیارد دلار بیشترین سهم ارزشی و پس از آن، محصولات نساجی و لوازم خانگی قرار دارند.
وزارت نفت دقیقا چند میلیون بشکه نفت صادر می‌کند‌؟
تناقض در آمار صادرات/
مسئولان وزارت نفت آمارهای متناقضی از میزان صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران اعلام کرده‌اند که به نظر می‌رسد اصرار بر اعلام افزایش صادرات، دلیل تناقض آمارها باشد.
آخرین عناوین