مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

مشرق گزارش می دهد؛
ریاست محترم جمهوری امروز در مراسم روز دانشجو در دانشگاه تهران حضور یافتند و در سخنان خود با دانشجویان، با بیان آمارهایی از عملکرد اقتصادی دولت دفاع کردند.
علی‌رغم دستور مقام معظم رهبری در خصوص شرایط اجرای برجام که از وارد کردن هرگونه مواد مصرفی از آمریکا جدا پرهیز شود، در سال جاری همچنان کالاهای مصرفی مختلفی از آمریکا به کشورمان وارد می‌شود.
دولت در لایحه بودجه سال آینده، قصد دارد 150 میلیارد تومان اعتبار برای سهميه حق عضويت و كمك دولت ايران بابت مخارج سازمان ملل متحد و ساير سازمانهاي بين المللي و تعهدات در اختیار وزارت خارجه قرار دهد.
دلارهای بلوکه‌شده آزاد نشد؛ بانک مرکزی دست به دامن پتروشیمی‌ها شد
علت ناکامی بانک مرکزی در تنظیم بازار ارز و ارزان‌ کردن قیمت دلار، عدم دسترسی دولت به دلار است. درواقع، بعد از اجرای برجام، همچون دوران قبل از آن، پول نفت ایران بلوکه می‌شود.
کاهش تولید نفت عربستان؛ فتح الفتوح زنگنه یا چشم روشنی پیروزی ترامپ؟ +نمودار
تحلیلی بر نشست اخیر اوپک؛
پیروزی ترامپ، زمینه‌ای شد تا سعودی‌ها برای هماهنگ نشان دادن سیاست‌های خود با دولت جدید ایالات متحده که از یک ماه آینده روی کار خواهد آمد به کاهش تولید راضی شوند.
جدول/ قیمت رنو ساندرو در بازار
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از خودروهای صفر تولیدی شرکت سایپا و سایر شرکت های وابسته از جمله انواع رنو ساندرو در سطح بازار تهران است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛
چرا متهم ردیف اول سانحه ریلی تهران - مشهد، مدیرعامل راه آهن شد؟
سعید محمدزاده در زمان مسئولیت خود در معاونت فنی و زیربنایی راه آهن که تا دو روز پیش ادامه داشته است، متولی اصلی اجرای پروژه ATC و CTC در راه آهن بود
چرا دولت اجازه انتشار گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی را نمی‌دهد؟
روحانی شفاف سازی کند؛
از آنجا که صندوق توسعه ملی در دولت یازدهم دو سال است گزارش عملکرد خود را مخفی نگاه داشته و منتشر نکرده، ضروری است در جهت تایید سخنان روحانی و رفع ابهامات در این زمینه، گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی از ابتدای دولت یازدهم تاکنون منتشر شود.
شوی افزایش بودجه عمرانی کشور در بدترین عملکرد پس از انقلاب +نمودار
تبلیغات دولتی‌ها درباره درج 62 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی در بودجه سال آینده، با توجه به عملکرد دولت یازدهم در زمینه تخصیص بودجه عمرانی، فقط یک شوی تبلیغاتی به حساب می‌آید.
زنگنه حرف خود را پس گرفت: تولید 4 میلیونی نفت واقعیت نداشت
افزایش سطح تولید نفت ایران به 4 میلیون بشکه در روز، ادعایی بود که مسئولان نفتی دولت یازدهم مطرح کرده و آن را یکی از برکات برجام جا می‌زدند.
وقتی وزیر اقتصاد پرداخت‌های نامشروع، گناه و خیانت را مطابق قانون می‌داند
علی طیب‌نیا در نهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه ادعا کرد که اکثر حقوق‌های نجومی، قانونی بوده است. ساعتی پس از انتشار این خبر، روابط عمومی وزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای مدعی شد سخنان طیب‌نیا تحریف شده است.
زنگنه از شرط 4 میلیون بشکه تولید نفت ایران کوتاه آمد +تصاویر
جشن صوری برای عقب نشینی؛
بر اساس تصمیم اوپک در روز چهارشنبه، ایران مکلف شد سقف تولید خود را به 3 میلیون و 797 هزار بشکه کاهش دهد.
شرایط خرید خدمت سربازی/ وضعیت پرداخت یارانه در سال آینده/ میزان افزایش قیمت بنزین
جزئیاتی از بودجه 96:
در لایحه دولت برای بودجه سال 96 که امروز تقدیم مجلس شد جزئیاتی از شرایط خرید خدمت سربازی، یارانه، افزایش قیمت بنزین و ... مشخص شده است.
ایران هم فریز نفتی را پذیرفت، هم کاهش تولید را +جدول
عقبگرد به سبک ژنرال؛
وزیر محترم نفت و لشکر تبلیغاتی ایشان برای جلسه اوپک جشن پیروزی گرفتند و حتی روزنامه‌ای مثل آرمان از آن تعبیر به برجام نفتی نمودند اما حقیقت قصه چه بود پیروزی بود یا شکست؟
افزایش 600 تومانی قیمت دلار بعد از توافق هسته‌ای/ وعده‌ای که روحانی نتوانست به آن عمل کند+ جدول
اقتصاد ایران در پسابرجام/1
هر دلار با نرخ دولتی در 13 مرداد 1392 همزمان با اولین روز کاری دولت یازدهم 2478 تومان قیمت گذاری شده بود که این رقم امروز (9 آذر 95) به 3209 تومان رسید که حکایت از رشد نزدیک به 750 تومانی دارد.
باید از نظام حاکم بر ATC تحقیق و تفحص بعمل آید/ خطای انسانی چنین فاجعه ای را رقم نزد
مدیرکل اسبق فناوری اطلاعات راه آهن در گفتگو با مشرق؛
پذیرفتنی نیست که اتاق کنترل شامل کنترل‌های مختلف، بتوانند تمام سامانه‌های علائم و ایمنی را خلع سلاح کنند و سپس به قطار دستور سیر بدهند.
بازخوانی وعده‌های روحانی درباره توسعه ناوگان ریلی کشور
این مایه شرمساری است/5
حسن روحانی در سه سال اخیر، وعده‌های زیادی درباره توسعه ناوگان ریلی کشور داده است. وعده‌هایی که در نهایت پس از سه سال و نیم منجر به فاجعه‌ای دردناک شد.
سقوط 10 پله‌ای شاخص رقابت‌پذیری اقتصاد ایران +جدول
این مایه شرمساری است/4
امتیازات ایران در شاخص‌های رقابت‌پذیری اقتصاد در سه سال گذشته تغییرات بارزی نکرده که این مسئله نشان از عدم تلاش جدی برای بهبود محیط کسب‌وکار کشور دارد.
گرانی یواشکی برق پس از بارها وعده گران‌نشدن +سند
این #مایه_شرمساری است/3
دولت یازدهم برای سومین بار در سه سال اخیر، قیمت برق را افزایش داد؛ اما این بار به طور پنهانی و بدون اطلاع‌رسانی به مردم و پس از چندین بار وعده وزیر نیرو درباره گران نشدن آب و برق.
دستپخت آخوندی با «کترینگ اتریشی» به صنعت ریلی ایران نساخت
مدیریت قبیله‌ای فاجعه آفرید/
نتیجه رکود در عملکرد وزارت راه و شهرسازی این دولت، خطای سیستم چند صد میلیارد تومانی ATC و برخورد دو قطار مسافربری، کشته و زخمی شدن یکصد هموطن باشد.
عملی‌نشدن وعده‌ها درباره قطع‌نشدن گاز در زمستان/قطع گاز در 26 استان +عکس
این مایه شرمساری است؛
قطع یا افت فشار گاز در مناطق مختلف کشور خصوصا شهرهای شمالی مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده است و با توجه به قطع همزمان برق، مجبور به استفاده از نفت و هیزم شدند.
بانک مرکزی: سفره مردم در دولت یازدهم 8 درصد کوچک‌تر شد +جدول
این #مایه_شرمساری است/2
بر اساس گزارش بانک مرکزی، متوسط مقدار مصرف سالانه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها توسط مردم ایران در سال 1394 نسبت به آخرین سال دولت دهم (1391) کاهش چشمگیری داشته است.
بیکار شدن یک میلیون نان‌آور در دو سال اخیر +جدول
این #مایه_شرمساری است...
گزارش مرکز آمار که در دولت یازدهم منتشر شده، نشان می‌دهد تعداد بیکاران کشور در تابستان امسال در رکوردی تاریخی، به 3 میلیون و 337 هزار نفر رسیده است.
دولت یازدهم ۱۳۸ تن سنگ‌پا از چین وارد کرد +جدول
رکورد واردات سنگ پا شکسته شد؛
در سه سال و هفت ماه اخیر بیش از ۱۳۸تن سنگ‌پای چینی وارد کشور شده است. این در حالی است که در سال۱۳۹۱ به عنوان آخرین سال عملکرد دولت دهم، فقط ۳٫۱تن سنگ پا وارد کشور شده بود.
دستاورد فرانسه از برجام: صادرات اسپرم گاو، پف فیل، غذای سگ و گربه، لوازم آرایشی و تیغه اره به ایران +جدول
مروری بر آمار گمرک نشان می‌دهد، قبل از آن که پژوها و رنوهای بی‌کیفیت فرانسوی راهی جاده‌های ایران شوند، اجناس بنجل فرانسوی به بازار ما رسیده‌اند.
دستاورد آلمان از برجام: صادرات چوب ‌اره، نوشابه، لباس و مدادتراش به ایران +جدول
نگاهی به آمارهای رسمی گمرک نشان می‌دهد در سال جاری انواع کالاهای مصرفی آلمانی که تولید آنها در داخل ممکن است، به کشورمان وارد شده است.
وقتی سیف از پرداخت‌های نامشروع، گناه و خیانت دفاع می‌کند
دفاع رئیس کل از نجومی‌بگیران؛
در حالی که تاکنون 13 مدیر دولتی که حقوق‌های نجومی دریافت می‌کردند، از کار برکنار شده‌اند و بر اساس گزارش دیوان محاسبات، تعداد حقوق‌بگیران نجومی بسیار بیشتر از این تعداد بوده، رئیس‌کل بانک مرکزی به دفاع از حقوق‌بگیران نجومی پرداخته است.
از مسئولان بانک سرمایه تا مرتضی حاجی؛ همه منکران فساد 8000 میلیاردی
توضیحات اژه‌ای چه کسانی را رسوا کرد؟
بانک سرمایه که حدود 48 درصد سهام آن متعلق به صندوق بوده است، در طول این مدت حدود 12 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات ارائه داده است.
می گویند اگر به امریکا وصل نشویم، بی چاره ایم / IPC اجرایی نمی شود؛ توتال نمی تواند در ایران سرمایه گذاری کند
میرکاظمی:
وزیر اسبق نفت با تاکید بر اینکه ترامپ هم سیاست اوباما را ادامه می‌دهد، گفت: کدام گشایش انجام شده که ترامپ بخواهد جلوی آن را بگیرد؟
سیه‌رویی‌ اصلاح‌طلبان با توضیحات اژه‌ای درباره فساد صندوق فرهنگیان
سال 94 و 95 مربوط به کدام دولت است؟
اژه‌ای ابعادی از تخلفات در صندوق ذخیره فرهنگیان در 2 سال اخیر را هم بیان کرد تا سیه‌رویی اصلاح‌طلبان و حامیان دولت یازدهم، تکمیل شود.
افزایش 15 درصدی واردات کالاهای مصرفی در سال اقتصاد مقاومتی +نمودار
در حالی که مسئولان دولت یازدهم بارها از کاهش حجم واردات در سال جاری خبر داده‌اند، بررسی جزئیات واردات نشان می‌دهد اتفاقا کالاهای مصرفی که واردات آن برخلاف منافع ملی کشور است، رو به افزایش است.
اختلاف بینداز و حکومت کن؛ راهبرد انگلیسی تراپین در شبکه بانکی
این شرکت انگلیسی مطابق با راهبرد همیشگی انگلیسی که اختلاف بینداز و حکومت کن از ابتدای امسال چنین راهبردی را با قوت در میان بانک ها و شرکت های ایرانی دنبال کرده است.
شکست طرح ناکارآمد دولت؛ کارت‌های اعتباری خرید، بلای جان تولیدکنندگان داخلی‌ شد
موضوع اخذ وثیقه ملکی برای پرداخت وام‌های بالای 10 میلیون تومانی در نظام بانکی سابقه دارد و برخی بانک‌ها حتی برای پرداخت وام 15 میلیونی نیز از متقاضی سند ملکی طلب می‌کنند.
264 تشکل اقتصادی: مفاسد اقتصادی پس از برجام رکورد زد +نمودار
نتایج ارزیابی 264 تشکل اقتصادی سراسر کشور از مؤلفه‌های ملی محیط کسب و کار در ایران نشان می‌دهد در فصل بهار امسال شاخص فساد اقتصادی به اوج تاریخی خود رسیده است.
دولت یازدهم در نصف سال بیشتر از یک سال دولت قبل خرج کرد
ثبت رکورد جاودانه ریخت و پاش؛
بر اساس گزارش بانک مرکزی، دولت یازدهم در نیمه اول امسال 95 هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های جاری خود کرده است که رکورد جاودانه‌ای در ریخت و پاش دولت‌ها در تمامی دوره‌ها محسوب می‌شود.
دولت در نیمه اول امسال 11 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی استقراض کرد +نمودار
فاجعه بی‌انضباطی مالی؛
بدهی دولت به بانک مرکزی در شهریورماه سال 1392 و در ابتدای کار دولت یازدهم فقط 15800 میلیارد تومان بود که تاکنون دو برابر شده است.
۱
آخرین عناوین