مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان | mashreghnews.ir

ابعاد فساد 8000 میلیاردی؛
منابع مالي صندوق ذخیره فرهنگیان از واريزي ماهیانه حداکثر معادل 5% حقوق و مزاياي مستمر فرهنگیان عضو صندوق موضوع و همینطور كمك دولت معادل واريزي فرهنگیان عضو صندوق تامین شده است.
اظهارات کنایه‌آمیز روحانی در دفاع از سیاست خارجی دولتش و کنایه به دولت قبل با معیار تاثیر سیاست خارجی دولت بر صادرات، در حالی است که آمار و ارقام کاملا عملکرد متفاوتی از دو دولت اخیر نشان می‌دهد.
آمار وزیر کار دولت یازدهم را می‌توان مصداق آمارهای غلطی دانست که رهبر معظم انقلاب از ضربه سنگین این آمارهای غلط به کشور ابراز نگرانی کرده بودند.
سکوت حامیان دولت پس از افشاء واقعیت فساد 8000 میلیاردی+عکس
رکورد فساد شکسته شد؛
علیرغم اظهارات اولیه افرادی نظیر محمود صادقی، دستگیری غندالی که مدیر منصوب دولت یازدهم در صندوق ذخیره فرهنگیان بود، نشان داد که فساد مذکور مربوط به دولت روحانی بوده است.
آیا دولت یازدهم انضباط مالی را رعایت کرده است؟ +نمودار
اطلاعیه خلاف واقع بانک مرکزی
برخلاف ادعای بانک مرکزی، آمارهای رسمی خود این بانک نشان می‌دهد در سه سال اخیر هیچ‌گاه بدهی دولت به بانک مرکزی تسویه نشده بلکه سال به سال افزایش یافته است.
تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان؛ فسادی بزرگتر از فساد 3 هزار میلیاردی
پنج سال پیش که فساد موسوم به 3 هزار میلیارد تومانی گروه آریا کشف شد، شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد چند سال بعد رکورد این فساد به علت تخلفات در صندوقی که متعلق به معلمان کشور است، شکسته شود.
شبکه ملی اطلاعات «تقلبی» دستاورد دولت یازدهم در سال 95 / چرا واعظی بدنبال انحراف افکار عمومی است؟
پس از سه سال انتظار؛
اسم شبکه ملی اطلاعات را خط بزنید. اگر پهنای باند اینترنت بین الملل را از 60 به 700 گیگابیت بر ثانیه برسانید، طبیعی است که سرعت افزایش و قیمت کاهش پیدا می کند.
راهکار عجیب دولت: واردات برنج بجای مقابله با گران‌فروشی
سوغاتِ تایلند؛
گرانی ناگهانی برنج داخلی، سبب شده مردم به ناچار به خرید برنج خارجی روی بیاورند؛ آن هم در شرایطی که کیفیت برنج خارجی با برنج ایرانی، قابل مقایسه نیست.
چرا طیب‌نیا بر اجرای تعهد غیرقانونی خود پافشاری می‌کند؟
پافشاری بر یک اقدام خلاف؛
آنچه از Action Plan ارائه شده از سوی FATF بر می آید تعهداتی فراتر از قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی است و با این وصف امضا و قول طیب نیا بر روی نامه ارسالی پذیرش تعهدات بلا موضوع خواهد بود.
دستکاری آمار صادرات غیرنفتی برای مثبت شدن تراز تجاری +جدول
گزارش گمرک تأیید کرد:
در چند ماه اخیر، مسئولان دولتی با استناد به آمار گمرک از رشد چشمگیر صادرات غیرنفتی خبر می‌دهند و آن را نتیجه آثار مثبت برجام می‌خوانند؛ این در حالی است که بررسی جزئیات صادرات غیرنفتی از دستکاری در آن حکایت دارد.
10 هزار میلیارد تومان اقساط بازپرداختی مسکن مهر کجا خرج شد؟
گزارش کمیسیون اصل 90 درباره مسکن مهر؛
وزارت راه و شهرسازی رسما اذعان کرد که تاکنون بیش از 10 هزار میلیارد تومان از اقساط مسکن مهر بازپرداخت شده، اما پاسخ نداد که چرا این پول را صرف تکمیل واحدهای نیمه‌تمام آن نکرده است.
ترکیه به بازار روسیه بازگشت؛ دولت همچنان به دنبال گنجِ پاریس! +جدول
فرصت از دست رفته؛
آذر 93 ممنوعیت واردات و صادرات اقلام کشاورزی از مبدأ و به مقصد ترکیه از جمله‌ی اقداماتی بود که ولادیمیر پوتین در جواب «از پشت خنجر زدن» این کشور اتخاذ کرد.
طرح مبارزه با قاچاق کالا قربانی اهداف انتخاباتی شد
سیاسی‌کاری در حوزه اقتصاد؛
طرح جمع‌آوری کالاهای قاچاق از سطح بازار که با تأکیدات اخیر رهبر انقلاب از ابتدای مهرماه شروع شده بود، به علت سیاسی‌کاری دولت و ترس از ریزش آراء در انتخابات 96 به اغما رفت.
در دولت یازدهم؛ ثروتمندان، ثروتمندتر و فقرا، فقیرتر شدند/ سکوت رسانه‌های حامی دولت +جدول
گزارش مرکز آمار؛
افزایش ضریب جینی در سه سال گذشته نشان می‌دهد که شاخص‌های نابرابری در دولت یازدهم رو به رشد بوده و سیاست‌های اقتصادی دولت، به نفع ثروتمندان و به ضرر قشر کم درآمد بوده است.
مرکز آمار:‌ بعد از برجام 500 هزار نفر بیکار شده‌اند +نمودار
تعداد بیکاران از مرز 3 میلیون نفر گذشت؛
در زمستان سال گذشته نرخ بیکاری 11.8 درصد و در بهار سال گذشته 10.8 درصد بود که افزایش این نرخ به 12.2 درصد در بهار امسال، از وخیم شدن اوضاع بیکاری در کشور با وجود اجرای برجام حکایت دارد.
طرح مسکن مهر با وجود آمارهای متناقض در واقعیت چقدر پیشرفت کرده است؟
واقعیت آماری مسکن مهر؛
در طول سه سال گذشته، ماهانه حدود 0.5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و طبق برآوردهای موجود حدود 700 هزار واحد نیمه کاره باقی مانده است.
پرونده زنگنه در فساد کرسنت مفتوح است/ چند ده میلیارد دلار ضرر عدم رسیدگی فوری دستگاه قضایی
زاکانی در پاسخ به مشرق:
زاکانی گفت: از عدم رسیدگی سریع دستگاه قضایی، کشور متضرر چند ده میلیارد دلاری می‌شود. باید دستگاه قضایی رسیدگی جدی و سریع بکند. این موضوعش، مافوق رسیدگی به سایر پرونده‌هاست.
شکل‌گیری الیگارشی جدید با قانونی‌کردن حقوق‌های نجومی
جهانگیری اعتراف کرد؛
اگر بخواهیم نمودهای ملموس اشرافی‌گری را در شرایط فعلی جستجو نماییم، یکی از نمونه‌هایی بیشترین جلوه را خواهد داشت، فیش‌های حقوقی غیرقانونی است.
چرا طرف قراردادهای کلان صنعت خودرو فرانسوی‌ها هستند؟/ خودروهای از رده خارج رنو و پژو در راه ایران
همه راه‌ها به لابی پاریس ختم می‌شود؛
پژو خواهان ساخت مدل‌هایی است که 6 سال از آغاز تولید آن می‌گذرد و دارای فیس لیفتی قدیمی هستند و مسلما به سرنوشت کیا سراتو سایپا دچار خواهند شد.
واردات 400 تن برنج خارجی در فصل برداشت شالیکاران + جدول
گمرک مصوبه ممنوعیت واردات برنج را اجرا نکرد؛
با وجود ممنوع شدن واردات برنج از ابتدای مردادماه و در جهت حمایت از تولید داخلی، گمرک این مصوبه را اجرا نکرد.
هشدار مرکز پژوهش‌های مجلس درباره حساب‌سازی صوری درباره تحقق درآمد نفت
بخشی از منابع ارزی همچنان در دسترس نیست؛
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی نسبت به حساب‌سازی صوری بین بانک مرکزی و وزارت نفت به دلیل ‏عدم بازگشت درآمد صادرات نفت هشدار داد.‏
تا قرارداد آزادگان بسته نشود یاران را شروع نمی‌کنیم؛ هم توان داریم هم پول/ قراردادی برای یاران جنوبی امضاء نشد؛ فقط تفاهم مطالعاتی کردیم/ هیچوقت کارگر خارجی‌ها نمی‌شویم
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام:
مخبر گفت: با اینکه آزادگان میدان بزرگی است اما از نظر فنی یکی از ساده‌ترین میادین برای توسعه است.
تعهد دولت به پذیرش قواعد امریکایی/ دولت در چه فرآیندی عدم پرواز به سوریه را پذیرفت؟
ماجراهای ایرباس و بوئینگ؛
فروش هواپیمای مسافربری به همراه قطعات و خدمات آن از جمله تعهدات صریح و شفاف طرف آمریکایی به ایران محسوب می‌شد که در متن توافق هسته‌ای نیز صراحتاً به آن اشاره شده است.
دولت یازدهم دو برابر کل درآمد نفتی دولت قبل خرج هزینه‌های جاری کرد +نمودار
بانک مرکزی:
در سه سال اول دولت یازدهم، 470 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه کشور، صرف هزینه‌های جاری دولت شده که بیش از 2 برابر درآمد نفتی است که دولت‌های نهم و دهم طی 8 سال در بودجه خرج کرده‌اند.
ادامه فعالیت 384 مدیر «بی‌لیاقت و خائن» در دولت یازدهم
همه در انتظار برخورد با نجومی‌بگیران؛
توصیفات رهبر معظم انقلاب درباره مدیران نجومی‌بگیر، تردیدی به جای نمی‌گذارد که این مدیران به علت برداشت نامشروع، گناه و خیانتی که مرتکب شدند، باید برکنار شوند؛ اما تا کنون دولت در برخورد با آنان تعلل کرده است.
400 نفر بالای 20 میلیون؛ آیا حقوق 19 میلیونی نجومی نیست؟
ابهامات گزارش دیوان محاسبات؛
گزارش دیوان محاسبات درباره حقوق‌های نجومی، در حالی روز یکشنبه در مجلس قرائت شد که ابهاماتی درباره آن وجود دارد. بر طبق معیار دیوان،‌ مدیرانی که بین 10 تا 20 میلیون تومان حقوق گرفته یا می‌گیرند، حقوق‌بگیر نجومی نیستند.
بگم بگم‌های یک ژنرالِ نفتیِ منفصل از خدمت!
فرافکنی شاگرد مکتب زنگنه؛
با رای دیوان عالی کشور حکم محکومیت و انفصال از خدمات دولتی آقای علی کاردر در ارتباط با قرارداد کرسنت صادر و قطعی شده است اما وی امروز در جمع خبرنگاران از موضع متشاکی مواردی را مطرح کرده است.
حقوق 10 میلیونی هم نجومی است
دبیر کمیسیون اصل90 :
ولی‌الله داداشی گفت: بر اساس قانون، هر حقوق و مزایایی که بالا باشد، نجومی است و افرادی که مبالغ بالاتر از قانون و عرف دریافت کردند در کمیسیون اصل 90 پرونده‌هایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد و به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.
شرکت «گ» چگونه بازار برنج کشور را قبضه کرده است؟
قیمت‌ها همچنان قد می‌کشد؛
در شرایطی که دولت همچنان توان خود را بر مذاکره با طرف‌های غربی متمرکز کرده است، بازار داخل از کنترل خارج شده و قیمت برنج در حال قد کشیدن است و کسی هم جلودار آن نیست.
۱
آخرین عناوین