کد خبر 577592
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ۷۰۰هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه هستند،‌ گفت: بیمه هیچ یک از یک میلیون کارگری که تحت پوشش هستند در سال جاری حذف نمی شود.

به گزارش مشرق، محمد حسن زدا در گفتگو در مورد بیمه کارگران ساختمانی افزود: در سال۹۴ مصوب شده بود که دو هزار میلیارد تومان برای تامین منابع بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی اختصاص داده شود که متاسفانه اینگونه نشد.
 
وی گفت: از اعتبار عنوان شده فقط ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد و عملا ما با یک هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان کمبود مواجه شدیم.
 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: اگر می خواستیم براساس اعتبار آورده نسبت به بیمه کارگران اقدام کنیم باید تعدادی از کارگران ساختمانی را حذف می کردیم اما به دلیل اینکه کارگران ساختمانی قشر زحمت کشی هستند این کار را نکردیم و بیمه کارگری را قطع نکردیم.
 
زدا با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار دارند، گفت: چنانچه در صدور پروانه ساختمانی امسال اتفاقات خوبی رخ دهد می توانیم تعداد بیشتری از کارگران را بیمه کنیم چرا که درصدی از صدور پروانه ساخت به بیمه کارگران اختصاص می یابد.
 
وی اظهار داشت: به کارگران ساختمانی قول می دهیم تعداد آنها در سال جاری کم نمی شود.
 
وی با اشاره به اینکه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه شدن هستند، گفت: چنانچه کمبود منابع بیمه کارگران تامین شود می توانیم نسبت به بیمه پشت نوبتی ها نیز اقدام کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس