کد خبر 572950
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در این هفته قرار دارد.

به گزارش مشرق، مجلس شورای اسلامی  از روز یکشنبه ۲۶ تا سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۵جلسه علنی تشکیل خواهد داد.

بر این اساس اولین دستور کار جلسات علنی مجلس ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور است.

وکلای ملت در هفته جاری گزارش‌کمیسیون‌آموزش، تحقیقات‌وفناوری‌ درمورد طرح دوفوریتی اصلاحیه اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال ۱۳۹۲ برای اجرا در سال ۱۳۹۵را نیز بررسی می کنند.

بررسی گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی نیز در دستور کار جلسات علنی قرار دارد.

وکلای ملت همچنین گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح حمایت از احیاء و مرمت بافتهای فرهنگی- تاریخی و توانمندسازی ساکنین و مالکین آنها را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه دریافت عوارض برق تجدیدپذیر نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری قرار دارد.

علاوه بر این در هفته جاری بررسی گزارش کمیسیون عمران در مورد رد طرح اصلاح ماده(۵) قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری‌ایران در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد طرح استفساریه ماده (۲۴) قانون بیمه را بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس همچنین گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد رد طرح استفساریه ماده (۱۱۸) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را نیز بررسی خواهند کرد.

علاوه بر این بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (۱۴) آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (۵۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب نیز در دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری قرار دارد.

وکلای ملت همچنین گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را بررسی می کنند.

بررسی گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح ماده (۲۰۴) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد: طرح اصلاح مواد (۹) و (۱۵) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی را نیز بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل سازمان ملی مهارت و فناوری نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون عمران در موردطرح محافظت از امنیت جانی شناگران در شهرهای ساحلی را بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد طرح واگذاری امور راهنمائی و رانندگی کلان شهرها به شهرداریها از طریق تسری قانون الحاق سه تبصره به بند (۱۲) ماده (۴) قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح بند (د) ماده (۳۹) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را برسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد  رد طرح حذف بند (ج) ماده (۱۴۸) قانون برنامه پنجساله پنجم-توسعه جمهوری اسلامی ایران را بررسی خواهند کرد.

وکلای ملت در هفته جاری همچنین گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی (به منظور تصویب مدت اجرای آزمایشی آن طبق اصل(۸۵) قانون اساسی) (تقاضای نمایندگان محترم مبنی بر رسیدگی طبق اصل(۸۵) قانون اساسی در جلسه علنی مورخ ۲۲/۷/۱۳۹۴ تصویب شد) (به شماره چاپ۱۸۰۷) به استناد مصوبه مورخ ۲۱/۲/۱۳۹۵ هیأت رئیسه در دستور هفته جاری قرار خواهند داد.

در حالی دستور کار صحن علنی مجلس در هفته جاری منتشر شد که این هفته نیز گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم توسعه در دستور کار مجلس صحن علنی مجلس قرار نگرفت و به نظر می رسد این لایحه در مجلس نهم بررسی نشود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • نوری ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  واقعا متاسفم برای نویسنده این خبر با این سر تیتر
 • ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  گل گفتی ، واقعا
 • فرهنگی ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  وافعا جای تاسف داره
 • ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  معلم حق التدریس ۹سال کارکرده ولی بعد از استخدام فقط ۶سال حساب شد وسه سال از سابقه کارش کسر شده .در صورتی که همپای معلمین رسمی نه سال در مدرسه کار کرده .این سه سال کسر شده عمر این فرد وزحمتش چه می شود لطفا بررسی بفرمایید.
 • ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  خسته نباشید با این تیرتون
 • ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  تیتر یک چیز مینویسه ...محتوا چیزه دیگه ایندیگه چنوع اله کلنگ بازیه
 • ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  واقعا که!!!!!!
 • هادی ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  شأن معلم در این حد اومده پایین که همه دارن ازش سوءاستفاده میکنه، این تیتر چه معنی داره زدین آخه؟ جای بسی تأمل وتأسف داره
 • ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  لطفا يا تيتر را تغيير دهيد يا خبر مربوط به معلمان را كامل بنويسيد.
 • علی ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  کجای لین طرح برای معلمان بود فکر کنم نویسنده این خبر خودش هم نفهمیده چه نوشته
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  نویسنده ی خبر نفهمید چی نوشت. کجاش برای معلمان بود??????
 • ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  با سلام نویسنده و انتشار دهنده و ....و... هیچ کدومشان نمیخوان معلم و خانواده اش روی اسایش و رفاه رو ببینند وگرنه این خبر هیچ ربطی به فرهنگیان زحمتکش و با عزت نداشت جز تخریب در ذهن عده ای نا آگاه.یک مدیر دولتی می تواند معادل 5 سال یک کارمند در یک ماه حقوق بگیرد ولی اصلاح حقوق و مزایای یک معلم در حدی که پیش عزیزانش شرمنده نشودبرابر جابجا کردن کوهی از آتش است برای خانه ملت!!!!!!!؟؟؟؟
 • ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  پدر فرهنگیان را درآورد ید از بس که به بهانه های مختلف تیتر زدید، حقوق سایر. اقشار آنچنانی اضافه می شود،آب از آب تکان نمی خورد،کسی هم بجز خودشان خبر دار نمی شوند، اما تا پنج تومن بخواهند حقوق معلمان را اضافه کنند، هنوز تازه طرح اش را می برند مجلس،سایت ها جار و جنجال برپا می کنند که آهای ملت حقوق معلمان زیاد شد،!!! آخر چرا؟ نکنید این کارها را
 • ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  25اردیبهشت، روز گرامی داشت فردوسی.
 • محسن121 ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  0 0
  معلم ها خیلی گردن مردم حق دارند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس