وزیر بهداشت گفت: از قوه قضاییه می‌خواهم با افرادی که از علاقه مندی مردم به طب سنتی سوء استفاده می‌کنند برخورد کند. افراد متخلفی توسط سازمان نظام پزشکی و یا انجمن طب سنتی شناسایی می‌شوند اما به دلایل نامعلومی هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

به گزارش مشرق، سید حسن هاشمی - وزیر بهداشت از وجود برخی از عطاری‌هایی که به سلامت مردم آسیب می‌رسانند به عنوان یکی از مشکلات حوزه طب سنتی یاد کرد و اظهار داشت: وزارت بهداشت به دنبال تبلیغ و تشویق طب سنتی و طب مدرن است و هر دو طب را حمایت می‌کند.

هاشمی عنوان کرد: امیدواریم که بیمه‌ها نیز در کنار حمایت از طب مدرن، طب سنتی را نیز حمایت کنند تا بتوانیم بدون تعصب، از امکانات و خدمات طب سنتی و  مدرن بهره‌مند شویم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بنده به طب سنتی اعتقاد و باور زیادی دارم، افزود: طب سنتی در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند استفاده شود بدون اینکه عوارض طب مدرن را داشته باشد و فکر می‌کنم که نظر مردم نیز همین است چراکه مراجعات آنها به این مراکز بیشتر از مطب‌های پزشکان است.

هاشمی به وجود دانشکده‌ها و نیز سلامتکده‌های طب سنتی در کشور اشاره کرد و افزود: اگر بخش خصوصی به این حوزه وارد شود، در آینده ای نزدیک می‌توان نه تنها در کشور، بلکه در خارج از ایران نیز طب سنتی و ایرانی را عرضه کرد زیرا علاوه بر داشتن علاقه مندان زیاد، بازار مناسبی نیز دارد.

وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری از گسترش مراکز و خدمات طب سنتی در کشور، اظهار داشت: امیدوارم در آینده، به جای عطاری‌ها، داروخانه‌های گیاهی به تعداد کافی راه اندازی شوند چرا که در این داروخانه‌ها، یک پزشک حاضر است که چندین سال دوره‌های تحصیلی و تخصصی داروسازی در حوزه طب سنتی را گذرانده است، همچنین امیدوارم مطب‌هایی در کشور راه اندازی شود که پزشکان آن پس از اتمام دوره پزشکی خود، در دوره طب سنتی نیز تحصیل کردند.

به گزارش وزارت بهداشت، هاشمی تاکید کرد: از قوه قضاییه تقاضا دارم تا با افرادی که از علاقه مندی مردم به حوزه طب سنتی سوء استفاده می‌کنند، برخوردهای لازم شود. افراد متخلفی توسط سازمان نظام پزشکی و یا انجمن طب سنتی شناسایی می‌شوند اما به دلایل نامعلومی هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و این افراد سودجو بیشترین آسیب را به سلامتی مردم و حوزه طب سنتی می‌زنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تبدیل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت به اداره کل، عنوان کرد: معاونت شأن و شعوناتی به همراه نمی‌آورد و به ریاست و وزارت شبیه است اما در وزارت بهداشت به معاونت اجتماعی نیاز داشتیم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ما را موظف به تبدیل یکی از معاونت‌ها به اداره کل کرده بود و به هیچ عنوان به معنی ارزش بیشتر و یا کم اهمیت کردن نیست بلکه به دلیل محدودیت‌های قانونی پیش رو، تصمیم به این کار گرفتیم.

هاشمی با بیان اینکه اعتقاد عمیقی به تقویت طب سنتی داریم، خاطرنشان کرد: عمل ما نشان می‌دهد که به چه میزان به طب سنتی باور داریم و به آنچه به زبان می‌آوریم، معتقدیم و به آن نیز عمل می‌کنیم.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس