پخش عکسهای بی‌حجاب دختران جوان از کنسرت موسیقی بنیامین در قزوین با اعتراض مسئولان فرهنگی، تشکلهای دانشجویی و نمازگزاران مواجه شد.

گروه سیاسی مشرق - روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

*******
غرضی: وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است/ اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین/ آیا «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی مبادله می‌شود؟شنیده‌های جمهوری اسلامی

 اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین

برگزاری کنسرت موسیقی بنیامین در قزوین با حاشیه‌هایی همراه شد. خواننده جوان بنیامین شب جمعه گذشته تاریخ (2/2/95) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قزوین کنسرت موسیقی برگزار کرد که با اعتراضات و حاشیه‌هایی همراه بود.

پخش عکسهای بی‌حجاب دختران جوان از این مراسم با اعتراض مسئولان فرهنگی، تشکلهای دانشجویی و نمازگزاران در مساجد شهر مواجه شد. در همین زمینه فریدون نعمتی استاندار قزوین که جهت شرکت در نمازجماعت به مسجد ولایت قزوین مراجعه کرده بود مورد سئوال حاضرین در مسجد قرار گرفت ولی توضیحات استاندار، آنان را قانع نکرد.

از این کنسرت عکسهایی در فضای مجازی در معرض دید همگان تحت عنوان «مانور تلخ ابتذال در کنسرت بنیامین در قزوین» قرار گرفته است. در سنوات گذشته نیز برگزاری چنین کنسرت‌هایی که شئون اسلامی در آن رعایت نمی‌شود اعتراضاتی را در شهر مذهبی قزوین فراهم ساخته بود.

آغاز فعالیت قطار فدک در مسیر شیراز-تهران

مدیرکل راه‌آهن فارس در مراسمی آغاز فعالیت قطار پنج‌ستاره فدک در مسیر شیراز به تهران را اعلام کرد. به گفته مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از این قطارها بلیط هر نفر 205 هزار تومان است. معلوم نیست چه خدماتی در این قطارها ارائه می‌شود که هزینه بلیط هر نفر از شیراز به تهران دوبرابر بلیط سفر با هواپیما می‌باشد، اقدامی که ترویج مصرف‌گرایی است و هیچ مشکلی را از اقشار کم‌درآمد جامعه که قطار را وسیله‌ای نسبتاً ارزان‌قیمت می‌دانند حل نخواهد کرد.

خطر طغیان رودخانه کرخه در خوزستان

در جریان بارندگی‌های اخیر در خوزستان وچند استان غربی کشور رودخانه مهم دز در خوزستان طغیان کرد و رودخانه کرخه نیز در خطر طغیان قرار گرفت. بارش 170 میلی‌ باران سیل‌آسا در مدت چند ساعت در حوضه رودخانه دز وافزایش دبی ورودی از 300 مترمکعب بر ثانیه به حدود 800 مترمکعب بر ثانیه و محدودیت سد دز، این رودخانه را سیلابی و بدون اینکه تلفات جانی داشته باشد خسارتی بالغ بر 482 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خوزستان وارد کرد.

اما سایر رودخانه‌های کارون، کرخه و مارون به دلیل وجود سدهایی که اکثرا در دوره سازندگی بدست توانمند سدسازان ایرانی ساخته شده‌اند سیلاب کاملا مهار شد و از بروز یک فاجعه کم‌سابقه انسانی واقتصادی در خوزستان جلوگیری کرد. با وجود اهمیت مدیریت بحران سیل در خوزستان، برخی جریانات سیاسی تلاش کردند وقوع سیل در پایین دست سد دز را دستاویزی برای حمله به دولت قرار دهند که خوشبختانه به دلیل آشنایی مردم استان با اهمیت مدیریت وکنترل سیلاب این تبلیغات تاثیری نداشت.

غرضی: وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است/ اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین/ آیا «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی مبادله می‌شود؟اخبار ویژه کیهان

قیافه طلبکارانه عوامل مقصر در غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا

2 میلیارد دلار غارت شده از سوی آمریکایی‌ها را دوم خردادی‌ها در دولت اصلاحات هدیه دادند اما حالا در موضع شکایت و طلبکاری از دولت سابق نشسته‌اند.

روزنامه جوان در این باره نوشت: هرچند وعده داده می‌شد که با وقوع توافق ایران با قدرت‌های غربی در پرونده هسته‌ای، تحریم‌های ظالمانه غرب برداشته می شود، اما اکنون تقریبا بر همه مسجل شده که تفاوت دوره پسابرجام با پیشابرجام «تقریبا هیچ!» است که البته مورد اذعان برخی چهره‌های دولتی همچون ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی نیز قرار گرفته است.

اما در عین حال تجربه دیگری که در سال‌های اخیر به دست آورده‌ایم عبارت است از «دستبردهای پساتوافق»، به این معنا که طرف غربی در هر مرحله از توافق با اخذ امتیازهای قابل توجهی اعلام توافق برای لغو بخشی از تحریم‌ها را می‌نماید و در کمتر از چند هفته مبلغی معادل آنچه عاید ایران در توافق بوده است را با ترفندی دیگر اخذ می‌کند. اولین نمونه این تجربه را درتوافق موسوم به ژنو 3 داشتیم که در آن مبلغ 4/2 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران (که ظالمانه توسط آمریکا بلوکه شده بود) آزاد شد و در مقابل ما بخشی از دستاوردهای صنعت هسته‌ای خود را کنار نهادیم. دیری نپایید که محکمه‌ای در آمریکا ساختمان یک مؤسسه وابسته به جمهوری اسلامی ایران را در آمریکا مصادره کرد.

این ماجرا در روزهای اخیر نیز تکرار شده و اکنون در حالی که در صدمین روز اجرای برجام هستیم و همگان منتظر اولین پرتوهای این آفتاب تابان (!) هستند، دادگاهی دیگر مبلغ 2 میلیارد دلار از دارایی‌های ملت ایران را مورد دستبرد حقوقی قرار می‌دهد و این در حالی است که به اذعان وزیر خارجه آمریکا کل مبلغی که طی این 100 روزه در اختیار طرف ایرانی قرار گرفته است، 3 میلیارد دلار است. به نظر می‌رسد این معامله حقیقتا «برد-برد» البته تنها برای طرف آمریکایی است. به این معنا که اگر تا پیش از توافق این دارایی‌ها به لحاظ مالکیت متعلق به ایران و به صورت مسدود شده در اختیار آمریکا بود، اینک با این ترفند حقوقی مالکیت آنها را نیز در اختیار می‌گیرد.

اما در این میان نکته‌ای نیز تا حدودی مغفول واقع می‌شود. از دشمن- هر اندازه که بزک هم شده باشد- انتظاری به جز دشمنی نمی‌رود، اما چرا ما به دست خودمان شرایط را برای تیزشدن حربه‌های دشمن فراهم می‌کنیم. برای روشن شدن موضوع کافی است به برخی روایت‌های رسمی که در حول و حوش این ماجراست، اندکی دقت کنیم.

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام روز جمعه سوم اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا در وین، می‌گوید: «ماجرای ‌2] میلیارد دلار[ مربوط به پولی است که در سال 2003 سپرده‌گذاری شده است. سال 2008 به بعد درگیر مسائل قضایی و دادگاه می‌شود، تا الان بانک مرکزی طی روال قضایی چند بار فرجام‌خواهی کرده و سرانجام منجر به پایان مراحل قضایی البته از دید طرف آمریکایی و مصادره اموال شده است.»

حال به دقت، جزئیات مورد اشاره ایشان را مرور می‌کنیم. بنا به تصریح عراقچی، این پول در سال 2003 میلادی (1382 هجری شمسی) در آمریکا سپرده‌گذاری شده است. این بدان معنا است که بانک مرکزی ایران در سال 1382 این پول را از درآمدهای ملی ایران در یک بانک آمریکایی (سیتی‌بانک) سپرده‌گذاری می‌کند.

حال این پرسش پیش می‌آید که بانک مرکزی دولت وقت - دولت هشتم که در ادبیات سیاسی به عنوان دولت اصلاحات شناخته می‌شود- مبلغ قابل توجهی از اموال ملت ایران را در دل کشور متخاصمی که از حمله نظامی به ما سخن می‌گوید سپرده‌گذاری می‌کند؟ اگر 13 سال پیش در اثر غفلت مسئولان وقت دولت اصلاحات حجم قابل توجهی از دارایی‌های ملت ایران به چنگال دشمن می‌افتد که چندین سال بعد و دقیقا در روز مبادا، همین دارایی‌ها را از ملت ایران دریغ ورزیده و به یغما برند، هیچ بعید نیست که چنین رویدادی در زمان کنونی نیز تکرار شود.

چرا عجیب باشد اگر بشنویم برخی از مدیران خوش‌خیالانه به حساب اینکه در دوره پسابرجام دیگر تحریمی نیست و تقابل جای خود را به تعامل داده است، فضایی برای تحرک دشمن چه در داخل جغرافیای ایران و چه درباره سرمایه‌‌های ایرانی (اعم از مالی و انسانی) فراهم آورند که خدای ناکرده در آینده به حربه‌ای دیگر برای دشمن بدل شود.

یقه غارتگران آمریکایی را نمی‌گیرید چون 3 سال به آنها لبخند زدید

مسئولان دولتی در ماجرای غارت ۲ میلیارد دلاری به جای اینکه گریبان دزد آمریکایی را بگیرند، رفتار زشت آمریکایی‌ها را توجیه و تطهیر می‌کنند.

روزنامه رسالت با طرح این موضوع نوشت: تعصب ملی و غیرت دینی اجازه نمی‌دهد که دستبرد آمریکایی‌ها به منابع مالی ملت در این کشور را رها کنیم و با بی‌انصافی، دولت قبل را به جای آمریکا مورد حمله قرار دهیم.

دولت قبل برای دور زدن تحریم‌ها راه‌های مختلفی را در پیش گرفت از جمله با همان پول‌های بلوکه‌ شده بخشی از وجوه نقد را تبدیل به 13 تن طلا نمود و آن را وارد کشور کرد. آن زمان طلا هر اونس 600 دلار بود که بلافاصله به 1600 تا 1800 دلار رسید.

باید دولت فعلی به دولت قبل افتخار کند که اولا، بخشی از منابع مالی کشور را از خطر دستبرد نجات داد. ثانیا، ارزش آن را به دو برابر نیز افزایش داد. از آن زمان تاکنون قیمت طلا هر اونس 1200 دلار کمتر نشده است.

محمدکاظم انبارلویی در این یادداشت افزود: یکی از راه‌های فرار از خطر بلوکه شدن، تبدیل ذخایر وجه نقد به شبه نقد یا در حکم وجه نقد بود که مصداق آن همین خرید اوراق بود. اولا، از زمان قطع رابطه ایران و آمریکا بیش از 30 میلیارد دلار از منابع مالی ما در آمریکا ضبط و بلوکه شده است و دولت موسوی نتوانست با قرارداد الجزایر آن را به کشور برگرداند. آمریکا بخواهد به منابع ما دستبرد بزند از آن 30 میلیارد دلار برمی‌دارد نه از این 2 میلیارد دلار! ثانیا، دولت تدبیر و امید 3 سال است روی کار است، چرا برای صیانت همین 2میلیارد دلار تدبیر نکرد؟

آقای جهانگیری می‌گوید؛ دولت قبل با علم به اینکه آمریکایی‌ها پایبندی به مقررات بین‌المللی ندارند این تصمیم را گرفت! سوال این است؛ شما که این علم را داشتید چه طور 3 سال رفتید با دیپلماسی لبخند مذاکره کردید و پای سندی را امضا کردید و با علم به اینکه آمریکایی‌ها پایبندی به مقررات بین‌المللی ندارند زیرساخت صنعت هسته‌ای کشور را بی‌نتیجه به تاراج دادید و به قول سیف هیچ‌چیزی هم به دست نیاوردید؟

آقای جهانگیری به جای اینکه یقه دزد را بگیرد و این سرقت را مورد مذمت قرار دهد، یقه اهل خانه را گرفته که چرا مثلا فلان پنجره را باز گذاشتید تا دزد بیاید بخشی از اموال ما را ببرد؟! شما 3 سال وقت داشتید آن پنجره را ببندید. تازه با آن دزد هم صحبت کردید اموال را برگرداند و برنگردانده است.

حمله به دولت قبل نوعی تطهیر و نیز توجیه عمل زشت دزدی آمریکایی‌هاست و نوعی آدرس غلط دادن به مسائل جاری است آن هم به هنگام فروش آب سنگین اراک که گفته می‌شود به یک سوم قیمت واقعی و ده‌ها برابر قیمت تمام شده بوده است.

اگر اقدام دولت قبل در خرید اوراق، بی‌تدبیری بود چرا آمریکایی‌ها در همان دولت قبل که روابط ایران و آمریکا به اوج تشنج و تیرگی خود رسیده بود آن را مصادره نکردند؟ چرا مصادره این دو میلیارد دلار در دولت تدبیر، آن هم پس از توافق با کدخدا و تعهد آمریکایی‌ها برای آزاد کردن منابع بلوکه شده صورت می‌گیرد؟!

مشاور روحانی: توان کارشناسی دولت از عهده گره‌های اقتصادی برنمی‌آید

دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در هزارمین روز فعالیت دولت یازدهم، نقدینگی و جمعیت بیکار را به دو بمب ساعتی تشبیه کرد.

در حالی که بالغ بر 30 ماه از فعالیت دولت می‌گذرد، کارشناسان اقتصادی و حتی اقتصاددانانی که سابقا حامی دولت بودند هشدار می‌دهند دولت به قیمت ایجاد رکود و توقف تولید و چرخه اشتغال، به کاهش تورم پرداخت و به رونق اقتصادی کم‌توجهی کرد.

در این شرایط مسعود نیلی مشاور ارشد رئیس‌جمهور گفته است اقتصاد با دو بمب ساعتی یکی نسبت جمعیت غیرفعال و دیگر نقدینگی روبروست.

به گزارش عصر ایران به نقل از تارنمای ساعت 24، نیلی خاطرنشان می‌کند: این دو بمب ساعتی هنوز فعال نشده‌اند و زمان انفجار را نشان نمی‌دهند. جمعیت غیرفعال ایرانی با عطف به جمعیت شاغلان زندگی می‌کنند و برای اینکه صبر آنها لبریز نشود باید اقدام‌های کوتاه‌مدت انجام داد».

او می‌گوید: اما نقدینگی که بمب دوم است و اگر فعال شود فاجعه درست می‌کند نیازمند اتخاذ سیاست‌های بلندمدت‌تر است.

دکتر نیلی تصریح کرده است: بهبود وضعیت اقتصاد ایران دو پیچیدگی دارد و پیچیدگی نخست ابعاد فنی و کارشناسی کلان اقتصاد است که هر روز بر پیچیدگی آن افزوده می‌شود و به سمتی می‌رود که باز کردن و ساده کردن آن از توانایی کارشناسی دولت دور می‌شود.

نکته عجیب در عملکرد دولت این است که دولت پروژه‌های مهم و رونق‌آفرینی نظیر مسکن مهر را که چند صد شاخه صنعتی را در زیر شاخه‌ها تغذیه می‌کرد، متوقف کرد! این بهانه که نقدینگی و تورم را مهار کند اما هم‌اکنون نقدینگی از 430 هزار میلیارد تومان به، 1100 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

تبدیل برجام به استخوان لای زخم /دستاویز ادامه مذاکرات

مرور اظهارات محمدجواد ظریف و جان کری پس از ملاقات اخیر در نیویورک، از زمینه‌سازی برای تداوم ارتباط و مذاکره با وجود ختم مذاکرات و توافق برجام حکایت می‌کند.

رهبر معظم انقلاب تصریح کرده‌اند که با نهایی شدن توافق، پرونده مذاکره با آمریکا نیز بسته شده و ما مذاکره دیگری با آمریکا نداریم.
اما ظاهراً آمریکایی‌ها مایلند با گروگان گرفتن برجام و منافذ بسیار آن- و با همراهی برخی طرف‌های ایرانی- مسیر ملاقات و مذاکره را ادامه دهند.

جان کری پس از ملاقات 2/5 ساعته با ظریف در سخنانی قابل تأمل گفت: من بسیار خوشحال هستم که با جناب ظریف وزیر امور خارجه امروز دیدار می‌کنم تا بحث‌هایمان را درباره اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک ادامه بدهیم. ما اوایل هفته، جلسه‌ای بسیار سازنده داشتیم. ما هنوز هم گفت‌وگوهای زیادی باید انجام بدهیم. ما درباره برخی چالش‌ها تبادل نظر کردیم. ما هر دو تصمیم گرفتیم که به کشورهایمان برویم تا کارهای مهم را انجام بدهیم و حالا بازگشته‌ایم تا آن گفت‌وگوها را ادامه دهیم.

ظریف هم در جمع خبرنگاران گفت: ما امیدواریم که با سخنانی که جناب وزیر (جان)کری اظهار داشتند راه دشواری که به علت نگرانی بانک‌ها درباره رویکرد ایالات متحده در خصوص اجرایی شدن تعهدات براساس برنامه جامع اقدام مشترک بسته شده باید باز شود. ما همچنان اختلافاتی با ایالات متحده خواهیم داشت. اختلافات ما بسیار جدی و در حیطه‌های مختلف هستند اما ما با هم و با گروه پنج بعلاوه یک تصمیم گرفته‌ایم که به این موضوع رسیدگی کنیم.

و ما می‌خواهیم نشان دهیم گروه پنج بعلاوه یک و ایران توانسته‌اند که مسئله بسیار دشوار و مهمی را از طریق مذاکرات حل و فصل کنند. من معتقدم که ما باید گام‌های ضروری در این خصوص را برداریم و من امیدوارم که از طریق اقدام عملی جدی، مردم ایران بتوانند منافع ناشی از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک را مشاهده کنند. ما می‌توانیم با وجود تبعات درازمدت این توافق خیلی مهم به جلو حرکت کنیم.

کری در بخش دیگری از این سخنانش در جمع خبرنگاران گفت: جناب وزیر خارجه (ظریف) به نکته‌ای اشاره کرد که برای شفاف کردن مسئله‌ای بود که تلاش می‌کنیم به آن بپردازیم. جناب وزیر خارجه درست می‌گوید. اختلافاتی وجود دارد و بدیهی است که برخی از آنها اختلافاتی جدی هستند و این مسائل باید موضوع بحث مذاکرات آینده باشند. اما درک این نکته مهم است که همه بدانند توافق، توافق است و لازم است این مسائل را از هم جدا کنیم حتی در حالی که تلاش می‌کنیم این اختلافها را حل و فصل کنیم. هیچیک از سخنانی که گفته‌ام سبب نمی‌شود تعهد ایالات متحده برای کمک به حل و فصل این اختلافات کاهش یابد و مطمئناً ما به «تلاش در جهت صلح و ثبات در منطقه» ادامه خواهیم داد.

یادآور می‌شود قبل از سفر ظریف به نیویورک و ملاقات با جان‌کری، ولی‌اله سیف رئیس بانک مرکزی به نیویورک رفته و با جک لو وزیر خزانه‌داری آمریکا دیدار و مذاکره کرده بود که چیزی عاید ایران نکرد.

اخیراً روزنامه آن‌لاین واشنگتن فری‌بیکن برای امکان دیدار روحانی با باراک اوباما فضاسازی تحلیلی کرده بود.

غرضی: وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است/ اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین/ آیا «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی مبادله می‌شود؟شـنـید‌ه‌هـای آرمان

محاكمه عاملان آزار زن فرانسوي در تهران

شنیده شد که مردانی كه سال گذشته توريست فرانسوي را در غرب تهران مورد آزار و اذيت قرار داده بودند ۱۹ ارديبهشت پاي ميز محاكمه قرار مي‌گيرند. ميزان نوشت؛ رسيدگي به اين پرونده ۲۸ شهريور سال گذشته با شكايت زن كوهنورد فرانسوي آغاز شد. زن ۲۳ ساله با مراجعه به ماموران كلانتري در غرب تهران گفت: تبعه فرانسه هستم و چند سالي است كه كوهنوردي مي‌كنم.

۱۴ شهريور از طريق مرز ارمنستان وارد ايران شدم. كوه‌هاي ايران را در اينترنت ديده بودم و علاقه زيادي به كوهنوردي در تهران داشتم. ساعتي قبل در منطقه فرحزاد ۴ مرد جوان سد راهم شده و با تهديد مرا مورد اذيت و آزار قرار دادند. پس از اين شكايت، يكي متهمان در كوهستان مخفي شده بود كه دستگير شد. با دستگيري عامل اذيت و آزار توريست فرانسوي او با اقرار به جرمش گفت: سه همدست ديگرم به شرق كشور رفتند تا به افغانستان فرار كنند.

ورود زنان به ورزشگاه؟

شنیده شد که سازمان ليگ فدراسيون فوتبال در سامانه فروش بليت الكترونيكي فرم ثبت نامي را تنظيم كرده است كه در آن مي‌بايست تعيين جنسيت شويد! حال اين ابهام در ذهن برخي علاقه‌مندان پرسشگر به وجود آمده كه مگر بانوان مي‌توانند به ورزشگاه آزادي بيايند؟! اين سامانه مختص به فروش مسابقات فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلي است كه در حال حاضر حضور بانوان در استاديوم‌ها ممنوع است!

جماران نوشت؛ پيش از ثبت اطلاعات (از جمله تعيين جنسيت) به متقاضايان تاكيد مي‌شود دقت كنند چرا كه ديگر قابل ويرايش نخواهد بود و كارت‌ها بنابر اطلاعات دريافتي صادر خواهد شد. به‌طور مشخص اين يك خطا از سوي تنظيم سامانه فروش بليت الكترونيكي است چرا كه سامانه تنها امكان دسترسي به خريد بليت مسابقات ليگ برتر را به كاربران مي‌دهد.

دفاع كوچك‌زاده از كامنت جنجالي‌اش

شنیده شد که نماينده مردم تهران در مجلس درباره نوشتن كامنت در پست اينستاگرام عباس عراقچي، اظهار كرد اين كامنت توسط شخص بنده در صفحه معاون وزير خارجه گذاشته شده است. مهدي كوچك‌زاده افزود: اين كار را كه يك سياستمدار كه بايد پاسخگوي بسياري از مسائل باشد، بيايد و يك عكس را در كنار يك كودك معصوم منتشر كند، كار درستي نمي‌دانم.

كوچك‌زاده با بيان اينكه دليلي وجود نداشت كه آقاي عراقچي چنين كاري انجام دهد، تصريح كرد: معاون وزير خارجه بيايد توضيح دهد كه با ۲ ميليارد دلار پول چه كرده است؟ خود عراقچي گفت برجام قهرمان ندارد بلكه قرباني دارد، كه ما همان قربانيان برجام هستيم، اگر شما قرباني هستيد پس چرا مدال افتخار به شما اعطا شد؟

هزينه‌کردن احمدي‌نژاد از جيب مردم!

شنیده شد که نماينده سابق مردم قم در مجلس مي‌گويد حقيقت اين است كه احمدي‌نژاد فقط براي خودش كار مي‌كرد و به جريان اصولگرايي هيچ‌كاري نداشت و فقط از جيب اصولگرايان هزينه كرد.

نامه نيوز نوشت؛ حجت‌السلام علي بنايي درباره دور دوم انتخابات مجلس گفت: در حوزه‌هاي استاني و شهرستاني انتخابات طبق برنامه‌هاي خودشان جلو مي‌روند. رقابتها محلي است و در اين دور بيشتر جنبه محلي دارد، معتقدم فضاي حاكم بر اين دور تقريبا مانند دور اول است.

وي با اشاره به اينكه اصولگرايان در انتخابات اخير شكست‌ خورده‌اند و وحدت لازم را ندارند، خاطرنشان كرد: اصولگرايان به دليل اينكه درگير كار اجرايي شدند باعث شد نظارت و ارزيابي روي عملكرد خودشان نداشته باشند. انسان در يك زماني ديگر خود و جناحش را نقد نمي‌كند.

وعده ۲۵۰هزار توماني شيطاني است

شنیده شد که سيدمحمدغرضي اگفت: من دولت را دولت اشخاص نمي‌دانم. دولت يك مجموعه بدنه بسيار گردن كلفتي دارد كه هر رئيس دولتي را در خودش فرومي‌برد. عده‌اي امتيازطلب دور دولت نشسته‌اند و شيره دولت را مي‌كشند. به عبارتي دولت را گرفتار كرده و دولت متوجه مي‌شود كه گندم يا شكر نيست يا يك‌دفعه مي‌فهمد گراني به وجود آمد.

زماني‌كه دولت از امكانات خودش بخواهد مشكلات و گرفتاري‌هاي پيش‌آمده را حل و فصل كند امتيازطلب‌ها ظاهر ميشوند. آنا نوشت؛ وي افزود: استغفرا... هرگز برجام را خيانت نمي‌دانم. اينكه گفته شود برجام خيانت است يا روحاني خيانت كرده، خلاف شرع است. وي معتقد است حرف و وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است. مگر مي‌شود به تك تك افراد جامعه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان داد؟

راز دل لاريجاني

شنیده شد که رئيس مجلس يادداشتي تحت عنوان «راز دل» در كانال رسمي تلگرام، صفحه رسمي اينستاگرام و سايت شخصي خود منتشر كرد.

متن اين يادداشت به اين شرح است: در خلقت آدمي، چيزي شگفت انگيزتر از «قلب» نيست كه هم گوهر انسان محسوب مي‌شود و هم دائما در انقلاب است و متحول مي‌شود، هر لحظه وجودي ديگر است، و به همين جهت «قلب» نام گرفته است، چون دائما در تقلب است. اين وجود گرامي و ذي‌قيمت در شرايطي معطر مي‌شود و در حالي بوي آزار‌دهنده دارد. از پيامبر خدا(ص) نقل است كه فرمود: « تعطّروا بالاستغفار لا تفضحنّكم روائح الذنوب » با استغفار معطر شويد، تا بوي بد گناه شما را رسوا نكند. ماه رجب ماه استغفار است. قلب انسان‌ها در آن معطر مي‌شود.

«ديوار مهرباني» به آفريقا رسيد

شنیده شد که «ديوار مهرباني» پديده‌اي اجتماعي بود كه سال گذشته گل كرد و با استقبال هموطنان مواجه شد. اين شيوه نوع‌دوستي آنقدر زيبا و فراگير بود كه به خارج از كشور از جمله پاكستان تسري يافت.

حالا خبر رسيده آفريقاي جنوبي نيز به اين خيزش مي‌پيوندد. دانشجو نوشت؛ رايزن فرهنگي كشورمان در آفريقاي جنوبي در ديدار با دبير كميسيون ملي يونسكو در اين كشور، پيشنهاد راه‌اندازي «ديوار مهرباني» در شهر پرتوريا را مطرح كرد. شهروز فلاحت‌پيشه با حضور در ساختمان آموزش پايه آفريقاي جنوبي با كارلتون موكوهو، دبير كميسيون ملي يونسكو آفريقاي جنوبي ديدار و گفت‌وگو كرد.

تكذيب تاسيس ايرلاين كانادا در ايران

شنیده شد که شركت هواپيماسازي بمباردير از مذاكرات خود براي فروش هواپيما به ايران خبر داد و مذاكره براي تاسيس ايرلاين در ايران را تكذيب كرد. تابناك نوشت؛ شركت هواپيماسازي بمباردير روز يكشنبه اعلام كرد گزارش‌ها در اين باره كه اين شركت كانادايي مشغول ايجاد يك شركت هوايي در ايران است، غير دقيق است.

اين شركت در عين حال تاييد كرد كه در حال گفت‌وگو براي فروش توليدات خود به ايران است و رئيس اجرايي آن براي توسعه تجارت به تهران سفر كرده است.

آزادي كارمند سابق سفارت فرانسه

شنیده شد که كارمند سابق سفارت فرانسه در تهران، از زندان آزاد شد. ميزان نوشت؛ نازك هوشمند افشار، كارمند سابق سفارت فرانسه در تهران كه داراي تابعيت ايراني و فرانسه است، امروز از زندان اوين ازاد شد.

غرضی: وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است/ اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین/ آیا «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی مبادله می‌شود؟دیگه چه خبر ایران

مبادله «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی؟

«رضا ضراب»، تاجر ایرانی‌الاصل ترک که در امریکا بازداشت شده، از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌شود. وی چندین بار بین زندان‌های مختلف فدرال امریکا از میامی گرفته تا نیویورک جابه‌جا شده است. به گزارش «تسنیم» به نقل از «حریت دیلی نیوز»، این جابه‌جایی «رضا ضراب» احتمالاً تأثیر روانی بسیار شدیدی روی وی داشته است.

دفتر دادستانی نیویورک در اصلاحیه کیفرخواستی که ماه گذشته صادر کرد، ترکیه را به عنوان بخشی از صحنه جرم مطرح نکرد. به نوشته این پایگاه خبری، «در اولین کیفرخواست تسلیم شده به دادگاه در 15 دسامبر 2015، اعلام شده بود که شبکه ضراب در ترکیه مستقر بوده است. در این کیفرخواست علناً گفته شده بود که جرایم مربوطه خارج از خاک امریکا ارتکاب یافته است.»

«حریت دیلی نیوز» ادامه داده است: «آنها می‌خواهند در این پرونده برنده شوند. آنها می‌خواهند ضراب محکوم شود و به همین دلیل در حال جمع‌آوری اطلاعات لازم هستند. آنها تلاش می‌کنند دامنه تحقیقات را گسترش دهند و ارتباطی بین ضراب و درز برخی اطلاعات خاص در آن سوی مرزها بیابندبراساس این گزارش، «سؤال این است که چرا آنها تا این حد تلاش دارند ضراب محکوم شود؟ اولاً اینکه امضای «بهارارا» پای این کیفرخواست است و وی فردی است که تحمل شکست را ندارد. ثانیاً، ضراب یک مهره بسیار ارزشمند است که امریکا نمی‌خواهد آن را از دست بدهد. پس از آنکه ضراب محکوم شد، وی یک فرد بسیار مهم برای مبادله با ایران خواهد بود و می‌تواند موجب آزاد شدن امریکایی‌های زندانی در ایران شود.»

لابی ایران پشت ماجرای لایحه کنگره امریکا علیه عربستان؟

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه و از نزدیکان پادشاه عربستان در «الحیات» نوشت: «لایحه ارائه شده در کنگره در مورد 11 سپتامبر اجازه شکایت از کشورهای عامل حملات تروریستی در خاک امریکا را به مردم ایالات متحده می‌دهد.» به گزارش «انتخاب»، «انور عشقی» افزوده است: این لایحه در پی حکم مصادره 2 میلیارد دلاری اموال ایران طرح شد.

سؤال مطرح شده این است: چرا این لایحه قبل از سفر اوباما به عربستان در کنگره ارائه شد؟ آیا هدف از این پروژه این بود که رئیس جمهوری امریکا، عربستان و شورای همکاری خلیج فارس را تحت فشار قرار دهد؟ یا اینکه «لابی» ایران سناتور شومر و کورنین را به ارائه این طرح سوق داده تا روابط بین ایالات متحده و شورای همکاری خلیج فارس بیش از پیش تیره شود؟ مشاور «ملک سلمان» تأکید کرده است: ما باید اعتراف کنیم که در تشکیل «لابی» عرب در امریکا خوب عمل نکرده و شکست خورده‌ایم و در این زمینه مقصر هستیم. ایالات متحده بازار بزرگی است و برنده کسی است که مسلط به قوانین بازی باشد.

انتقاد غرضی از وعده‌های بی پایه

سیدمحمد غرضی گفت: «حرف و وعده 250 هزار تومانی شیطانی است. مگر می‌شود به تک تک افراد جامعه مبلغ 250 هزار تومان داد؟ اصلاً چنین پولی در جامعه وجود ندارد! اداره کشور به شعار ربطی ندارد بلکه به تجربه مربوط می‌شودوی در گفت‌وگو با «آنا» افزود: «هر قدر هم احمدی‌نژاد تلاش کند، رأی حسن روحانی بیشتر می‌شود.

بیشترین رأی آقای روحانی از روستاها بود. وی در شهر تهران 700 هزار رأی داشت دقیقاً برعکس میرحسین موسوی، چراکه روستاها در دولت قبلی بیشترین آسیب را دیدند».

درخواست وکیل بقایی از سخنگوی قوه قضائیه

وکیل حمید بقایی با اشاره به اظهارات یکشنبه اژه‌ای گفت: «از سخنگوی قوه قضائیه درخواست می‌کنیم موارد اتهامی آقای بقایی را با ذکر جزئیات اعلام کند.» به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان»، سید علی اصغر حسینی افزود: «مهم‌ترین دلیل برای اثبات اینکه اتهامات آقای بقایی جزئی و فاقد مستندات محکم حقوقی است، آزادی وی با قرار کفالت است.

اگر اتهامات آقای بقایی آن چیزی باشد که عده‌ای به دروغ مطرح می‌کنند، یقیناً الان وی با قرار کفالت یعنی با حداقل قرار آزاد نبود.»

آزادی کارمند سابق سفارت فرانسه از زندان

کارمند سابق سفارت فرانسه در تهران، از زندان آزاد شد. به گزارش «میزان»، نازک هوشمند افشار، کارمند سابق سفارت فرانسه در تهران که دارای تابعیت ایرانی و فرانسه است، دیروز از زندان اوین آزاد شد.

غرضی: وعده ۲۵۰ هزار توماني شيطاني است/ اعتراض مردم به ابتذال در کنسرت قزوین/ آیا «رضا ضراب» با زندانیان آمریکایی مبادله می‌شود؟ویژه های خراسان

برنامه دولت برای تغییر شیوه شناسایی مالکان واقعی بانک ها

در حالی که بر اساس قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، بانک های غیر دولتی و مؤسسات مالی و اعتباری صرفا در قالب شرکت های ‌سهامی ‌‌عام و تعاونی‌ سهامی‌‌ عام مجاز به فعالیت هستند و سقف مجاز تملک سهام به‌ طور مستقیم یا غیرمستقیم برای هر شرکت‌ یا موسسه 10 درصد ‌و برای اشخاص حقیقی 5 درصد تعیین شده، بر اساس پیشنهاد برخی اعضای کابینه و موافقت مسئولان ارشد اجرایی،  با توجه به نبود امکان شناسایی مالکان واقعی بانک ها به دلیل خرید سهام از طریق اشخاص مختلف و اخذ وکالت از آنان، درصد و نحوه شناسایی مالکان سهام بانک ها تغییر خواهد کرد.

موافقت روحانی با فروش برخی سالن های ورزشی دولت

بر اساس پیشنهاد وزیران عضو کمیسیون لوایح که طی روزهای گذشته مورد تایید حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور  قرار گرفته، مقرر شده به استناد ماده ۱۱۵ قانون محاسبات عمومی کشور، وزارت ورزش و جوانان مجاز باشد برای فروش تعدادی از سالن های ورزشی احداث شده در برخی مناطق کشور اقدام کند و وجوه حاصل از فروش را به درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و سپس مطابق ماده ۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، در راستای برنامه های خود هزینه کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  دمت گرم
 • عباس ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  خدایا به کجا میرویم . یاد سخنرانی امام خمینی رحمت الله علیه در سال 42 افتادم که میگفت : علمای اسلام بداد اسلام برسی. بیشتر کامنتهای منو مشرق منتشر نمیکنه ولی من بازم نظرمو میگم .
 • مهدی 90085 ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  عجب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ غرضی هم آره.................................
 • کیان ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  تیترهای روزنامه آرمان چقدر باحال بود، انگار نه انگار کشور در چه وضعیتی است و چه اتفاقاتی افتاده است، از بین همه این اتفاقات باز هم به دنبال احمدی نژاد گشته و از بین صحبتهای غرضی مطلب جالبی را به دست آورده است، تبرئه نمودن دولت از اشتباه یا خیانت در برجام و شیطانی جلوه دادن احمدی نژاد. در مورد 250 هزارتومان هنوز هیچ کس اظهار نظر نکرده چون همه می دانند احمدی نژاد مرد کارهای غیرممکن است، و حرفی که بزند عمل می کند. هنوز عبارت کاغذ پاره در مورد قطعنامه های شورای امنیت فراموش نشده است که متهمش کردند ولی الان فهمیدیم با این برجام واقعا حرف او درست بوده است. در ضمن یک مقدار به روزنامه آرمان کمک کنید تا از اوضاع احوال خودش با خبر شود خیلی بی خبر است و بقیه را هم در بی خبری فرو می برد.
 • اصغر ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  رضا ضراب باید اعدام شود
 • ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  دست بردارید دیگه ، بسته دیگه ، بزارین یه خورده این مردم آزاد باشن ، چی میخواین از جون این جوونا ، کنسرت نباشه ، شادی نباشه و......
 • محمد ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  غرضی جان عاشقتم خیلی خوبی
 • علیرضا ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  این مردم غیور و شهید پرور نباشند مسئولین مجوز هرکاری رو فکر کنم صادر کنن
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  وعده های تو خالی و عمل نشده توی این دولت راستگویان سر به آسمون میزنه اونوقت دست پیش گرفتن اینها شده تنها تاکتیك عملیاتیشون
 • بنده خدا ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  سلام درود خدا بر لشکریان رسانه این قسمت سایت تون خوبه مشرقی ها ممنون
 • ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
  0 0
  روحاني دوره بعد هم باشه بازم ميگه تقصير دولت قبل بود اگه اينطوره پس چرا براي راي اوردن كليد نشان ميداد. هدر دادن دو ميليارد مگه نقض برجام نيست حداقل يك اعتراض بكن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس