کد خبر 544310
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵

براساس گزارش روزنامه كیهان، این دو تن به نام‌های بابایی و میرنژاد با هوشیاری سپاه در انجام عملیات ترور ناكام ماندند. بلافاصله پس از این عملیات، امام خمینی(ره) طی پیامی خرسندی خود را از شكست عملیات ترور آیت‌الله واعظ طبسی ابراز كردند.

به گزارش گروه تاریخ مشرق؛ در 29 بهمن 1361، دو تن از اعضای گروهك منافقین در فاصله دو خطبه نمازجمعه مشهد تلاش كردند تا آیت‌الله واعظ طبسی تولیت آستان قدس رضوی را ترور كنند، اما این عملیات آنان توسط اعضای سپاه پاسداران خنثی شد.

براساس گزارش روزنامه كیهان، این دو تن به نام‌های بابایی و میرنژاد با هوشیاری سپاه در انجام عملیات ترور ناكام ماندند. بلافاصله پس از این عملیات، امام خمینی(ره) طی پیامی خرسندی خود را از شكست عملیات ترور آیت‌الله واعظ طبسی ابراز كردند. متن كامل این پیام به شرح زیر است:

«بسمه تعالی»
مشهد مقدس ـ جناب حجت ‏الاسلام آقای طبسی، تولیت محترم آستان قدس رضوی ـ دامت افاضاته

خداوند تعالی را شكر كه توطئۀ جنایتكارانۀ منحرفان از اسلام دربارۀ جنابعالی خنثی شد؛ و خداوند را سپاس كه هر روز این جنایتكاران ورق سیاهی بر اوراق جنایت خود می‏افزایند. و اكنون كه به خواست خدای تعالی دستشان از هر جا كوتاه و هر گروهی از آنان گروه دیگر را لعن می‏كند و از رسیدن به آنچه در خیال خود به آرزوی آن بوده ‏اند مأیوس شده‏ اند، چاره ‏ای جز خرابكاری برای اظهار وجود ندارند كه آن هم برایشان جز رسوایی در پی ندارد. از خداوند تعالی سلامت و سعادت جنابعالی و سایر متعهدان به اسلام و خدمتگزاران به جمهوری اسلامی را خواستارم. والسلام علیكم و رحمة‏اللّه‏ - 30 بهمن 61 - روح ‏اللّه‏ الموسوی الخمینی»(1)

خاطره آقای هاشمی رفسنجانی:

فيلمبردار تلويزيون عامل منافقين بود! (30 بهمن 1361): دیشب‌ خبر رسید که‌ در نماز جمعه‌ مشهد، فیلم‌ بردار تلویزیون‌ با سیم‌ برق‌ اقدام‌ به‌ ترور آقای‌واعظ طبسی‌ کرده‌ که‌ با دفاع‌ به‌ موقع‌ ایشان‌ و کمک‌ پاسداران‌ موفق‌ نشده‌ و خودش‌ با گلوله‌ محافظان‌ کشته‌ شده‌. تلفنی‌ با آقای‌ طبسی‌ تماس‌ گرفتم‌. معلوم‌ شد همکارش‌ را که‌ احتمالا در توطئه ‌شریک‌ بوده‌، بازداشت‌ کرده‌اند و همچنین‌ محافظ آقای‌ شیرازی‌ [امام‌ جمعه‌ مشهد] را که‌ او را کشته‌، گرفته‌اند و بازجوئی‌ برای‌ کشف‌ شبکه‌ ادامه‌ دارد. منافقین‌ هم‌ در پاریس‌ مسئولیت‌ آن‌ را به‌عهده‌ گرفته‌اند. شواهدی‌ پیدا شده‌ که‌ از عوامل‌ نفوذی‌ منافقین‌ باشد(2)

پی نوشت :
1 - صحیفه امام، ج 13، ص 338
2 - سایت شخصی آقای هاشمی رفسنجانی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس