کد خبر 544230
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۹

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: طبق تبصره ۲۴ قانون بودجه سال ۹۴ بانک‌ها و شرکت‌های دولتی باید با صرفه‌جویی ۱۷۰۰ میلیارد تومان در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهند که تاکنون ۵۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.

به گزارش مشرق، سید محمد بطحایی در پاسخ به این پرسش «چرا درآمدهای اختصاصی آموزش‌ و پرورش از محل صرفه‌جویی بانک‌ها و شرکت‌های دولتی محقق نشده است؟» اظهار داشت:‌ تبصره 24 قانون بودجه سال 94 تکلیف کرده است تا بانک‌ها وشرکت‌های دولتی هزینه‌های عملیاتی خود را صرفه‌جویی کنند و بابت مطالبات فرهنگیان تا سقف 1700 میلیارد تومان در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.

وی افزود: این مصوبه بعد از ابلاع طی جلسات متعدد در مجلس با حضور آقای ابوترابی مورد بررسی قرار گرفت و آموزش‌وپرورش برای تحقق این اعتبارات تلاش کرد اما مؤسساتی که در این قانون نام برده‌اند اعلام کرده‌اند با توجه به شرایط اقتصادی کشور وضعیت آنها به‌گونه‌ای است که امکان صرفه جویی برای آنها وجود ندارد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ مؤسسه‌ای که زیان‌ده است امکان صرفه‌جویی ندارد با این وجود معاونت ذیربط در وزارت اقتصاد که مربوط به موسسات دولتی و بانک‌هاست جلسات متعددی در این رابطه برگزار کرد، آخرین خبر از محل اختصاص این درآمد حاکی از آن است که درآمد نسبتاً خوبی حاصل شده است.

بطحایی ادامه داد:‌ امیدواریم در اسفند ماه که سال مالی شرکت‌ها و موسسات از حیث مسائل مالی پایان می‌یابد اختصاص این اعتبار افزایش بیشتری پیدا کند، تاکنون 50 میلیارد تومان از محل این اعتبار به حساب خزانه واریز شده است .

وی عنوان کرد:‌ زمانی می‌توانیم توافقنامه را با سازمان مدیریت مبادله کنیم که از محل این تبصره اعتباری آمده باشد، طی هفته جاری توافق نامه مربوطه مبادله می‌شود و امیدواریم در اسفند ماه رقم قابل توجهی از این محل به دست بیاید.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha