تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور به جای آن که به خاطر ناکامی - بخوانید ضعف و ناتوانی- دولت در حل مشکلات یاد شده، روی صندلی بدهکار بنشیند و به مردم که با آنهمه وعده و وعید، طلبکار هستند پاسخ بدهد، روی صندلی طلبکاران نشسته و بازخواست می‌کند!

روحانی به جای عمل به وعده ها روی صندلی طلبکاران نشسته!به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در سرمقاله امروز کیهان و در نقد سخنان روحانی در جمع استانداران و فرمانداران نوشت:
1- «قوه مجریه در انقلاب‌های جهانی و در تاریخ، همیشه قانون را به نفع خود تفسیر می‌کردند و انقلاب را به استبداد می‌کشاندند، بنابراین در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با دیکتاتوری، شورای نگهبان پیش‌بینی شده است و برای این که جلوی دیکتاتوری گرفته شود، قانون ‌اساسی پیش‌بینی کرده که شورای نگهبان، تفسیر این قانون را برعهده داشته باشد».
تصور می‌کنید که این تحلیل دقیق و توضیح منطقی جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی را چه کسی ارائه کرده و چه کسی با این بیان مستند، نشان داده است که اگر شورای نگهبان در قانون اساسی پیش‌بینی نشده بود، دولت‌ها به سمت استبداد و دیکتاتوری پیش می‌رفتند؟ آنچه از نظرتان گذشت بخشی از سخنان آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان است که در صفحه 7 روزنامه جمهوری اسلامی 9 آذر 1359 درج شده است.
ایشان در ادامه برای شناخت افراد و جریاناتی که در خط امام و انقلاب نیستند می‌گویند «معیار و مبنا، سخنان رهبر انقلاب است. مردم مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها را بخوانند و مواضع مسئولان را با بیانات امام و رهبری مقایسه کنند تا ببینند چه کسانی در خط انقلاب هستند و چه کسانی برخلاف نظر امام که نظر امت خواهد بود قدم برداشتند»
2- صبح پنج‌شنبه آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم کشورمان در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور درباره انتخابات پیش‌ روی مجلس شورای اسلامی و برخی از مسائل دیگر، اظهاراتی داشت که با توجه به جایگاه ایشان به عنوان رئیس قوه مجریه، یک شخصیت روحانی و یک حقوقدان، غیرمنتظره و با عرض پوزش، عجیب به نظر می‌رسید. ضمن آن که اظهارات روز پنج‌شنبه آقای روحانی با آنچه پیش از این، چه در تبلیغات انتخاباتی و چه در موقعیت‌های قبلی اظهار داشته و بر آن تاکید ورزیده بودند نیز در تناقض آشکار بود و از این روی، تأسف‌آور! یادداشت پیش روی، فقط اشاره به نکاتی از اظهارات پنج‌شنبه ایشان درباره انتخابات است و سخن پیرامون برخی از بزرگنمایی‌های جناب روحانی درباره برجام نظیر این که ما بدون استثناء تقریبا به تمام اهداف اصلی خود در مذاکرات دست یافته‌ایم و امثال آن را به بعد موکول می‌کنیم. و اما؛
3- آقای روحانی در آغاز سخن پیرامون انتخابات می‌گوید «کسی که می‌خواهد نماینده مجلس شورای اسلامی شود، البته که باید به دین اسلام متعهد باشد و التزام به قانون اساسی و ولایت داشته باشد و این از بدیهیات است، اما محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود چه می‌شود»؟!
در این خصوص باید از آقای روحانی پرسید؛
 الف- از کی تا به حال، حل مسائلی نظیر محیط‌زیست، صنعت، توسعه کشور، حل بیکاری و رکود از شرح وظایف قانونی دولت خارج شده و برعهده نمایندگان مجلس گذارده شده است؟!
ب- آیا سازمان حفاظت محیط‌زیست، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی، وزارت کار و امور اجتماعی و... از وزارتخانه‌ها و سازمان‌های تحت امر و زیرمجموعه مجلس هستند؟! اگر پاسخ منفی است که منفی است، حل معضلات یاد شده به نمایندگان مجلس چه ربطی دارد؟ و اگر این دستگاه‌ها زیرمجموعه دولت هستند - که هستند - چرا ناتوانی آنها در حل مشکلات را که متاسفانه نشانه ناتوانی دولت است، به حساب نمایندگان می‌نویسند؟!
ج- ممکن است گفته شود که ناکامی دولت در حل مشکلات مورد اشاره، ناشی از عدم همکاری مجلس با دولت است که باید گفت؛ اولا؛ مطابق دستور جلسات موجود مجلس، اصرار برای حل مسائل یاد شده همواره از سوی مجلس بوده است و بی‌اعتنایی به آن از سوی دولت محترم.
ثانیا؛ بفرمائید کدام لایحه و پیشنهاد را برای حل و فصل مشکلات مزبور به مجلس ارائه کرده‌اید و مجلس با آن مخالفت ورزیده است؟ به بیان دیگر، چه اقدامی می‌خواستید انجام بدهید که مجلس مانع آن شده است؟! پاسخ روشن است. هیچ!
د- تعجب‌آور است که آقای رئیس‌جمهور به جای آن که به خاطر ناکامی - بخوانید ضعف و ناتوانی- دولت در حل مشکلات یاد شده، روی صندلی بدهکار بنشیند و به مردم که با آنهمه وعده و وعید، طلبکار هستند پاسخ بدهد، روی صندلی طلبکاران نشسته و بازخواست می‌کند!
4- آقای روحانی می‌گوید؛ «احراز صلاحیت واقعی از آن ملت ایران است» درباره این اظهارنظر رئیس‌جمهور که از سوی یک حقوقدان عجیب و غیرمنتظره است باید گفت؛
الف: احترام واقعی به ملت در حل مشکلات آنها نظیر، گرانی، رکود، بیکاری، بی‌حرمتی به پاسپورت ایرانی، مقابله با تبعیض و... است و نه تعارفات سیاسی!
ب: این سخن رئیس‌جمهور محترم، بی‌احترامی به ملت و اهانت به شعور آنان است و مثل آن است که گفته شود مردم به بیمارستان و پزشک نیازی ندارند و هرکس مریض شد می‌تواند به هر که دلش خواست مراجعه کند! و نباید از دولت توقع داشته باشد که با تأسیس دانشکده‌های پزشکی و دادن گواهینامه طبابت به پزشکان، عرصه بهداشت کشور را سر و سامان بدهد! اصلا؛ به سازمان نظام پزشکی برای احراز صلاحیت پزشکان نیازی نیست! سایر دستگاه‌های نظارتی مثل مجلس و بازرسی کل کشور و سازمان حسابرسی در دولت و دستگاه قضایی و امثال آنها نیز بی‌مصرف و اضافی هستند!! مردم خودشان باید متوجه شوند دزد کیست؟ و پاکدامن کدام است؟ و خودشان باید قضاوت کنند که بیت‌المال برای ملت هزینه شده و یا به جیب رانت‌خواران رفته است؟!... آقای رئیس‌جمهور آیا نظر حضرتعالی نتیجه‌ای غیر از این دارد؟
5- آقای رئیس‌جمهور برای توجیه ورود افراد بی‌صلاحیت به خانه ملت مثالی آورده‌اند که نه فقط مصداق قیاس مع‌الفارق بوده و از یک حقوقدان دور از انتظار است، بلکه اهانت به کارگزاران محترم دولت نیز هست. می‌پرسند؛ آیا وقتی حضرت امیرالمومنین(ع) حاکمی را در یک منصب قرار می‌دادند فقط به صداقت و ایمان او توجه داشتند و یا کارآمدی و کاربلدی او را هم در نظر می‌گرفتند؟! و بعد می‌گوید، «قنبر» پاک و متدین بود ولی امیرالمومنین(ع) قنبر را فرماندار یا استاندار نکرد ولی برای سامان دادن به امور فارس «زیاد بن ابیه» را استاندار فارس کرد که وی پدر عبیدالله بن زیاد بود و نتیجه می‌گیرد که برای حل برخی از مشکلات پیچیده می‌توان از افرادی نظیر «زیاد بن ابیه» هم استفاده کرد؟!
در این خصوص گفتنی است؛
الف: درباره زنازاده بودن «زیاد بن ابیه» که لقب «ابن ابیه» به همین علت بر او نهاد شده است باید گفت؛ حضرت امیر علیه‌السلام این اتهام را درباره وی «غیرثابت» دانسته‌اند و این هنگامی بود که «زیاد» از جانب حضرت به استانداری فارس منصوب شده و به آشوب آن سامان پایان داده بود و معاویه برای فریب زیاد نامه‌ای به او نوشته و ابوسفیان را پدر وی و زیاد را برادر خود نامیده بود. حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام طی نامه‌ای که در نهج‌البلاغه موجود است - نامه 44 - خطاب به او می‌فرمایند؛  «اطلاع یافتم که معاویه برای تو نامه‌ای نوشته تا عقل تو را بلغزاند و اراده تو را سست کند، از او بترس که شیطان است و از پیش رو و از راست و چپ به سوی انسان می‌آید تا در حال فراموشی، او را تسلیم خود سازد و شعور و درکش را برباید».
از این نامه به وضوح پیداست که امیرالمومنین(ع) مولود نامشروع بودن زیاد را امری غیرثابت و ادعای ابوسفیان در حق وی را نامشروع دانسته است. ضمن آن که به گواه تاریخ، هنگام نصب به استانداری فارس، چنین شهرتی درباره او مطرح نبوده است.
گفتنی است؛ «زیاد» در جنگ صفین در سپاه علی ‌علیه‌السلام حضور داشت و از بیعت با معاویه سر باز زد، بعد از شهادت امیرالمومنین(ع) نیز به حضرت امام حسن علیه‌السلام پیوست و البته، بعد از شهادت آن حضرت با وساطت مغیرهًْ‌ بن شعبه، نزد معاویه رفت و از جانب او به حکومت بصره منصوب شد. و در این دوران است که «زیاد» دست به جنایات فراوانی می‌زند و مخصوصا بر شیعیان سخت می‌گیرد تا آنجا که جناب «حجر بن عدی» و همراهان آن بزرگوار را به شهادت می‌رساند.
ب: با توجه به آنچه از تاریخ مکتوب و نظر مورخان بزرگ شیعه نقل شد، اولا؛ شهرت «زیاد» به فرزند نامشروع، از نظر و نگاه حضرت امیرالمومنین(ع) «امری غیرثابت» بوده است، ثانیا؛ سوابق وی تا قبل از پیوستن به معاویه و استانداری بصره که بعد از شهادت امام حسن علیه‌السلام اتفاق افتاده، سابقه منفی نبوده است. بنابراین برخلاف آنچه آقای رئیس‌جمهور به آن استناد کرده است، حضرت امیر(ع)، یک فرد بدنام! و بدسابقه را به استانداری فارس منصوب نفرموده‌اند، بلکه او بعدها به معاویه پیوسته و در بصره دست به جنایت زده است. طلحه و زبیر هم که از اصحاب رسول خدا(ص) بودند، قبل از جمل، در کنار امیرالمومنین حضور داشته و از یاران آن حضرت بودند ولی بعدا علیه حکومت امام علی(ع) خروج کرده و در مقابل آن حضرت ایستادند. آیا تعریف و تمجید حضرت از آن دو تا قبل فتنه جمل از نگاه آقای رئیس‌جمهور «باعث تعجب»! است؟!
ج: سراسر نهج‌البلاغه، غررالحکم، تاریخ مکتوب و کتاب‌های احادیث و روایات مالامال است از تأکید و اصرار امیرالمومنین علیه‌السلام بر ضرورت تقوا، ایمان، خداترسی، التزام به اسلام، پاکدامنی و پاکدستی، همه آحاد مردم و مخصوصا مسئولان و معلوم نیست چرا آقای رئیس‌جمهور آن همه توصیه‌های حضرت درباره ویژگی‌های ضروری برای تصدی مسئولیت را نادیده گرفته و به ماجرای «زیاد» آنهم به گونه‌ای کاملا مخدوش و یک خط در میان! استناد کرده است؟! کاش آقای روحانی، فقط به یک نمونه از نظر امام علی(ع) که در آن بر ضرورت ایمان و تقوای مسئولان اشاره و تاکید نشده باشد، اشاره می‌کردند! تا علاوه بر جایگاه ریاست‌جمهوری، حرمت روحانیت را هم حفظ کرده و مخدوش نمی‌کردند!
د: تمثیل آقای روحانی، اهانت آشکار به وزرا و استانداران نیز هست و این توهم را پیش می‌کشد که ایشان - خدای ناکرده - در انتخاب و انتصاب مسئولان اجرایی، توجه چندانی به ایمان و تقوی و پاکدامنی آنها ندارند!
6- رئیس‌جمهور محترم در بخشی از سخنان خود با انتقاد به عدم احراز صلاحیت برخی از داوطلبان، می‌فرمایند؛ «باید مُرّ قانون انجام شود و نه مُرّ سلیقه»! که دراین‌باره گفتنی است؛
الف: آقای دکتر روحانی برای این ادعای خویش هیچ نمونه‌ای ارائه نمی‌کنند و حال آن که ایشان یک حقوقدان هستند و از این اصل حقوقی به خوبی باخبرند که «البیّنهًْ علی المدعی» یعنی آن که ادعایی می‌کند و اتهامی می‌زند ملزم است برای اثبات ادعای خود دلیل و سند ارائه کند.
ب: التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه «مُرّ» قانون است و بدیهی و منطقی نیز هست. و اما، آنچه آقای رئیس‌جمهور به عنوان ویژگی‌های مورد نظر خود برای احراز صلاحیت داوطلبان برمی‌شمارند «مُرّ سلیقه» است و در هیچ جای قوانین و مقررات انتخاباتی نیامده است.
ج: متاسفانه آقای رئیس‌جمهور به گونه‌ای از التزام عملی به اسلام یاد می‌کند و آن را جدا از «کاربلدی»، «کارآمدی» و «مدیریت» مطرح می‌کند که گویی اینگونه ویژگی‌ها با التزام به اسلام در تضاد و تقابل است! و این همان، دعوای انحرافی «تعهد و تخصص» است که آقای رئیس‌جمهور بهتر می‌دانند چه کسانی و با چه منظوری به آن دامن می‌زدند و متاسفانه امروز جناب ایشان بی‌آن‌که به مفهوم این دوگانه‌سازی توجه داشته باشند، از آن یاد می‌کنند!
7- آقای روحانی اظهارنظر عجیب دیگری نیز دارند. ایشان مجموعه اصلاح‌طلبان و کارگزاران و مدعیان اعتدال در کشور را بین 7 تا 10 میلیون نفر ارزیابی می‌کند! و می‌گوید، همانگونه که اقلیت‌های یهودی و مسیحی و زرتشتی هر کدام نماینده خود را در مجلس دارند چرا این جمعیت 7 تا 10 میلیونی نباید وارد مجلس شوند؟! در این‌باره گفتنی است؛
الف: شمار مورد اشاره‌ آقای روحانی هیچ سند قابل تکیه‌ای ندارد که بگذریم!
ب: باید از آقای روحانی پرسید آیا جنابعالی جمعیت مورد ادعای خود را بیرون از اعتقادات اسلامی تلقی می‌کنید که می‌فرمائید مانند اقلیت‌های دینی یهودی و مسیحی و زرتشتی در مجلس شورای اسلامی به آنان سهمی داده شود؟!
و درباره اظهارات روز پنج‌شنبه آقای روحانی گفتنی‌های دیگری نیز هست که برای اجتناب از اطاله کلام، فعلا می‌گذاریم و می‌گذریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 119
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 79
 • حسین ۰۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  فقط یک کلام: احسنت
 • امیر ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  با عرض سلام و احترام یک سوآل داشتم جناب حسین شریعتمداری سردار قلم آیا باهدفمندی یارانه ها در سالهای۸۵-۸۶ موافق بودند یا خیر؟ با تشکر
 • ۰۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  کی شما یقه این دولت ول میکنی بس نیس ؟خسته نشدی از اینهمه هجمه انتقاد تند وتیز
 • ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  یادداشت آقای شریعتمداری که سعی کرده بود جوابیه ای برای سخنان رئیس جمهور بنویسه اصلا قانع کننده نیست چه اون بندی که میگه مشکلات کشور ربطی به نماینده های مجلس نداره! و چه همین آخر که میگه سندیتی برای هواداران اصلاح طلبان و اعتدالگرایان وجود ندارد! من نمیدونم لابد 18میلیون از اصولگراها و جبهه پایداری ها سال 92 به روحانی رای دادن!
 • ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  کسی که می گوید شورای نگهبان متقلب است منافق و فاسق و دشمن خونخوار ملت است.
 • ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آفرین
 • ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  واقعا صحیح و بجا جواب دادید
 • ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  سخت نگیرید،آخه حقوقدانه؟!!!!!!
 • ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احسنت ،بسیارعالی
 • ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بهتر از این نمیشد جواب داد فدایی داری
 • ۰۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  متاسفم
 • ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  شما خوبی !
 • علوی ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای شریعتمداری خدا شما را حفظ کند چه جواب منطقی و محکمی
 • ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خدا پدر و مادرت را بیامرزد دست مریزاد ... جانا سخن از زبان ما میگویی ... ولی کو گوش شنوا؟!!!!
 • رضا ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  کلا اگر یک رصد در اکثر سخنان و عملکردهای اصلاح طلبها از اول انقلاب تا بحال داشته باشیم می بینیم که چرخش های 180 درجه ای زیادی در افکار خود دارند و این موضوع از عدم شناخت صحیح از اسلام و انقلاب و اهداف آن و تفکر والای حضرت امام(ره) و منویات رهبری می باشد... از تاریخ درس بگیریم.
 • حسن ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای شریعتمداری چرا همیشه در هرکاری دخالت می کنید یعنی به غیر از شما تو این مملکت هیچ کس نیست که بداند؟!
 • عباس ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  تحلیل بسیار زیبا و پسندیده و بجایی بود.
 • ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  از آقای رئیس جمهور باید پرسید شما قبل از اینکه رئیس جمهور شوید ،همین نظر را درباره شورای نگهبان داشتید؟
 • حمید ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  20 مثل همیشه
 • ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  حسین شریعتمداری اینو بدون که آقای حسن روحانی که سهله ، حضرت ولی عصر (عج) ظهور کنند
 • علي ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  مطلب اقاي شريعتمداري بليغ و مستدل است.
 • ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  چرا دولت آقای دکتر روحانی بموقع وسر وقت حقوق کارکنان دولت در دستگاهها را نمی دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟0 واقعاً چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر آقای احمدی نژاد هر مشکلی داشت و هر چه بود لکن کارکنان دولت حقوقشان بموقع داده می شد آن از وضع گرانی که کمر ملت را شکسته است وهیچکس نیست که رسیدگی کند . آن از وضع معیشتی ملت . آن از وضع مسکن مردم ...
 • ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  نون تو مخالفته آقای شریعت مداری عزیز
 • ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  حسین آقا دمت گرم
 • همشهری ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ببین بجای این حرفا راه حل ارائه کن که دولتی ها عمل کنند و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و بیکاری و ... حل بشه وگرنه اینجور چیزا رو هر کسی یتونه بزنه
 • ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  چرا بگذریم اتفاقا نگذرید، اگه شک دارید نظرسنجی کنید ببینید چند نفر رای دارن، این کارگزاران و اصلاح‌طلبان.
 • جلال ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اقای شریعتمداری ایا شما به وعدهای دولت دهم همین طور تیتر میزدید ..یادم هست دوسال اول دولت پاکتان؟؟ ..حتی اجازه صحبت کردن به کسی را نمیدادید
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  حق التدریس معلمان از فروردین ماه پرداخت نشده است . صد رحمت به دولت قبل
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای دکتر روحانی چرا حقوق کارکنان دولت که الان ماه بهمن است پرداخت نشده است ؟؟!! . این بی مبالاتی از چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این بی تدبیری از چیست ؟؟؟؟؟؟؟ این سهل انگاری ها از چیست؟ این سوء مدیریت ها از چیست؟؟؟؟ این بی خردی ها از چیست ؟؟ چرا کمی به فکر مصالح ملت نیستید ؟! . حقوق مردم را بدهید .
 • بنده خدا ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای شریعتمداری همیشه تحلیلهای خوبی داشته و حرف دل دلسوزان نظام را می زنند. خدا سلامتی بهش بده و او را در مقابل دشمنانش پیروز بدارد
 • رضا ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بازهم چرخش های 180 درجه ای اصلاح طلبها از مواضع خود.
 • رضا ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  لطفا پیام این حقیر راهم نشر دهید(دوتا نظر فرستادم)
 • ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  جناب شریعتمداری من به سخنان روحانی افتخار میکنم. احراز صلاحیت متعلق به مردم است.
 • ملت ایران ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  سلام بر مرد واقعیت گو شریعتمداری
 • حسن ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اقای روحانی درست است
 • ناشناس ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بذارید مردم خود تشخیص بدهند که چه چزی به صلاحشان می باشد .آقای روحانی از احمدی نژاد چه تحویل گرفت. نفت 145 دلاری با 21 دلاری قابل مقایسه است.
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای دکترروحانی آدم متعارفی است ، گرانی در کشور بی داد می کند و این آقا خونسرد خونسرد تشریف دارند .
 • محمد ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  دمش گرم این حسین شریعتمداری چه میکنه صدای این اصلاح طلبا میرسه به فلک :)
 • مسعودی ازاهواز ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خداوند اقای شریعتمداری راحفظ کندکه خیلی جالب ودقیق مطالب راتجزیه وتحلیل نموده و موجب روشنگری شده اند.
 • ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  مشکل عملی کردن وعده ها نیست - چون دارد عملی می کند - کاهش تورم - حل مشکل تحریم ها و ..... - حالا نوبت اجرای کامل قانون اساسی و حقوق مردم است اما کیهان نمی خواهد اینها را ببیند
 • محمد ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احسنت آقاي شريعتمداري سفارش ماملت ايران هست هميشه حق رابگوحتي اگرتلخ باشد زنده باد شريعمتداري
 • سیری ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  شریعتمداری وقتی یارانه ها اجرایی شد کجا بود؟ وقتی محمو گفت هدف این طرح ثروتمند شدن مردم ایرانه کجا بود؟کجااایی استاد!!!
 • ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  رئیس جمهورروحانی باید سیاستهای اشتباه 35ساله را زیربنایی اصلاح کندتابتواندعمل کند-سیاست،اقتصادومسائل اجتماعی انتزاعی نیستند
 • ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اشتباه مثبت دادم.
 • ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اشارات تاريخي روحاني واقعا داري تاريخي ميشه !!
 • ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ميشه بفرماييد اين سوال شما چه ربطي به موضوع داشت ؟
 • ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اين روهم به دوستان اصلاح طلبت بگو از اين همه استنادهاي بي سرو ته به تاريخ اسلام خسته نشدند؟
 • ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  از نظر من قانع كننده است
 • ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  لعنت بر چرب و شیرین دنیا و لعنت بر پست و مقام
 • امیر ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احسنت و مرحبا بر شما آقای شریعتمداری
 • ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  نفت 145 دلاری?!!
 • ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  درود بر زبان حقگوی شریعتمداری
 • حسین ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  جناب اقای شریعتمدار کاملا خوب وبا منطق وبه دور از احساسات وبا سند و مدرک حرف زدند هیچ شکی نیست افرین باید گفت که اینچنین فرد هوشیاری در کشور وجود دارد ودر برخی موارد با جواب های کوبنده ملت ایران را روشن میکنند که گول برخی از حرف های عوامفریبانه را نخورند.
 • ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  تو خودت یارانه تا حالا نگرفتی - جواب عاقلانه بده بابا جان
 • سبحان ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  فیلم مصاحبه و مناظره آقای روحانی وجود دارد با جدیت وعده میداد حرف آقای شریعتمداری حق است ولی حرف حق را نباید گفت،!!
 • ماری ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اینجاست ک میگن حرف حق تلخه ...صداشون در میاد
 • امیر تبریز اوغلی ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  سردار قلم شریعتمداری.. سردار بت شکن محمود احمدی نژاد
 • ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احسنت به ناشناس 9:42
 • ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  عالی بود آقای شریعتمداری
 • ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  وقتي كه تو مي خوابي يا خودت را به خواب مي زني ديگران بايد اين مسئوليت را به دوش بكشند
 • ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  به جاي توهين و افترا پاسخ قانع كننده بده. برادر حسين مثل هميشه آب توي لانه مورچه ها ريخت.
 • ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  جلال اولين مصاحبه دكتر احمدي نژاد در دولت نهم را با اولين مصاحبه دكتر روحاني در دولت يازدهم مقايسه كن.
 • ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  پس چه نياز به دولت و مجلس و پارلمان و قوه قضائيه و اداره و سازمان هست؟
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اگر نظر شما درست باشد چه نياز به دولت و مجلس و قوه قضائيه و شهرداري و استخدام و... هست. همه چيز كه مردم مي توانند تشخيص دهند؟ راستي چه نيازي به دين و پيامبر هست؟ اصلا چرا مردم بايد سواد ياد بگيرند خودشان بلند تشخيص دهند؟
 • ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  پس چرا بنده كاهش تورم را حس نمي كنم؟ چرا تورم سنجم (كه جيبم باشد) كار نمي كند؟
 • ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اي كاش اجازه داده بودند حاج محمود طرح را به طور كامل اجرا كرده بود.
 • ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  كدامشان اشتباه بوده است؟ اين كه آموزش و پرورش رايگان باشد و همه مردم از آن استفاده كنند اشتباه است؟ اين كه مردم بتوانند از ثروت ملي استفاده كنند اشتباه است؟ آيا خانه دار شدن مردم اشتباه است؟
 • محمد ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اقایونی در کامنتاشون بی هیچ دلیلی از روحانی دفاع کردند لطفا چند دلیل ذکر کنند که برای کشورد در طول دوسال چکار کردند به جز برجام که مبالغه کرده وخود را قهرمان میدانند که خود همین برجام پر از ایراد واشکال هست.ایا واقعا همه نا کارامدی دولت فعلی بخاطر دولت قبل هست؟؟؟ ایا در دولت قبل رشد علمی شانزده برابر نشد؟؟؟ ایادر دولت قبل دارو وماهواره وموشک ونانوسلولهای بنیادی و...... بدست نیومد؟؟؟؟ ایادر دولت قبل عزم جدی برای مبارزه نبود ولی بنا به دلیل عدم همکاری مسکوت ماند؟؟؟ ایادر دولت قبل برخی از همین اقایون حامی دولت فعلی با احتکار در دوارن تحریم قصد تخریب دولت احمدی نژاد را نداشتند؟؟؟؟ ایادر دولت قبلی علی رغم ایستادگی در برابر زورگویان رونق دربازار نبود از مسکن بگیر تا پوشاک؟؟؟؟؟ ایا در دولت قبل قبل از هدفمندی اول پول واریز نشد تا مردم اسیب نبینند در دولت فعلی معادل هر نفر شصت هزار تومان از جیب ملت با گرانی اترژی بنزین هزار تومان افزایش قبوض سه باره وچهار باره از جیب ملت برداشت نشد؟؟؟ ایا در دولت قبلی کسی از اعراب جرات داشتند به ایران اهانت کنند؟؟؟ ایادر دولت فعلی وعده های داده شده از جمله ارزشمند کردن پاسپورت ایرانی وهزاران موارد دیگه محقق شد؟؟؟ ایا دولت فعلی از اوضاع نابسامان در دولت قبل بی خبر بودند که اینهمه وعده وعید دادند؟؟؟؟ ایا عین شجاعت نیست اعتراف کنند نتوانستند کاری کنند؟؟؟ایا دولت فعلی علی رغم تسلیم در مقابل غرب توانسته از رکود خارج شود؟؟؟؟ایا دولت فعلی واقعا با مردم رو راست هست؟؟ ایا دولت فعلی قصد ندارد معایب وناتوانی خود را با فرا فکنی در دولت قبلی جستجو کند گردن دولت قبلی بیندازد؟؟؟
 • کاکرو یوگا ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خاک تو سرت داعش نیوز خودت کامنت بذار و ++++++++++++++
 • ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خفه
 • ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  درود بر سردار قلم.. چه تحلیل وجواب دندان شکنانه ای؟ ومتاسفم که رئیس جمهور کشورم که باید قانوگرا باشد خود دارد حمله به نهادهای قانونی کشور می کند...
 • مالک ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  درود خدا بر سردار قلم که با تحلیل های خودش میزفتنه را بهم میریزه
 • ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ای ول..
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  کاش وقتی احمدی نژاد به کشور گند میزد ایشون در خواب نبود
 • ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  -20
 • ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  باریک ناشناس
 • ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خدا اقای شریعمتداری را حفطکنه
 • ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اي جانم! چه پاسخ متین و مستدل و دندان شکنانه و کوبنده اي
 • ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  فرافكنى
 • حسینی ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اقای ناشناس شما نفهمیدید بسیا قانع کننده بود شاید هم خودتان زدید به ان راه که اقای روحانی زده
 • رضا ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  با این وضعیتی که آقای شریعتمداری می فرمایند آقای روحانی بعد از ریاست جمهوری اش باید سخنانش را با مدرک ثابت کند وگرنه!!
 • مرتضیsk ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  کاش وقتی ایشان به دولت قبل هم انتقاد می نمود شما در خواب نبودی !! آرشیو روزنامه کیهان منتظر شماس
 • مرتضیsk ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ایشان وعده های خود عمل کنند مابقی پیش کش
 • ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  واقعا" توي اين متن نميتونم به شريعتمداري گيربدهم. توصيه ميكنم جناب رئيس جمهور قبل از ورود به چنين جلساتي از بابت آرامش روحي حضور یابند
 • مرتضیsk ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  الان داری سعی میکنی کار صحیح دولت قبل زیر سوال ببری تا ناکارآمدی این دولت توجیح کنی ؟ دیگه جواب نداشتی به مقاله بالا بدی !
 • حسینی ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ناشناس خودات رازدی به ان راه احمدی نژاد بهترین خدمات را به ملت داد.
 • مرتضیsk ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  یک مثال کوتاه از وعده وعیدهای درحال عملی شدن در دولت یازدهم بگو تا چشم ماهم ببیند ؟ طبق همون قانون اساسی مورد اشاره شما رئیس جمهور و استانداران حق دخالت در شورای نگهبان را ندارد ، توجیح شما هم در جواب مقاله بالا کار را بیشتر خراب نمود !
 • ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  دوست عزیز راه کارها مشخصه منتها اگر طبق راه کار ها جلو برند ملت مظلوم ایران از فقر نجات پیدا می کنند و دست یک مشت ظالو و خون خوار که از قضا بیشترشون هم از طرف دارهای غربزده و اصلاحاتی ها هستند از بیت المال کوتاه میشه می دونی چرا بیشتر این ظالو ها غرب زدنند چون نوع نگاه و بینششون چاپیدن ملت و لگدمالکردن انهاست وگرنه هر کس که به خدا و روز قیامت اعتقاد دارد ذره ایی مال حرام سر سفره اش نخواهد برد
 • مرتضیsk ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  گرانی در کشور بی داد می کند و جناب رئیس جمهور محترم خونسرد خونسرد به شورای نگهبان ایراد می گیرد !
 • مرتضیsk ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احیاناً نفت 21 دلاری نتیجه توافق قرن و فتح الفتوحات نیست برادر ؟
 • مرتضیsk ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بله شعور و درک مردم اشتباه است !
 • مرتضیsk ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  تصحیح کن : قانون اساسی متعلق به مردم است عمل به وعده ها باعث افتخار و سرافرازی جلوی ملّت می باشد !
 • مرتضیsk ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بیشترین اجازه صحبت نـَـکردن در مهمترین بحث پس از انقلاب در "برجام" بود که اخوی ! تازه ناسزا هم همراهش می دادن
 • مرتضیsk ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  میخای ناسزا بشنویم ؟
 • وحید ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  واقعا خیلی واضحه که میخوای از واقعیت فرار کنی.
 • مرتضیsk ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  فعلاً که نون تو انداختن تقصیرات بر گردن دولتِ قبلیـه
 • ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  شريعتمداري! انشالله دنيات مثه آخرتت بشه اونوقت بفهمي كنج عافيت يعني چه؟
 • مرتضیsk ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  مگه فقط باید مثل رسانه های حامی دولت ، الکی به به چه چه به ملّت ارایه نمود ؟ حداقل یکی باید پیدا بشه حقایق این نابسامانی ها و سوءمدیریت ها و ناکارآمدی ها رو در این 3سال افشا کنه نگرانی اصلی شما در انتخابات مجلس پیش رو هم کاملاً قابل درکه !
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  جالبه نه
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  افرین
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  یکی هم که حرف میزنه همین کیهان و حسین شریعتمداریه.. کسی دیگر هم هست؟؟؟؟
 • ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  اتفاقا در این یک مورد موافق شریعتمداری هستم
 • مرتضیsk ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  مگه دخالت در کار شورای نگهبان قانع شدن یا نشدن داره ! بله مشکلات کشور اصلاً به دولت مربوط نیست و تازگی ها بر گردن نمایندگان مجلس است چون تا قبل از آن بر گردن دولت قبل بود میزان رضایت مردم از عمل به "وعده ها" نتیجه انتخابات بعدی را مشخص می کند
 • مرتضیsk ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خسته شدیم از بس بهونه در ناتوانی در عمل به وعده ها شنیدیم خداروشکر این دفعه ناسزا و هجمه های تند و تیز نثار منتقدان نشد
 • ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خخخخخخخخخخ
 • ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آخه مرد ناحسابی این آقا از روز اول با قول ارائه راه حل مشکلات را داد تا انتخاب شد حالا تو میگی آقای شریعتمداری راه حل بده ؟ آن هم به کسی که خودش را برتر از همه میدونه و حقوقدان و بقیه را بیسواد؟
 • ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  فارغ از حسن وحسین خدایامارو ازشرکسانی که فقط خودشونو مسلمون میدونن نجات بده
 • یک دانشجوی هنر ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بازم داره درباره سر بازار کشور حرف میزنه. اخر بازار را تو چه میدانی
 • ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  تو یکی خفه شو گربه سیاه
 • مرتضیsk ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بعید می دانم بعد از دوره ریاست جمهوری ایشان پاسخگوی عملکردشان باشن زیرا که همین الانم بر گردن دولت قبلی و جدیداً بر دوش نمایندگان مجلس می اندازن ! برخلاف سخن شما عملکردشان با سند و مدرک موجود است
 • مهدی صادقی ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احمدی نژادی ک سه ساله رفته و هرروز دارین تیتر میکنین و یقشو میگیرین اون وقت ما این دولت و که روی کاره رو هیچی نگیم بهش؟ :)))))))))))))
 • ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  بنده و خانوادم اصول گرا هستیم بخدا به روحانی رای دادیم و الن پشیمونیم
 • ناشناس ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  ما میخوایم ول کنیم ولی دولت دست از سر ما بر نمیداره
 • ناشناس ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  خیلی از مردم جدای از اصولگرا و اصلاح طلب و جبهه پایداری فقط به وعده های پر زرق و برق روحانی رای دادند، اما حالا که فهمیدند اون وعده ها عملی نخواهد شد از رای خود پشیمان شدند
 • ناشناس ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  احمدی نژاد نفت 30 دلاری تحویل گفت و نفت 140 دلاری تحویل روحانی داد،اما روحانی نفت 140 دلاری رو به زیر 25 دلار رساند،حالا اگر میانگین قیمتها رو بگیری متوجه میشوی زیاد فرقی بین قیمتها نمیکنه
 • خخخخخخ ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  آقای روحانی میشه برای ملت و به خصوص جوانان بفرمایید شما چه تخصص و مهارتی داشتین که در دوران جوانی و اوایل انقلاب به مسئولیت های متعددی انتخاب شدید و هم کسب تجربه کردید و هم چرخ زندگی خودتان را چرخاندید که خدا رو شکر خوب هم چرخیده. خوشحال میشم مشرق این سوال رو برای دفتر رییس جمهور بفرسته تا جوانان از شایستگی و تخصص بالای ایشان در هنگام تصدی مسولیت ها باخبر شوند و از جهالت خارج شوند. باتشکر
 • مدافعین حرم ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۳
  0 0
  درود بر سرباز وطن و مرد منطق و استدلال برادر بسیجی شریعتمداری درود خدا حافظ جناب عالی باشد.
 • متاسف ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
  0 0
  مطلبی را که باب میل شما نیست را در نظر یه خوانندگان نمی گذارید
 • ایرانی ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
  0 0
  حرف حق تلخ است و تاریخ گواه ان است درود بر بصیرت شریعتمداری

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس