حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز با حضور در مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 95 کل کشور را تقدیم مجلس کرد.

روحانی برای ارائه لوایح «برنامه ششم و بودجه 95» به مجلس آمد/ عکس انتخاباتی نمایندگان با ظریف
گروه سیاسی مشرق - مدت هاست که بسیاری از تصمیم گیری های دولت یا بهتر بگوییم اکثر تصمیم گیری های اقتصادی و سیاسی کابینه یازدهم به "برجام" گره خورده بود و به همین خاطر برخی از امور مهم اقتصادی به بعد از اجرای برجام  موکول شده است.

 آنطور که مسئولان دولتی طی روزهای گذشته اعلام کردند علت تاخیر در ارائه لایحه بودجه، مشخص شدن تکلیف «برجام»بوده است و حالا که برجام به فرجام رسیده و توافق به مرحله اجرا رسیده است. لوایح بودجه 95 و برنامه ششم توسعه نیز پس از مدت ها به صحن مجلس آمد و به بهارستان ارائه شد.


***  در ادامه گزارش کامل متن و حاشیه اتفاقات امروز صحن علنی مجلس را مشاهده می کنید.


متن کامل لایحه بودجه ۹۵ منتشر شد

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز با حضور در مجلس لایحه بودجه 95 کل کشور را تقدیم مجلس کرد.

با کلیک بر روی «اینجا» متن کامل لایحه بودجه 95 کل کشور را مشاهده کنید.

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال 95 و لایحه برنامه ششم توسعه اظهار داشت: براساس اعلام هیئت دولت قرار است لوایح بودجه سال آینده و برنامه ششم در جلسه علنی فردای مجلس تقدیم شود.

وی در خصوص جزئیات این لوایح گفت: دولت در لایحه بودجه سال 95 کل بودجه سال آینده از حیث مصارف و هزینه را 267هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است. همچنین قیمت نفت در بودجه سال آینده 40 دلار محاسبه می‌شود و فروش روزانه نیز دومیلیون و 250هزار بشکه و نرخ تسعیر ارز نیز 2هزار و 997 تومان محاسبه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال 95 اعتبارات هزینه‌ای 197هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که این رقم نسبت به بودجه مصوب سال 94، 13 درصد رشد داشته است.

به‌گفته کاتب بودجه عمرانی در سال آینده در لایحه دولت 60هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که 17 درصد نسبت به مصوب سال 94؛ رشد داشته است.

وی ادامه داد: حقوق کارکنان در سال آینده 12 درصد رشد خواهد داشت و درآمدهای مالیاتی نیز 101هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که این رقم 14 درصد نسبت به سال 94، افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون در خصوص جزئیات لایحه برنامه ششم نیز گفت: در برنامه ششم پیش‌بینی شده که در پایان اجرای این برنامه نرخ رشد اقتصادی به 8 درصد برسد. همچنین دولت پیش‌بینی کرده نرخ رشد اقتصادی در پایان سال 95 به 5 درصد برسد.

کاتب افزود: براساس پیش‌بینی دولت در لایحه برنامه ششم نرخ تورم در سال 95، به 11.3 درصد و در پایان سال برنامه ششم به 8.9 درصد رسد.

وی در پایان گفت: در لایحه برنامه ششم پیش‌بینی شده که نرخ بیکاری که در سال 94، 12.8 درصد است، در پایان برنامه ششم به 9 درصد برسد.

روحانی: در برجام کسی شکست نخورد/ لاریجانی: امیداوریم رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود/ عکس انتخاباتی نمایندگان با ظریف

پس از تقدیم بودجه 95 و برنامه ششم
رئیس‌جمهور صحن علنی مجلس را ترک کرد


حسن روحانی رئیس‌جمهور دقایقی قبل پس از تقدیم لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه 95 صحن علنی مجلس را ترک کرد.

حسن روحانی رئیس‌جمهور که از صبح امروز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، دقایقی قبل پس از تقدیم لوایح برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و بودجه 1395 کل‌کشور، صحن علنی پارلمان را ترک کرد.

سایر اعضای کابینه دولت نیز که همراه با رئیس‌جمهور در خانه ملت حضور یافته بودند، پارلمان را ترک کردند.


حسن روحانی:

موفقیت در مذاکرات دستاورد ملت و همه ارکان نظام بود/در برجام کسی شکست نخورد

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان با حضور در صحن علنی مجلس برای تقدیم لایحه بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه به مجلس، اظهار داشت: خوشحالم که بعد از پیروزی بزرگ ملت ایران در پیچیده‌ترین پرونده سیاسی تاریخ معاصر برای اولین بار از خانه ملت به مردم عزیزمان تبریک و تهنیت می‌گوید.

وی افزود: مردم بزرگ ایران با صبر، مقاومت، ایستادگی و حتی فدای جان وخونشان در راه تثبیت حقوقشان و برای آرمان‌های انقلاب اسلامی‌شان ایستادند و مقاومت کردند و بهترین دیپلمات‌های خود را به صحنه رویارویی با قدرت‌های بزرگ فرستادند و با حمایت از آنها با متانت و بردباری به موفقیت و پیروزی رسیدند.

رئیس جمهور تصریح کرد: از مقام معظم رهبری که از آغاز تا پایان در همه مراحل راهنما بودند، حامی بودند، هادی بودند و چارچوب‌های این مذاکرات را مشخص کردند و همواره ناظر دقیقی بر این حرکت مهم تاریخی بودند صمیمانه تشکر می‌کنم و برای طول عمر آن بزرگوار و مزید توفیقاتشان مثل همیشه در پیشگاه خداوند دعا می‌کنم.

روحانی ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس، هیات رئیسه و به ویژه ریاست مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ریاست مجلس هم در شورای عالی امنیت ملی و هم در جلسات شورای عالی هسته‌ای همواره بهترین حمایت‌ها و کمک‌ها را که برای توفیق ملت بود انجام دادند.

وی با اشاره به دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای اظهار  داشت: آنچه به دست آوردیم دستاورد ملت و همه قوا بود و نه دولت، دستاورد هر سه قوه بود و و دستاورد همه ارکان نظام بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: آنچه به دست آوردیم دستاورد نیروهای مسلح ما بود. چون آنان اگر ثبات و امنیت را در کشور حفظ نمی‌کردند و کشور ما آرام نبود امکان موفقیت در مذاکرات نبود.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در برجام کسی شکست نخورد، افزود: همه به جز صهیونیست‌ها ، آتش‌افروزان و افراطیون آمریکایی خوشحالند.

روحانی ادامه داد: از مجلس شورای اسلامی، نمایندگان و رئیس مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که هم در شورای عالی امنیت ملی و هم در جلسات  شورای عالی هسته‌ای همواره بهترین حمایت‌ها و کمک‌ها را از مسیری که مسیر توفیق مردم بود انجام دادند و من از همگی سپاسگذاری می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه ما بدست آوردیم دستاورد ملت و همه قوا بود و این تنها دستاورد دولت نبود، دستاورد هر سه قوه و همه ارکان نظام و دستاورد نیروهای مسلح بود که اگر آنان صلح و امنیت را در این کشور حفظ نمی‌کردند و کشور ما آرام نبود امکان موفقیت در مذاکرات وجود نداشت و ما از همه کسانی که در این راه و این حرکت ملی که منافع آن برای ملت و کشور است تشکر می‌کنیم.

روحانی با بیان اینکه در این راه حتی نقادان هم به ما کمک کردند، تصریح کرد: در این راه نقادان به ما کمک کردند تا با دقت بیشتری راه و مسیر را ادامه دهیم و امیدوارم در مسیر راه هم همه با هم باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برجام فقط فضا و شرایط نوین است، تصریح کرد: ما از این فضا و شرایط نوین باید به نفع رشد و توسعه کشور و برای رفاه مردم و پیشرفت کشور و منطقه و ثبات و امنیت آن استفاده کنیم، این امر امکان پذیر نیست مگر آنکه همه با هم باشیم تا از این فرصت بهره ببریم.

روحانی ادامه داد: در برجام جناحی بر جناحی پیروز نشده است و ملت ایران است که پیروز شده است، در برجام کسی شکست نخورده است. نه در داخل و نه در کشورهایی که با ما مذاکره می‌کردند، در برجام همه جز صهیونیست‌ها،‌آتش افروزان و تفرقه افکنان میان امت اسلامی و افراطیون آمریکا خوشحال هستند.

رئیس جمهور تصریح کرد: این برجام راه توسعه و پیشرفت و هماهنگی در حرکت‌ها و تعامل با جهان را به وجود خواهد آورد. البته به دلیل آنکه این فرصت برای تقدیم برنامه ششم و لایحه بودجه سال 95 است به همین مقدار سخن اکتفا می‌کنم و در یک فرصت مناسبت‌تر در آینده‌ای بسیار نزدیک با مردم عزیزمان در این زمینه سخن خواهم گفت.

روحانی با اشاره به لایحه برنامه پنج ساله ششم توسعه و بودجه 95 گفت: در زمینه تقدیم لایحه برنامه پنج ساله ششم و بودجه 95 قبل از هر چیز لازم می دانم اشاره کنم که چرا این دو لایحه با کمی تاخیر به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد در حالی که این لوایح را می‌توانستیم در آذرماه تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در دو سال گذشته نشان داد که دولت یازدهم هم به دلیل شان بالایی که برای مجلس قائل است و هم به دلیل آنکه تقدیم به موقع لایحه بودجه را نشانه معنادار از پایبندی دولت به انضباط مالی می‌داند همواره مقید بود که لایحه بودجه به موقع تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

روحانی تصریح کرد: همان طور که می‌دانید زمان ارائه لایحه بودجه با زمان اجرایی شدن توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها تقارن پیدا کرد و دولت به لحاظ انعکاس خارجی و حساسیت بین‌المللی در این موضوع صلاح نمی‌دید که لایحه بودجه را براساس فرض رفع تحریم‌ها که تدوین کرده بود پیش از عملی شدن رفع تحریم‌ها به مجلس محترم ارائه کند.

وی ادامه داد: اگر دولت می‌خواست بودجه را براساس فرض عدم رفع تحریم‌ها تقدیم مجلس کند،‌چون پیش بینی ما این بود که تحریم‌ها رفع می‌شود بنابراین این کاری متناسب نبود که ما بر خلاف اعتقاد خود لایحه‌ای را براساس ادامه تحریم‌ها به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم.

روحانی تصریح کرد: در فرصتی که تا پایان اسفند پیش رو داریم امیدوارم نمایندگان بتوانند این لوایح را به تصویب برسانند. ضمنا بخشی از لایحه بودجه و هم لایحه برنامه ششم توسعه را قبلا تقدیم مجلس شورای اسلامی کردیم و بخش‌هایی که دائمی می‌دانستیم تقدیم کردیم و آنچه خدمت شما ارائه می‌شود حجم زیادی ندارد و امیدوارم در زمان مناسب بتوانید از مصوبات مجلس شورای اسلامی در این زمینه استفاده کنید.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز افتخار دارم که دو لایحه برنامه ششم توسعه و همچنین بودجه سال 95 را در شرایطی به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنم که بیش از یک دهه ایستادگی و مجاهدت ملت ایران را برای حفظ و حراست از حقوق خویش و پس از دو سال و نیم مذاکرات سخت و نفس گیر با اجرای توافق هسته ‌ای،‌ تحریم‌های ظالمانه و تحمیل شده بر کشور که فشار زیادی را بر اقتصاد و رفاه مردم وارد کرده بود به حول و قوه الهی برداشته شد.

روحانی ادامه داد: مذاکرات هسته ای انجام گرفته که با هدایت رهبر معظم انقلاب و پشتیبانی مردم و همراهی همه ارکان نظام به ثمر رسید حقیقتاً یکی از برگ‌های زرین تاریخ کشور است.

رئیس جمهور افزود:‌ ما طی این مذاکرات توانستیم قدرت‌های بزرگ را وادار کنیم تا حقوق هسته‌ای ما را به رسمیت بشناسند. پروژه ایران هراسی را با شکست مواجه کنیم، چهره مخدوشی که از ما در جهان ایجاد کرده بودند را بازسازی کنیم و نشان دهیم که دولت و مردم ایران منطقی، صلح دوست و در دفاع از حقوق خود مقتدر خواهند بود.

روحانی ادامه داد: موفقیت‌های بدست آمده در مذاکرات هسته‌ای همچنین اعتماد به نفس ملی را افزایش داد و سرمایه سیاسی و اجتماعی بزرگی برای دولت ایجاد کرد، که محصول افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: به ثمر رسیدن مذاکرات نشان داد که بهره‌برداری شفاف و همراه با اعتمادسازی از توانمندی هسته‌ای هیچگونه مغایرتی با برداشته شدن تحریم‌ها و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های جهانی و دستیابی به رشد اقتصادی و توسعه، اشتغال برای جوانان ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رفع تحریم‌ها گشایش‌های بزرگی را برای اقتصاد ایران ایجاد خواهد کرد، گفت: با رفع تحریم‌ها،‌ عدم قطعیت‌های خارجی اقتصاد ایران و هزینه‌های ناشی از آن کاهش می‌یابد. منابع ارزی کشور به جهت رفع محدودیت صادرات نفت و آزادی منابع مسدود شده افزایش می‌یابد، از هزینه‌های مبادلات مالی و تجاری خارجی کاسته می‌شود  و امکان استفاده از خدمات نظام بانکی بین‌المللی، بهره‌مندی از منابع مالی خارجی، جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، دسترسی به فناوری‌های نوین و توسعه صادرات غیر نفتی فراهم می‌شود.

روحانی با بیان اینکه توافق هسته‌ای نقطه عطفی در تاریخ اقتصادی کشور خواهد بود، گفت: اکنون با پنجره‌های جدیدی که برای گسترش تعاملات اقتصادی با دنیا گشوده شده این ما هستیم که باید با آمادگی لازم از فرصت‌های به وجود آمده برای ایجاد یک جهش اقتصادی در کشور بهره بگیریم.

وی افزود: اگرچه تمام اقدامات دولت در مسیر دستیابی به آرمان مهم تعالی معنوی همراه با توسعه همه جانبه کشور است، همان طور که رهبری تاکید کردند با توجه به شرایط امروز کشور اقتصاد و بهبود شرایط زندگی مردم باید اولویت اصلی همه باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: بهبود وضع زندگی مردم و عبور از مسیر دشوار اشتغال به عنوان متن و هر چیز غیر از آن حاشیه باشد، بر این اساس باید از به وجود آمدن هرگونه حاشیه داخلی و خارجی احتراز کنیم، از امروز فصل کار بیشتر هم برای دولت و هم برای دستگاه‌های نظام و هم مردم در جهت توسعه کشور و به حرکت دراوردن اقتصاد آغاز شده است.

روحانی با بیان اینکه هرگونه مناقشات بیهوده و انحرافی که ما را از حرکت در مسیر ارتقای معیشت مردم باز دارد خلاف مصالح ملی است گفت: ما با چالش‌های اقتصادی بزرگی در مسیر خود مواجه هستیم. امروز آغاز فصل هماهنگی بیشتر میان همه قوا و دستگاه‌ها برای جبران عقب افتادگی‌های گذشته است.

وی در ادامه پیرامون جزییات برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 گفت: فصل اول پیرامون جهت گیری‌های دولت در دوران پساتحریم است. مورد اول نیز جذب سرمایه خارجی است.

رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به شرایط رفاهی مردم و بازار کار و نیاز جوانان به اشتغال دستیابی به رشدهای اقتصادی بالا در سال‌های آینده یک ضرورت اصلی برای کشور است.
 
روحانی: در برجام کسی شکست نخورد/ لاریجانی: امیداوریم رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود/ عکس انتخاباتی نمایندگان با ظریف


لاریجانی در صحن علنی مجلس:
امیدواریم با لغو تحریم‌ها فضای جدیدی برای رونق اقتصادی در کشور فراهم شود


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه 27 دی) پیش از ارائه گزارش رئیس‌جمهور در هنگام تقدیم لایحه بودجه سال 95 با خیر مقدم به وی گفت: امروز روز فرخنده‌ای است زیرا روز تجلی اراده ملت بوده و موضوع هسته‌ای به نتیجه نشست و تحریم‌ها برداشته شد.

وی با تشکر از روحانی، ظریف و اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که در دو سال گذشته همت زیادی مصروف داشتند تا معضل تحریم‌ها از پیش پای ملت برداشته شود، اظهار داشت: دیشب آخرین گام در این مسیر برداشته شد و این اهمیت استقامت ملت را که اراده خود را محقق کردند، نشان می‌دهد.

لاریجانی با سپاسگزاری از پایمردی و ایستادگی ملت در این مسیر گفت: از حمایت‌ها و هدایت‌های روشنگرانه رهبر معظم انقلاب در طول 12 سال مذاکرات هسته‌ای در ماجراهای مختلف با راهنمایی‌های خود نقش اول را در این زمینه ایفا کردند تشکر می‌کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نقش مقام معظم رهبری در موضوع هسته‌ای کشور را بی‌همتا و در دو سال اخیر بسیار ارزشمند و راهگشا خواند و با اشاره به اینکه ایشان در حامی دولت‌های مختلف بودند در ادامه ابراز امیدواری کرد. پس از لغو تحریم‌ها فضای جدیدی برای رونق اقتصادی و سرمایه‌گذاری در کشور فراهم شود.

روحانی: در برجام کسی شکست نخورد/ لاریجانی: امیداوریم رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود/ عکس انتخاباتی نمایندگان با ظریف

* غیبت دو جلسه‌ای 4 نفر از نمایندگان در ماه جاری

در این جلسه بودجه‌ای مجلس شورای اسلامی، اسامی غائبین از سوی هیأت رئیسه اعلام شد که این اسامی عبارتند از:

1-نبی‌الله احمدی نماینده مردم داراب. 2- علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد . 3-عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان. 4- جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان. 5- جلیل جعفری نماینده مردم خلخال. 6- علی جلیلیان نماینده مردم اسلام‌آباد غرب. 7- روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران.  8- محمد دامادی نماینده مردم ساری.  9- سیدحسین ذوالانوار نماینده مردم شیراز.  10- دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی نماینده مردم بافق.  11- غلام‌محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد.  12- عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر.  13- احمد سجادی نماینده مردم فریمان.  14- هادی شوشتری نماینده مردم قوچان.  15- عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور و محمود‌آباد.  16-مقداد نجف‌نژاد نماینده مردم بابلسر.  17- شاهین محمدصادقی نماینده مردم کازرون.  18- محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان. 

*تبریک نمایندگان مجلس به ظریف/ عکس‌های انتخاباتی پارلمانی‌ها با وزیر خارجه

در ادامه برخی نمایندگان پس از حضور در صحن مجلس، ضمن مصافحه با وزیر امور خارجه، اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به وی تبریک گفتند.

در این بین برخی نمایندگان هم با وزیر خارجه عکس یادگاری می‌گرفتند که به نظر می‌آید این عکس‌ها بی ارتباط با انتخابات پیش‌روی مجلس در 7 اسفندماه نباشد.

روحانی: در برجام کسی شکست نخورد/ لاریجانی: امیداوریم رونق اقتصادی در کشور ایجاد شود/ عکس انتخاباتی نمایندگان با ظریف

روحانی به صحن مجلس آمد

نشست علنی صبح امروز (یکشنبه 27 دی ماه 94) نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اعلام علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.

ارائه لوایح بودجه سال 1395 کل‌کشور و برنامه ششم توسعه اولین و مهمترین دستور کار امروز پارلمان بود.

حسن روحانی رئیس جمهور امروز به منظور ارائه لوایح بودجه سال 1395 و برنامه پنجساله ششم توسعه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد.

روحانی قرار است توضیحاتی در خصوص جزئیات لوایح مذکور توضیحاتی ارائه دهد و پس از آن مجلس به بررسی لوایح مذکور می‌پردازد.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس‌جمهور در زمان ارائه بودجه، یک ساعت فرصت دارد از کلیات و جزئیات این لایحه دفاع کند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • جواد ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  این پنجمین بار در دو سال گذشته است که روحانی بیانیه به ملت ایران مبنی بر لغو تحریم ها میدهد .!!!!!!!
 • ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  مرور زمان همه چیز رو مشخص میکنه و تاریخ درباره عقب نشینی دولت قضاوت میکنه
 • ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  عقب نشینی و امتیاز دادن که خوشحالی نداره اقای روحانی
 • صابر ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  انشاالله هدف دولت از مذاکرات با 5+1 و نهایتا برجام رفاه مردم هست!!! یعنی با پول پیش خونه صاحب خونه بشیم قیمت نفت بره بالای 100 دلار چرخ سانتریفیوژ بچرخه چرخ کارخونه های تولیدی مثل ایران خودرو و سایپا بچرخه با عربستان و کشورهای منطقه نظیر ترکیه تنشها کم باشه نون رو سر سفره مردم بیاریم به جای دور ریختن سیب زمینی اونو بین مردم توزیع کنیم در مقابل افزایش هر روزه قیمت آب و برق و گاز و تلفن و مالیات و حمل و نقل و نان و بنزین و..... توان افزایش یارانه ها را داشته باشیم کسی نتونه به پاسپورت ایرانی چپ نگاه کنه و...... پس یک کلام اگه همه اینها بشه تازه شدیم مثل زمان احمدی نژاد ! چون همه اینها را بدون دست دادن به دشمن و با عزت داشتیم.
 • احمد ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  احسنت
 • ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  احمدی نژاد باید قدردان اعتماد رهبری و مردم می بود و کار را خراب نمی کرد
 • ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  احمدی نژاد ولایی بود و ماند و خارچشم دشمنان است
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  با نظام بانکی بدعتی بنام اسلام اقتصاد این کشور بسامان نخواهد رسید - بانکها با فروش پول و گران کردن قیمت پول قاتل رفاه مردم شده اند - داعش بنام اسلام گلوی انسان هارا می برد - سیستم بانکی ایران بنام بانکداری اسلامی بدعتی ربا را رواج می دهد و مردم را زجر کش می کند.
 • ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  ما مردم هنوز هم به احمدی نژاد اعتماد داریم. تو خودت را نماینده ما مردم معرفی نکن، کامنت نویس اجاره ای
 • علی ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
  0 0
  واقعا اگر احمدی نژاد در برابر رهبری نمی ایستاد بهترین رییس جمهور بود حیف که خراب کرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس