رسانه ونزوئلایی «کورئو دل اورینوکو» گزارش داد که دولت مکزیک قصد دارد بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر جهان را به آمریکا تحویل دهد.

 به گزارش مشرق به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، دولت مکزیک قصد دارد که بنا به درخواست دولت آمریکا، «خوآکین گوسمان لوئرا» ملقب به «ال‌چاپو» بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در جهان را به این کشور تحویل دهد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که زمان دقیق استرداد این مجرم باسابقه به آمریکا هنوز مشخص نشده است اما نماینده کل دادگستری مکزیک تلاش می‌کند هرچه سریعتر مقدمات این اقدام را فراهم سازد؛ پیش‌بینی می‌شود که استرداد «گوسمان» به آمریکا تا اواسط سال جاری انجام شود.

استرداد «ال‌چاپو» به آمریکا می‌تواند هراس فرار دوباره وی از زندان «سینالوآ» مکزیک را از بین ببرد؛ فراری که در دفعات پیشین با رشوه دادن به مسئولان زندان برای این قاچاقچی قدرتمند مکزیکی میسر شده بود.

«گوسمان» در آمریکا به اتهام جرائمی نظیر اقدام علیه سلامت عمومی، مشارکت‌های مجرمانه، جرائم سازمان‌دهی شده، پولشویی، قتل و مالکیت سلاح‌های جنگی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در جهان که چندی پیش از زندان «سینالوآ» در مکزیک فرار کرده بود، روز جمعه طی عملیاتی مشترک با همکاری ارتش مکزیک و آژانس فدرال مبارزه با مواد مخدر آمریکا دستگیر شد؛ این عملیات که در سپیده دم روز جمعه در شهر «موچیس» آغاز شده بود، در ساعت 4:30 دقیقه به وقت محلی با دستگیری «ال‌چاپو» و برخی از همدستان وی به پایان رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس