دفتر نشر آثار هاشمی رفسنجانی با عاملیت آقای "م.م.ا." از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب در سال ۸۶ مبلغ ۵.۲میلیارد تومان وام بانکی بدون وثیقه از بانک ملی گرفته که با گذشت ۸ سال هنوز بازپرداخت نشده و پرونده در دیوان محاسبات هم مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، آقای "م.م.ا." که از اساتید دانشگاه آزاد و مدیرمسئول یکی از روزنامه‌های توقیف شده اصلاح‌طلب است، طی کمتر از شش ماه در سال 86 طی پنج فقره مبلغ 5.2 میلیارد تومان تسهیلات بانکی از بزرگ‌ترین بانک دولتی کشور قبل از ترهین هرگونه وثیقه‌ای دریافت می‌کند که هنوز بازپرداخت نکرده است، این در حالی است که طبق اسناد موجود قرار بود این تسهیلات طی یک سال بازپرداخت گردد.

با بررسی‌هایی که در خصوص دلایل پرداخت وام بدون وثیقه به این چهره شاخص اصلاح‌طلب شده، دریافتیم که تسهیلات به این فرد با درخواست مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت شده است.

در یکی از این 5 فقره تسهیلات که مبلغ 1.5 میلیارد تومان در سال 86 پرداخت شده و هنوز اقساط آن بازپرداخت نگردیده است، بنا به درخواست مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اداره امور شعب مرکز تهران بانک ملی ایران طی نامه‌ای با این درخواست موافقت کرده است.

در نامه اداره امور شعب مرکز تهران بانک ملی آمده است: "عطف به نامه شماره 2752 مورخ 86.8.6 اعلام می‌دارد پیشنهاد شعبه در جلسه مورخ 86.8.6 کمیته معاملات و تسهیلات مالی این اداره مطرح و با اعطای مبلغ پانزده میلیارد ریال تسهیلات به مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در قالب عقد فروش اقساطی به‌منظور خرید مواد اولیه مورد نیاز به‌مدت نه ماه بازپرداخت اقساط در یک قسط با ملحوظ نمودن نرخ سود طبق تعرفه در قبال 30% غیرمنقول ارزنده، سهل البیع و بلامعارض (حداکثر ظرف مدت سه ماه) مابقی اخذ سفته تضمینی به امضای مؤسسه به ظهرنویسی آقای دکتر م.م.الف. با رعایت کلیه ضوابط و دستورالعملهای صادره موافقت به عمل آمد".

رانت‌خواری میلیاردی دفتر هاشمی رفسنجانی و اقساطی که ۸ سال پرداخت نشد + سند

بر اساس محاسبات کارشناسی، در حالی که این فرد با مشارکت مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 86 مبلغ 5.2 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده و اقساط آن را بازپرداخت نکرده است، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده این پول در 8 سال گذشته، حداقل 15.2 میلیارد تومان فقط بابت اصل پول و مالیات به دولت بدهکار است که هنوز پرداخت نکرده است.

برخی خبرها هم حاکی است، مبالغ این وام‌ها بین دفتر نشر آثار هاشمی رفسنجانی و آقای م.م.ا. تقسیم شده است. دیوان محاسبات هم وارد این ماجرا شده و حکمی صادر کرده که باید اقساط بازپرداخت شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  فقط بابای ما سوخته عمریه آقای رفسنجانی تو و بچه هات خیلی خدمت کردید البته به خودتان
 • حسین ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  من متوجه نشدم. دقیقاً چه اتفاقی افتاده؟
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  مؤسسه تنظیم، حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی؟ دقیقا چی کار میکنن اونجا؟
 • ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  زیاد سخت نگیر متوجه م بشی به حالت فرقی نمیکنه
 • امیر تبریز اوغلی ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  چه انتظاری دارین... ایشون بازم قصد خدمت دارن...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • محمد ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  حالا قسم حضرت عباس باور کنیم یا دم خروس را . از دیگران چه توقعی هست که به بیت المال را بیت الحال نکنند
 • ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  اگه مدرکت واقعیه برو دادگاه شکایت کن , در غیر این صورت حرف نزن
 • پسر ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  دنیا مزرعه اخرت است حضرت علی(ع) یکی از فرمانداران عزل کرد،فرماندار به حضرت گفت من نه رشوه گرفتم و نه اختلاس کردم.حضرت فرمود درست ولی با مردم به بلندی صحبت کردی که باعث ترس مردم شدی
 • ایران ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  هر دم از این باغ بوی گندی می رسد.
 • ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  0 0
  مشرق یخورده از جهان یاد بگیر .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس