وزیر امور خارجه روسیه می‌گوید که در پشت میز مذاکرات برای رسیدن به راهکار سیاسی در سوریه، جایی برای تروریست‌ها نیست و از نظر مسکو، گروه‌های جیش‌الاسلام و احرارالشام، تروریستی‌اند.

به گزاررش مشرق، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و نماینده یکی از کشورهای حاضر در مذاکرات صلح سوریه امروز نظر قطعی کشورش در خصوص حاضران در دور میز مذاکرات را بیان کرد.

بر اساس گزارش ایتارتاس، در حالی که یکی از موانع جدی موجود بر سر راه رسیدن به توافق در اجلاس سوریه، تعیین گروه‌های تروریستی بوده است؛ مسکو دو گروه تحت حمایت عربستان یعنی جیش‌الاسلام و احرارالشام را تروریستی اعلام کرد.

لاوروف در این خصوص گفت: «یک راه برون رفت (از این بحران) وجود دارد و آن هم در آخرین قطعنامه شورای امنیت ملل متحد نوشت شده؛ دیگران اما می‌گویند که این قطعنامه هم کاری از پیش نخواهد برد زیرا در آن به توافق مشخصی در تروریست ها نرسیده‌ایم؛ توافق بر سر این که چه کسانی به عنوان نمایندگان مخالفان در مذاکرات حاضر می شوند.»

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: «به صراحت اعلام شده که تروریست‌ها جایی در دور میز مذاکرات ندارند و ما به همین علت، در خصوص برخی شرکت‌کنندگان در آخرین دور مذاکرات سوال‌هایی برایمان ایجاد شده زیرا آنها نمایندگان گروه‌هایی بودند که از نظر ما تروریستی محسوب می‌شوند.»

لاوروف در خصوص تعریف دقیق مسکو از گروه‌های ترویستی سوری گفت: «جیش‌الاسلام مرتباً مناطق مسکونی دمشق را گلوله‌باران می‌کند - این همان گروهی است که سفارت ما را با خمپاره زد. گروه دوم احرار الشام است؛ گروهی که مستقیماً از القاعده تغذیه می‌شود؛ القاعده‌ای که توسط سازمان ملل متحد، تحریم شده است.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس