تصویب روز گذشته قانون ضد تروریسم در پارلمان چین به مثابه چراغ سبزی به ارتش این کشور برای مشارکت در عملیات های ضد تروریستی بیرون از مرزهای این کشور است.

به گزارش مشرق،  تصویب قانون مبارزه با تروریسم در پارلمان چین در روز یکشنبه راه را برای حضور ارتش آزادیبخش چین در عملیات های مبارزه با تروریسم در خارج از مرزهای این کشور هموار کرد.

خبرگزاری چینی شین هوا روز گذشته در این باره اعلام کرد، با تصویب قانون مذکور تبادل اطلاعات میان مقامات این کشور با نهادهای امنیتی به ویژه در حوزه تمهیدات سایبری ارتقاء خوهد یافت.

«باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا پیشتر گفته بود که نگرانی خود در این باره را مستقیماً به «شی جین پینگ» همتای چینی خود ابراز داشته است.

وزارت خارجه آمریکا دوم دی ماه سال جاری در بیانیه ای اعلام کرد که قانون جدید ضدتروریسم چین نه تنها به مبارزه علیه تروریسم کمک نمی کند بلکه موجب ضربه زدن به آن می شود.

در این بیانیه که آشکارا در امور داخلی چین مداخله مداخله می کند، آمده بود: پکن در قانون ضدتروریسم به عبارتی با تجارت و سرمایه گذاری آمریکا در چین مبارزه می کند. قانون مذکور در داخل این کشور نیز موجب محدود شدن آزادی بیان و ارتباط آزاد بین احزاب سیاسی کشور شده است. قانون جدید چین هدفی غیر از مبارزه با تروریسم دنبال می کند و در حقیقت با محدودکردن حوزه های تجارت آمریکا به مبارزه علیه تروریسم در جهان ضربه می زند. دولت آمریکا اعتقاد دارد این قانون برای محدودیت کار سازمان های غیر دولتی در چین وضع شده است.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • افشین تهران ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  کلا امریکاییها بکار همه کار دارن.
 • مهرآئین ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  0 0
  آمریکا که اینهمه سوخته بهتره به توصیه داش محمود خودمون عمل کنه تا بیشتر از این آبروش نره
 • ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  0 0
  خودشون به خودشون مجهز می دن دنیای مسخره ای هست
 • اسی ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  0 0
  آمریکا پدر واسراییل مادر تروریست های جهان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس