کد خبر 514785
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸

منابع سوری از پاکسازی مناطقی در اطراف مرج السلطان و همچنین تلفات سنگین گروه تروریستی تکفیری جیش الاسلام که اخیرا سرکرده آن در یک حمله دقیق به هلاکت رسید و ادامه عملیات ارتش در حومه حماه و ادلب خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یگان‌هایی از نیروهای ارتش سوریه، روستای شربع و مزارع آن در حومه شرقی حلب را پس از نابودی آخرین کانون گروه تروریستی داعش به طور کامل پاکسازی کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین با دفع چندین حمله تروریستی به یک موضع نظامی در منطقه مرج‌السلطان در غوطه شرقی، شمار زیادی از تروریست‌ها را به کام مرگ فرستادند.

از سوی دیگر در حمله جنگنده‌های ارتش به مقر گروه تروریستی جبهه النصره در حومه جنوبی ادلب، این مقر به طور کامل منهدم و تمام تروریست‌های حاضر در آن کشته شدند.

اوضاع میدانی جبهه‌های مختلف سوریه

یک منبع نظامی گفت جنگنده‌های ارتش سوریه، مقر جبهه تروریستی النصره را در روستای جرجناز در حومه معره النعمان در حومه جنوبی ادلب هدف قرار دادند که این حمله با تکیه بر اطلاعات دقیق از حضور ده‌ها تروریست در یکی از مقرهای تروریستی در این روستا انجام شد که در نتیجه آن این مقر کاملا منهدم و همه تروریست‌ها کشته شدند.

این منبع افزود محمد خالد الشیخ ملقب به ابوالبراء و محمد عباس ملقب به القعقاع و محمد سلیمان از جمله تروریست‌هایی بودند که در این حمله به هلاکت رسیدند.

این حمله یک روز پس از انهدام کامل مقر تروریست‌های موسوم به جندالاقصی وابسته به داعش در شهرک التمانعه در حومه جنوبی ادلب صورت گرفت.

اوضاع میدانی حومه دمشق

به گفته منبع نظامی سوری، در عملیات نیروهای  ارتش در منطقه مرج‌السلطان در غوطه شرقی، شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری از پای درآمدند.

این منبع افزود یک یگان از نیروهای ارتش سوریه به شدت با گروه‌های تروریستی‌ای که به یکی از مواضع نظامی ارتش در منطقه مرج السلطان حمله‌ور شده بودند، درگیر شدند که در نتیجه آن شمار زیادی از تروریست‌ها کشته شدند.

این منبع گفت این درگیری‌ها به هلاکت بیشتر اعضای گروه‌های تروریستی مهاجم و فرار بقیه آنها به سمت عمق غوطه شرقی منجر شد. تروریست‌هایی که بیشتر آنها وابسته به جبهه النصره، فیلق الرحمن، حرکه احرارالشام الاسلامیه و جیش الاسلام مرتبط با رژیم وهابی آل سعود هستند در این مناطق فعال هستند.

یگان‌هایی از نیروهای ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی در چهاردهم ماه جاری میلادی، روستای مرج السلطان و فرودگاه و مزارع اطراف و مزارع جنوبی شهرک البلالیه در غوطه شرقی را به طور کامل از اشغال تروریست‌های تکفیری آزاد کرده بودند.

نیروهای ارتش همچنین مقادیر زیادی سلاح و مهماتی را که تروریست‌ها پیش از فرار به جا گذاشته بودند، به غنیمت گرفتند.

جنگنده‌های  ارتش سوریه روز جمعه(چهارم دی) در یک عملیات منحصر به فرد بسیاری از سرکردگان گروه‌های تروریستی در غوطه شرقی و در راس آنها عبدالناصر شمیر سرکرده گروه موسوم به فیلق الرحمن و زهران علوش سرکرده گروه تروریستی جیش الاسلام(مهمترین باند مزدور عربستان) مسئول شلیک گلوله‌های خمپاره و موشک به محله‌های مسکونی دمشق به هلاکت رساندند.

انهدام مقرها و جنگ افزارهای تروریست‌ها در مناطق مختلف حلب

منابع میدانی در حلب از پاکسازی کامل روستای شربع و مزارع آن در حومه شرقی حلب از لوث گروه‌های تروریستی خبر دادند.

این منابع گفتند این روستا و اطراف آن پس از درگیری‌های شدید نیروهای ارتش با تروریست‌های تکفیری رخ داد که متحمل تلفات و خسارت‌های سنگین شدند.

به گفته این منابع، نیروهای ارتش در خلال عملیات پاکسازی روستا و اطراف آن، تعدادی بمب و مین ضد زره کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها را کشف و خنثی کردند.

گروه‌های تروریستی تکفیری هم در صفحات وابسته به خود در پایگاه‌های ارتباط اجتماعی به دریافت ضربات کوبنده از ارتش و هلاکت شمار زیادی از تروریست‌ها از جمله ابوالمثنی المدنی ملقب به تواق سرکرده سعودی جبهه النصره اعتراف کردند.

حومه شمالی حلب به سبب باز بودن مرزها با ترکیه خط نخست کمک رسانی به تروریست‌ها از سمت این کشور به ویژه جبهه النصره به سلاح‌های پیشرفته و موشک‌های تاو آمریکا با حمایت حکومت اردوغان به شمار می‌رود و دستگاه‌های اطلاعاتی آن همچنان ورود تروریست‌ها و تسلیحات برای آنها به داخل سوریه در منطقه حلب را تسهیل می‌کنند.

خبر دیگر این‌که در عملیات منحصر به فرد یک یگان از نیروهای ارتش علیه تجمعات و کانون‌های گروه‌های تروریستی تکفیری در محله الحلوانیه شهر حلب، تلفات و خسارت‌هایی به آنها وارد شد.

در عملیات نیروهای ارتش علیه تجمعات تروریست‌های تکفیری داعش در روستای رسم الکما در حومه شرقی حلب هم شماری از آنها کشته شدند.

نیروهای ارتش روز گذشته روستای جروف و تپه استراتژیک شربع در 50 کیلومتری شرق حلب را پس از وارد کردن تلفات و خسارت‌های سنگین به گروه تکفیری داعش آزاد کرده بودند.

اوضاع میدانی درعا

از درعا هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه طی 24 ساعت گذشته در عملیات منحصر به فرد خود علیه تجمعات گروه‌های تروریستی تکفیری مرتبط با رژیم اسرائیل، شمار دیگری از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند.

یک منبع نظامی گفت نیروهای  ارتش یک تجمع و مخفیگاه گروه‌های تکفیری را به همراه تروریست‌ها و سلاح‌های موجود در آن در اردوگاه آوارگان در منطقه درعاالبلد منهدم کردند.

نیروهای ارتش همچنین چندین مقر گروه‌های تروریستی در اطراف گمرک قدیم در درعاالبلد را منهدم کردند.

ضربات  ارتش سوریه به مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره در شمال شرقی شهرک الیادوده در غرب شهر درعا به انهدام تعدادی از آنها و جنگ افزارهای تروریست‌ها منجر شد.

همچنین نیروهای یگان مهندسی ارتش سوریه در یک عملیات منحصر به فرد در اطراف شهرک کفرشمس در حومه شمال غربی درعا، چندین بمب را در دو مخفیگاهی که تروریست‌های گروه موسوم به حرکه المثنی الاسلامیه و  الویه الفرقان به آن رفت و آمد می‌کردند تا به مواضع ارتش حمله کنند، کار گذاشتند که پس از بازگشت تروریست‌ها، این مکان را منفجر کردند که به انهدام دو مخفیگاه و کشته و یا زخمی شدن تمام تروریست‌ها منجر شد.

رسانه‌های طرفدار گروه‌های تکفیری به هلاکت 17 تروریست در عملیات منحصر فرد ارتش در شهرک کفرشمس اعتراف کرده‌اند.

اوضاع میدانی حومه ادلب و حماه

انهدام دو مقر گروه تروریستی جبهه النصره و گروه موسوم به صقورالغاب در جرجناز و کفرنبوده در حومه‌های ادلب و حماه از دیگر تحولات میدانی سوریه است.

یک منبع سوری گفت در عملیات هوایی ارتش سوریه در حومه‌های ادلب و حماه، دو مقر گروه‌های تروریستی تکفیری موسوم به جیش الفتح منهدم شد.

این منبع افزود جنگنده‌های ارتش با تکیه بر اطلاعات دقیق، یکی از مقرهای جبهه النصره در روستای جرجناز در حومه معره النعمان را که ده‌ها تروریست در آن حضور داشتند، هدف قرار دادند که به انهدام کامل آن و هلاکت تمام تروریست‌ها منجر شد.

منابع میدانی هم از گلوله‌باران سنگین تحرکات گروه‌های تروریستی در الهبیط در جنوب غربی استان ادلب خبر دادند که به انهدام یک خودروی حامل سلاح و مهمات و کشته شدن شماری از تروریست‌ها از جمله محمد عبدالکریم مخللانی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به حرکه احرارالشام الاسلامیه منجر شد.

در حومه حماه هم جنگنده‌های ارتش سوریه دو خودرو و یک مقر تروریست‌های موسوم به صقورالغاب را در کفرنبوده در شمال غربی شهر حماه منهدم کردند که به کشته شدن شماری از تروریست‌ها از جمله عتیددودی تروریست چچنی منجر شد.

گروه تروریستی موسوم به صقورالغاب یکی از گروه‌های تروریستی دنباله‌رو جبهه تروریستی النصره به شمار می‌رود که شمار زیادی از مزدوران بیگانه در این گروه حضور دارند که بیشتر آنها چچنی هستند.

اوضاع میدانی حومه  السویداء

از حومه السویداء هم خبر می‌رسد که نیروهای  ارتش سوریه ضربات دقیقی به تروریست‌های داعشی در روستای رجم الدوله در 41 کیلومتری شمال شرقی السویداء وارد کرده و چندین دستگاه تانکر نفت آنها را هم منهدم کردند.

مناطق حومه شمال شرقی السویداء به سمت بیابان در معرض حملات پیاپی تروریست‌های داعشی قرار دارد که از طریق مرزهای طولانی اردن و عراق به سوریه نفوذ می‌کنند.

اوضاع میدانی حومه حمص

در حومه حمص هم نیروهای ارتش تعدادی از مخفیگاه‌ها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعشی و جبهه النصره را منهدم کردند.

 یک منبع نظامی گفت نیروهای ارتش، چند مقر تروریست‌های داعشی را در اطراف میدان نفتی شاعر در حومه شرقی حمص منهدم کردند.

همچنین یک خودروی حامل تروریست‌های تکفیری داعش در اطراف بیارات تدمر در حومه شرقی حمص منهدم شد.

خبر دیگر این‌که نیروهای ارتش سوریه با دفع حمله تروریست‌های داعشی به سمت تپه ام کدوم و اطراف ابوفرج در حومه شهر القریتین درجنوب شرقی شهر حمص، شماری از آنها را کشتند.

از سوی دیگر در حملات نیروهای ارتش سوریه، تعدادی از مخفیگاه‌ها و کانون‌های تروریست‌های جبهه  النصره در مزرعه علوان و جنوب تیرمعله در هفت کیلومتری شمال شهر حمص منهدم شد.

روز گذشته نیز در حملات جنگنده‌های ارتش به مخفیگاه‌ها و تجمعات تروریست‌ها در تیرمعله و جبل مهین الکبیر، تلفات و خسارت زیادی به آنها وارد شد.

همچنین در عملیات نیروهای ارتش در مهین و سلام غربی و سلام شرقی در حومه حمص تعداد زیادی از تانکرهای حامل نفت متعلق به داعش منهدم شد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • فرشاد ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  دیگه اینم نگی چی بگی
 • ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۷
  0 0
  و حتی یه نفر از جبهه خودی در ازای این همه کشته دشمن کشته نشد !! این هم شد خبر رسانی؟؟ میترسید اگه خبر تلفات نیروهای خودی رو بدین ما طرفدار داعش بشیم ؟؟!! لطفا اصلاح کنید این شیوه غلط را...
 • پارسا ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
  0 0
  با این همه تلفاتی که تروریستها متحمل شدن باید نسلشون دیگه منقرض شده باشه.کاش از تلفات ارتش سوریه هم اماری میدادید.امیدواریم اینطور که گفتید باشه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس