مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین شب گذشته در مسیر پیاده روی زائران اربعین و موکب خدام الحسین واقع در عمود 1120 با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان و مداحی حاج میثم مطیعی برگزار شد.

به گزارش مشرق، پناهیان در این مجلس درباره نور و تاثیر آن بر روحیه و اعمال فردی و حتی سلامت جسمانی سخنرانی کرد.

حجت الاسلام پناهیان با طرح سوالاتی مبنی بر اینکه چگونه می توان محبوب شد و صفت های بد را از خود دور کرد و ابعاد خوب انسان فعال شود بیان داشت: سوال است که چطور محبتم به اهل بیت زیاد شود؟ چه کار کنیم علاقه مند به عبادت اول وقت شویم؟ یک نیاز اساسی وجود دارد که همه این سوالات را پاسخ می دهد.

هیچ کاری مثل زیارت امام حسین(ع) نور نمی‌دهد

وی افزود: ما پیش از هرچیز به نور احتیاج داریم. الله نور السماوات والارض، اهل بیت نور پاک و محض هستند و ما انسان ها به نور احتیاج داریم.

پناهیان با بیان اینکه آنچه انسان را عاشق می کند نور است تاکید کرد: نور اگر باشد قلب را عاشق می کند. نور نیاز ما است. باید هر چند وقت یک بار شدت نیاز خود را به نور آزمایش کنیم. بعد می گوییم من الان نور ندارم و باید به کربلا بروم. در بین اهل بیت، حسین(ع) بیشتر از بقیه نور می دهد. مصباح الهدی است.

وی تصریح کرد: هنگامی که نور کم شود فهم بسته می شود. نور زیاد شود قدرت بدنی می دهد، نور حتی بیماری های جسمی را هم علاج می‌کند.

هیچ کاری مثل زیارت امام حسین(ع) نور نمی‌دهد

پناهیان با اشاره به اینکه از نماز و از محبت اهل بیت نور می‌گیریم افزود: با انسان های خوب که صحبت می کنیم حس می کنیم نور گرفتیم با انسان های بد هم صحبت می شویم می گوییم نورم رفت. روز قیامت فقط با نور راه می رویم، برخی فقط یک قدم را روشن می کنند برخی به تمام محشر نور می دهند.

هیچ کاری مثل زیارت امام حسین(ع) نور نمی‌دهد

وی با اشاره به اینکه خدا هرکه را بخواهد شهید کند نورانی می کند، گفت: نیت نور درست می کند. هیچ کاری مثل زیارت اباعبدالله نور نمی‌دهد چون نه ریا دارد نه کبر و غرور.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس