سخنگوی فرماندهی امنیت سایبری سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، زوایای تازه‌ای از پروژه نفوذ غربی‌ها در فضای رسانه‌ای کشور را آشکار و اعلام کرد: روزنامه‌نگاری برای برخی، پوشش مناسبی برای جاسوسی است. برای بهنود و همکارانش، روزنامه‌نگاری یعنی جاسوسی نوین و باکلاس اما قطعا سایر همکاران بهنود در رسانه های داخلی نیز در امان نیستند؛ آسیاب به نوبت!

به گزارش مشرق، سخنگوی فرماندهی امنیت سایبری سپاه پاسدران انقلاب اسلامی طی یادداشتی زوایای تازه‌ای از پروژه نفوذ غربی‌ها در فضای رسانه‌ای کشور را آشکار کرد.

روایت اول

4 سال پیش، بهمن و اسفند 1390

روزهای پیش از برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای بنده یادآور اتفاقات مشابهی است که این روزها نیز درحال تکرار است.

وظیفه اطلاع‌رسانی کیس برخورد با شبکه همکاران بی‌بی‌سی فارسی در ایران، به عهده اینجانب قرار گرفت. برای اولین گام باید نامی مناسب برای عمومی کردن کیس انتخاب می کردیم.

«چشم روباه» به خوبی ماهیت کیس را برای افکار عمومی روشن می کرد و لذا به اتفاق آرا تصویب شد.

در گام بعدی چندین جلسه برای آگاهی اصحاب رسانه از زوایای پنهان اقدامات بی‌بی‌سی برگزار کردیم.

شیوه اطلاع‌رسانی نیز قرار شد قطره چکانی باشد تا صداقتِ صادقِ بی بی سی را در معرض سنجش افکار عمومی قرار دهیم. عصبانیت او از متلاشی شدن شبکه جاسوسی مذکور، قابل پیش بینی بود.

واکنش ابتدایی مدیر بی‌بی‌سی فارسی، به انتشار خبر اولیهقبل از اطلاعیه رسمی- عجولانه و مضطربانه بود.

صادق صبا بازداشت‌شدگان را با عناوینی چون پژوهشگر، وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر معرفی کرد تا در یک بازی رسانه ای، جرایم امنیتی آنها را به نفع خود بازتعریف کند. وی تمام تلاشش را انجام داد تا در یک عملیات روانی جدید، با این کلید واژه ها، جاسوسان خود را در اذهان عمومی تطهیر کند.

آنها از عمق و شدت ضربه ای که دریافت کرده بودند آگاهی داشتند؛ به طوری که بعدها مارک تامپسون مدیر کل بی‌بی‌سی گفت: "ایران کارزار سیستماتیک با بی‌بی‌سی را آغاز کرده است."

اولین اطاعیه کیس «چشم روباه» در سایت گرداب منتشر شد. بخش خبری 20:30 نیز خبر را در همان روز اعلام کرد.

اما واکنش صادق صبا جالب بود. وی برای توجیه مخاطبان در بخش خبری ساعت 17 بی‌بی‌سی حاضر شد و این بار هرگونه همکاری همکاران دستگیر شده خود با بی بی سی را کاملا بی اساس خواند.

جاسوسان دستگیر شده را از سخنان رئیس شان آگاه کردیم. آنها که انتظار چنین واکنشی را نداشتند، اندک امید خود به دوستان سابق را نیز از دست دادند.

فشار افکار عمومی منجر شد که صادق صبا با عصبانیت بگوید: «می‌گویند چشم روباه! چشم روباه یعنی چه؟». البته او خوب می دانست وجه تسمیه این اسم در چیست. وی در ادامه بي آنكه اشاره اي به جرائم آنها نماید، گفت: «دولت ایران فشار بر خانواده همکاران بی‌بی‌سی در تهران را آغاز کرده است.»

اشاره صبا به خواهر یکی ازکارکنان بی بی سی فارسی بود که در میان دستگیر شدگان حضور داشت. این درحالی بود که علت دستگیری وی به جرایم سنگین خودش مربوط می شد و ربطی به نسبت خانوادگی وی نداشت.

روایت دوم

4 سال بعد، آبان 1394

کیس روزنامه‌نگاران مرتبط با ضد انقلاب خارج نشین از سوی سازمان اطلاعات سپاه اجرا و اطلاع‌رسانی شد. بی‌بی‌سی بار دیگر در بخش خبری ساعت 17 به عملیات جدید سپاه واکنش نشان داد. با این تفاوت که این‌بار مسعود بهنود مامور اظهار نظر و توجیه مخاطبان بی بی‌سی شد!


مسعود بهنود بهترین انتخاب بود؛ چرا که این بار بازداشت‌شدگان، افراد مرتبط با بهنود در موسسه روزآنلاین بودند. کسانی که در ازای قلم‌فروشی، پول هایی را -به صورت حق‌الزحمه یا حقوق ثابت- دریافت کرده بودند. البته پول های کلان تر که از هلند، فرانسه، سوئد و انگلیس سرچشمه می گیرد را باید در حساب بهنود و همکاران اصلی اش جستجو کرد. این را به کسانی که احساس می کنند توانسته اند خیانت های خود به ملت را پنهان نمایند، بگویم که قطعا سایر همکاران بهنود در رسانه های داخلی نیز در امان نیستند؛ آسیاب به نوبت!

علی ایحال بهنود نیز همانند صبا به همکارن خود، عنوان روزنامه نگار داد. البته در این زمانه، روزنامه نگاری برای برخی، پوشش مناسبی برای جاسوسی است. برای بهنود و همکارانش، روزنامه‌نگاری یعنی جاسوسی نوین و باکلاس؛ جیسون رضائیان هم همین عنوان را داشت.

گره گشایی

این دو رویداد در دو بازه زمانی مختلف از سوی پاسداران گمنام امام زمان روحی‌فداه و برای کوتاه کردن دست اجانب از نهادهای تاثیرگذار صورت گرفت. حضور صبا و بهنود در این دو موقعیت، شباهت هایی را به همراه داشت:

اول؛ در برنامه توجیهی تولید شده، مسئول و مدیر هر دو پروژه، حضور یافتند. جالب اینکه هر دو از خادمین رژیم ستم‌شاهی و خائنین به این ملت بودند و سابقه‌ای ننگین در تاریخ معاصر این مرزوبوم دارند.

دوم؛ هر دو عصبانی و مضطرب بودند؛ چرا که به خوبی می دانستند اطرافیان، دوستان و سایر همکاران بازداشت‌شدگان از ارتباط آنان با صادق صبا و مسعود بهنود مطلع بوده و انکار آن تبعات زیادی برای آنها خواهد داشت.

سوم؛ هر دو، ارتباط و همکاری خود با دستگیرشدگان را انکار کردند. در حقیقت هیچ یک جسارت به‌عهده گرفتن کاری که انجام داده بودند را نداشتند. این خصیصه دشمنان حق است که هنگامی که با گرفتاری مواجه می‌شوند، شیطان آنها را تنها گذاشته و رهایشان می‌کند.

چهارم؛ این دروغ‌گویی از اینان نه برای بار اول بود نه برای بار آخر و بارها و بارها شاهد اکاذیب بسیار از این دو تن بوده‌ایم.

پنجم؛ هر دو، رشته‌هایی که بافته بودند را پنبه می‌دیدند. چرا که خوش‌خدمتی‌هایشان برای "کدخدای بی‌خدا" بی اثر مانده و نقشه های آنان برای نفوذ نقش برآب شده بود.

ششم؛ می‌گویند بصیرت به تعبیری، برخورداری از "قوه این‌همانی" است. بر این اساس می‌توان گفت مبدأ هر دو و امثال ایشان، طاغوتی و مقصد هر دو نیز شیطانی است.

پرده آخر

به حول و قوه الهی همان طور که حضور مردم در انتخابات سال 90، کدخدا و روباه پیر را ناامید کرد؛ این بار هم ملت ایران با اتکا به ذات لایزال باریتعالی، سیلی محکمی به شیاطین خواهند زد.

در انتها لازم به تاکید مجدد است تا بار دیگر به افرادی که شیفته خدمت به فرماندهان غربی خود هستند، این نکته را یادآوری گردد که عاقبت پادویی شما، نتیجه‌ای جز سنگین‌تر کردن سیاهه خیانت‌های‌تان به ملت بزرگ ایران در بر نخواهد داشت. هموطنانِ سردرگم؛ فراموش نکنید زمستان‌ها می‌روند و روسیاهی برایتان خواهد ماند!منبع: گرداب

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  درود بر برادران مخلص سپاه و ارتش
 • ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  قابل توجه روزنامه های زنجیره ای: عاقبت پادویی شما برای اربابان غربی...
 • ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  گفته می شود بهنود خوجه محرم در بار رژیم دیکتاتوری شاه بوده از اوضاع اعدام های خائنین به مملکت چطور سر سالم بدر برده تعجب انگیز است
 • ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  جهت آگاهي از شيوه هاي با سابقه نفوذ، لطفا نقش "جاسوسان انگليسي در لباس خبرنگار" را در سوابق و جايگاه شاپور ريپورتر و اردشير ريپورتر تحليل وگزارش نماييد.
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  هش عالی فقط این لغت هموطن هر جور فکر کنین به این وصله ها زوار در رفته نمیچسبه. خدا نکنه اینا با ما هموطن باشن
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  یواش بگید اونوقت ... میشنوند و خدمت به مردم را فراموش می کنند و می افتند دنبال پرونده این آدمها !
 • ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  یعنی خاک برسرتان که برای روزنامه نگارها و خبرنگارها خط و نشان میکشید واقعا خاک برسرتان حق شما همان ارتش آزاد و داعش هست که جوابتان را با گلوله و خون میدهد
 • ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  1 0
  بیا ایران تا بهت بگم!
 • عمواحمد ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  ای خاک عالم توی سر کسانی که نونشون رو توی خیانت به کشور و وطن فروشی می دونند اونم به کی؟ به مشتی بهایی از خدا بی خبر که از داعش بدترند. لعنت خدا وخلق خدا بر آنان همیشه تا ظهور آقایمان حضرت مهدی فاطمه (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
 • هادی ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  1 0
  تو جاسوس و خرابکار رو روزنامه نگار و خبرنگار خوندی؟تو متن اومده « افرادی که شیفته خدمت به فرماندهان غربی خود هستند، این نکته را یادآوری گردد که عاقبت پادویی شما، نتیجه‌ای جز سنگین‌تر کردن سیاهه خیانت‌های‌تان به ملت بزرگ ایران در بر نخواهد داشت » حالا تو چرا میسوزی اگه ریگی به کفشت نیست؟
 • ۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
  0 0
  من مدتی مردد بودم در صداقت گفتار بی بی سی اما خیلی راحت تحقیق کردم و مشخص شد چه حرام زاده هایی هستند. البته در این مسیر روشنگری های شما بسیار خوب بود
 • ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
  0 0
  اشتباه مثبت دادم تو سینما هم این جور ادما کم نیستن باید برخورد کرد
 • ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
  0 0
  بارها تا حالا دیدیم خبرنگاران انگلیسی یا آمریکایی با شبکه های ما در تماس هستن و از دولت و حکومت شون بدگویی میکنن. چطور این بد نیست؟ ... مشرق یه بار وجدان داشته باش چاپ کن.
 • ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
  0 0
  ناشناس 1318 نه وطن همش ماله توئه ! هموطن هم اونیه که شما می پسندی! برو بخواب خیالت راحت!
 • رهرو ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
  1 0
  کاربر گرامی؛ با سلام نظر شما در خبر شماره " 500588" با عنوان: " همکاران بهنود در امان نیستند؛ آسیاب به نوبت! " غیر قابل انتشار است.
 • ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۵
  1 0
  مشرق کامنت من (0730 ) این بود؟؟؟ چرا سر و تهش رو زدی؟؟؟؟ واقعا که!
 • ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۶
  1 0
  لعنت بر فتنه گران خائن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس