کد خبر 497107
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۰

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب‌هایی که معمولاً مرکز اسناد اسلامی از خاطرات شخصیت‌های مختلف در قبل و بعد از انقلاب منتشر می‌کند، برای من از جذابیت خاصی برخوردار است.

به گزارش مشرق،‌ علی جنتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آخرین کتابی که مطالعه کردید چه بود، گفت: روزانه مطالعه دارم ولی در حال حاضر به دلیل مشغله کاری این روزها کمتر فرصت کتاب خواندن را پیدا می‌کنم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در حال حاضر در حوزه شعر و ادبیات رمان‌های فراوانی وجود دارد که در این میان علاوه بر کتاب‌های خیلی خوب و قابل استفاده، کتاب‌های بسیار ضعیف هم وجود دارد که مردم خودشان باید کتاب مورد نظرشان را انتخاب کنند.

وی همچنین افزود: کتاب‌هایی که معمولاً مرکز اسناد اسلامی از خاطرات شخصیت‌های مختلف در قبل و بعد از انقلاب منتشر می‌کند، برای من از جذابیت خاصی برخوردار است و معمولا این نوع کتب را با علاقه مطالعه می‌کنم.

جنتی همچنین به نذر کتاب اشاره کرد و افزود: امسال برای اولین بار در خوزستان این سنت حسنه انجام شد و چه  خوب است این سنت نذر کتاب نهادینه شود و در برخی ایام‌های سال بجای پخش شربت و شیرینی در میان مردم کتاب مفید برای مطالعه پخش شود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس