کد خبر 490054
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷

در جلسه امروز شورای اقتصاد که به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی با سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به تصویب رسید.

به گزارش مشرق، جلسه شورای اقتصاد عصر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.
 
در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و معاون رئیس‌جمهور در امور اجرایی نیز حضور داشتند، درخواست برخی از دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و به تصویب رسید.
 
احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در ساختگاه‌های میانه، ارس، تبریز و زاهدان جمعاً به ظرفیت 3520 مگاوات که مورد درخواست وزارت نیرو بود، پس از توضیحات وزیر و ارائه گزارشی از جزئیات فنی و میزان سرمایه‌گذاری به تصویب رسید.
 
قرار است این طرح برای نخستین بار و با سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور اجرا شود.
 
دوره قرارداد این طرح 5 ساله است و میزان سوخت صرفه‌جویی شده در سال 17.5 میلیون متر مکعب و میزان برق تولیدی در هر سال نیز 17429 میلیون کیلووات ساعت خواهد بود.
 
در این نشست طرح خط لوله انتقال گاز دامغان، کیاسر، ساری، نکا که ازسوی وزیر نفت مطرح شد، پس از ارائه گزارش و توضیحات لازم درباره توجیهات فنی و جزئیات مربوط به سرمایه‌گذاری و مدت اجرا به تصویب شورا رسید.
 
مجموع سرمایه‌گذاری برای این طرح حدود 153 میلیون دلار، مدت اجرا دو سال و میزان اشتغال‌زایی مستقیم 680 نفر می‌باشد.
 
ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت اجرای طرح گازرسانی و کاهش واردات به میزان سالانه 7300 میلیون متر مکعب گاز طبیعی از جمله اهداف اجرای این طرح خواهد بود.
 
در این جلسه تعیین قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال 1395 که مورد درخواست وزارت جهاد کشاورزی بود، از سوی مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی مطرح شد و پس از ارائه نظرات و دیدگاه‌های مختلف، مورد موافقت قرار گرفت.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha