محمدباقر نمازی، از کارگزاران رژیم پهلوی به همراه فرزندش سیامک، بنیانگذار و مدیر بزرگترین باند مافیایی کشور، حالا هر کدام به ۱۰ سال حبس محکوم شده‌اند.

گروه گزارش ویژه مشرق- سیامک و محمدباقر نمازی هرکدام به 10 سال حبس، نزار زاکا 10 سال حبس به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا محکوم شدند. همچنین «ع . الف» به 10 سال، «ع . ص» 10 سال و «ن.ز» نیز به 5 سال حبس محکوم شده‌اند.
 
به همین منظور، جهت آشنایی با برخی اقدامات این باند، گزارش مشرق درباره نمازی‌ها را بازنشر می کنیم: راه‌های نفوذ و ضربه‌زدن متنوع است. عده‌ای خبرنگار و روزنامه‌نگار می‌شوند و از داخل، به همکاران خارجی خود نقطه‌های بمباران رسانه‌ای را نشان می‌دهند و جرقه بحران‌های ساختگی اجتماعی را در داخل می‌زنند و دنباله‌های‌شان در انگلیس آن را پی‌ می‌گیرند.

گاهی هم گرگ‌های وطنی در لباس میش رفت و آمد می‌کنند و چنگال چدنی خود را زیر دستکشی ابریشمین پنهان می‌کنند و بظاهر برای توسعه و پیشرفت ایران؛ شرکت‌های زنجیره‌ای تأسیس می‌کنند برای جذب سرمایه‌های خارجی و توسعه صنایع حیاتی ایران مثل نفت و گاز؛ سازمان‌هایی با دستورکارهای مبهم و دوپهلو تأسیس می‌کنند تا خود را لابی ایران در کشورهای مقصد (بویژه آمریکا) معرفی کنند و هدف آن را تلاش برای بهبود سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران یا لابی در نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر آمریکا در جهت منافع ایران اعلام می‌کنند؛‌ یا اعلام هم نمی‌کنند، اما زنجیره‌ای از رسانه‌هایی را که در بالا اشاره شد و پیش‌تر به تفصیل معرفی شد بسیج می‌کنند تا ضمن زدن برچسب جذاب «لابی جمهوری اسلامی»، بیشترین فعالیت‌های آن را در جهت منافع ایران و بطور خاص نهادهای حاکمیتی نظام نشان دهند.با این مقدمه، نام محمد باقر و فرزندش سیامک نمازی پیش از هر شخصیت دیگری خودنمایی می‌کند. سیامک نمازی تا همین چند ماه پیش ارتباط ارگانیک خود با لایه‌های اقتصادی و سیاسی در کشور را حفظ کرده و کماکان میان واشنگتن و تهران در رفت و آمد بود که در نهایت پیش از خروج از کشور بازداشت شد. در سطور پیش رو درباره پدیده‌ای به نام «نمازی‌» ها بویژه پدر و پسر، نوشته‌ایم.

پس از بازداشت محمدباقر نمازی، رسانه‌های غربی تلاش کردند تا این بازداشت را به دستگیری چند ماه قبل فرزند او ارتباط دهند.  در حالی که اطلاعات موجود نشان می‌دهد مسئله بسیار فراتر از این است. هر چند این رسانه‌ها تلاش کردند سیامک نمازی را یک شاه‌مهره معرفی کنند که در جریان تبادل زندانیان در روز آغاز اجرای برجام، گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره تبادل وی مطرح شد، اما هیچیک صحت نداشت و سیامک نمازی همچنان در اختیار نیروهای قضایی-امنیتی است. اما بررسی و مرور پرونده پدر مرموز وی که اخیرا بازداشت شده است نشان می‌دهد جاسوسی و عملیات نفوذ و براندازی را به خوبی به پسر منتقل کرده و آموخته است. این متهم شناخته شده و سالخورده (باقر نمازی)‌، متولد 1315 و دارای دکترای اقتصاد و تابعیت ایرانی-آمریکایی است.

بازداشت «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران//// با بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور آشنا شوید + تصاویر/////////////////آماده انتشار////////////////////
باقر نمازی در حال گزارش دادن به شاه مخلوع و معدوم


پیشینه سیاسی خاندان نمازی

برای شناخت نمازی‌ها باید از پدر خانواده یعنی محمد باقر نمازی شروع کنیم که حالا در بازداشت به سر می‌برد و مهمان دستگاه‌های امنیتی است. باقر نمازی، از مقامات کشور در دوره پهلوی و استاندار خوزستان تا واپسین روزهای حیات رژیم پهلوی بود او همچنین سابقه حضور در یکی از معاونت‌های وزارت کشور را نیز در کارنامه دارد. نمازی در حادثه آتش‌سوزی سینما رکس آبادان که در حال نمایش فیلم «گوزن‌ها» با مضمونی نزدیک به حال و هوای انقلابی آن روزها بود، استاندار خوزستان بود؛ در منطقه نفت‌خیز و پالایشگاهی کشور، هیچ یک از ماشین‌های آتش‌نشانی به محل سینما نرسیدند و 677 نفر در آتش سوختند: یکی از ماشین‌ها خراب بود، دیگری در وسط راه خراب شد و سومی هم وقتی رسید آبی برای خاموش کردن آتش نداشت!

بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور را بشناسید؛ کاسبان تحریم و براندازان در لباس لابی ایران +تصاویر
باقر نمازی از کارگزاران رژیم پهلوی بود

باقر نمازی سال 61 به آمریکا متواری شد و با آغاز به کار دومین دولت کارگزاران تحت عنوان مبهم «فرستاده و مشاور سازمان ملل در امور جامعه مدنی»، در سال 72 به ایران بازگشت؛ البته با دست پر و با برنامه هم بازگشت. ورود باقر نمازی به ایران همراه شد با تأسیس زنجیره‌ای از شرکت‌های مشورتی با حوزه فعالیت گسترده از مدیریت و آموزش تا مشارکت در پروژه‌های نفتی؛ واضح اینکه مشارکت در پروژه‌های نفتی کشور برای یک گروه و شرکت تازه‌ تأسیس با بنیانگذاری نظیر نمازی، بدون اتصال به بدنه وزارت نفت و دولت امکان‌پذیر نیست.

عضویت و ارتباط گسترده با نهادهای وابسته به سازمان ملل، ارتباط با گری سیک و عضویت در پروژه گلف2000، ارتباط نزدیک با آلن ایر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مرکز CIPE و جان سولیوان مدیر موسسه، ارتباط با بنیاد فورد و موسسه نایاک(لابی ایرانیان مقیم آمریکا) نمونه ای از ده‌ها فعالیت مستمر و هدف مند این فرد به منظور تحقق اهداف سازمان‌های جاسوسی و لابی‌های سیاسی ضدانقلاب درایران بوده است.

آتیه بهار////

گروه شرکت‌های آتیه با مدیریت سیامک نمازی راه‌اندازی می‌شود. آتیه بهار در توضیح زمینه فعالیت‌های خود، مشاوره اقتصادی به شرکت‌های تجاری با تمرکز بر بازار ایران و ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های نیروی انسانی، استراتژی‌، حقوق و منابع انسانی را برشمرده است.

گروه آتیه سال 1372 (همان سالی که باقر نمازی به کشور بازگشت) آغاز به کار کرد. این شرکت با رصد فضای سیاسی- اقتصادی کشور و تحلیل فاکتورهای مؤثر بر اقتصاد، ارزیابی جامعی را از چشم‌انداز بازار ایران به شرکت‌ها ارائه می‌کردند. این، آغاز رسمی فعالیت‌های گروه آتیه در ایران بود.

آتیه بهار////


اما آتیه خیلی زود به دلال و واسطه ورود شرکت‌ها و برندهای خارجی به کشور تبدیل شد و همزمان با راه‌اندازی بخشی تحت عنوان «مشاوره راهبری صنعت نفت ایران» با ارتباطاتی که با مسؤولین وقت وزارت نفت و همچنین شرکت‌های نفتی چندملیتی داشت، در این حوزه نیز به دلالی مشغول شد.


شکل‌گیری زنجیره‌ مافیایی آتیه؛ از سبک زندگی تا نفت و گاز


انشعابات آتیه بهار از سال 79 یکی پس از دیگری با نام‌های «آتیه برنانگر»، «آتیه پایدار»، «آتیه روشن» و «آتیه اینترنشنال» سر برآوردند؛ زنجیره‌ای از شرکت‌ها که اعضای خانواده نمازی آن‌ها را اداره می‌کنند. به عنوان مثال شرکت «آتیه روشن»‌بیشتر در حوزه آموزش و سبک زندگی فعالیت‌های خود را متمرکز کرده است؛ از برگزاری کارگاه‌های "بهبود کیفیت زندگی" و "فرزندپروری" تا سایر زمینه‌های اجتماعی در دستورکار این شرکت قرار دارد.

آتیه بهار////


در اینجا قصد ورود به ماهیت و محتوای این کلاس‌ها و آنچه به عنوان سبک زندگی برای آموزش به خانواده‌ها در نظر گرفته شده است نداریم، اما تنها به یادآوری این نکته اکتفا می‌کنیم که جناب محمد باقر نمازی، بزرگ این خاندان، از جمله موافقان و ترویج‌کنندگان تحدید نسل و کاهش زاد و ولد در کشور بوده است و در این زمینه کارگاه‌های بسیاری را نیز برگزار یا در آن‌ها شرکت کرده است. یکی از این موارد، تشکیل «انجمن تنظیم خانواده»‌در بوشهر با هدف اجرای برنامه‌ فراگیر «تحدید نسل ایرانیان» بود.

همکاران گروه آتیه

بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور را بشناسید؛ کاسبان تحریم و براندازان در لباس لابی ایران +تصاویرشرکت‌های اقماری گروه آتیه را فرزندان و بستگان باقر نمازی اداره می‌کنند. بابک و سیامک دو فرزند او هستند که اولی در هیئت مدیره این شرکت‌ها حضور دارد و دیگری تا پیش از جدی‌شدن همکاری‌اش با نهادها و اندیشکده‌های امنیتی آمریکا و تریتا پارسی، مدیر عامل گروه آتیه بود. «پری نمازی» (تصویر روبرو) برادرزاده باقر نمازی و همسرش «بیژن خواجه‌پور» به همراه خواهرش‌ «شیوا خواجه‌پور»‌ نیز در شرکت‌های گروه آتیه در سمت‌های مختلف در حال فعالیت هستند. فصل مشترک فعالیت‌ شرکت‌های گروه آتیه، رصد فضای داخل کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... با هدف رسیدن به یک جمع‌بندی قابل ارائه به سازمان‌های هدف است که تنها بخشی از این جامعه هدف (یا مشتریان) را شرکت‌های تجاری و بنگاه‌های اقتصادی (ایرانی و بین‌المللی) تشکیل می‌دهند. اما با توجه به ارتباط مستقیم خانواده نمازی با اندیشکده‌های امنیتی و تصمیم‌ساز آمریکایی، این احتمال مطرح می‌شود که ارزیابی جامعی از شرایط داخلی ایران برای استفاده در تحلیل‌های بعدی این نهادها و استفاده در پروسه سیاست‌گذاری‌ها، از این طریق فراهم می‌شود.


بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور را بشناسید؛ کاسبان تحریم و براندازان در لباس لابی ایران +تصاویر
تصویر بابک و سیامک به همراه همسر باقر نمازی

درباره سابقه باقر نمازی در سطور بالا گفته شد و سیامک نمازی هم در سطور پیش‌رو معرفی خواهد شد. بابک نمازی چندان فعالیتی خارج از چارچوب گروه آتیه نداشته است، اما در همین چارچوب توانسته است با نفوذ به یکی از نهادهای مهم نظارتی کشور و با استفاده از ارتباط خوب و سنتی نمازی‌ها با مهدی هاشمی، تدوین برخی از قوانین این نهاد از جمله قانون سرمایه‌گذاری خارجی آن را در دست بگیرند. این ارتباطات تا سال 88 ادامه داشت و در لایه‌های بالایی حوادث آن سال و کمک‌های مالی و فکری به حامیان فتنه ادامه پیدا کرد. اما «بیژن خواجه‌پور» همسر پری نمازی از جمله بازداشت‌شدگان حوادث سال 88 است. او نیز در همکاری با تیم مهدی هاشمی در ایام پس از انتخابات قسمتی از مدیریت فتنه را از انگلیس بر عهده داشت. پس از فرار مهدی هاشمی از کشور، خواجه‌پور وارد ایران و بلافاصله هم بازداشت شد. البته این حلقه آن‌قدر نفوذ و قدرت داشتند که خیلی زود خواجه‌پور را آزاد و برای همیشه راهی ژنو کنند.

بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور را بشناسید؛ کاسبان تحریم و براندازان در لباس لابی ایران +تصاویر
از راست: سیامک نمازی و تریتا پارسی در یکی از سفرهایشان به ایران


بیژن خواجه‌پور حالا در کنار فعالیت‌ در باند مافیایی آتیه، در شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) و برخی اندیشکده‌های تحت نفوذ حلقه مورد نظر، به تدوین استراتژی‌های نفوذ در ایران و تحلیل مسائل کشور می‌پردازد. آخرین گزارش خواجه‌پور با عنوان «دست‌های دراز- مشت‌های باز: جهت‌دهی مجدد چشم‌انداز ایران فراتر از توافق هسته‌ای» سال 2013 انجام گرفته و منتشر شده است که پیش از این با عنوان «هفت پروژه آمریکا برای نفوذ به ایران» در مشرق منتشر شده است.

آتیه بهار////
بیژن خواجه‌پور در دادگاه‌ متهمان حوادث 88

آتیه بهار////
بیژن خواجه‌پور در شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک)


آتیه بهار////در میان اسامی گردانندگان گروه آتیه، به فردی به نام «هومان دولتشاهی» نیز برمی‌خوریم که هم‌اکنون به عنوان مدیرعامل این گروه مشغول به کار است و این تغییر در روزنامه رسمی کشور هم ثبت شده است. دولتشاهی که دارای مدرک کارشناسی است به عنوان مدیرعامل این گروه بزرگ انتخاب شده است. وی با عنوان مشاوره صنعت نفت در حال فعالیت است با در کسوت کارشناس انرژی نیز با رسانه‌های داخلی و خارجی در ارتباط است. دولتشاهی همچنین عضو کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی نیز هست که البته این عضویت ظاهرا وابسته به سمت وی در گروه آتیه است.

دولتشاهی به واسطه روابط و کانال‌های خوبی که در وزارت نفت و شرکت‌های تابعه دارد، مسؤول بولتن‌های هفتگی گروه آتیه در حوزه صنعت نفت و گاز شده است و آخرین اخبار و اطلاعات را جمع‌آوری و در قالب بولتن و گزارش به رده‌های بالاتر و حلقه‌های دیگر آتیه و همکارانشان ارائه می‌دهند تا مبنای تصمیمات و قراردادهای بعدی قرار گیرند.

دولتشاهی حالا در زمینه انرژی در کشور نظریه‌پردازی می‌کند و از جمله افرادی است که از حدود سال‌های 84 و 85 بر آزادسازی قیمت بنزین تأکید داشت. با توجه بازگشت برخی از مدیران کارگزاران به وزارتخانه‌ها و شرکت‌های مرتبط با صنایع نفت و گاز کشور، به نظر می‌رسد آتیه بهار نیز آهنگ مشارکت و فعالیت خود در این حوزه را سرعت بخشیده است.

آتیه بهار////

شرکت‌های گروه آتیه بهار در پوشش‌هایی که ذکر شد، واسطه و دلال حضور برندهای تجاری در ایران شدند؛ برندهای چون استات اویل، بریتیش پترولیوم، شل، گروه صنعتی کاترپیلار، تویوتا، کرایسلر، میتسوبیشی، هوندا، رنو، بی ام و، نوکیا، زیمنس، مواد غذایی تولید شرکت نستله، تتراپک و برندهای دخانیات آمریکایی تنها نمونه‌هایی از دلالی گروه آتیه برای شرکت‌های آمریکایی است. در نتیجه، گروه آتیه همزمان با نفوذ پیش‌برد اهداف آموزشی در حوزه‌های خانواده، فرهنگ و اجتماع، در زمینه نفوذ اقتصادی نیز بیش از دو دهه سابقه فعالیت دارد و خود را به تنها کانال یا یکی از معدود کانال‌های ورود شرکت‌های خارجی به اقتصاد ایران تبدیل کرده است.

این پیوندها با حضور مدیران گروه آتیه در شرکت‌های نفتی اروپایی و ورود این شرکت‌ها با همراهی و همکاری نیروهایی در بدنه دولت و وزارت نفت وقت، به قراردادهای نفتی هم کشیده شد. به عنوان مثال «علی قزلباش» مدیر سابق گروه آتیه، مدیر شرکت نفت و گاز استات اویل نروژ است که در سال 98 و با روی کار آمدن وزیر نفت وقت، مسؤول قراردادهای نفتی ایران در لندن بود. قراردادهای کرسنت و استات‌اویل که با رسوایی بین‌المللی همراه شد و همچنان ادامه دارد، یکی از محصولات این مافیای ریشه‌دار است.

هم اکنون، رابطان و دلالان این گروه در شرکت‌های نفتی منطقه‌ای در دبی، عربستان و قطر هم مشغول به کار هستند که حضور فردی به نام «محمدي» در شرکت آرامکوی عربستان به عنوان مشاور ویژه و از مدیران منطقه‌ای استات‌اویل از جمله این افراد است. در شرکت آمریکایی مشهور و قدیمی هالیبرتون، بزرگترین شرکت دلال نفتی (وابسته به دیک چنی معاون جورج بوش) که در دبی و بیش از 70 کشور جهان فعالیت دارد هم یکی از نزدیکان خواجه‌پور و همکاران وی در گروه آتیه به نام «رامین لاکانی» مدیر منطقه‌ای هالیبرتون در دبی است و با آتیه و شرکت‌های اقماری آن در حوزه نفت و گاز کشور همکاری دارد. لاکانی سابقه همکاری با شرکت اگزون موبیل برادران راکفلر و شرکت نفت و گاز «شل» را نیز در کارنامه دارد زنجیره نفتی گروه آتیه و شرکت‌های اقماری و پوششی آن متأسفانه در وزارت نفت و برخی دیگر از ادارات و نهادها هم ادامه دارد که خود گزارشی مفصل و مجزا می‌طلبد. اما به طور خلاصه باید گفت برنامه جدید وزارت نفت در نحوه تنظیم قراردادهای نفتی که در ماه جاری قرار بر رونمایی آن بود (و ابتدا برای رونمایی از آن در کنفرانسی در لندن برنامه‌ریزی شده بود)، راه را برای پنهان ماندن فعالیت‌های این گروه و عدم امکان بازرسی و نظارت هموار می‌کند.

این گروه شرکت‌های موازی با نام‌های دیگری نظیر ACG در دبی و ICG در فرانسه نیز در اختیار دارند و بطور کلی تمامی قراردادهای نفتی و سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در حوزه نفت و گاز، مستقیم یا غیرمستقیم از کانال گروه آتیه و شرکت‌های اقماری‌اش عبور می‌کند.

«محمد منظرپور»  دیگر همکار گروه آتیه بود. منظرپور پیش‌تر از سال 2002 وارد بی‌بی‌سی فارسی شد و  سردبیر منطقه‌ای این شبکه در آمریکا و سه سال هم  در سرزمین‌های اشغالی بود. با انتقادات شبکه «صدای آمریکا» از مجموعه لابی نایاک و تریتا پارسی، این لابی توانست با نفوذی که در کنگره دارد و ارسال گزارش‌هایی از علمکرد ضعیف این شبکه، ضمن قطع همکاری صدای آمریکا با برخی از کارشناسان ضدانقلاب (و هم زمان ضد نایاکی که این گروه را حامی حکومت ایران می‌خواندند)، سردبیر آن را نیز تغییر دهد و مهره مورد نظر خود یعنی محمد منظرپور را به سردبیری این پایگاه رسانه‌ای در آمریکا برساند.

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران//// با بزرگ‌ترین باند مافیایی کشور آشنا شوید + تصاویر////آماده///فعلا منتشر نشود
محمد منظرپور در قدس اشغالی - سردبیر فعلی صدای آمریکا


سیامک نمازی؛ نفوذی در لباس حامی منافع ایران


پسر ارشد باقر نمازی تقریبا بیشترین مسؤولیت‌ها را در گروه آتیه و زنجیره گسترده‌ای از روابط سیاسی-امنیتی و اقتصادی با نهادهای مختلف در آمریکا، اروپا و منطقه داشته است. درباره گروه آتیه به تفصیل گفته شد و نام‌های دخیل در این گروه مافیایی هم کم و بیش ذکر شد. اما سیامک نمازی را باید شاه‌مهره این حلقه دانست. ما در اینجا و در این نوشتار محدود، به برخی از این حلقه‌ها اشاره خواهیم کرد که اتصال آن‌ها به هم تنها بخشی از عمق نفوذ و قدرت این گروه را آشکار می‌کند.


سیامک نمازی و محسن کدیور

سیامک نمازی پس بازگشت پدرش به ایران کار را با بیژن خواجه‌پور در گروه آتیه آغاز کرد و عضو هیئت مدیره این گروه بود تا اولین دیدارش با تریتا پارسی در سال 1996 و اولین کار مشترک با پارسی که در سال 1999 (1378 و در ایام فتنه 18 تیر آن سال) با ارائه طرحی مشترک در کنفرانسی در قبرس برای تأسیس سازمانی با هدف تأثیرگذاری بر سیاست‌های ایران و آمریکا آغاز شد و به تشکیل «شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) NIAC» منجر شد. تریتا پارسی تا نزدیک به 10 سال و سال 88 گزارش‌هایی برای شرکت آتیه بهار تهیه می‌کرد.

سیامک نمازی در سال 74 با وزارت مسکن و شهرسازی وقت مشغول همکاری بود. چهار سال بعد در واشنگتن شرکت‌هایی به سبک گروه آتیه و در امتداد آن تأسیس کرد. شرکت «آذر انرژی» به مدیریت بیژن خواجه‌پور نیز یکی از این شرکت‌هاست.

درباره فعالیت‌های نایاک، تریتا پارسی و سیامک نمازی گفتنی بسیار است و در مطالب بسیاری به آن پرداخته شده است. در اینجا تنها به برخی از مهمترین فعالیت‌ها و ارتباطات نمازی اشاره گذرا خواهد شد.


سیامک نمازی

حلقه مافیای اقتصادی در قالب گروه آتیه و همکارانشان بطور مختصر معرفی شد، با حلقه‌ای سیاسی در واشنگتن متصل می‌شود و یک تیم سیاسی-اقتصادی-امنیتی را تشکیل می‌دهند. شورای ملی ایرانیان آمریکا به راهبری تریتا پارسی و سیامک نمازی، بازوی سیاسی مافیای اقتصادی مذکور و در ارتباط نزدیک با کنگره آمریکاست. گرچه نایاک در مواضع خود از تحریم‌ها برضد ایران انتقاد می‌کند اما حلقه گروه آتیه به همراه نایاک یکی از کانال‌های اصلی در دادن گرای نقاط آسیب‌پذیر و حساس ایران به کنگره و قانون‌گذاران آمریکایی برای وضع تحریم‌هاست. بدین ترتیب که همکاران گروه آتیه که بخش زیادی از کارشان به جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی و ارزیابی و تحلیل فضای داخلی و تبدیل کردن آن به بولتن‌ و گزارش‌ اختصاص دارد، با رساندن این اطلاعات به کنگره آمریکا بواسطه ارتباطات تریتا پارسی، سیامک نمازی و دیگر اعضای شورا، مقدمات تحریم‌ها را برای آنان فراهم می‌کنند. پس از آن شرکت‌های نفت و گاز و سایر دلالان و واسطه‌های گروه آتیه برای به اصطلاح دور زدن تحریم‌ها وارد معرکه می‌شوند و جیب خود و حامیانشان را از ثروت ملت ایران پر می‌کنند و این جریان سال‌هاست که ادامه دارد. وی در اوج دلالی‌های گروه آتیه به یک روزنامه لبنانی گفته بود: «اگر شرکت‌های نفتی می‌خواهند در ایران فعال باشند، باید با یک شریک داخلی رابطه برقرار کند، و این همان‌جایی است که ما وارد می‌شویم تا شریک مناسبی را برای‌شان پیدا کنیم.»

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران + تصاویر////آماده///با هماهنگی///

باند نمازی (نمازی، خواجه‌پور و تریتا پارسی) با چند اندیشکده مشهور و مطرح آمریکایی نیز ارتباط تنگاتنگی دارند و با تأمین بخشی از بودجه آن‌ها، در جهت‌دهی به گزارش‌ها و ارزیابی‌های این اتاق‌های فکر که مورد استناد تصمیم‌گیران و قانون‌گذران آمریکایی نیز هستند، نقش مهمی ایفا می‌کند. اندیشکده «وودرو ویلسون» که نام آن در ایران با «هاله اسفندیاری» و «براندازی» گره خورده است از جمله پایگاه‌های اصلی گروه مورد نظر است که در سال 2005 با کمک مستقیم نایاک، پارسی و نمازی راه‌اندازی می‌شود.

آتیه بهار////
بیژن خواجه‌پور و همکارانش اتاق‌فکر ویلسون را به عنوان یکی از بازوهای سیاسی باند نمازی، در واشنگتن راه‌اندازی کردند

اقدامات براندازی و تغییر رژیم

شورای ملی ایرانیان آمریکا در ایام پس از انتخابات 88 یکی از پایگاه‌های عمده در برگزاری نشست‌ها در حمایت از جریان اغتشاش‌گر و فتنه‌گر بود. جلسات این شورا با حضور تئوریسین‌های براندازی و چهره‌های ضدانقلاب برگزار می‌شد و خروجی‌هایی هم از طریق اندیشکده‌های تحت امر این گروه، به عنوان تحلیل و آینده‌پژوهی شرایط ایران پس از انتخابات منتشر می‌شد. به اعتقاد تریتا پارسی، مسیر تغییر در ایران، مسیر «دموکراتیک» و «نرم» است و جنگ فایده‌ای ندارد!

همزمان، همکاران گروه آتیه در خارج از کشور، توانستند به رسانه‌های ضدایرانی و ضدانقلاب نظیر رادیو فردا، صدای‌ آمریکا و بی‌بی‌سی‌ فارسی هم وارد شوند که در یک مورد در سطح سردبیر یکی از این رسانه‌ها بود. همچنین گروه آتیه از طریق شورای ملی ایرانیان آمریکا با ایرانیان حاضر در شورای امنیت ملی کاخ سفید نظیر «سحر نوروز زاده» که به عنوان گزارش‌نویس نایاک و دستیار سیامک نمازی و «رضا مرعشی»  از کارمندان نایاک نیز در ارتباط بوده‌اند که بدین ترتیب ارتباطات ارگانیک این گروه به جز کنگره، به دولت آمریکا نیز بسط پیدا کرد. سحر نوروز زاده هم اکنون مدیر بخش ایران شورای امنیت ملی کاخ سفید است.

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران + تصاویر////آماده///با هماهنگی///
تریتا پارسی و همکارش رضا مرعشی در کنار «آن کوری» خبرنگار آمریکایی

شخص سیامک نمازی هم در سایت‌ها ضدانقلاب با انتشار تصاویری از برخی ناآرامی‌ها یا تجمعات، ضمن پوشش خبری این حوادث، به تحریک اغتشاشگران و معترضان می‌پرداخت.

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران + تصاویر////آماده///با هماهنگی///


اعضای این گروه مافیایی -  که نامی جز «مافیا» نمی‌تواند به خوبی گستردگی و عمق فعالیت‌ها و نفوذ آنان را تشریح کند - در دوران مذاکرات هسته‌ای هم همواره در حاشیه با تیم مذاکره‌کننده ایران در رفت و آمد بودند؛ یا به عبارت صحیح‌تر میان تیم‌ مذاکره‌کننده ایرانی و آمریکایی در رفت و آمد بودند. «هومن مجد» خبرنگار کهنه کار مرد هزار چهره مذاکراتی و همکار قدیمی نایاک و گروه آتیه، در کنار تریتا پارسی همواره در راهروها و بیرون اتاق مذاکرات با برخی اعضای تیم ایرانی دیده می‌شدند. البته در یک مورد علنا هومن مجد به اقامتگاه وزیر خارجه کشورمان و بالکن معروف هتل رفت و با وی عکس یادگاری هم گرفت. البته این ارتباطات، تازه نیست به دوران حضور محمد جواد ظریف در سازمان ملل و آمریکا بازمی‌گردد.


تریتا پارسی در حال مصاحبه با رسانه‌ها در ژنو، محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران + تصاویر////آماده///با هماهنگی///
تریتا پارسی و هومن مجد در وین محل برگزاری دور نهایی مذاکرات


تریتا پارسی


عکس هومن مجد از اقامتگاه خصوصی ظریف در وین

«آتیه بهار» و «نمازی‌»ها؛ کاسبان تحریم و براندازی در لباس لابی ایران + تصاویر////آماده///با هماهنگی///
نفوذی نایاک و مافیای آتیه در مذاکرات

سیامک نمازی، گروه آتیه و ده‌ها شرکت اقماری این گروه با حمایت سیاسی نهادهای مستقر در واشنگتن، همچنان در ایران و چندین کشور جهان به فعالیت همزمان خود ادامه می‌دهند: توصیه به تحریم‌ و تشدید تحریم‌‌های ایران، بهره‌گیری از فرصت تحریم‌های اقتصادی و کاسبی تحریم با نفوذ در صنایع حیاتی کشور از جمله نفت و گاز، دلالی سیاسی میان ایران و آمریکا برای باز کردن روزنه‌های نفوذ و بسترسازی اقدامات براندازانه و تغییر «نرم» با حمایت سیاسی از معارضان، تحریم‌ها و فشارهای حقوق بشری و فعالیت‌های فرهنگی در حوزه سبک زندگی و خانواده.

محمد باقر نمازی هم چند روز پیش هنگام ورود به کشور، بازداشت شد. حالا دو شاه مهره نفوذ آمریکا و انگلیس در ساختار کشور به دام افتاده‌اند و باید منتظر ماند و دید آمریکایی‌ها چند میلیارد دلار برای آزادی آن‌ها پیشنهاد می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 148
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 109
 • ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  5 0
  حالا که قراره مافیای واردات میوه قاچاق شناسایی بشه، مافیای نمازی در همچین ایامی داره رو میشه.
 • ۰۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  14 0
  مگه قراره هر دفعه جاسوس و خرابکار بگیریم و بفروشیم و پولشو به زخم زندگی بزنیم؟ اونم بره دوباره کارشو ادامه بده، کدوم مملکت تا حالا امنیتش رو فروخته؟ اگه کاری کرده باید مجازات بشه، البته بگذریم از این قضیه که فروختن بهتر از اینه که به بهانه مرخصی و وثیفه 2 میلیونی بیان بیرون زندان و 2 روز بعد ببینیم اون ور آب هستن و مسوول پرونده جواب بده :"مگه قرار بود ممنوع الخروجش کنیم؟؟؟ وثیقه گذاشته اگه برنگرده وثیقه رو ضبط میکنیم!!!"
 • افشین تهران ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  9 0
  ماشالله هر نخی رو که بکشی به مهدی بابا میرسه.خدا بخیر کنه از اخر عاقبت ما.
 • ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 8
  تو انتخابات هیچی نشدین.... دوباره میخوایین اوضاعتون بدتر شه؟؟
 • اوووف ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  6 0
  آخ جون.مشرق واقعی دوباره راه افتاد.
 • ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 4
  مشرق مطمئنی کاسبان و دلالان تحریم همین ها هستند؟ ...
 • برای شروع خوب بود ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  2 1
  اولا وقتی می نویسین ارتباط وی با "وزارت نفت" ، "مسکن" ، "امور خارجه" و ... ؛ ادم یه جورایی به همه چیز شک می کنه!!!ثانیا کد ها و ادرس ها باید بیشتر بره دقیقا به سمت اشخاص و فعالیت خائنانه شان با جزئیات بیان بشه چون به طور قطع اسم برخی از افراد ذکر شده در متن ممکنه برخی فعالیت های ظاهرا مثبت (یا اساسا پوششی) را برای عده ای تداعی کنه. در غیر این صورت این نوع افشاگری های نصفه و نیمه حتی ممکنه نتیجه عکس بده ( افراد مذکور با هیاهوی تبلیغاتی رسانه های غربی بشن فهرمان؛ نمونش جیسون رضاییان).
 • محسن ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  7 9
  خدایا تو را به خون شهدا و به حرمت وجود خالص و ناب امام و به صداقت رهبرم قسمت می دهم دین و انقلاب ما را از گزند حوادث مصون و محفوظ بدار و در این راه به ما توان استقامت در راه خود را عنایت بفرما.
 • ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  2 2
  با سلام مشرق جان این کار وشیوه رو با قدرت ادامه بده بنظر من با واکاوی و تشریح چنین مواردی مسئله نفوذ در شرایط کنونی که بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز میباشد بیشتر برای عموم روشن و مبرهن می شود
 • ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  4 2
  مردمی که حامی اصلاحات هستند اگر امام زمان عج هم ظهور کنه و بگه اینها مفسد و خائن هستند باز باور نمیکنند و با امام زمان هم دشمنی میکنند حتی اگر با چشمان خود ببینند چون عناد و کینه ی اینها چشمانشان را کور کرده
 • ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  9 3
  مشرق جان اين روش ها و بازي ها ديگه نخ نما شده . اين آي دزد آي دزد گفتن هاي شما هم داستاني داره براي خودش .... شما بلدي مافيا رو افشا کني ساير مافياي کشور رو هم افشا کن ديگه . نميدونم چرا هميشه مافيا ها براي جريان مخالف شما هستن و جريان موافق شما هميشه خوبه داستان و عليه السلام هستن؟
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 0
  احسنت بر مشرق
 • محمد ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 3
  سربازان گمنام امام زمان (عج)دست مریزاد خداقوت باآرزوی توفیقات بیشتر برای شما عزیزان آنچه مایه تاسف است حضور فعال خائنین داخلی وهموطنان وطن فروش در تاریخ معاصر این مرزوبوم درکنار دشمن میباشد.
 • مجتبی ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 1
  خب که چی؟
 • ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 0
  مشرق عزيز خوب گرا رو گرفتي. اما جان هر كي دوست داريد سرنخ واقعي اييشان را بويژه در بخش كشاورزي را هم دنبال كنيد مطمئنا نتايج فراجناحي بدست مي آوريد.
 • ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 1
  سطح فکرت در حد میوه ست دیگه
 • ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 1
  فرداآزادش میکنن مثل جیسون رضائیان!
 • کاوه ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 1
  معلومه نتیجه انتخابات خبرگان و مجلس در تهران بدجوری خواب بعضی ها رو آشفته کرده.بابا دست وردارید از این کارها.کسی به این داستانهای تخیلی گوش نمیده فعلا بروید معضلات و تخلفات و اختلاسها و تحریم هاو اقتصاد متلاشی که دوره دولت قبلی با همکاری و سکوت اصولگرا ها در مجلس و صدا سیما و نهاد های قدرت را جمع کنید.مردم خودشان حقیقت را تشخیص میدهند.چرا 10 سال پیش بحث نفوذ را مطرح نمیکردید؟امیدوارم یه نظر مخالف را هم حذف نکنید
 • Sajjad ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 2
  با تمام احترامي كه براي وزارت اطلاعات و زحماتش قائلم ولي چون تحت نفوذ و فشار دولت هست نميتواند اونطوري كه بايد با اين افراد برخورد كنه. ايشالا برادران اطلاعات سپاه به دور از مصلحت انديشي با اين جريان ها برخورد كنن
 • همایون میرولیخان ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  برای مردم روشن است که پس مانده های رژیم گذشته درعرصه اقتصاد امروز ایران چه جایگاهی دارند سوال اینجاست چرا تا به حال کسی دراین مورد حرفی نزده ؟ آیا قرار نیست از این ماجرا به نفع طیف خاص و به ضررجریان خاصی بهره برداری بشه؟
 • ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 1
  سوال اینجاست که این حوادث مربوط به سالهای 72 یعنی حدود 20 سال پیش است و الان باید افشاء بشه !!؟؟ چرا همکاران نمازی ها و امثال این مهره ها را دستگیر و اعدام نمیکنند ؟ چرا نظام اینقدر تودار عمل میکنه !!!؟ و همه چیز را با مردم نمیگویند!!!؟
 • ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  4 1
  اتفاقا شما انگار دنبال نکردی....اختلاس سه هزار میلیاردی و بابک زنجانی و جریان انحرافی و فساد امثال بقایی و رفقای دیگه اش رو همین مشرق و رسانه های مستقل افشا کردن که الان اصلاح طلب ها دارن نونش رو میخورن!
 • ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  ببند بابا دهنتو ....هیچی واسه گفتن نداری، همینجوری تز میدی....خب اگه فقط میخوای تو اینترنت بچرخی ،بچرخ اما چرت نگو
 • ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  2 1
  اشتباهی منفی دادم
 • عليرضا ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 1
  اللهم عجل لوليك الفرج،مشرق جان خائنين و واسطه هاي اين باند در دولت ( وزارت نفت و ديگر وزارت خانه ها )را هم معرفي تا بيشتر رسوا بشن ودستشون روبشه انشاء الله
 • فاطمه الف ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  4 3
  همیشه پای یک م.ه در میان است... داستان تمام انبیا رو مرور کنید فقط یک گروه هستن که با انبیا مخالفت کردن این گروه دو ویژگی دارن: 1- صاحبان ثروت2 صاحبان نفوذ ... واژه قرانی ان می شود" ملاء قوم" ... به جای مافیا بنویس ملاء قوم- صاحبان زر و نفوذی هایی که مثل افعی دور اقتصاد و فرهنگ این مملکت چنبره زدن تا الانشم جمهوری اسلامی ایران سقوط نکرده با این همه نفوذی و خائنین داخلی فقط و فقط الطاف حضرت بقیه الله بوده و هدایت جسورانه رهبری و لاغیر
 • ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  5 0
  سوال اینجاست که چند تای دیگر از این نمازی ها در ارکان کشور نفوذ دارند؟! آدم یاد مشفق میافته در سریال کیمیا.
 • ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 2
  خدایا این انقلاب و نظام رو از دست گرگها و کفتارهای خارج و داخل محافظت بفرما و به دست صاحب اصلیش برسان. آمین
 • ایرانی ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  تهران خوشحال باش ...... ...... بیاد آن سخن عمروعاص که به معاویه گفت این مردم شام٬ لیاقت علی را ندارند و تو برای آنها بهتری!!! بخدا سوگند تاریخ مدام درحال تکرار است!!! همین وبس!!!
 • فاطمه ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  4 0
  چرا حالا افشا می کنند چرا این همه قاچاق کالا ومواد خوراکی را اطلاع رسانی نمکنید خیلی از این مسایل وموارد در این مملکت افشا میشه که پای همه گروهها درمیان است فقط هر جناحی که قدرتش کمتر میشه برای بدست آوردن قدرت دست به تخریب وافشای جناح دیگر میزند ما مردم مظلوم هم شدیم وسیله یرا ی به قدرت رساندن این جناح ویا جناح دیگری وبرای گذران زندگی باید کاسه چه کنم چه کنم دستمان یگیریم ماهم که کاری از دستمان نمیاد فقط کسانی را که حق این مردم مظلوم را ضایع میکنند به خداوند میسپاریم
 • ناشناس ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  هیچی تو بخواب !
 • ناشناس ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  2 1
  باقر نمازی یکبار در سال 80 به ایران بازگشته و یکبار هم امسال و این به معنای باز بودن حفره های نفوذ در دولت های اصلاح طلب است .
 • مسعود ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 1
  مشرق دمت گرم .
 • علی ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  عجب رویی داید! فعلا مرحله اول اصولگرایان پیشتازند چه رسد به مرحله دوم
 • ناشناس ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  3 0
  مردم تهران = مردم کوفه
 • ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  در تجلیل از مشرق مشرق کجا رو داری می زنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!! یعنی خیلی خوب داری عمل می کنی ! یعنی خیلی جلوتر از خیلیییییییییییییییییی ها داری نفوذ رو می بینی ! یعنی خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی قشنگ بخشی از نفوذ رو نشون دادی احسنت برای موفقیت و پیروزی همه ی عزیزانی که برای چنین اموری زحمت می کشن صلوات می خوانم و به نیابت از همه تون دارم می رم زیارت بابا ای ول به خود حضرت ( با لبخند)
 • سجاد ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  متاسفانه دانشگاهیای ما هم فکر می کنند این ها لابی ما هستند در آمریکا مثل لابی صهیونیستی آیپک و بایستی حمایتشون کنیم. وقتی ذهنیت دانشگاه رو به سمت خودشون جهت بدن. وای به حال مردم.
 • ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  8 1
  اینو می گن چشمان باز عقابی ! گزارش محشری بود خیلی ممنون از همه اونایی که در تهیه این گزارش زحمت کشیدن به به خیلی خوشم آمد
 • ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  5 0
  ذوق زدنه شدم مشرق تیزهوش
 • ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  آدرس غلط ندهید هنوز یک باند مخوفی با میلیونها لیتر بنزین قاچاق روزانه و هزاران خودرو نامرغوب وارداتی از چین و دهها تن مواد مخدر وارداتی و میوه های قاچاق برای نابودی کشاورزان، تولید کنندگان و جوانان کشور در حال فعالیت است
 • ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  یا شاید هم باید دید با وعده ی کدام مسئول براحتی و بدون غرامت گیری آزاد شود؟
 • ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  خدا خیرتون بده این گزارش ویژه تون خستگی انتخابات رو از تنم در کرد
 • ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  مقاله جالبی است. منابع و ماخذ قابل انتشار خودتان را هم به آن اضافه کنید. یک سوال هم دارم: الان خانم افتخار السادات طباطبایی (همسر این جناب محمد باقر) مشغول چه کاری هستند؟ کجا فعالیت دارند؟ چرا از ایشان خبری نیست؟ چرا هیچکس به ایشان اعتنایی نمی کند؟ منبع اطلاعاتی بسیار خوبی باید باشد. منظورم مصاحبه نیست. فقط تحقیق کنید، ببیند با چه آدم هایی رفت و شد دارد. وقتی به آن آگاهی پیدا کردید، لطفا غش نکنید!
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  همکاران آنها الان توی دولت فعلی و حتی قبلی ... (این چند نقطه را خودم نوشتم، چون مشرف نیوز مجاز به انتشار بقیه متن نیست)
 • فاطمه ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  این جمله را هم از دکتر شریعتی اضافه میکنم به پیام قبلی مردم عبارتند از گروهی که برای پایین کشیدن قدرتی وروی کارآمدن قدرت دیگر به کار گرفته میشوند وبعد هم فراموش میشوند
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 2
  خوشحالم که این خبر خوش رو به مردم دادید که گروهی از نفوذی ها رو شناختید و گرفتید و شناساندید احسنت
 • ابی ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  سلام از نوع محصول میشه متوجه شد که چی کاشته شده و چطور عمل شده، در طی یک قرن گذشته معاملات سود ده و زیان ده فراوانی بر سر منافع کشور بسته شده است. واکاوی نشان می دهد هر جا اختلاف طبقاتی با رشد غیر منطقی اتفاق افتاده مدیران نالایق و خائن بر مسند کار بوده اند. به نظر بنده طلایی ترین دوره طی یک قرن اخیر دهه ی 60 است که با تمام مشکلات این رشد به حداقل رسیده است. در دهه های 70 و 80 و اوایل 90 شما این نوع اختلاف را در فرهنگ هم متوجه میشوید. در شمال شهر تهران هزینه ی نگهداری از یک سگ برای یک ماه از مخارج زندگی یک خانواده ی 4 نفره در جنوب شهر تهران بیشتر است. حالا اگر این مثال ساده رو به کل کشور گسترش بدهیم متوجه عمق فاجعه و غارت اموال مردم خواهیم شد. هر زمان ربا از بانکها برچیده و اقتصاد ایران بومی بشود و درآمدها بواسطه پرداخت مالیات شفاف گردد میتوان گفت پرونده نفوذ و فساد بسته شده است. چاکریم
 • ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  باید برای این موفقیت بزرگ و خارق العاده همه جشن بگیریم و خدا را شکر کنیم این هم یه هدیه بزرگ دیگر الهی هست تقدیر بسیار شایسته از همه اونای که زحمت کشیدن برای این موفقیت
 • ایرانی ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  چون جریان مخالف حزب الله همان حزب شیطان هست.
 • ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  منفی اشتابهی خیلی هم بد نیست. اشباهی در انتخابات رای ندی، زبانم لال :-)
 • ایرانی ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  10 سال پیش خود جریان فساد حاکم کشور بود.فاسد که نمیگذاره فساد به دام بیوفته
 • ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  مرگ بر هرچی فتنه گرو و نوکر غرب و ترسی بدبخته که نمازی باید جولان بده
 • ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  اینها مصداق خیانت وجاسوسی وماسونی است یعنی ما باور کنی دوباره چون نفوذ به راس حکومتی می رسد چند میلیارد از پول خودمان را به عنوان صدقه بهمنو میدن اینها بی سر وصدا میرن پی کارشون
 • ابراهیم ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  مشرق عزیز بالاخره راه واقعی در خبر وتحلیل را باز کردی اگر مردم ما بدانند خطرناک نیست بلکه نادانی افت جان مردم شده است وقتی از تنهایی علی حرف میزنیم عده ای متوجه داغ دل ما نمیشوند باید حلقه های قدرت زر و زور فراماسونری را ویران کرد هرکس وهرکجا کجا که باشند لطفا به جهاد مقدست ادامه بده نصرمن الله وفتح قریب
 • بنده خدا ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  دلم از اینهمه خیانت به کشور و همراهی با اجنبی خون شد .
 • ابراهیم ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  اگر سپاه نبود کشور هم نبود بله صرفا نمیشود به یک وزارتخانه اعتماد کرد بهرحال بخشی ازانها با برخی افراد و جناحها ارتباط دارند که واضح است
 • بابک ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  اگر رهبر اعلام کنند همه اینها ظرف یک هفته جمع میشوند و اموالشان به بیت المال برمیگردد حالا هرکس که میخواهند باشند
 • بیطرف ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  اگر مردم ایران چند محاکمه و اشد مجازات برخی مسئولین خائن و دزد و عضو فراماسونی را ببینند دیگر درصد مشارکت در انتخابات 50تا 60 درصد نخواهد شد ببینید چین چطور مردم ونظامش را حفظ میکند با عدالت حکومتی و درنظر گرفتن اشد مجازات برای مسئولین خاطی
 • فرزند خمینی ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  خدایی از شاه بی وجود بدم میاد ولی تیپش و میبینم هر وقت کیف میکنم
 • ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 2
  مگه رهبر باید برای هر کاری ورود نمایند. مملکت رییس جمهور و نیروی انتظامی و قوه قضایی ندارد یا مشکل قانون هست. یعنی این همه آدم نمی تونند یک مساله را جمع کنند.
 • ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  الهی آمین
 • مجید ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  veryyyyyyyyyyyyyyyyy good
 • علیرضا بختیاری ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  سلام در مورد فاجعه سینما رکس مطلب راجب ماشینهای آتش نشانی اشتباه است ، بنده بعنان کسی که در این زمینه تحقیقی انجام داده ام و با تعدادی از افراد صحبت نموده ام و خصوصا جناب بریمی پور معاون سابق آتش نشانی پالایشگاه ابادان .ه در آن زمان یکی از پرسنل اتش نشانی بودند و از خانواده شهدا نیز هستند کلیه تلفنه های اتصالی به آتش نشانی پالایشگاه آبادان که در آن زمان تنها آتش نشانی شهر نیم ملیون نفری ابادان بود به محل دیگری هدایت میگردیده و و این کار تنها در قدرت ساواک بوده است و از سوی دیگر مردم بعد از نامیدی از تماس آمدن آتش نشانی پالایشگاه آبادان با آتش نشانی پتروشیمی آبادان تماس میگیرند که بدلیل اینکه در سایتها و یونیتهای محدود پتروشیمی لوله های آب خام آتش نشانی موجود بوده و نیازی به حمل اب توسط ماشنی مربوطه نبوده و تانکر آب نیز نیاز نبوده ، خودرو مذکور پس از رسیدن به محل سینما بدلیل نداشتن آب بدنبال شیرهای آب شهری بودند که یکی از شیرهای نزدیک محل سینما در زیر آسفالت مدفون شده بود و شیر دیگر هم در فاصله ای دور بوده که شیلنگ های موجود در خودرو ناکافی بودند . از دو سال پیش به همت دوستان در ابادان در سالگرد شهادت این عزیزان که بفراموشی سپرده شده بودند و همین موضوع به مستمسکی برای توهین و متهم کردن امام و انقلاب به دست داشتن در این فاجعه تبدیل شده بود مراسمی را برپا میکنیم و امام جمعه و مسئولین شهری نیز همراهی میکنند که همین باعث شده تا عصبانیت ریانهای معاند را بدنبال داشته باشد . راوی و پژوهشگر دفاع مقدس علیرضا بختیاری
 • ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  کودن یه نگاهی به تاریخ بازداشت این افراد بنداز میفهمی چقدر مزخرف گفتی؛ البته از شماها که امنیت ملی، کشور و نظام و هر آنچه هست باید قربانی منافع قبیله یتان شود انتظاری جز این مزخرف گویی ها نمی رود
 • ایران ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  2 0
  بابا کل خاندان پهلوی و نمازی و هاشمی و کل خاندان اصلاح طلبان و اعتدال گرایان و ..... از بدو انقلاب تا الان هرچی خورده و برده و ... به اندازه یک هزارم اقوام و دور وبریهای احمدی نژاد دی 8 سال ریاست جمهوریش نبردن یکم واقع بین باشین
 • ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  سطح شعور شماها همینه
 • علی اکبر ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 3
  خداروشکر درودخدابرسربازان گمنام امام زمان(عج) پشتیبان ولایت فقیه باشید تابه مملکت شماآسیبی نرسد(حضرت امام خمینی ره).
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  بابک! مطابق قانون اقلام قاچاق باید امحا شود وگرنه دوباره سر از بازار در میاره!
 • ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  چقدر این هومن مجد شبیه مرحوم دهخداست.
 • سهیل ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  اگر این باند اونقدر نفوذ دارن که میتونن خواجه پور را بقول مشرق آزاد وازایران خارج کنن پس بقیه رو هم آزاد میکنن. ظاهرا دستگاههای امنیتی و قضایی ایران همچین هم که میگن مستقل نیستن و اهل بخیه و معامله هستن.
 • Ramin ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 1
  این بدبختها که اسامی وزندگی شون رو اینجا برملا کردید در خارج به عنوان عوامل جمهوری اسلامی از همه دشمنان ایران دارند ضربه و زخم زبون میخورند شما هم همگام با دشمن دارید ابرو و ترتیبشون رو میدید ,شرف داری کامنت من رو بگذار وگرنه عمدا ابرو ی این افراد رو میبری و حسابت با خداست و با بد کسی حساب پس خواهی داد.
 • ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  چیزی نیست صهیونیست عزیز رفیقم درست گفته تو راحت بخواب
 • حسین ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  بنظرم هردوحزب اصلاحات واصولگرا به دردمملکت نمیخورن وهمشون دزدوخائن تشریف دارن.کلام فقط کلام مقام رهبری است.چرازمان حضرت امام خمینی چپ وراست نبودوفقط کلام امام مهم بود.جمع کنیدبسط حزب رو.به دادمردم برسید.اللهم عجل لولیک الفرج وفرجنابه
 • ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  مشرق اگه خواستی کسی رو خوار کنی ازش تعریف و تمجید کن این شیوه موجب محبوب شدن کسی میشود که مورد حمله قرار میدهید
 • حسینی ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  اخر نمازی به خیلی ها خواهد کشید امیدوارم کاسه های محرمانه مذاکرات هسته ای وقردادهای کرسنت از زیر نیم کاسه بیرون بیاید.
 • ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  انشالله با تیپش یه جا با هم محشور میشید
 • ناشناس ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  فقط جریمه و عدم النفع کرسنت 50 میلیارد دلار به کشور خسارت وارد کرده است که اگر نرخ دلار را 3000 محاسبه کنیم معادل 50 برابر سه هزار میلیارد تومان می شود.
 • ناشناس ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  خب ادم چی بگه به این افراد بابا یکم فکر کن امنیت کشورته سیاست بازی نیست که راحت از کنارش بگذری
 • ایرانی ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  من نمیدونم چرا یه عده همه گندکاری هارو به اصلاحات واصلاحاتو به امریکا میچسبونن تایکی مخالف عقیده شما باشه سریع میگین زدانقلاب هست ,مشرق انصاف داشته باش نشون بده والا دیگه نمیام مشرق
 • محمد ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  مطلب آخرو داشتی اینکه قراره سر آزادی باقر نمازی معامله میلیاردی بشه عجب مملکتی داریم ما همش زدو بند
 • ashena ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  tahal cojabodi entekhabat tora mashregh gij carde movazeb bash naiofty
 • ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  1 0
  دوروبریهای احمدی نژاد هم از خودتون بودند برای اینکه احمدی نژاد رو که فقط گوشه ای از بخور بخوراتونو لو داده بود از میدان به در کنید !!!!
 • ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  وای چه روزی بشه اون روزی که همه در پیشگاه خدا حاضر می شویم ! درمحضر بهترین وعادل ترین قاضی . وچه بد روزی خواهد بود برای منافقین ! اونایی که شیره جون ایران رو می خورند واز پشت بهش ضربه می زنند!
 • ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
  0 0
  ضد درسته نه زد !
 • وطن پرست ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  1 0
  یه روزی می شه به زودی زود احمدی نژادو سرمه ی جفت چشاتون می کنید از هاپولی کردن یدفعه ی جدیدی ها . می بینمن همتونو خیلی زود.
 • ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  خیلی احمقی
 • ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++
 • ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  شما الان دانستی والا مشرق و ... خیلی وقته مخاطبان را با خاندان نمازی و اقداماتشان اشنا کرده اند اول سرچ کن بعد حرف بزن
 • امير ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  1 0
  مشرق اكر شما و هم فكرانتان دل سوز انقلاب هستيد ، خود را حامى رهبر مى دانيد و عاشق كشور خوب بيا اكر وجدان كارى داريد يك كذارش كامل تهيه كنيد كه درامد هاى ملياردى از اول انقلاب تا به امروز بدست أورده أند نشان بدهيم كى مال بيت المال خور هست و كى نيست ،خوب اكر كسى در ايران زندكى مى كند مى داند فساد و باند بازى در تمام سطوح جامعه هست و هر كس به اندازه قدرت و نفوذ آش مى خورد و مى اكثرا هم دوستانشان در قدرت هستنند هيجكس نه از دستكاه قضائى. مى ترسد و نه از فروش كشور به بيكانه ،مى كويد من حرف بى ربط مى زنم برويد تحقيق كنيد راجب اين اقايان بعد يك مدتى رسانه شما بسته مى شود و افراد يا دست گير و يا در تصادف و يا بيمارى از بين مى روند ،البته اميدوارم كه اشتباه مى كنم ،وظيفه خود را به اين انقلاب و دفاع از خون شهدا نشان بدهيد اكر هم كاسه نيستيد
 • ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  خدایا باکیا شدیم 80میلیون. الان که موضوع امنیتی مطرح میشه باز یاد شکم اند. تو به همون شکمت برس. اصلا چی کار داری پس اومدی این خبرو خوندی تا آخر نظر هم میدی!
 • ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  تو کدوم انتخابات دقیقا؟! همون که شما فقط از تهرانش رای اوردین!؟
 • ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  نه ولی تو فامیلی ها بگردی اسامی خاصی هست
 • ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  الان کری در حال تلفنی حرف زدن با جواده
 • ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  ببین خوشحال تازه یارو رو گرفتن؟ یا کامل بخون یا نظر نده خب. مگه مجبوری؟ برا انتخابات وارد کشور شده گرفتنش الان حل شد؟!
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  +1000 واژه اکابر مجرمیها هم درباره شون اومده تو قرآن. مجرمان "بزرگتر"
 • ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  به نظرت باند میتونه در این ابعاد میوه وارد کنه؟! آخه عقل هم یک نعمتیه ها. آره طرف قایم کرده تو جیب کتش دو تا پرتقال از فلان کشور آمریکای مرکزی اومده ایران!!
 • ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  واسه تو میشه نه دیگران! فقط خودتو رسوا کردی که دستت با کیا تو یه کاسه است
 • ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  ما نمیگیم خودشون میگن اسنادشون میگه خود آمریکا میگه و عملکردشون. من نمیدونم شما چرا ناراحت میشی؟! "زد" جان باسواد!!!!
 • ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  معلومه که سرمه میکنیم. پس نه میذاریم اینا همه رو بخورن بعدم بگن بازم رای بدین تا حالا کم خوردیم.
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  1 0
  باید یک گروه از انقلابیون ایران در پی عمال فاسد رژیم گذشته در داخل ویا خارج آنان را شناسایی واعدام انقلابی کنند .چون همین مفسدین فی الارض کشور را به دشمن فروختند .
 • ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
  0 0
  امام زمان گردن دزدها و دروغگوها رو میگیره دروغگو، از حضرت بیخودی خرج نکن
 • ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  اشتباه مثبت زدم
 • محمد ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  0 0
  خوب بود مرسی از این گزارش ها زیاد کار کنید .
 • سیدسعید ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۰
  0 0
  سانسورچی های بدبخت
 • محسن ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
  1 0
  باید منتظر دستگیری شاه مهره های اصلی نفوذ در دولت آقای روحانی ،وزارت خارجه و آقا زاده های آنها باشیم باشیم.
 • مجید ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
  0 0
  سیامک با دیپلمات های ما که دست اسرائیل هستند معاوضه شود.
 • نشناس ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۶
  0 0
  آخه مگه کسی خودشو افشا میکنه؟؟!
 • ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  مرگ بر آمریکا
 • ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  هر کس سنگی را دوست بدارد با او محشور خواهد شد
 • ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  زکی جاسوس.
 • محمد ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  امریکا جون چرا پولامون و الکی بلاک میکنی
 • ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  اقایان محترم این مسایل نشان داده که دشمن از هر وسیله وروزنه ای وهر کسی که زمینه داشته باشد استفاده می کند واینکه دشمن مورد اعتماد نیست واینکه واقعا بعضی واقعا غفلت می کنند.لازم است بصیرت و اگاهی از مسایل مملکت داشته باشیم. ضمن تشکر از نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه لازم است بیشتر هوشیار باشند.
 • ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  جریمه کرسنت رو هم احمدی نژاد با لغو قرار داد درست عمو جون !
 • ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  لعنت بر شیطان
 • ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۷
  0 0
  ببین بعضیا پشت کی نماز میخونن ...
 • ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  چیزی که زیاده از این جور آدما. چند تاشون رو بگیرند. تمومی ندارن.
 • ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  اینا رو اگه صد سال زندان کنند و یک روز از عمرشون باقی باشه آزاد بشند علیه نظام فعالیت میکنند. نمیدونم چرا این جور افراد خبیث را اعدام نمیکنند تا اسلام از شرشون در امان باشه.
 • ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  متاسفانه در پشت پرده تیم های جاسوسی بعضی از خواص جامعه هم نقش مهمی دارند اما به دلیل مصلحت اندیشی های غلط نامی از انان برده نمی شود و این امر موجب شده این افراد خود را در حصار امن ببینند و به خیانت های خود ادامه دهند .
 • ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  کاش می گفتید این جاسوسان با پشت گرمی کدام یک از مسئولین دست به خیانت می زده اند .
 • ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  رهبر شما که نتانیاهوست
 • اصلاح طلب ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  تحریم ها باعث شد مردم به ما رای بدن صادقانه باید بگم حفظ و ادامه تحریم ها به نفع ماست...
 • هادی ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  سلام به هموطنانم: بعد از انقلاب برای تثبیت حاکمیت خودمون بر خودمون ۳۰۰هزار شهید بهتر از جانم و خسارات هنگفت مالی و... داده ایم ! این سؤالات به ذهن من میرسه: ۱. استاندار پهلوی چگونه بعد از ۱۵ سال فرار سر از ایران در میاره که به احتمال قوی گرای تمام مناطق صنعتی نفتی نظامی خوزستان رو داده؟ ۲. این آقایان با چه پشتوانه ای ظرف ۲۰ سال در انقلابی ترین وزارتخانه های ۵۷ تا این حد نفوذ کردن ؟ ۳. با توصیفهای مشرق از این ساختار عنکبوتی بر فرض صحت اطلاعات ، حجم خسارت وطن در زمینه های امنیتی،اقتصادی،اجتماعی باید از دو انفجار اتمی ژاپن بیشتر بوده باشد حالا چرا پس دو و نیم دهه نفوذ ، سازمانهای مربوطه بیدار شدن ؟ ۴. با گرفتن سر شبکه های اصلی بعد۲۲ سال و این حجم از سیاستمدار و سرمایه دار و مدیر ...جیره خور به کار بردن لفظ ((بستن راه نفوذ)) ساده لوحی نیست؟ ۵. با این حجم خسارت ،دادگاه صالحه مربوطه که برای سر شبکه هاش ۱۰ سال میبره برای مسؤولانی که اجازه نفوذ رو دادن نباید چند بار اعدام بده؟ ۶. نوکر محمد رضا شاه قبل انقلاب با نوکر اکبر شاه بعد ۷۰ مگه فرقی هم داره؟ در آخر با شرمندگی تمام یک پیشنهاد هم دارم! آماری که این شبکه عنکبوتی از ما ایرانیان گرفته به احتمال زیاد از تمام آمار بعد انقلاب سازمانهای آمار گیرمون دقیقتره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!فیض ببرن.!!!!!؟ پیشاپیش از مشرق به خاطر ارائه اطلاعات و... همچنین حذف و کم زیاد کردن پیامهای قبلیم تشکر و قدر دانی مینمایم نوکر جان بر کف وطن
 • ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  هر دوتا جناح حسابی به مملکت ضربه زدن از اونطرف م ه و رشوه هاش از اونطرف احمدی و اطرافیاش خدا به خیر کنه فقط نمیدونم من جوون چرا باید چوب اینا رو بخورم و زندگی منم این وسطا تباه میکنن
 • ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  البته در نظر بگیریم معاویه هم امیرالمومنین مینامید خود را
 • ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  اینا کسایی هستن که فک میکنن بهشتو خدا بنامشون زده فردا نونشون قطع بشه همینا مخالف میشن
 • ناشناس ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  ازاین دستگیری ها در این چند سال زیاد دیدیم اول میگویید جاسوس بودندبعد با فشار های بین المللی ازادشان میکنید مثل جیسون رضایی یا هما هودفر و امثال اینها زیاد نباید این خبرهارو جدی گرفت
 • ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  خوش به حالت که انقدر امیدواری!
 • ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  خوبه کاسب تحریم بودن و مفسد نبودن
 • ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  بزرگترین باند مافیایی کشور فقط یکیه که تو دنیا هم نظیرش نیست الکی نگو اینا بزرگترین هستند
 • جم ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  مشکل اینه که اگر قرار باشه اسم فردی گفت بشه بهتره اسم مجموعه ها و نهادها برده بشه چرا که این آدما خوب سوراخ های قانونی رو یاد گرفتن و بیشتر فعالیت هاشون رو بر اساس قوانین داخلی و با حمایت نهادهای داخلی پیش می برن. بسیاری از قراردادهای همکاری اینا با سازمان ها و وزارتخانه ها ست اینو کجای دلمون بزاریم
 • ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  با رحم اجاره ای مردم را فریب دادید
 • ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  این کاسبان تحریم که با خود ظریف و فریدون معاشرت دارند پس چرا منتقدان برجام را کاسبان تحریم معرفی میکردند. بلاخره دُم خروس زد بیرون.
 • ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  اگر منظورت از بی وجود اینه که نتوانست با کشتار بیشتر حکومت ظالمانه و شیطانی خود حفط کند سخت در اشتباهی. او حاضر بود میلیونها نفر را هم قتل عام کند تا بماند ولی اربابانش برای ادمه سیطره بر ایران به او فرمان رفتن دادند. ک این هم از مکر الهی برای حمایت از مردم انقلابی و مسلمان بود.
 • ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  یکبار مطلب خودت را بخوان ببین خودت چه گروهها و افرادی را در یک جبهه قرار دادی. پس خودت هم میدانی که انقلابی نما چه کسانی هستند که با پهلوی حکایت در و تخته دارند.
 • ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  متاسفانه در دوره ریاست جمهوری اقای هاشمی عده ای نوکیسه وتازه به دوران رسیده ها مدیران نالایق ونکنوکراتهای تحصیل کرده غرب که فکر میکردند تافته جدا بافته ای هستند عرصه اجرایی کشور راقبضه کرده وبرای واردات بی رویه محصولات مصرفی خارجی کف کرده بودند وفرزندان واهل وعیا لاتشان هم که عرم رفتن به دانشگاههای خارج را داشتند از هیچ کاری حتی ائتلاف با مقامات رژیم گذشته هم ابایی نداشتند این روند هنوز هم ادامه دارد
 • ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  این با آبروهای وطن پرست تو بغل کلینتون و اوباما چه میکنند؟!
 • سینماگر ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  ای کاش مشرق مافیاهای فرهنگی را هم افشا کند .نفوذی های سینما ، تلوزیون ، شبکه های ویدیوئی ، شبکه های ماهواره ای ، رسانه های مکتوب ، دستگاههای تبلیغاتی ، نهادهای آموزشی و ... اینها جبهه های جنگ نرم فرهنگی هستند و دشمنان انقلاب برای تغییر نظام به این خطوط بیشتر از جبهه های اقتصادی و نظامی امید دارند .آنچه در فتنه 88 رخ داد نمونه ای از ترکیب جبهه ی فرهنگی و سیاسی آنها بود .
 • ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  چرا از انتشار مستند واقعیت نفوذیها آشفته شده ای؟
 • ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  برای اینکه برای همه ی دنیا روشن شده که خواسته ها و اصلاحات موردنظر شما اصلاح طلبها همان خواسته ها و اصلاحات موردنظر غرب و امریکاست.
 • ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  1 0
  آنوقت اینها میخواهند اصلاحات کنند.
 • ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  1 0
  در انتخابات بعدی برای فریب مردم خود را در کدام سوراخ استتار میکنید؟
 • ناشناس ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  1 0
  پس پرچمداران انقلاب کجایند که این نا پاکان جولان مید هند یه مقدار هم به خودمان سری بزنیم؟؟
 • ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
  0 0
  این سرور که خبر در ان است دارای ویروس است و یا اینکه قصد هک افراد را رسما دارید
 • ۰۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
  0 1
  همیشه رکن اصلی در پیروزی دشمن، استفاده از ابزار تبلیغاتی و جهل عده ای از هموطنان ما بوده است. آنها که چشمانشان را بر همه ی طراحی ها و نهادهای طراح ضد ایران و اسلام بسته اند. این استان سر درزا دارد.
 • ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۳۰
  0 0
  نه می ترسم اگه زیاد سرنخ رو دنبال کنی بزنن مغربت کنن تا همینجابسه
 • ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۳۰
  2 2
  باید اعدام می شدند.
 • ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۳۰
  2 2
  کاش اعدام می شدند. اینها جنایتکار هستند و باید اعدام شوند. فقط از ترس جامعه بین المللی اعدامشون نمی کنند ولی اعدام نکردنشون کار اشتباهی است.
 • حافظ IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۸
  0 0
  عملکرد این شبکه باید مهندسی معکوس بشه و در جهت منافع کشور استفاده بشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس