کد خبر 482963
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳

هیاتی از جنبش انصارالله یمن در سفر به بیروت با سید حسن نصرالله دیدار و با وی درباره دستاوردهای خود علیه ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان گفتگو کرد.

 به گزارش مشرق، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیات این جنبش در سفر به بیروت در گفتگو با روزنامه السفیر لبنان، گفت: طی دیدار پنج ساعته‌ای که با سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان داشتیم وی اقدامات میدانی و سیاسی را که در جنگ علیه عربستان اتخاذ کرده‌ایم به ما تبریک گفت و ما را تشویق کرد تا با همان اراده‌ای که می‌جنگیم بر سر میز مذاکرات نیز بنشینیم چراکه مردم یمن در نهایت پیروز هستند.

عبدالسلام از احتمال از سر گیری مذاکرات صلح میان طرف‌های یمنی پیش از پایان ماه جاری میلادی خبر داد و گفت: مذاکرات یمنی - یمنی به پایان نرسیده است.

وی به السفیر گفت: 80% اراضی جنوب یمن در کنترل القاعده است و این گروه حضور خود را در استان‌های ابین و عدن تقویت کرده است. آنچه در جنوب یمن رخ داده به منزله پیروزی دشمن نیست بلکه جنوب یمن به میدان تنش، دودستگی و تسویه حساب تبدیل شده است.

عبدالسلام تاکید کرد: جنگ ما در مرز با عربستان از نظر سیاسی و نظامی عملیاتی جداگانه است. گزینه‌های ما بسیار وسیع است و در حال حاضر کنترل مرزهایی به طول 70 کیلومتر و عمق پنج کیلومتر را در استان جیزان عربستان در دست گرفته‌ایم. نفوذ به عمق بیشتری در خاک عربستان یک تصمیم سیاسی است نه نظامی.

وی گفت: انصارالله در تماس دائم با تمامی طرف‌های بین‌المللی و حتی عربستان است. رهبران عربستانی درباره یمن نظرات متضادی دارند. محمد بن نایف، ولیعهد و سازمان اطلاعات عربستان با حل بحران موافقند اما رهبران دیگر مثل محمد بن سلمان جانشین ولیعهد با جنگ موافقند.

عبدالسلام گفت: نهاد دینی عربستان در کنترل محمد بن سلمان است و نگاه‌ها همه به سمت وی دوخته شده است. چراکه در حال حاضر تنها چیزی که بر روی میز مذاکرات وجود دارد ادامه جنگ است نه حل سیاسی.

وی درباره اختلافات امارات و عربستان گفت: عربستان کاملا در را به روی علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن بست اما امارات همچنان در را به روی وی باز نگه داشته است؛ اماراتی که در را به روی ما کاملا بسته است. همانطور که تلاش می‌کند تا با تایید مداخله روسیه در سوریه تایید مسکو را برای مداخله خود در یمن به دست آورد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha