رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ۹۹ زائر در بیمارستان‌های مکه بستری هستند، گفت: ۹۰ نفر از جان‌باختگان در یکی از سردخانه‌ها و ۸ زائر در بیمارستان جده شناسایی شده‌اند.

به گزارش مشرق، سعید اوحدی در خصوص آخرین آمار زائران فوتی و مجروحان اظهار داشت: با توجه به اینکه امروز، آخرین روز ایام تشریق است، به همین دلیل بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از منا به مکه بازمی گردند، ترافیک سنگینی در شهر مکه وجود دارد که تردد را بسیار مشکل کرده است. به همین دلیل تردد به بیمارستان‌ها برای شناسایی امروز به کندی انجام شد و بعد از نماز مغرب و اعشاء عملیات جدی تری برای شناسایی زائران فوت شده و مجروح و همچنین مفقودین انجام می دهیم.

وی گفت: بر اساس آخرین آمارها تاکنون ۱۳۶ زائر فوتی، ۹۹ زائر مجروح و بستری در بیمارستان هستند که وضع عمومی آنها خوب است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: از ۳۶۹ زائری که به کاروان ها مراجعه نکرده بودند، پس از بررسی های تیم جستجو تعدادی از آنها در میان زخمی ها بودند و در نهایت مفقودین به ۳۲۵ نفر کاهش یافت.

اوحدی با اشاره به اینکه از امروز به بعد زائران کاروان‌ها در هتل ها متمرکز هستند، اظهار داشت: از این به بعد عملیات جستجو دقیقتر و با سرعت بیشتری انجام می شود که امیدواریم تعداد بیشتری از گمشدگان مجروح و یا به کاروان های خود بازگردند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ اکیپ و تیم فعال برای جستجو شناسایی مفقودین و فوت شده‌ها تشکیل شده است، توضیح داد: بیمارستان های منا و عرفات ظرف دیروز و امروز به طور کامل جستجو شد و تیمی نیز برای شناسایی زائران به جده اعزام شدند که هشت نفر را در بیمارستان جده شناسایی کردیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه تعدادی زائران مجروح نیز در بیمارستان طائف هستند، افزود: برای ورود به شهر طائف نیاز به مجوز مقامات عربستان داریم که این کار را آغاز کرده ایم و از فردا با گرفتن مجوز برای شناسایی مجروحان به این شهر می رویم.

به گفته اوحدی، دغدغه اصلی ما شناسایی تمامی زائران است برای اینکه بتوانیم نگرانی را از خانواده ها و بستگان آنها برطرف کنیم به همین دلیل اینکه در میان مفقودین و یا کشته‌شدگان، مسئولان و افراد شناخته شده باشند را نمی دانیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تا شب گذشته تریلی ها اجساد را در سردخانه ها تخلیه می کردند، اضافه کرد: با تهیه آلبومی در سردخانه ها توانستیم ۹۰ نفر از زائران فوتی را که در یکی از سردخانه ها بودند، شناسایی کنیم و از فردا نیز با توجه به اینکه شرایط عادی می شود و ساده تر شدن ترددها امیدواریم بتوانیم وضعیت جامع‌ترو آمار دقیق‌تری از تعداد مجروحان، مفقودین و جان‌باختگان حادثه منا به دست آوریم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس