کد خبر 462592
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۶

مقام‌هایی در کاخ سفید اعلام کردند که رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار روز جمعه با پادشاه عربستان سعودی پایبندی واشنگتن به همکاری با ریاض در برابر آنچه که «تهدیدهای امنیتی ایران» خوانده شده است، تأکید خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از «اسکای‌نیوز»، مقام‌هایی در کاخ سفید، امروز اعلام کردند که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار روز جمعه با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی، بر پایبندی ایالات متحده به کمک (به کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس) در مقابله با هرگونه تهدید ایران، تأکید خواهد کرد.

کشورهای عربی منطقه بیم آن دارند که توافق هسته‌ای بین تهران و کشورهای غربی که در وین حاصل شد، نفوذ ایران را در منطقه افزایش خواهد داد.

براین اساس، اوباما که فردا میزبان ملک سلمان است، تلاش خواهد کرد تا نگرانی‌ها را درباره این موضوع که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند به آن برای مداخله بیشتر در منطقه امکان دهد، کاهش دهد.

«بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی اوباما گفت: «ما از نگرانی‌های عربستان سعودی درخصوص اقدامات ایران پس از لغو تحریم‌های این کشور، دارد.»

رودز مدعی شد خطراتی وجود دارد مبنی بر اینکه ایران دارایی‌هایی خود را پس از لغو تحریم‌ها «فعالیت‌های شومی» انجام دهد ولی اوباما در این دیدار تشریح خواهد کرد که ایالات متحده «تمام توان خود را برای مقابله با هرگونه تهدیدهای ایران علیه همسایگانش، بکار خواهد گرفت.»

دیدار اوباما با ملک سلمان در کاخ سفید در حالی انجام می‌شود که قرار است کنگره آمریکا، دو هفته دیگر توافق هسته‌ای ایران را به رای بگذارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس