جانشین فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه هر کشور و ملتی بدون داشتن مردان بزرگ نمی‌تواند به شکوه، عظمت و بزرگی دست یابد، گفت: ‌اسرار عظمت ملت ایران در نظام جهانی، داشتن همین ستاره‌های درخشان بود‌.

به گزارش مشرق، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی عصر امروز در مراسم بیست و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید محمود کاوه در قطعه شهدای بهشت رضا مشهد اظهار کرد: امروز در جوار شهدای والامقام ایران اسلامی و در مشهد مقدس و در کنار بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و خانواده‌های این شهدا شرف حضور دارم که برای خودم این حضور را یک فضیلت بزرگ و افتخار می‌دانم و از تمام عزیزانی که امروز برای تجلیل از یک پهلوان نام‌آور در تاریخ اسلام و ایران به نام شهید محمود کاوه جمع شده‌اند صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه خداوند در قرآن شهیدان را زنده و روزی‌خوار عنوان می‌کند، افزود: هر کشور و ملتی بدون داشتن مردان بزرگ نمی‌تواند به شکوه، عظمت و بزرگی دست یابد و اسرار عظمت ملت ایران در نظام جهانی، داشتن همین ستاره‌های درخشان بوده که در یک جهاد نابرابر و عاشورایی توانستند سیاست‌های بزرگترین امپراطور جهانی را دفع کنند.

سلامی بیان کرد: شهدا برای ما کهکشانی پر از ستاره ساختند که مسیر استقلال، آزادی، اقتدار و آبروی ما و شرف ما را در جهان نشان می‌داد و همچنان نیز نشان می‌دهد.

وی افزود: بدون داشتن شهیدان این چنین والا مقام نمی‌توانستیم نیروی مقاومت، انرژی و ایستادگی را برای مقابله با دشمنان ایران اسلامی در پیکره اجتماعی خود متراکم کنیم و بدون آنها نمی‌شد در برابر این قدرت‌های زروگو و البته اقتصادی و سیاسی و سایر نیروهای نظامی قدرتمند ایستاد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه اظهار کرد: تاریخ نمونه‌های زیادی دارد که در برابر دشمنان سست اراده وارد شده و در تاریخ جغرافیای جهان حذف شدند لذا اگر نیز نامی دارند نام آنها با ذلت و وابستگی است اما امروز ایران اسلامی با قدرت در نظام بین‌الملل می‌درخشد و این چیزی جز تاثیر خون شهیدان نیست و جز امتداد روح بزرگی که در این فرزندان معنوی یاران و رهبر عزیزمان عامل سعادت ما شد.

وی با بیان اینکه وقتی ما داستان این فرزندان بزرگ را مطالعه می‌کنیم می‌بینیم خداوند چه موهبت‌هایی را به ما ارزانی کرد، گفت: سردار شهید محمود کاوه یکی از کم نظیرترین شخصیت‌های جهادی تاریخ اسلامی است و وقتی داستان‌ها و رشادت‌های این قهرمان بزرگ را مطالعه می‌کنیم و به تاریخ حیات کوتاه و اما پر برکت وی رجعت می‌کنیم می‌بینیم وی اسطوره سلحشوری و نمونه زنده واژه شجاعت است.

سلامی تاکید کرد: هیچ نقطه‌ بلندی از کردستان ما نیست که خاطرات و افسانه‌های تاریخی در طول حیات ایران اسلامی از شهید کاوه در دل خود نداشته باشد و وی انسانی بود که کردستان را از خطر تجزیه نجات داد؛ کردستانی که نگین سبز ملت ایران است.

وی ادامه داد: شهید کاوه تربیت‌یافته مکتب انقلاب اسلامی است و با مسجد امام حسن(ع) مشهد به درستی آشنا بود و پدر وی به صورت کامل این شهید را با مکتب اهل بیت آشنا کرد و از شاگردان رهبر معظم انقلاب بوده است و مقام معظم رهبری نیز درباره این شهید بزرگوار فرمودند روزی شهید کاوه شاگرد ما بود امروز وی استاد ماست.

سلامی تصریح کرد: سردار سرلشکر شهید کاوه با هنرنمایی در کردستان توانست سیاست، استراتژی و راهبردها و آرزوی دشمنان ما را با فروپاشی مواجه کند.

وی ادامه داد: آن زمان آمریکایی‌ها و متحدان منطقه‌ای جمع شده بودند تا ایران اسلامی را تجزیه و انقلاب امام ما را با شکست مواجه کنند و دوباره به سرنوشت و سرزمین ما برگردند اما امام راحل با پشتوانه ملتی بزرگ و دست‌های خالی آمریکا را از مهم‌ترین منطقه جهان فراری داد لذا برای آنها بسیار سخت بود که انقلابی بر اساس ارزش‌های اسلامی به وجود بیاید.

جانشین فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: امروز ایران اسلامی تبدیل به یک درخت تنومند در عرصه نظام جهانی شده است و لذا مورد قبول آنها نبود در همین راستا دشمن از زمین و آسمان و دریا بر کشور ایران یورش آورد و همه ظرفیت‌های نظامی را در دست گرفت تا ملت ایران اسلامی آرمان‌های امام دور کند.

وی با بیان اینکه استقلال بخش مهمی از میهن ما امروز مرهون رشادت‌های شهید کاوه است، تاکید کرد: ضد انقلاب از نام شهید کاوه هراس داشت و این شهید والامقام تا 6 متری دشمن پیش می‌رفت و نارنجک دشمن وی را مجروح کرد لذا هرجایی که جنگ با قفلی بر می‌خورد، این قفل را شهید کاوه باز می‌کرد.

سلامی ادامه داد: جذابیت‌های معنوی و تواضع شهید کاوه زبانزد بود، هرگز هیچ‌کس نمی‌توانست از روبه رو از او عکس بگیرد و اکثر عکس‌ها او از پشت سر است و به دنبال شهرت و نام نبود.

وی اظهار کرد: اما آنچه امروز شما به عنوان ایران بین‌المللی می‌بینید که در برابر صف‌آرایی قدرت‌های بزرگ ایستاده و یارانی که در سوریه، عراق، یمن، بحرین و هرجای ممکن دارد؛ کاری است که همرزمان شهید کاوه پیموده‌اند و آنها ادبیات مقامت و ایستادگی را یاد دارند و زندگی با اقتدار برابر مستکبران را به ما نشان دادند.

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: امروز می‌بینیم ایران چگونه توانسته در برابر قدرت‌ها ایستادگی کند و رهبر این کشور شجاعانه سیاست‌های شیطانی آنها را برای جهان اسلام افشا کند و مسلمانان جهان را بیدار و آنها را تحت مسیر بیداری اسلامی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: امروز ایرانی را می‌بینیم که در محاصره اقتصادی به پیشرفت‌های علمی دست می‌یابد، در اوج تهدید و تحریم موشک‌هایش در آسمان پرواز می‌کند، ماهواره‌هایش را در مدار قرار می‌دهد و دانشمندان هسته‌ای اتم‌ها را می‌شکافند و دشمنان این دانشمندان را ترور می‌کنند اما این مسیر پیشرفت ایران ادامه دارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در برابر سیاست‌های آمریکا فریاد می‌زنند و در برابر جنایت‌های آمریکا ایستاده‌اند و می‌گویند مکر دشمنان را می‌شناسیم لذا باید توجه داشت رهبر ما یک دشمن‌شناس واقعی هستند.

سلامی یادآور شد: رهبر ما از تحریم و تهدید نمی‌هراسند و از محاصره اقتصادی بیمی ندارند و می‌دانند ایمان این مردم آنقدر بزرگ است که در برابر عظمت آن، هر قدرتی کوچک است و رهبر ما می‌دانند امروز کاوه‌های زیادی در جهان وجود دارند و می‌دانند انتخاب مردم ما در برابر فرهنگ غرب، اسلام است و می‌دانند استقلال و عزتشان را  با پول عوض نمی‌کنند و این داستان ملتی است که می‌خواهد در تاریخ بماند.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس