برادر شهید مهدوی نیاکی با اشاره به احراز هویت برادرش، گفت: خدا را شکر می کنم که پیکرش بعد از این همه سال برگشته است و باید نماز شکر بخوانم که از چشم انتظاری درآمدیم.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سید رحمت الله مهدوی نیاکی رزمنده دوران دفاع مقدس و برادر شهید غواص سید منصور مهدوی نیاکی که به تازگی احراز هویت شده است، در گفت و گو با خبرنگار گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس گفت: پدر و مادرمان  سال 88 و با چشم انتظاری به رحمت خدا رفتند. مادرم همیشه خواب می دید که برادرم در یک محل تاریک مثل زندان یا قبر قرار دارد و همیشه منتظرش بود.

برادر شهید مهدوی نیاکی با بیان این که برادرم در زمان شهادت 19 ساله بود، گفت: برادر دیگرم به اسم «سید ناصر مهدوی نیاکی» شش ماه بعد از شهادت سید منصور و در حالی که 25 ساله و دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان بود در عملیات برون مرزی و در خاک عراق به شهادت رسید. همچنین برادر دیگرم جانباز است.

نیاکی با اشاره به زمانی که شهدای غواص را آوردند، اظهار کرد: همراه همسرم مشغول تماشای اخبار شهدای غواص از تلویزیون بودم و به او گفتم مطمئن هستم که برادرم نیز جزء همین شهدا برگشته است.

وی به خوابی که قبل از این که بنیاد شهید به آنها خبر احراز هویت برادرش را بدهند، اشاره و تصریح کرد: قبل از اطلاع بنیاد شهید، یک شب پدرم را در خواب دیدم که برادرم را پیش ما آورد و گفت می خواهم برادرت کنارتان باشد تا شما برای دیدنش مسافت زیادی نروید و خسته نشوید.

وی خاطرنشان کرد: اگر در حال حاضر امنیت در جامعه برقرار است، به دلیل همین خون های ریخته شده پاک شهدا است و امام زمان حامی مملکت است، همچنین دعای خیر رهبر و علمای برجسته کشور نگهدارنده کشورمان است.

برادر شهید نیاکی با اشاره به زمانی که خبر پیدا شدن برادرش را به او داده اند، گفت: خدا را شکر کردم که پیکرش بعد از این همه سال برگشته است و باید نماز شکر بخوانم که  از چشم انتظاری درآمدیم.

لازم به یادآوری است که «منصور مهدوی نیاکی» متولد سومین روز فروردین 1346 در آمل است. این غواص شهید، اعزامی از لشکر 25 کربلا بود و در جریان عملیات کربلای ‌4 در منطقه ام‌الرصاص، در چهارم دی‌ ماه 65 به شهادت رسید.

این شهید به همراه 270 شهید دیگر در تاریخ 28 اردیبهشت ماه، از مرز شلمچه به خاک کشور وارد شد. 175 تن از آنها، جمعی از غواصان عملیات کربلای 4 بودند که با دستان بسته در یک گور دسته جمعی به شهادت رسیده بودند. پیکر پاک این شهدا در 26 خرداد ماه در تهران و با استقبال بی نظیری تششیع شد. بعد از انتقال پیکر پاک آنها به معراج شهدا، مراحل شناسایی و احراز هویت  آغاز و تاکنون پیکر 50 تن از این شهدا، شناسایی شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس