کد خبر 448134
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹

بعد از ماه‌ها انتظار فوتبال‌دوستان، برنامه «90» از فردا شب ساعت 22:30 دوباره روي آنتن زنده رسانه ملي باز مي‌گردد و تا پايان فصل رقابت‌هاي ليگ برتر، شبكه سوم را در روزهاي دوشنبه تبديل به پربيننده‌ترين شبكه سيما مي‌كند...

به گزارش مشرق، بعد از ماه‌ها انتظار فوتبال‌دوستان، برنامه «90» از فردا شب ساعت 22:30 دوباره روي آنتن زنده رسانه ملي باز مي‌گردد و تا پايان فصل رقابت‌هاي ليگ برتر، شبكه سوم را در روزهاي دوشنبه تبديل به پربيننده‌ترين شبكه سيما مي‌كند؛ هرچند برخلاف برخي خبرها و شايعه‌ها نه از تغيير روي صندلي اجراي اين برنامه خبري است و نه از تغيير محسوسي در دكور و استوديوي آن اما بازي‌ها تمام و كمال تحليل مي‌شوند!

اظهارات چندي پيش مدير شبكه سوم سيما درباره احتمال اعمال تغييرات در برنامه «90» و برنامه سينمايي «‌هفت» اين دلهره را به دل بسياري از طرفداران برنامه «90» انداخت كه مبادا همچون «هفت» شايعه محتمل رفتن محمود گبرلو از اين برنامه، بر برنامه «90» هم عارض شود و عادل فردوسي‌پور از اين برنامه برود و جايش كامران نجف‌زاده بيايد، اما قبول چنين شايعه‌اي آسان نبود؛ چراكه تقريباً همه به توانايي‌هاي بالاي فردوسي‌پور در اجرا و تسلط در برنامه واقف هستند.

به اين ترتيب امشب «90»‌ بدون تغيير در خانه مردم است. سر و شكل اين برنامه محبوب هيچ تفاوتي با ظاهر آن در سال گذشته نخواهد داشت. فردوسي‌پور قصد داشت استوديوي جالب را براي برنامه‌اش طراحي كند اما موفق به انجام اين كار نشده و برنامه امشب خود را با همان دكور قبلي و تكراري روي آنتن خواهد برد.

البته در برنامه امشب «90» بينندگان شاهد پيشرفت محسوس تحليل‌هاي فني اين برنامه خواهند بود و احتمالاً فردوسي‌پور در آيتم‌هاي مربوط به گزارش‌هاي تحليلي بازي‌ها از همان كادر مجرب جواناني بهره مي‌برد كه پيشتر با آنها همكاري داشته و به مدد توانايي آنها گزارش‌ها، آمارها و تحليل‌هاي تحسين‌برانگيزي را ارائه داده است.
نكته قابل‌توجه ديگر درباره برنامه امشب فردوسي‌پور، امكان پخش فيلم مربوط به بازي‌هاست، سال گذشته و در نتيجه اختلاف ميان فدراسيون فوتبال و صداوسيما دوربين‌هاي صداوسيما و برنامه «90» به مدت دو هفته اجازه ورود به استاديوم‌هاي ورزشي را نداشتند؛ در نتيجه دست فردوسي‌پور و شبكه سوم تا دو هفته توي پوست گردو ماند؛ اما امسال فدراسيون فوتبال و صداوسيما درست در دقيقه 90 بر سر حق پخش بازي‌ها به تفاهمي مجهول رسيده‌اند؛ مجهول از آن بابت كه بازي‌هاي ليگ برتر در روزهاي پنج‌شنبه و جمعه گذشته پخش شد اما وب‌سايت رسمي برنامه 90 خود در خبري از قول رئيس صداوسيما نوشته است كه تا دولت بودجه قانوني مربوط به حق پخش فوتبال را به صداوسيما ندهد، اين سازمان اقدام به پرداخت آن از بودجه خود نخواهد كرد.

منبع: روزنامه جوان


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس