کد خبر 446082
تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با ابراز تاسف از انداختن توپ به زمین خودی و اظهارنظر با ادبیات توهین‌آمیز از سوی برخی نمایندگان در این باره گفت: اگر برفرض جای ما با دوستان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عوض می‌شد و رهبری آن عبارت والا را درباره ما به کار می‌بردند و منتقدان این گونه درباره ما صحبت می‌کردند ما نمی‌گفتیم عجب نمایندگان بی‌بصیرتی هستند و اینکه شما خود باید از عبارات رهبری می‌فهمیدید!

به گزارش مشرق، کاظم جلالی رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت امروز در حاشیه صحن علنی مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران درباره جدال لفظی امروز خود با مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران در صحن علنی گفت: آیا چند روز دیر رسیدن متن برجام به دست نمایندگان این قدر اهمیت دارد که ما به رئیس مجلس توهین کنیم؟

وی با یادآوری تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر عدم دو دستگی میان مردم پس از توافق هسته‌ای افزود: ای کاش وزارت خارجه زودتر ترجمه برجام را به مجلس ارائه می‌داد اما آیا تاخیر در این کار موجب شد که آسمان به زمین بیاید؟ و یا به ما اجازه می‌دهد که بر آهنگ دودستگی بنوازیم؟

جلالی با ابراز تاسف از انداختن توپ به زمین خودی و اظهارنظر با ادبیات توهین‌آمیز از سوی برخی نمایندگان در این باره گفت: اگر برفرض جای ما با دوستان تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عوض می‌شد و رهبری آن عبارت والا را درباره ما به کار می‌بردند و منتقدان این گونه درباره ما صحبت می‌کردند ما نمی‌گفتیم عجب نمایندگان بی‌بصیرتی هستند و اینکه شما خود باید از عبارات رهبری می‌فهمیدید!

وی ادامه داد: با وجود تعاریفی که مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده به عمل آوردند وقتی وزیر امور خارجه به مجلس می‌آید با واژه‌هایی نظیر خائن مواجه می‌شود؛ درباره موضوع اشغال سفارت انگلستان هم ما گفتیم که این کار را نکنید و پس از اشغال سفارت توسط عده‌ای رهبری از این کار انتقاد کردند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: الان در آمریکا میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان اختلاف و تشتت وجود دارد اما قرار نیست ما از آنها کپی‌برداری کنیم چراکه در آمریکا ولایت فقیه و فصل‌الخطاب نداریم.

وی با توصیه به نمایندگان جهت پرهیز از شتاب‌زدگی در قضاوت خاطرنشان کرد: کسی نمی‌خواهد اختیارات مجلس را بگیرد؛ ما فقط می‌گوییم در مسئله هسته‌ای دودستگی ایجاد نشود.

جلالی به شنیده‌ای مبنی بر تصمیم رئیس مجلس برای دستکاری در متن ترجمه برجام اشاره کرد و گفت: خدمت آقای لاریجانی رفتم و به او عرض کردم یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری می‌گوید شما می‌خواهید در متن ارائه شده از سوی وزارت خارجه دست ببرید که ایشان پاسخ داد مگر می‌شود در متن دست برد. فقط یکسری اصلاحات نیاز داشت.

وی با اشاره به دلسوز بودن نمایندگان تصریح کرد: البته این دلسوزی نباید موجب تشتت شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس منتخب منتخبان ملت است پس دارای حرمت است و درست نیست که او را تخطئه کنیم.

وی افزود: آقای لاریجانی در موضوع مذاکرات و توافق هسته‌ای به عنوان یک رجل ملی عمل می‌کند اما بعضی نمایندگان در محافلی تعابیری درباره ایشان به کار می‌برند که قابل رسانه‌ای شدن نیست.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چندان علاقه‌ای به انتخاب مجدد برای دوره بعد مجلس ندارد، تاکید کرد: از هیچ رابطه‌ای برای انتخاب در 4 دور اخیر استفاده نکرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس