کد خبر 445765
تاریخ انتشار: ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۴

جنبش انصار الله یمن مواضع و مقرهای راهبردی گروه تروریستی تکفیری «القاعده» در شهر عدن را بمباران کرد و چند عضو القاعده و شبه نظامیان وابسته به رئیس جمهوری فراری یمن را به اسارت گرفت.

به گزارش مشرق، جنبش انصار الله یمن حمله گسترده‌ای را علیه مواضع و مقرهای راهبردی تروریست‌های وابسته به گروه القاعده در جنوب شهر عدن انجام داد.

در این حمله انصار الله یک پایگاه نظامی وابسته به شبه نظامیان عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن را نیز منهدم کرد و 4 نظامی سعودی را که تروریست‌های یمنی را در جنوب عدن آموزش می‌دادند، از پای درآورد.

«هادی الشاری»، یکی از رهبران جنبش انصار الله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا تصریح کرد که رزمندگان انصار الله علاوه بر از پای درآوردن این 4 نظامی سعودی، تعدادی از تروریست‌های وابسته به گروه تکفیری القاعده را نیز به اسارت گرفتند.

الشاری افزود: جنبش انصار الله با همکاری ارتش یمن همچنان فرودگاه عدن را در کنترل خود دارد و گروه‌های تروریستی نیز همچنان به بمباران خانه‌ها و مناطق مسکونی این شهر ادامه می‌دهند.

رزمندگان انصار الله و کمیته‌های مردمی یمن امروز (دوشنبه) با تروریست‌های مسلحی درگیر شدند که تلاش داشتند، از کوی‌های مسکونی عدن به دلیل شدت درگیری‌های جاری در آنها فرار کنند.

در جریان درگیری‌های امروز رزمندگان انصار الله و کمیته‌های مردمی یمن 5 شبه نظامی وابسته به هادی را به اسارت و 2 دستگاه تانک وابسته به این شبه نظامیان را به غنیمت گرفتند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس