کد خبر 434452
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹

انفجار تروریستی هولناک در مسجد شیعیان کویت که بلافاصله مسئولیت این جنایت هولناک را گروه وهابی تکفیری داعش برعهده گرفت، با توجه به قراین و شواهد موجود، انگشت اتهام را متوجه خاندان های سرکوبگر به ویژه آل سعود و آل ثانی می کند.

رد پای به گزارش مشرق، سناریوی حمله با کمربندهای انفجاری و انفجارهای تروریستی که اخیرا شیعیان بیگناه عربستان را هدف قرار داد، بار دیگر و این بار در کویت و علیه شیعیان مظلوم این کشور تکرار شد تا تشابه میان دو انفجار و عاملان آن و نیز رخدادهای قابل توجهی که منطقه اخیرا شاهد آن بود، پرسش های منطقی و قابل توجیهی برای افکارعمومی مطرح کند.

این که چه ارتباطی میان رخدادها و تحولات پرشتاب منطقه و این انفجارهای تروریستی که قربانیانش همه یکی و مشترک یعنی شیعیان ومحبان بیگناه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام هستند،وجود دارد؟آیا ارتباطی میان تحولات اخیر سوریه و شکست طرح بزرگ مزدوران محور ضد سوری برای اشغال جنوب سوریه با انفجار تروریستی در مسجد شیعیان کویت وجود دارد؟ آیا رخدادهای عراق و روند مستمر پیروزی ها بر تروریست های داعشی با جنایت اخیر در مسجد امام صادق(ع) ارتباطی دارد؟ آیا میان نشست اخیر شیوخ تکفیر و وهابیت در قطر در پوشش فریبنده سفره افطار به میزبانی امیر قطر با کشتار هولناک شیعیان مظلوم روزه دار در کویت ارتباطی می توان برقرار کرد؟ و مهمترین پرسش این که آیا میان این انفجار خونین و افشاگری اخیر سایت ویکی لیکس درباره رژیم عربستان و افشای صدها سند درباره سیاست های ویرانگر و مخرب آل سعود در کشورهای منطقه و بر ملا شدن حمایت های آشکار این رژیم از ترور و خشونت در منطقه ارتباطی وجود دارد؟ آیا سرنخ هایی برای رسیدن به ماهیت اصلی عاملان پشت پرده این جنایت و جنایت های قبلی وجود دارد؟

در انفجار تروریستی مسجد امام علی(ع) در منطقه شیعه نشین عربستان، گروه وهابی تکفیری داعش، مسئولیت آن را برعهده گرفت و همان بهانه ها و توجیهات وهابیون را در کشتار شیعیان بیگناه برای ارتکاب جنایت غیر انسانی و ضد اسلامی خود مطرح کرد. جمعه پنجم تیرماه بار دیگر داعش وهابی، پرده دیگری از اقدامات ضد بشری و وحشیانه خود را نشان داد و این بار در کشور کویت و باز هم شیعیان مظلوم را هدف حمله کینه توزانه خود قرار داد و بلافاصله مسئولیت آن را برعهده گرفت.

کمی پیش از این انفجار تروریستی علیه  شیعیان بیگناه در کویت، در فاصله نه چندان دور در کشور کوچک قطر، شیخ تمیم امیر آن سفره افطاری برپا کرد که میهمانانش شیوخ تکفیر محبان اهل بیت(ع) در منطقه و جهان بودند تا برخی برای این میهمانی امیر قطر، واژه "سفره تکفیر در قطر" را انتخاب کنند.چرا فرضیه محتمل دخالت قطر در چنین انفجارهای تروریستی را نمی توان رد کرد؟

رد پای رژیم آل ثانی در خشونت ها و ترور

همین چند روز پیش بود که تصاویر میهمانی پر سر و صدای امیر قطر و میهمانان سرشناس آن، همه نگاه های ناظران سیاسی و تحلیلگران را به خود جلب کرد.

تصاویر افراد شرکت کننده در این میهمانی که در پوشش سفره افطار برگزار شد، توجه افکارعمومی و به ویژه قربانیان حملات و جنایات گروه های تروریستی را به این افراد بیشتر جلب کرد، کسانی که رد پای آنها در انفجارها و حملات تروریستی در کشورهای منطقه و به طور خاص علیه شیعیان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به چشم می خورد.

در حالی که دستان شیطان و شیاطین در ماه مبارک رمضان به فرمان خداوند بسته است، اما دستان شیاطین انس که جنایت می کنند و کشتار و تروریسم را ترویج و تبلیغ و تشریع می کنند، همچنان برای صدور مجوز کشتار و ارعاب باز است.

رسانه های عربی تعبیر جالبی درباره سفره افطار امیر قطر برای شیوخ تکفیر به کار برده اند. این رسانه ها، میهمانان امیر قطر را شیاطین انس توصیف کردند که علنا و بدون هر گونه محدودیتی به کشتار انسان های بیگناه تشویق می کنند. شرکت کنندگان در ضیافت به اصطلاح افطار امیر قطر، کسانی بودند که با صدور فتاوای ضد اسلامی و ضد بشری، بیشترین خدمت را به دشمنان اسلام اصیل و ناب محمدی می کنند و سبب مخدوش شدن بیشتر وجهه اسلام ناب محمدی می شوند و به بازوی جبهه صهیونیستی غربی و مزدورانشان برای اجرای طرح های خطرناک آن علیه امت اسلام تبدیل شده اند.

دعوت امیر قطر از شیوخ تکفیر و تروریسم که مطرح ترین آنها، یوسف القرضاوی،  محمدالعریفی، عائض القرنی و ناصر العمر بودند به بهانه افطار بود، اما در عمل سفره ای که وی برپا کرد، نه سفره ای برای کسب اجر و ثواب، بلکه سفره ای برای جمع کردن کفر و تکفیر در یک میز واحد در کشوری بود که مدت هاست چهره واقعی حاکمانش از طریق حمایت آشکار از تروریسم در منطقه با پول و سلاح برای ملت های منطقه و جهان بر ملا شده است که بهترین دلیل و شاهد در این زمینه، سوریه است که بیش از چهار سال گرفتار تروریست های مزدور آدمکشی شده است که حمایت مالی و تسلیحاتی آنها را رژیم های مرتجع عرب به ویژه قطر و عربستان و حمایت معنوی و تبلیغاتی آنها را شیوخ تکفیر و ترور برعهده دارند.

انتشار تصاویر شیوخ فتنه و تکفیر در میهمانی افطار امیر قطر بار دیگر این حقیقت را مورد تاکید قرار داد که قطر پایگاه اصلی شیوخ فتنه و تروریسم و حامی مالی اصلی آنهاست که بیش از چهار سال است که نقاب از چهره خبیث و شوم آنها با افزایش آهنگ فتاوایی که شیوخ مورد حمایت قطر خواستار کشتار مردم بیگناه و حمایت از تروریست ها به  صورت آشکار، کنار رفته است.

از مهمترین شیوخی که علنا فتوای کشتار و ارعاب و ویرانگری به نام اسلام صادر کردند، شیخ یوسف قرضاوی است که ریاست تشکل فتنه و نفاق یعنی اتحادیه جهانی علمای مسلمان را که مرکز آن در قطر است، برعهده دارد. قرضاوی حتی در کشور خود به حمایت از تروریسم و تحریک و تشویق به کشتار و ویرانگری متهم است.

هنوز درخواست خفت بار و ذلیلانه فردی که داعیه رهبری و هدایت مسلمانان را دارد، از آمریکا شیطان بزرگ و دشمن آشکار امت اسلام، برای کمک به تروریست های مسلح در سوریه و اشغال کشور مقاوم سوریه از یادها نرفته است.

این شخصیت وهابی مصری هنگام اهدای شصت میلیون دلار از سوی آمریکا به تروریست ها در سوریه گفته بود ما از آمریکا به  خاطر دادن سلاح به جنگجویان تشکر می کنیم و خواستار کمک های بیشتر هستیم.

اما محمد العریفی شیخ سعودی که به خاطر صدور فتاوای عجیب و غریب و ضد اسلامی مشهور شد. وی به صراحت فتاوای تکفیر مسلمانان شیعه و جواز کشتار آنها را به ویژه در عراق صادر کرد. فتوای حرام بودن دعا برای مقاومت لبنان و یاری آنها در نبرد با رژیم اشغالگر و متجاوز صهیونیستی در سال 2006 و توصیف مقاومت فلسطین به مقاومت بیهوده هرگز از یاد مسلمانان و ملت های مظلوم منطقه نرفته و نخواهد رفت.
العریفی از تریبون رسانه های رسمی سعودی برای حمله به محبان اهل بیت(ع) و گروه های مقاومت در منطقه بهره می برد.

العریفی همچنین به صراحت از تروریست ها خواسته بود برای جنگ با دولت مقاوم سوریه به این کشور سرازیر شوند. وی آدمکشی و ویرانگری در سوریه توسط تروریست ها و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها را جهاد توصیف کرد.

سومین شخصیت فتنه گر در سفره افطار امیر قطر، عائض القرنی مبلغ وهابی سعودی بود که سابقه تکفیر هر کس را که مخالف اعتقادات وهابیون باشد، در کارنامه خود دارد. هر چند آل سعود در اقدامی نمایشی وی را بازداشت کرد، اما پس از مدت کوتاهی، وی را آزاد کرد و دستان وی را برای فتنه گری علیه امت اسلام باز گذاشت.القرنی از علمای به اصطلاح مسلمان خواست فتوای جمعی علیه  نظام مقاوم سوریه و لزوم جنگ با آن صادر کنند. این شخصیت وهابی به صراحت گفته بود جنگ با نظام سوریه، واجب تر از جنگ با اسرائیل است.

اما ناصر العمر دیگر شخصیت دعوت شده به مراسم افطاری امیر قطر بود. این مبلغ وهابی به حمایت آشکار از گروه های تکفیری در عراق و سوریه و تشویق به کشتار و پیوستن جوانان به این گروه های تروریستی در عراق و سوریه مشهور است.این مبلغ وهابی به صدور فتاوای عجیب و غریب که کاملا با منطق اسلامی و دین حنیف و اصیل اسلام  بیگانه است، شهرت یافته است. فتوای ضد بشری و ضد اسلامی موسوم به جهاد نکاح که مشروعیت بخشی به فحشا و فساد به نام اسلام است، به مبلغان وهابی سعودی منتسب است. شیوخ فتنه و تکفیری که تریبون رسانه های سعودی در اختیار آنهاست تا هر گونه که دوست دارند به تحریک و تشریع کشتار و خشونت و ترور دست بزنند.

رد پای آل سعود در انفجار کویت

اما نگاهی به ابزار و شیوه ارتکاب جنایت اخیر علیه مسجد شیعیان در کویت و انفجارهای تروریستی پیش از آن علیه شیعیان در عربستان و سناریوی حملات، نگاه ها را از اسناد افشاگرانه ویکی لیکس به این حادثه تروریستی منحرف کرد . جنایتی که دست کم 28 شهید و بیش از 200 مجروح به جا گذاشته است که چندین زن و کودک هم در میان قربانیان به چشم می خورند.

بلافاصله پس از جنایات اخیر علیه شیعیان، گروه وهابی داعش مسئولیت این جنایات وحشیانه را برعهده گرفت. جنایاتی که هر مسلمان شرافتمند و هر انسان آزاده ای ارتکاب آن را به ویژه در ماه رمضان تقبیح می کند.

حمله به مساجد آن هم هنگام روزه داری و نماز، یک اقدام جنایتکارانه ای است که تنها افرادی که بویی از انسانیت نبرده اند، مرتکب می شوند و جنایتکاران داعشی به ارتکاب چنین جنایات مشهور هستند و با وقاحت هر چه تمام تر به ارتکاب آن افتخار می کنند و کشتار انسان های بیگناه و محبان اهل بیت(ع) را مجوز و بلیت ورود به بهشت موهوم خود می دانند. پایگاه خبری المسله در این باره نوشته  است اما نکته ای در این باره وجود دارد و آن اینکه هر دولت یا گروهی می تواند این جنایات را مرتکب شود و مسئولیت آن را به دوش کشور یا گروه دیگر مانند داعش بیندازد، حتی اگر این گروه تروریستی به صراحت مسئولیت ارتکاب چنین جنایات تکان دهنده ای را برعهده بگیرند.

این رسانه عراقی می نویسد در زمانی که منطقه با بی ثباتی و شعله ور شدن آتش جنگ ها دست و پنجه نرم می کند، برخی کشورها از اوضاع برای تحریف و گمراه کردن افکارعمومی از برخی مسائل مهم بهره برداری می کنند همانطور که در حادثه کویت رخ داد. هر چند باندهای تروریستی داعش مسئولیت جنایت کشتار در مسجد شیعیان کویت را برعهده گرفته است، اما نکته مبهم این است که چگونه داعش مسئولیت تمام انفجارها در جهان اعم از آسیا و اروپا و مناطق دیگر را برعهده می گیرد؟ و نکته عجیب تر این که رسانه های متهم به حمایت از تروریسم به ویژه رسانه های سعودی به طور هماهنگ، داعش را پشت پرده تمام انفجارهای اخیر معرفی می کنند و حتی یکی از آنها تیتر زده بود تروریسم داعشی فرانسه و تونس و کویت را هدف قرار داد و برخی همچون روزنامه الوطن سعودی برای فریب افکارعمومی و منحرف کردن نگاه ها از عاملان اصلی و پشت پرده انفجارها و جنایات تروریستی و مظلوم نمایی تیتر زده بود :داعش ابزاری برای هدف قرار دادن کشورهای عربی است. تا به زعم خود نگاه ها را از  متهم اصلی در حوادث تروریستی منطقه یعنی آل سعود منحرف کنند.

یک رسانه عراقی نوشته است اگر اسناد بحث برانگیزی را که طی روزهای اخیر سایت ویکی لیکس منتشر کرد و اسناد به بیرون درز کرده از وزارت خارجه سعودی را که سبب رسوا شدن سیاست داخلی و خارجی آل سعود شد با انفجار تروریستی در مسجد شیعیان کویت به هم مرتبط کنیم، آن گاه می توان منبع و منشاء واقعی این حادثه و اهدافی که در پس آن قرار دارد، را فاش کرد.

سایت ویکی لیکس هفته گذشته انتشار اسناد فاش شده متعلق به وزارت خارجه سعودی را آغاز کرد که شامل بیش از 60 هزار سند دیپلماتیک وزارت خارجه رژیم سعودی و در برگیرنده تماس های سری با سفارت خانه های رژیم در جهان می شود که بر برخی از آنها مهر فوق سری حک شده بود.

اگر به اسناد فاش شده خوب نگاه کنیم، می بینیم که این اسناد مایه شرم و ننگ مقامات سعودی شده و خاندان حاکم بر عربستان را در جهان رسوا کرده است و اسناد فاش شده حقایق پنهانی و سری از آل سعود را بر ملا کرد.

شکی نیست که افشای اسناد یک ضربه قدرتمندی به رژیم سعودی به شمار می رود که ممکن است سبب بروز مشکلاتی میان سعودی و کشورهای عربی حتی همپیمان این رژیم شود به همین سبب عربستان برای تحریف و گمراه سازی افکار عمومی و منحرف کردن نگاه آنها از اسناد فاش شده به موضوع دیگر مثل حادثه تروریستی در کشوری که بیش از سی درصد مردم آن شیعه هستند و سوء استفاده از بحران طایفه ای برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کند.

تحلیلگران عراقی بر این باورند که عربستان از طریق اجرای چنین حادثه تروریستی در کویت از پاسخ دادن به پرسش ها درباره اسناد ویکی لیکس و صحت آن فرار کرده است.

جنایت کشتار شیعیان در کویت که توسط یک شهروند سعودی صورت گرفت و گروه وهابی داعش با عنوان ولایت نجد(مقر اصلی حکومت آل سعود) مسئولیت آن را برعهده گرفت، تنها تلاشی برای تغییر واقعیت ها و منحرف کردن افکارعمومی از پرونده ای است که بزرگترین کشور حامی تروریسم طی سالیان اخیر را رسوا کرده است.

هر چند برخی افراد خوش باور و فریب خورده معتقدند" متهم کردن سعودی به دست داشتن در انفجار تروریستی کویت، پایه و اساسی ندارد، زیرا خود عربستان بیشتر از دیگران از حوادث تروریستی متضرر شده است" اما تاریخ رژیم آل سعود بزرگترین شاهد درباره حمایت مالی رژیم از تروریسم به صورت مستقیم یا از طریق گروهی از بازرگانان یا مبلغان است و رد پای آل سعود در انفجارهای تروریستی مشابهی که کشورهای همسایه به ویژه عراق را هدف داده  است، به وضوح آشکار است.

 اما شک و تردیدی نیست که آتشی که این رژیم های حامی ترور و خشونت در منطقه برافروخته  اند به زودی کاخ های ظلم و نفاق و نیرنگشان را در بر خواهد گرفت.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • مهدی ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  بهتره بگین آل یهودها
 • ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  چرا نمایندگان تکفیری در پارلمان کویت بازداشت نمی شوند.؟؟؟؟؟ امیر کویت جواب بده؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  آل ببرتشون
 • 100 ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  این همه ما از این آل های حوضه خلیج فارس ضربه دیدیم که یهودی ها هیچ موقع چنین ضرباتی را در خواب هم نمی بینند که به شیعیان وارد کنند
 • داریوش پشیله مومو ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  مرگ بر نفهم ها
 • ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
  0 0
  شمارو به خدا پای این ( آل ها ) رو از سرزمین های اسلامی قطع کنید !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس