معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور به تشریح دیدگاه‌هایش از افطاری شب گذشته روحانی به احزاب اصولگرا و اصلاح‌طلب را بیان کرد.

به گزارش مشرق، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور در صفحه شخصی توییتر خود با اشاره به ضیافت شب گذشته رئیس‌جمهور با احزاب اصولگرا اصلاح‌طلب و مستقل،  آن را "شب ماندگار در خاطره سیاسی کشور" نامگذاری کرد و نوشت: هم اصولگرایان به دنبال اصلاح‌اند و هم اصلاح‌طلبان قصداصلاح دارند؛ اختلاف در روش است. پس انتخاب روش و شیوه و مجری را به رای مردم واگذاریم.

وی افزود: قدرت ملی را نباید تقسیم بر دو کرد و آنگاه دو جناح سیاسی در برابر هم قرار گرفته و آن را تخریب کنند؛ چرا که رقابت صحیح با تخریب متفاوت است.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور تصریح کرد:‌ اوج اعتدال آن است که از این پس برای ارتقا و تحکیم قدرت ملی و انسجام بیشتر به سمتی برویم که هر دو جناح را با هم دعوت کنیم. امسال برکت این ماه، برگزیدگان پالیتی ایران را گرد آورد تا روی یکدیگر بوسیده، در کنار هم نشسته، با هم سخن گفته و سخن هم را بشنوند؛ این اتفاقی بزرگ است.

ابوطالبی با بیان اینکه در ضیافت افطاری شب گذشته دوستانی از هر دو جناح مخالف بودند و حاصل آن را تنش بیشتر و نه وحدت افزون‌ترمی‌خواندند؛ اما نیت، فقط صمیمیت و مهربانی بود و نه لزوما سیاست و وحدت،‌ تصریح کرد: اما دیشب، تحمل همه ستودنی بود؛ صمیمیت و دوستی هر دو جناح مثال زدنی و اینکه پس از دو دهه برخی از آنها یکدیگر را می‌دیدند برای همه تعجب برانگیز می‌نمود.

وی گفت:‌ دیشب همه خوشحال بودند و بر سر میزهای افطاری با مشارکت هر دو جناح، برادری و محبت و صمیمیت و عاطفه و سخن از دوستی‌ها و همکاری‌ها و کشور داری مشترک موج می‌زد. دیشب سخن از تعلق همه به اسلام و ایران و انقلاب، اخلاق مداری، وفاداری به امام و رهبری و تلاش برای وحدت ملی، یکپارچگی جامعه و منافع مردم و کشور بود. دیشب سخن همه از دینداری، دین مداری و اخلاق محوری بود و اینکه برای نزدیکترشدن هم بیشتر بکوشیم، با هم بیشتر سخن بگوییم و سخن هم را بیشتربشنویم.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه بحث شب کذشته بر سر شیوه اداره جامعه بود، خاطرنشان کرد: اینکه با کاهش هیجانات، مسائل اصلی کشور را اولویت بخشیم؛ به تغییر نسلی توجه داشته باشیم؛ جوانان را ارج نهیم و نگاه همه ما به آینده کشور باشد. این دولت بیش از مسائل سیاسی، به وحدت ملی، یکپارچگی و اقتدارملی اهمیت می‌دهد؛ اینکه بر مبانی وحدت و انسجام ملت اتفاق شود و اقتدار ملی اولویت یابد.

وی در پایان تاکید کرده است که ضیافت دیشب در خاطره‌ها مانده و بر محبت‌ها خواهد افزود؛ امید دارم همانگونه که خواست بسیاری ازجناح‌ها بود به تحولی نوین در جامعه سیاسی کشور و مردم ما بینجامد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  اما دیشب برخی افطاری را ترک کردند به اعتراض
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  ابوطالبی همونه که آمریکا برای نمایندگی سازمان ملل بهش ویزا نداد؟ خخخخخخخخخخخخخخخ
 • ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  خدا توفیقتان دهد
 • آنتونی ماکسیمف ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  ضیافت افطاری رییس جمهور منتخب ملت ایران. به به. خوشا به سعادت مهمانان
 • هاتف ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  یادش بخیر رئیس جمهور قبلی با فقرا و یتیمان ذوزه را افطار می کرد نه با سیاسیون
 • ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  چرا پس منو دعوت نکرده بودین؟
 • هاتف ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  یادش بخیر رئیس جمهور قبلی با فقرا و یتیمان ذوزه را افطار می کرد نه با سیاسیون
 • ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  من 25 سالگی دچار اختلال اعصاب شدم و در 29 سالگی هم ماشین بهم میخوره می میرم میدونم همش از دست شماها جناه گیران
 • مصطفی ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  0 0
  احتمالا اونها از نوع بدون شناسنامه بودند ، پس از دید این آقا به حساب نمیان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس