در آخرین رده‌بندی مربیان فوتبال ایران سرمربی نفت تهران موفق شد در صدر جدول قرار بگیرد.

به گزارش مشرق، علیرضا منصوریان در آخرین رنکینگ مربیان ایران صدرنشین شد و کار خود را در این فصل با این نتیجه به پایان رساند.

این جدول که برای نخستین بار در این فصل با فاکتورهایی برگرفته از فوتبال انگلیس مربیان لیگ برتر و دسته اول فوتبال کشور را رده‌بندی کرد، با صدرنشینی سرمربی نفت تهران که به تازگی توسط کانون مربیان فوتبال به عنوان مربی برگزیده سال لیگ برتر انتخاب شد، با کمتر از یک امتیاز نسبت به یحیی گل‌محمدی، مربی سال فوتبال ایران در اولین سال خود به پایان رسید.

در پایان فصل 94-93 فوتبال ایران، 10 مربی برتر فوتبال ایران در لیگ برتر و دسته اول، صرفاً از نظر نتیجه‌گیری به شرح زیر اعلام می‌شوند:

1. علیرضا منصوریان (نفت تهران)
2. یحیی گل‌محمدی (ذوب‌آهن)
3. دراگان اسکوچیچ (فولاد خوزستان)
4. حسین فرکی (سپاهان)
5. تونی اولیویرا (تراکتورسازی تبریز)
6. امیر قلعه‌نویی (استقلال تهران)
7. کوروش موسوی (فولادنوین خوزستان)
8. رضا مهاجری (سیاه‌جامگان)
9. مجید جلالی (سایپا)
10. رسول خطیبی (تراکتورسازی – جدا شده)

در این رده‌بندی فرهاد کاظمی، سرمربی راه‌آهن که ماه قبل در رده چهل و نهم بود، با 17 پله صعود به رده سی‌ودوم آمد و بیشترین جهش را در میان تمام مربیان داشت.

فرمول امتیازدهی به مربیان با جزئیات به شرح زیر است:

- هر پیروزی خانگی: 10 امتیاز
- هر پیروزی خارج از خانه: 12 امتیاز
- هر تساوی خانگی: 5 امتیاز
- هر تساوی خارج از خانه: 6 امتیاز
- هر تفاضل مثبت در هر بازی: یک امتیاز
- هر کلین‌شیت: یک امتیاز
- هر گل زده: یک امتیاز

مثال 1:‌ اگر تیم یک مربی در یک مسابقه خارج از خانه حریفش را 3 بر صفر شکست بدهد، این مربی 12 امتیاز از برد خارج از خانه، سه امتیاز بابت تفاضل 3+، سه امتیاز بابت 3 گل زده و یک امتیاز بابت کلین‌شیت و در مجموع 19 امتیاز کسب خواهد کرد.

مثال 2: اگر تیم یک مربی در بازی خانگی به تساوی 1-1 برسد، این مربی در آن هفته 5 امتیاز برای تساوی خانگی و یک امتیاز بابت گل زده تیمش به دست خواهد آورد و 6 امتیازی از آن بازی خواهد گرفت.

مثال 3: اگر تیم یک مربی در بازی خانگی (یا خارج از خانه) 2-1 شکست بخورد، این مربی تنها یک امتیاز بابت گل زده تیمش کسب خواهد کرد.

ضمن اینکه دو فاکتور «اخلاق» و «ثبات» نیز در کنار فاکتور «نتیجه» به شکل زیر در رده‌بندی مربیان فوتبال ایران لحاظ شده است:

1. به ازای هر هفته کاری یک مربی در فصل جاری، 0.2 امتیاز به میانگین امتیازهای او افزوده می‌شود که در رده‌بندی اسفندماه این تغییر اعمال شد. (فاکتور ثبات)

2. به ازای هر بار اخراج از روی نیمکت از امتیاز مربی در هر بازی 3 امتیاز کسر خواهد شد. همچنین در صورتی که هر یک از اعضای دیگر کادرفنی یک تیم از روی نیمکت اخراج شوند، یک امتیاز از امتیازات سرمربی آن تیم در بازی مربوط کسر می‌شود.

نکته جالب توجه این رده‌بندی نیز حضور علی دایی در رتبه چهل‌وهفتم است که رده‌بندی کامل را اینجا ببینید.

منبع: سایت رسمی کانون مربیان فوتبال ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس