کد خبر 423555
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴

از زمانی که مسی به بارسلونا پیوسته است، آبی - اناری‌ها 23 و رئال‌مادرید 10 جام کسب کرده‌اند. بازیکن آرژانتینی بارسا با کسب جام کوپا دل‌ری رکورد خوب خود را بهبود بخشید.

رونالدو هر روز دورتر از مسیبه گزارش مشرق، بارسلونا با قهرمانی در کوپا‌ دل‌ری بار دیگر جامی را به دست آورد و به روند صعودی خود در سال‌های اخیر ادامه داد. بازیکن آرژانتینی آبی - اناری‌پوشان از زمان حضورش در فوتبال اسپانیا تاکنون 23 جام را به دست آورده است؛ هفت جام در لیگا، سه جام درکوپا دل‌ری، سه جام در لیگ قهرمانان، شش سوپرکاپ اسپانیا، دو سوپرکاپ اروپا و دو جام در جام جهانی باشگاه‌ها.

از زمانی که "کک آرژانتینی" در بارسا بازی را شروع کرده است، رئال تنها 10 جام (3 لیگا، 2 کوپا دل‌ری، 2 سوپرکاپ اسپانیا، یک سوپرکاپ اروپا، یک لیگ قهرمانان و یک جام‌جهانی باشگاه‌ها) را کسب کرده است. تاثیر حضور مسی در اختلاف جام‌های کسب شده تعیین کننده بوده است.

همیشه مسی را با کریس رونالدو مقایسه می‌کنند؛ هم در تعداد توپ‌های طلای کسب شده و هم در پی‌چی‌چی اسپانیا و اروپا. او در عناوین انفرادی هم از رونالدو پیش است.

از زمان حضور هر دو بازیکن در اسپانیا بارسلونا 15 جام و رئال‌مادرید هفت جام کسب کرده است. بارسلونا در این مدت چهار جام در لیگا، دو جام در کوپا دل‌ری، یک جام در لیگ قهرمانان، چهار جام درسوپرکاپ اسپانیا، دو جام در سوپرکاپ اروپا و دو جام در جام‌جهانی باشگاه‌ها به دست آورده است. از طرفی رئال مادرید یک جام در لیگا، دو جام در کوپا دل‌ری، یک جام در لیگ قهرمانان، یک جام درسوپرکاپ اسپانیا، یک جام در سوپرکاپ اروپا و یک جام در جام‌جهانی باشگاه‌ها کسب کرده است.

دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا شنبه آینده در برلین آلمان برگزار می‌شود که در این آمار می‌تواند تاثیرگذار باشد و اختلاف دو تیم را در کسب جام و تعداد ستاره‌ها افزایش دهد. همچنین مسی و بارسلونا در سوپرکاپ اسپانیا 2015 حضور خواهند داشت و اگر موفق به شکست یوونتوس شوند در سوپرکاپ اروپا و جام‌جهانی باشگاه‌ها نیز حضور می‌یابند.

رئال‌مادرید در این فصل هیچ عنوانی را کسب نکرد. آنها باید منتظر باشند که با حضور بنیتس در نیمکت تیم بتوانند ناکامی با کارلو آنچلوتی را جبران کنند.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس