کد خبر 419423
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳

مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری پیش‌ازظهر امروز در همایش فرصت‌ها و چالش‌های انقلاب اسلامی در حسینیه عاشقان کربلای شهرستان ساری اظهار کرد: در حال حاضر شرایط خطیری داریم اما شرایط خطرناک نداریم و به قول رهبر معظم انقلاب باید دیده‌ها باز باشد و صحنه‌ها را آن‌طور که هست، ببینیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب، ظلم‌ستیز است و اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد اسلام نیست و اسلامی که به پرخوری مرفهان بی‌درد از سوی سرمایه‌داران زالو‌صفت در کنار فقرا تن دهد، اسلام نیست، افزود: قابل حدس است که نظام سلطه در برابر اسلام واقعی ایستادگی کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه هویت اسلام گسترش عدالت است و اسلام و غرب در ماهیت با هم درگیر هستند و کسانی که نسخه آشتی می‌پیچند ماجرا را نمی‌دانند، تصریح کرد: ما و نظام سلطه هم در ماهیت با هم درگیر هستیم و این درگیری زمانی اتمام پیدا می‌کند که یا ما از اسلام ناب دست بکشیم و اسلام را در سیاست دخالت ندهیم و یا اینکه نظام سلطه از کار خویش دست بکشد.

وی با اشاره به اینکه اسلامی که ظلم‌ستیز نباشد، اسلام آمریکایی است، گفت: دشمن از همه توانش بر علیه کشور استفاده می‌کند و ما نیز باید از همه توان برای ایستادگی استفاده کنیم ولی دیده می‌شود که همه استفاده نمی‌کنند.

شریعتمداری با بیان اینکه توافق هسته‌ای محال است، افزود: وقتی ‌آمریکا پشت میز مذاکره می‌نشیند حواس‌شان به یمن، عراق، لبنان و فلسطین است، نشان می‌دهد که آنها با نفوذ ایران در منطقه و جهان مشکل دارند‌.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه موضوع هسته‌ای ایران مسئله بمب هسته‌ای نیست، موضوع آن اقتدار ایران اسلامی است، تصریح کرد: حریف نگران بمب هسته‌ای نیست بلکه از نفوذ ایران در هراس است.

وی با طرح این سئوال که در کشور از گذشته وجود داشت و  فکر می‌کرد همه مشکلات کشور در آمریکا حل می‌شود ولی آیا در حال حاضر کسی این دیدگاه را قبول دارد، اضافه کرد: به‌لحاظ فنی و حقوقی دست‌مان در مذاکرات بسیار پر است و هدف دشمن از مذاکرات و نتیجه آن تحقیر ایران است و آنها به مذاکره برای حل مسائل فی‌مابین احتیاج ندارند و ‌مذاکره را فقط برای مذاکره می‌خواهند.

شریعتمداری با بیان اینکه دشمن تلاش دارد که جهان را تحت نظر خودش داشته باشد، یادآور شد: دشمن می‌خواهد به جهانیان اعلام کند که ایرانی که الگو بسیاری از کشورهای اسلامی بود مجبور شد با آمریکا مذاکره کند و آمریکا در مذاکره به دنبال شکستن اقتدار ایران است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا با موجودیت ایران مشکل دارد و مشکل هسته‌ای بهانه است، ‌گفت: باید دشمن‌شناسی دقیقی در کشور انجام شود.

شریعتمداری با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن این است که جایگاه واقعی ایران شناخته نشود، اظهار کرد: باید تلاش کنیم که همیشه در صحنه باشیم و دشمن از حضورمان در صحنه در هراس باشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه دشمن زمانی که صحنه را خالی ببیند‌ از نفوذ خویش برای ورود به کشور استفاده می‌کند بنابراین نباید فضا را برای حضور دشمن خالی کرد، ادامه داد: باید پرچم هویت ایران اسلامی با دیدگاه دینی بالا نگه داشته شود چرا که مردم ایران رسالت بزرگی بردوش دارند و ایستادگی مردم موجب دلگرمی مردم یمن، لبنان و فلسطین است.

شریعتمداری با اعلام اینکه کمک به حزب‌الله و حماس صدقه نیست، افزود: دشمن تلاش دارد که به تحقق شعار نیل تا فرات دسترسی پیدا کند، بنابراین حزب‌الله لبنان نماینده ایران در پیشانی جنگ با استکبار است.

وی با اشاره به اینکه اگر دشمن راه نفوذ به کشور ‌را پیدا کند همان بلایی که سر مردم فلسطین و عراق ‌آورد در ایران هم همین جنایت‌ها را پیگیری می‌کند، ادامه داد: نباید جا بخوریم و حرف حق را باید پیگیری و مطالبات خودمان را درخواست کنیم، نباید از سر و صداها بترسیم، کسی باید از سر و صدا بترسد که از عدالت قصور کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پایان گفت: مبادا در یک فرمول خطرناک دشمن را از عداوت به رقابت و از رقابت به شراکت بکشانیم، حریف را باید ارزیابی کرد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  با سابقه ای که از پیشگویی های شریعتمداری میشناسم مطمئنم که 100 در 1000000 توافق صورت میگیره :))
 • آرش یقظان و فانی درخدا ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  سلام و صلوات خدا بر شریعتمداری پاک سرشت و لعنت خدا بر دشمنانش
 • سهراب ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  مطمعنانا برای تو هم زندگی سخت تر میشود
 • ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن . درست است با دشمن که نباید مذاکره کرد باید دشمن را نابود کرد . حواستان باشد تیم مذاکره کننده شما دارید با دشمن مذاکره می کنید دشمن شوخی نیست اگر می توانید دشمن را همانجا پشت میز مذاکره ترور کنید دشمن است با دشمن که نباید مذاکره کرد . دشمن دشمن باز هم دشمن یادتان نرود دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن دشمن .
 • امیر ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  شما از کچا فهمیدی که پاک سرشته
 • رهنما ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  درود بر مغز متفکر و ولایت مدار خستگی ناپذیر حاج حسین شریعتمداری
 • بجهنم رفته ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  درود خدا برآزادی خواهان وظلم ستیزان جهان
 • مهدی ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  به نظر بنده مذاکره با آمریکایی که جز زبان زور و اسلحه نمی فهمد بی فایده و ابلحانه است ، نمی دانم چرا بعضی با وجود اینهمه دشمنی که آمریکابا ملت ایران دارد ، باز هم شیفته برقراری رابطه با آمریکا هستند ، رابطه آمریکا با دیگران رابطه ای انگلی است ، که در این رابطه ،این انگل(امریکا) است که سود می برد ، نه طرف رابطه با انگل.دشمنی با آمریکا به نفع ماست ، هیچ آدم عاقلی با زالو همنشینی نمی کند و از آن دوری میکند .مرگ بر آمریکا.
 • حسن ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  اشتباهی مثبت زدم!
 • اذر ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  حال کردی اقای شریعتمداری نه!!! طبق معمول ساز مخالف
 • ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  درود خدا بر آقای شریعتمداری
 • سروش ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  اصلاح طلبان برای خودشان حاضرند كشورشان را بفروشند مرگ بر وطن فروش ها ما توافقی را که در ان همه چیز را در برابر همه چیز ازدست بدهیم نمیخواهیم
 • ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  از آنجا که دشمنانش امثال تو هستند .واداده های عشق غرب
 • ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  عجب توهمی،،،خخخ
 • صابر ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  غربیها درمذاکرات هسته ای باتمرکز بربازدیدمراکز نظامی ایران رادرشرایط سخت قرارمی دهند.مقابله به مثل کنیم وما هم با تعیین شروط آنها را درشرایط سخت وتنگناقراردهیم.به هرحال هر توافقی برای طرفین بهایی داردونبایدیکطرفه باشداگر مبنای مذاکرات توافقی براساس برد-برد است پس بایدیک رابطه منطقی ومعقول میان آنچه که ارائه وآنچه دریافت میشود باشدواین اصل بایدباآینده نگری ودقیق باشدزیرا به فرموده رهبرمان دشمن اهل فریب وخدعه است وباظاهرفریبی به اجرای نقشه هایش می پردازد.امادر روندمذاکرات وپس از آن نیزایران بایددشمنان خودرا همیشه درهاله ای از ابهام نگاهداردبه مثابه یک هندوانه دربسته!دشمن نباید به تمامی قابلیتهای ما واقف شودزیرا درصددچاره وتوطئه بیشتربرمی آید.
 • ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  دوست عزیز اونی که صورت بگیره " تجاوز " خواهد بود نه توافق. توافق یه چیز دیگه اس که رسیدن به آن با این حرامزاده ها غیر ممکن و خارج از قوانین فیزیک و خلقت است!
 • ناشناس ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  ایکاش اونایی که منتظر لبخند کدخدا هستن، هم کدخدا اطرافیانش رو بشناسن و بهشون باج ندن
 • ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  شما دین برادری وبرابری اسلام را نشناخته اید پیامبر با مشرکان مکه مگر مذا کره نکردشما ازتوافق هسته چیزی رو از دست می دهید خدا داند
 • ّ ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  بزک بمیر بهار نمیاد
 • محمد ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  با شناخت و سابقه ای که از خوش خیالی های امثال شما هم وجود داره مطمئنم که این مذاکرات سرانجامی ندارد .
 • ۲۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  از اینکه شما ناراحتید متوجه پاک سرشتی شریعتمداری شدم !
 • ناشناس ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  احسنت.مگر با شیطان هم می شود مذاکره کرد مخصوصا شیطان بزرگ.
 • ناشناس ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم .
 • ناشناس ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  حاج حسین مچکریممممم .
 • ۲۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
  0 0
  منم دقیقا همین 0.01 ٪ که شما فرمودی احتمال میدم که توافق صورت بگیره ... :))) خوشم میاد یه عده ای حتی صواط درست نوشتن درثد رو ندارند و اومدن نزر میدن ....
 • ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
  0 0
  مچچچچچچچچچچچچچچچچکککککککککککککککررررررررریییییییممممممم
 • ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
  0 0
  حسین شریعتمداری خار چشم بی بصیرتان غربزده
 • دارا ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
  0 0
  توافق هسته ای بدست خواهد آمد انشالله. خوبه حالا این اصلاح طلبه شما اینقدر براش نوشابه باز میکنید!!! خخخخخ البته میدونم موضوع هسته ای یک موضوع فراجناحی ست. بهتره بعد از توافق ببینیم مقام معظم رهبری چه میفرمایند...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس