کد خبر 415056
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۹

رئیس شورای رقابت از تعیین تکلیف قیمت‌های جدید خودرو در هفته آینده خبر داد و گفت: از الان نمی‌توان گفت، قیمت خودرو افزایش و یا کاهش می یابد.

زمان اعلام قیمت‌های جدید خودرو
به گزارش مشرق، با اشاره به اینکه اکثر اطلاعات درخواستی شورای رقابت از بخش‌های مربوطه از جمله خودروسازان برای تعیین قیمت خودرو در سال 94 دریافت شده است، اظهار داشت: قرار است در جلسه این هفته شورا دستورالعمل سال گذشته قیمتگذاری خودرو بررسی و با تصویب آن روند تعیین قیمت های جدید خودرو مطابق این فرمول انجام شود.

وی با بیان اینکه هفته آینده قیمت های جدید خودرو را اعلام خواهیم کرد، افزود: در حال حاضر نمی‌توان گفت، قیمت خودرو افزایش و یا کاهش می یابد اما در مجموع کارشناسان این شورا مستندات خودروسازان را بررسی و در نهایت قیمت های جدید را به استناد فرمول و نرخ تورم بخشی  اعلام می‌کنند.

عیسی امامی روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن اشاره به اینکه براساس فرمول شورای رقابت قیمت‌های جدید خودرو براساس قیمت‌های پایه‌ و نرخ تورم بخشی خودرو در سال 93 تعیین می شود، گفته است: هزینه های تولید در سال 93 برای تولیدکنندگان بسیار بالا بود این در حالی است که در سال جاری روند کاهشی نرخ تورم نشان از کاهش هزینه های تولید و مدیریت منابع دارد.

وی با اعلام اینکه امسال دولت با توجه به روند کاهشی نرخ تورم تعدیل نرخ سودهای بانکی را در دستور خود قرار داده است، افزود: اما لحاظ کردن قیمت پایه خودرو در سال 93 مسیر را برای افزایش قیمت ها فراهم می کند.

این عضو ناظر شورای رقابت، گفت: شورای رقابت برای جلوگیری افزایش قیمت خودرو پیشنهاداتی را به مسئولان مربوطه عنوان کرده است به نحوی که با کاهش قیمت تمام شده پول، تزریق و تأمین منابع واحدهای تولیدی و حمایت دولت از واحدهای تولیدی برای کاهش هزینه ها می توان مانع افزایش قیمت ها در حوزه صنعت خودرو شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس