روزنامه اعتماد به سیاق برخی روزنامه‌های دیگر به بازی با کلید واژه «پول‌های کثیف» پرداخت و بدون اینکه سندی ارائه کند، از افشاگری درباره پول‌های کثیف نوشت.

گروه سیاسی مشرق - روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

*کیهان

آشوبگران برای مدعیان اصلاح‌طلبی راهبرد انتخاباتی می‌نویسند؟
 
دورخیز اصحاب فتنه برای حضور پررنگ در انتخابات مجلس 94 با لباس اصلاح‌طلبی وارد مرحله جدیدی شده است، به نحوی که هفته گذشته این جریان با اعلام موجودیت تشکلی با عنوان «کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان» و با عضویت عناصری رادیکال که غالبا سابقه محکومیت و زندان  در ایام فتنه 88 و حتی 78 را دارند، حضور در صحنه انتخابات مجلس را اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز، هفته گذشته خبرگزاری ایلنا که به محافل اصلاح‌طلبی نزدیک است، در گزارشی از تشکیل کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان خبر داد که هدف از ایجاد آن را هماهنگی میان دو مجموعه اصلاح‌طلبان، یعنی شورای مشورتی و شورای هماهنگی و رصد فضای سیاسی موجود عنوان کرده بود.

این در حالی است که افرادی به عنوان اعضای این شورای راهبردی معرفی شده‌اند که از تندترین چهره‌های سیاسی طیف چپ، وابسته به احزاب منحله و غیرمشروع و دارای سوابق محکومیت و زندان در ماجرای فتنه 78 و 88 بوده‌اند.

رجانیوز، حسین مرعشی، آذر منصوری، مرتضی حاجی، عبدالله ناصری، احمد حکیمی‌پور، محسن رهامی را در زمره این افراد معرفی کرد و نوشت: حسین مرعشی که در فتنه سال 88 نقش موثری داشته بود و به حکم دادگاه به یک سال حبس و محرومیت دائم از شرکت در هرگونه حزب و موسسه که به کارهای سیاسی و فرهنگی و اجتماعی بپردازد محکوم شده بود ظاهرا به عنوان نماینده حزب کارگزاران به عضویت این شورا درآمده است.

از سوی دیگر آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب منحله و ضدانقلاب مشارکت که در سال 88 یکی از ارکان هدایت فتنه همه جانبه  علیه نظام اسلامی بود، به عنوان عضو دیگر این شورا جای تامل دارد. وی در سابقه خود به موجب فعالیت در فتنه سال 88 و به موجب اخلال در نظم عمومی، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به سه سال حبس محکوم شده بود.

مرتضی حاجی یکی از اعضای برجسته این کمیته، از تندروترین وزرای کابینه اصلاحات به شمار می‌رود که در دوران وزارت خود حاشیه‌آفرینی‌های سیاسی بسیاری را سامان داد. وی که از اعضای موسس حزب منحله مشارکت و از موسسین بنیاد باران وابسته به یکی از سران فتنه به شمار می‌رود پس از فاجعه عاشورای 88 و هتک حرمت اصحاب فتنه به عزاداری سیدالشهداء(ع) به مدت دو هفته بازداشت شد.
 
18 ماه این دست و آن دست وزیر می‌گوید سخنگو تکذیب می‌کند!
 
 
وزیر اقتصاد که سال گذشته از تهیه لیست 10 میلیون ثروتمند و آمادگی برای حذف یارانه آنها خبر داد و گفت: فرآیند حذف یارانه‌های نقدی در دهک‌های درآمدی بالا آغاز شده است. اما سخنگوی دولت در ادعای متفاوتی گفته است، یارانه هیچ کس قطع نشده است!

علی طیب‌نیا در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در پاسخ به این پرسش که آیا 5 دهک بالای درآمدی از دریافت یارانه‌های نقدی حذف می‌شوند یا خیر گفت: در مورد یارانه‌ها باید از آقای ربیعی سؤال شود زیرا مسئولیت حذف یارانه‌های نقدی بر عهده ایشان است اما فرآیند شناسایی و حذف شروع شده و ادامه دارد.

طیب‌نیا درباره تعداد افرادی که از دریافت یارانه‌های نقدی حذف شده‌اند گفت:‌تعداد این افراد هنوز مشخص و قابل ذکر نیست اما می‌توان اشاره کرد که کماکان تعداد قابل ملاحظه‌ای از دریافت یارانه‌های نقدی حذف نشده‌اند.

کمتر از 24 ساعت از بیان سخنان وزیر اقتصاد، محمدباقر نوبخت اظهارات متفاوتی را بیان کرد و به تناقض‌گویی‌ها درباره حذف یارانه نقدی دامن زد. سخنگوی دولت در نشست هفتگی با خبرنگاران، در پاسخ به برخی خبرها مبنی بر قطع یارانه اقشار پردرآمد از سوی دولت، گفت: یارانه هیچ گروهی قطع نشده است.

سخنگوی دولت درباره برخی خبرها درباره حذف یارانه نان، خاطرنشان کرد: دولت هیچ برنامه‌ای برای حذف یارانه نان ندارد و تمامی اخبار در این خصوص غیرواقعی است و تنها قرار است برخی نانوایی‌ها آزادپز شوند.

از سوی دیگر برخی از یارانه‌بگیران عنوان کرده‌اند که یارانه نقدی آنان از فروردین ماه قطع شده است.

به گزارش جهان‌نیوز هنوز روشن نیست که علت تداوم تناقض‌گویی دولتمردان در این باره و پنهانکاری آنان از مردم چیست اما برخی ناظران سیاسی این موضوع را بی‌ارتباط با انتخابات پیش رو نمی‌دانند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئيس جمهور و رئيس شورای مرکزی حزب کارگزاران در جلسه انتخاباتی شورای مرکزی این حزب که روز 29 فروردین تشکیل شد، گفت: در بحث یارانه‌ها اگر بخواهیم به همه یارانه پرداخت کنیم 16-15 هزار میلیارد تومان کسری داریم. الان برخی بحث حذف یارانه اقشار پردرآمد را مطرح می‌کنند و برخی حذف کل یارانه‌ها را مطرح می‌کنند. گروهی هم می‌گویند که در سال انتخابات نباید دست به ریسک زد.

تعلل در حذف یارانه افراد پردرآمد در حالی است که دولت طی 18 ماه اخیر چند بار اقدام به گران کردن قیمت آب و گاز و برق و نان کرده که عملا فشار آن به اقشار ضعیف جامعه منتقل شده است.
 
 
وقتی آلودگان پول‌های کثیف آدرس غلط می‌دهند
 
 
روزنامه آلوده به پول‌های کثیف، ژست افشاگری درباره پول‌های کثیف گرفته است.

روزنامه اعتماد  به سیاق برخی روزنامه‌های دیگر به بازی با کلید واژه «پول‌های کثیف» پرداخت و بدون اینکه سندی ارائه کند، از افشاگری درباره پول‌های کثیف نوشت. این روزنامه مدعی وجود پول‌های کثیف در حوزه‌های دارو و قاچاق شده بی‌‌آن که آدرس و مشخصات درستی ارائه دهد. اعتماد همچنین درباره مدارک تقلبی اظهار نگرانی کرده است.

یادآور می‌شود مدیرمسئول روزنامه اعتماد به هنگام نمایندگی مجلس ششم جزو نمایندگان اصلاح‌طلبی بود که به واسطه رفاقت با یک مفسد اقتصادی به نام شهرام جزایری پول‌های نه چندان تمیز! هنگفتی از وی دریافت کرد آلودگی نمایندگان مجلس ششم به این مفسد اقتصادی درحالی بود که نامبرده به عنوان مشاور اقتصادی به مجلس و کمیسیون‌های آن تردد داشت و از جمله پیشنهاد حذف اخذ وثیقه از دریافت‌کنندگان تسهیلات کلان بانکی داده بود که اتفاقاً تصویب هم شد!

با این اوصاف خیلی وقاحت می‌خواهد که مجرمان اصلی دریافت پول‌های کثیف و آلوده، به اعتبار کوتاهی در برخورد با آنان از موضع طلبکاری وارد شوند و «آی دزد! آی دزد!» کنند.

همزمان با اعتماد، روزنامه شرق نیز در اقدامی که هماهنگی نشریات زنجیره‌ای برای عملیات فریب را نشان می‌دهد از قول عطریانفر در صفحه اول خود از «مخاطرات هزینه‌های غیرشفاف در انتخابات» و «دوپینگ اقتصادی برای مقاصد سیاسی» سخن گفته است.

پیش از این نیک‌آهنگ کوثر کاریکاتوریست طیفی از نشریات کارگزاران و اصلاح‌طلب با مرور خاطرات گذشته و از جمله مدیران کارگزارانی همشهری در دوره شهرداری کرباسچی (مدیرمسئولی عطریانفر) تصریح کرده بود: بسیاری از شما نام احمد-س را هم نشنیده‌اید. او را ژنرال می‌نامیدند و بسیاری بدون اجازه‌اش آب نمی‌خوردند. در ماجرای دادگاه کرباسچی دو بار نامش مطرح شد و از کرباسچی پرسیدند چرا چاپخانه متعلق به شهرداری را به قیمتی بسیار نازل به «س» فروخته است. «س» زمانی مدیرکل مطبوعات داخلی بود و چند ماهی سردبیر همشهری شد... با راه افتادن صبح امروز (به مدیرمسئولی سعید حجاریان) «س» عملاً سکاندار روزنامه بود... زمانی که روزنامه‌های صبح امروز و آفتاب امروز توقیف شدند، گفته می‌شود سود «س» بالغ بر 750 میلیون تومان بود. در روزگاری که اکثر روزنامه‌ها ضرر می‌دادند، او توانست ساختمان دیگری برای صبح امروز خریداری کند... هزینه اصلاح‌طلبی را روزنامه‌نگاران دادند ولی آدم‌های پشت پرده‌ای چون «س» نه تنها هزینه ندادند که هزینه‌های بقیه را در قلک اندوختند... بهار 76 اوج کار ما در همشهری بود... ویژه‌نامه‌های انتخاباتی ستاد خاتمی را که حاجی مسئول آن بود، در همشهری صفحه‌بندی و چاپ می‌کردند ولی به دلیل منع قانونی به نام روزنامه‌های دیگر چاپ می‌شد... همشهری موسسه عریض و طویلی بود، کاغذبازی در اوج و عشق خدمت ته چاه افتاده بود.

وی می‌افزاید: «رواج روابط غیرحرفه‌ای بخصوص در روزنامه‌های تازه شکل گرفته اقتصادی از حالت نهفته، تبدیل به روال عادی می‌شود در گرفتن آگهی، پورسانتاژ، جذب دختران خبرنگار فاقد کیفیت ژورنالیستی و واجد کیفیات فیزیکی... بعداً در روزنامه‌های دیگر دیدم که چگونه مدیر فلان وزارتخانه می‌تواند اخبار مورد نظرش را در مطبوعات موردنظر به چاپ برساند و اخبار انتقادی را راهی سطل زباله کند، فقط کمی خرج دارد. یادمان می‌رود که با چه هدفی وارد مطبوعات شده‌ایم... وقتی روزنامه لطیف صفری (نشاط) توقیف شد، (شمس‌الواعظین) با صاحب مجوز عصر آزادگان به توافق رسید. حس کردم که صفری از پشت خنجر خورده و کسی آنچنان تحویلش نمی‌گیرد... سرخم کردن جلوی (عطریانفر) خیلی سخت بود... آمده بود اخبار اقتصاد و دنبال شمس می‌گشت. آمده بود آنجا تا قرار آگهی کارگزاران با عصر آزادگان را بگذارد و همان مسئله‌ای شد که بعدها میان بچه‌های مطبوعات دهان به دهان گشت. طرفداری شمس از هاشمی به بهانه 48 میلیون تومان آگهی... بچه‌های عصر آزادگان سر چرخش مشهود به آن سمت معترض بودند. قیافه محمد قوچانی هم دیدنی بود و گاه شمس مجبور می‌شد برای رد گم کردن، مطلبی انتقادی علیه هاشمی چاپ کند. هر وقت سر و کله فرنود آنجا پیدا می‌شد می‌توانستیم حدس بزنیم آگهی جدیدی، عکس جدیدی انداخته یا...».
 
 
یواس‌ای‌تودی: اختلاف‌ها برای توافق هسته‌ای اساسی است
 
 
روزنامه یواس‌ای‌تودی گزارش داد اختلافات ایران و آمریکا بر سر توافق هسته‌ای افزایش یافته است.
این روزنامه نوشت: دو هفته پس از آنکه قدرت‌های غربی و ایران از دستیابی به یک چارچوب توافق برای مهار کردن برنامه هسته‌ای تهران خبر دادند، شکاف‌های فزاینده میان دو طرف در حال نمایان شدن است. در حالی که مذاکره‌کنندگان آماده می‌شوند از هفته آینده کار را روی توافق نهایی در وین آغاز کنند، آمریکا و ایران بر سر مسائل کلیدی اختلاف دارند که مبنای توافق دوم آوریل لوزان سوئیس است. این مسائل شامل زمان لغو تحریم‌های ایران، تعداد سانتریفیوژهایی که ایران می‌تواند برای غنی‌سازی اورانیوم حفظ کند و مدت توافق نهایی می‌شود.

یو‌اس‌ای‌تودی خاطر نشان کرد: سه‌شنبه گذشته سنای آمریکا بر سر یک طرح فراجناحی به توافق رسید که به این نهاد حق اظهارنظر درباره توافق احتمالی را می‌دهد. این نیز به دشواری‌های مذاکرات هسته‌ای افزود. کاخ‌سفید اعلام کرد باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا این طرح را، که برای وتو کردن هرگونه توافق نهایی احتمالی به دو سوم آراء سنا نیاز خواهد داشت، امضا خواهد کرد.
اوباما در عین حال گفته که این یک پیمان رسمی نیست.

این روزنامه خاطر نشان کرد براساس اظهارات مقامات آمریکایی و ایرانی اختلافات اساسی به چشم می‌خورد که عبارتند از:

-تحریم‌ها: مجلس ایران می‌گوید وقتی(اجرای) توافق جامع شروع می‌شود، همه تحریم‌های آمریکا و (اتحادیه اروپا) پایان خواهد یافت، و ایران اجرای تعهدات خود را براساس توافق شروع خواهد کرد. کاخ‌سفید اعلام کرد تحریم‌ها به صورت مرحله‌ای در حالی که ایران به تعهداتش در توافق عمل می‌کند و بازرسان سازمان ملل اقداماتش را راستی‌آزمایی می‌کنند، به حال تعلیق درمی‌آید.

-سانتریفیوژها: فکت‌شیت ایران می‌گفت!! ایران باید حدود 10 هزار سانتریفیوژ غنی‌سازی اورانیوم را فعال نگه دارد. کاخ‌سفید اعلام کرد چارچوب توافق از ایران می‌خواهد تعداد سانتریفیوژهای فعال را به 5060 کاهش دهد تا کار برای تولید سوخت بمب هسته‌ای دشوارتر شود.

- فردو: فکت شیت ایران!! می‌گفت تاسیسات مستحکم شده زیرکوه در فردو به غنی‌سازی اورانیوم و فعالیت‌های تحقیق و توسعه برای آماده کردن سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر در پنج سال آینده ادامه خواهد داد. کاخ‌سفید اعلام کرد فردو به یک مرکز تحقیق و توسعه تبدیل خواهد شد که فعالیت غنی‌سازی اورانیوم نخواهد داشت.

- بازرسی‌ها: کاخ‌سفید اعلام کرد بازرسان سازمان ملل به «همه تاسیسات هسته‌ای ایران»، شامل سایت‌های اعلام نشده، دسترسی خواهند داشت. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر معظم ایران، بازرسی از سایت‌های نظامی را با صراحت رد کرد.

- مدت توافق: مجلس ایران خواستار یک محدودیت پنج ساله در برنامه هسته‌ای ایران شد. کاخ‌سفید اعلام کرد برخی جنبه‌های توافق 10 سال و برخی 25 سال طول خواهد کشید.

*خراسان

ذره بين دولت روي مصرف سوخت پلاک قرمزها

بر اساس ابلاغيه يک مدير مهم دولتي به همه دستگاه هاي اجرايي، تاکيد شده است که با توجه به ابلاغ برنامه مديريت سبز به همه ادارات و تاکيدات ماده 190 قانون برنامه پنجم توسعه، بايد در اسرع وقت نسبت به تکميل فرم هاي مربوط به اين برنامه همچون ارائه فهرست مصرف سوخت وسايل نقليه موجود در آن دستگاه اجرايي طي 3 سال گذشته بر اساس دوره هاي 3 ماهه و فعاليت هاي صورت گرفته براي تغيير سوخت مصرفي اين خودروها اقدام کنند.

هشدار درباره بي توجهي دستگاه ها به علامت استاندارد

بر اساس ابلاغيه يک مقام مسئول اجرايي به همه وزارتخانه ها و سازمان هاي دولتي، تاکيد شده است که با توجه به وصول گزارش هايي مبني بر شرکت برخي توليدکنندگان فاقد علامت استاندارد در تعدادي از مناقصه ها، حسب ماده 155 قانون برنامه پنجم توسعه که تاکيد مي کند کليه دستگاه هاي اجرايي موظفند در اجراي پروژه هاي خود، مقررات فني و استانداردهاي ملي را رعايت کنند، از خريد هرگونه کالا و خدمات فاقد علامت استاندارد خودداري کنند و اجازه پرداخت هيچگونه مبلغي به اين افراد حقيقي و حقوقي وجود ندارد.

*شرق


بیانیه وزارت دفاع  در سالروز تصویب اساس‌نامه سپاه

سپاه‌نیوز: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای با گرامیداشت دوم اردیبهشت، سالروز تأسیس رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استحکام و توسعه‌ مؤلفه‌های اقتدار دفاعی جمهوری‌اسلامی را از واقعیت‌های مسلم و الهام‌بخش برای امروز و فردای کشور دانست. همچنین ستاد کل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای دوم اردیبهشت، سالروز تصویب اساس‌نامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شورای‌عالی انقلاب و تأسیس رسمی این نهاد انقلابی و مردمی را گرامیداشت.

دیدار  نمایندگان کمیسیون قضائی مجلس با رئیس قوه‌قضائیه

خانه‌ملت:  موسی غضنفرآبادی، عضو کمیسیون قضائی مجلس با اشاره به دیدار نمایندگان این کمیسیون با آیت‌الله آملی‌لاریجانی، گفت: در این جلسه درباره طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، بحث‌ها و گفت‌وگوهایی به عمل آمد. نماینده مردم بم در مجلس افزود: رئیس قوه‌قضائیه موادی از این طرح که مخالف قانون اساسی بود را مطرح و نظرات خود را اعلام کرد و نمایندگان نیز موارد موردنظر را مطرح کردند. این نماینده مجلس گفت: مقرر شد طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور رئیس قوه‌قضائیه مجددا مورد بررسی قرار گیرد تا اهداف طراحان این طرح که همانا مبارزه با مفاسد اقتصادی است به‌طورحتم تأمین شود؛ البته باید دید که می‌شود همان دادسرای رسیدگی به مفاسد اقتصادی را تقویت کرد یا باید سازمان جداگانه‌ای زیر نظر قوه‌قضائیه تشکیل شود.

اسد: افسران ایرانی برای همکاری به دمشق می‌آیند

ایسنا: رئیس‌جمهوری سوریه با اعلام اینکه حزب‌الله لبنان به درخواست مقامات سوری در این کشور حضور دارد، وجود هرگونه نیروی ایرانی را در سوریه تکذیب کرد. بشار اسد، در مصاحبه با تلویزیون فرانسه، گفت: ما هیچ درخواستی را از ایرانی‌ها نداریم و درحال‌حاضر هیچ نیروی ایرانی‌ای در سوریه حضور ندارد. اما رهبران و افسران ایرانی برای همکاری میان سوریه و ایران به دمشق می‌آیند. اسد همچنین اعلام کرد که دستگاه اطلاعات سوریه و فرانسه در تماس با هم هستند اما همکاری عملی میان آنها وجود ندارد.

رحمانی‌فضلی به سؤالات نمایندگان پاسخ داد

ایسنا: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از پاسخ‌گویی وزیر کشور به سؤالات برخی نمایندگان در جلسه این کمیسیون خبر داد. امیر خجسته با اشاره به جلسه دیروز بعدازظهر کمیسیون شوراها گفت: در این جلسه سؤالات نمایندگان استان‌های لرستان، سیستان‌وبلوچستان، کرمان، فارس و آذربایجان‌شرقی از وزیر کشور درخصوص سیاست‌های کلی وزارت کشور، انتخابات صورت‌گرفته، عملکرد استانداران و فرمانداران و شرایط مرزی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به‌دلیل قانع‌نشدن برخی نمایندگان از پاسخ‌های رحمانی‌فضلی، مقرر شد که سؤالات با تعیین دامنه ملی یا استانی به صحن علنی مجلس برود. این در حالی است که عباس زارع‌زاده، سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس قبل از جلسه گفته بود که یکی از محورهای مهم سؤال از وزیر کشور مربوط به اعطای مجوز فعالیت به حزب اتحاد ملت است.

*آرمان

 تجمع کارگران مقابل ساختمان مخابرات

شنیده شد که جمعی از کارگران مخابرات روستایی با حضور مقابل ساختمان شرکت مخابرات ایران در تهران نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت واسطه به‌جای مخابرات معترض شدند. صراط نوشت؛ دبیر انجمن کارگران مراکز مخابرات روستایی استان خراسان‌رضوی از حضور جمعی از کارگران مخابرات روستایی مقابل ساختمان شرکت مخابرات ایران در بلوار سردار جنگل خبر داد. علی قربان‌زاده گفت: کارگرانی از استان‌های خراسان‌رضوی، لرستان، هرمزگان، قزوین، آذربایجان‌غربی، کردستان، خوزستان، گیلان، کرمانشاه و ایلام با حضور مقابل ساختمان مخابرات خواستار اجرای قانون بیمه و قرارداد کارگران روستایی هستند. وی افزود: طبق قانونی که در مورخ 26/12/93 ابلاغ شده مخابرات مؤظف به انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران و واریز بیمه مخابرات روستایی است.
 
ابلاغیه دولت به ظریف و سلطانی‌فر

شنیده شد که با تصمیم دولت، سازمان میراث‌فرهنگی با هماهنگی وزارت‌خارجه، باید در زمینه استرداد، جلوگیری از ورود، صدور و انتقال غیرقانونی اموال فرهنگی- تاریخی بین ایران و ترکیه اقدام کند. خراسان نوشت؛ بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر دولت به محمدجواد ظریف و مسعود سلطانی‌فر، مقرر شده است سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با هماهنگی وزارت امورخارجه نسبت به انجام مذاکره، پیش‌امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری دوجانبه برای استرداد، جلوگیری از ورود، صدور و انتقال غیرقانونی اموال فرهنگی- تاریخی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه ظرف سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، اقدام کند.
 
صفحه‌ای در توئیتر ندارم

شنیده شد که مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکایی وزارت امورخارجه کشورمان درباره صفحه ایجادشده در توئیتر به اسم وی، تصریح کرد: بنده هیچ صفحه‌ای در توئیتر ندارم. در چند روز اخیر صفحه‌ای در توئیتر به‌نام مجید تخت‌روانچی، معاون اروپا و آمریکایی وزارت امورخارجه ایران و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایجاد شده است. در همین راستا فارس در تماس با مجید تخت‌روانچی درباره داشتن حساب کاربری در توئیتر سؤال کرد که او تکذیب کرد و گفت که هیچ صفحه‌ای در توئیتر ندارد. درحال حاضر از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تنها محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه و سیدعباس عراقچی دارای حساب کاربری در توئیتر هستند. لازم به ذکر است، دقایقی بعد از انتشار این خبر، حساب کاربری ایجادشده برای مجید تخت‌روانچی از توئیتر پاک شد.
 
تجمع مرغداران مقابل استانداری مازندران

شنیده شد که ظهر دیروز بیش از 150 مرغدار مازندرانی به علت کاهش قیمت خرید مرغ گوشتی از مراکز تولید درجلوی در استانداری مازندران تجمع کردند. بیش از 150 مرغدار مازندرانی به علت  کاهش قیمت خرید مرغ گوشتی از مراکز تولید در جلوی استانداری مازندران تجمع کردند. (ح.گ) از تولیدکنندگان مرغ گوشتی در مازندران گفت: متاسفانه کشتارگاه ها مرغ را به قیمت ارزان از مرغداری‌ها خریداری کرده و بعد از کشتار و آماده طبخ به قیمت بالایی به اداره‌کل پشتیبانی دام تحویل می‌دهند. وی افزود: روند کاهشی خرید قیمت مرغ از کشتارگاه‌ها از 13 فروردین آغاز شد و باید مسئولان با برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیری مانع واردشدن خسارت به مرغداران شوند.
 
ممانعت فرانسه از سفر دانشیار ایرانی

شنیده شد که دانشیار تاریخ دانشگاه فردوسی مشهد از ممانعت سفارت فرانسه در تهران از سفر علمی وی به این کشور و ارائه مقاله در کنفرانس ایران‌شناسی خبر داد. ایرنا نوشت؛ دکتر هادی وکیلی گفت: کنفرانس «ایران‌شناسی، تجربه دیروز و چشم‌انداز فردا» اردیبهشت‌ماه امسال با موضوع روابط فرهنگی و تاریخی ایران و فرانسه در این کشور برگزار می‌شود. وی افزود: اینجانب نیز با کمک یکی از دانشجویان مقاله‌ای با عنوان «نقش مربیان فرانسوی در موسیقی نظامی ایران در عصر قاجار» تهیه و به این کنفرانس ارسال کردم که در بین مقالات ارسالی به این کنفرانس، جز 15 مقاله برگزیده، قابل چاب و قابل ارائه انتخاب شد لذا خود برگزار کنندگان کنفرانس از من برای ارائه مقاله دعوت کردند. او گفت: به سفارت فرانسه درخواست ویزا کردم که در نهایت تعجب به‌صورت کتبی به من اعلام شد که شما برای روابط بین‌الملل و امنیت اروپا خطرناک هستید و به شما ویزای ورود به فرانسه داده نمی‌شود.
 
اعتراض یک نماینده به دیوارکشی اطراف مجلس

شنیده شد که نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انجام عملیات دیوارکشی اطراف ساختمان مجلس این کار را غیرمنطقی و غیرضروری و دارای تبعات منفی عنوان کرد و گفت که این اقدام القای فضای ناامنی در جامعه است.غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: من به دیوارکشی اطراف مجلس اعتراض دارم. حالا که مذاکرات مجلس مستقیماً به گوش مردم می‌رسد مجلس باید از همه جهات اتاق شیشه‌ای باشد و نباید ارتباطش با مردم قطع شود. وی با بیان این‌که انجام هزینه دیوارکشی غیرمنطقی و غیرضروری است، یادآور شد: این کار تبعات منفی شدیدی دارد و نفس این اقدام القای فضای ناامنی در جامعه است. شنیده شده که این نظر پدافند غیرعامل است و در رابطه با نهاد ریاست جمهوری نیز اقدام مشابهی در حال انجام است. اما من به عنوان نماینده مردم خواستار برچیده شدن دیوار بین خادمین ملت با مردم هستم.
 
نصب بنر جلوی چشم دیپلمات‌های سعودی

شنیده شد که جمعی از جوانان مشهدی تصویری از تذکر رهبر معظم انقلاب به دولت سعودی را جلوی کنسولگری عربستان در مشهد نصب کردند.جهان به نقل از مجله مهر نوشت؛ کنسولگری عربستان در بلوار امام سجاد شهر مشهد این روزها شاهد تغییرات زیادی است. در روزهای گذشته برای مقابله با خشم معترضان مشهدی، فنس‌های فلزی مقابل ساختمان کنسولگری عربستان در مشهد نصب شده است. جوانان مشهدی نیز در روزهای اخیر سخنان رهبری خطاب به حکام سعودی را جلوی این ساختمان نصب کرده اند. گفتنی است رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود در جمع مداحان اهل بیت(ع) به شدت سیاست‌های آل سعود در منطقه را زیر سؤال بردند .
 
درآمد ۲۵میلیاردی وزارت نیرو از یک آزمون!

شنیده شد که ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نيرو در حالی از صبح شنبه آغاز شد كه هزینه ثبت نام آن بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است. در سال ۹۳ هزینه ثبت‌نام ۱۳۶۰۰۰ ریال بود كه در سال ۹۴ اين هزینه با رشد تقريبا دو برابری به ۲۵۰۰۰۰ ریال رسيده است. جهان نوشت؛ سال گذشته تعداد ۷۴۲۸۱ نفر در آزمون استخدامی وزارت نیرو که در ۳۰ آبان‌ماه سال‌ گذشته برگزار شد، شرکت کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال این تعداد به بیش از ۱۰۰ هزار نفر برسد که با احتساب هزینه ثبت نام ۲۵ هزار تومانی درآمدی به میزان ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال برای وزارت نیرو در پی خواهد داشت! اين در حالی است كه از لحاظ پذيرش نيروها نيز با رشد قابل توجه روبه رو هستيم؛ به گونه‌ای کل پذیرش در بخش برق (همه گرایش‌ها و مقاطع) در سال گذشته حدودا ۴۰ نفر بود ولی در استخدامی امسال بیش از ۶۶۰ نفر در بخش برق (همه گرایش ها و مقاطع) پذیرش خواهند شد. همچنين در آزمون ۹۳ از مقطع کاردانی (تکنسین) برای استخدام ثبت نام نشد ولی در آزمون ۹۴ بخشی از ظرفیت اعلام شده به این مقطع تحصیلی اختصاص یافته است.

*ایران

واکنش امریکا به مقاله ظریف در «نیویورک تایمز»

سخنگوی وزارت خارجه امریکا در واکنش به یادداشت وزیر خارجه ایران در روزنامه نیوریورک تایمز که خواستار توجه جهانی به ریشه‌های ناآرامی در منطقه شده است، گفت: «مشخص نیست در مقاله او دقیقاً چه پیشنهادی ارائه می‌شود.» به گزارش صدای امریکا، «ماری هارف» در یک نشست خبری افزود: «منطقه مورد بحث منطقه‌ای پیچیده است و بازیگران زیادی در آنجا هستند که یکی از آنها ایران است.» سخنگوی وزارت خارجه امریکا با بیان اینکه «ایالات متحده شاید به مطرح کردن مشکلات با ایران اکتفا کند»، گفت: «ما به دنبال یافتن راه برای همکاری با متحدان خود در خلیج فارس هستیم.» سخنگوی وزارت خارجه امریکا به عنوان نمونه به عراق اشاره کرد و گفت: «بهتر است در مبارزه علیه داعش، ایران به طور مستقیم از دولت آن کشور حمایت و با آن همکاری کند، تا اینکه صرفاً مسائل قومی و مذهبی را در نظر گیرد.» وی ادامه داد: «امریکا عملکرد ایران را در عراق تحت نظر دارد.» محمدجواد ظریف در یادداشتی با عنوان «پیامی از جانب ایران» در روزنامه نیویورک تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، با اشاره به تفاهم ایران و غرب برای دستیابی به توافقی جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران و رفع نگرانی‌های بین‌المللی در این زمینه گفت وقت آن است به مسائل مهم‌تری مانند ناآرامی‌های اخیر در خاورمیانه پرداخته شود.


اعزام دو ناو امریکایی به سمت یمن

نیویورک تایمز نوشت: «ناو هواپیمابر تئودور روزولت و یک رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت شونده به سمت یمن حرکت کردند تا در آنجا به 10 کشتی جنگی دیگر امریکا پیوسته و به این ترتیب، درباره ارسال احتمالی سلاح از سوی ایران برای حوثی‌ها به این کشور هشدار دهند.» به گزارش تابناک، این روزنامه نوشت: «مقامات امریکایی گفته‌اند این اقدام اساساً و در درجه اول حرکتی برای نشان دادن قدرت امریکا در منطقه است؛ اما این ناوگان می‌تواند به منظور رهگیری سلاح‌های ارسالی از سوی ایران برای حوثی‌ها نیز به کار رود.»


صدور کیفرخواست جیسون رضاییان

وکیل جیسون رضاییان از صدور کیفرخواست دادستانی خبر داد و به تسنیم گفت: «موکلم از سوی دادستانی تهران به جاسوسی از طریق جمع‌آوری تصمیمات کشور درخصوص مسائل سیاست داخلی و خارجی و قراردادن آن در اختیار افراد غیر صالح متهم شده است.»
از سوی دیگر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: «موضوع بازداشت آقای رضاییان در هر دور از مذاکره هسته‌ای با نمایندگان ایران مطرح شده است.» «ماری هاف» اما در پاسخ به این سؤال که آیا در چنین شرایطی، امریکا باید همچنان به مذاکرات اتمی ادامه دهد یا نه، تأکید کرد: «پرونده جیسون رضاییان و مذاکرات اتمی واقعاً دو موضوع کاملاً مجزا هستند.» به گزارش بی‌بی‌سی، وی در عین حال مدعی شد اتهامات جیسون رضاییان، «بی‌معنی» است و خواستار «آزادی فوری» خبرنگار و مسئول دفتر روزنامه «واشنگتن پست» در تهران شد.


اسد: نظامیان ایران در سوریه حضور ندارند

رئیس جمهوری سوریه با توصیف ایران به عنوان اصلی‌ترین متحد منطقه‌ای دمشق، گفت: «نظامیان ایران در سوریه حضور ندارند.» به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «بشار اسد» در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «فرانس دو» در پاسخ به پرسشی درباره حمایت راهبردی ایران و حزب‌الله گفت: «هیچ‌ کشوری حق ندارد بدون دعوت در مناقشه سوریه دخالت کند. ما از حزب‌الله دعوت کرده‌ایم اما از ایرانی‌ها نه. نظامیان ایرانی در سوریه حضور ندارند و آنان هیچ نیرویی اعزام نکرده‌اند.» وی تأکید کرد: «ارتباط نظامی ایران و سوریه در راستای همکاری موجود به مدت‌ها قبل باز می‌گردد، فرماندهان و افسران میان دو کشور رفت و آمد می‌کنند و این موضوع با مشارکت در نبردها تفاوت دارد.»


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
  0 0
  افرین بر مشرق
 • ساسانی ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
  0 0
  آدرس غلط میدهند و فرار به جلو میکنند. برای امتیاز گیری این کارها را میکنند. برای تایید صلاحیت دشمنان ایران و اسلام و این مملکت در انتخابات

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس