کد خبر 406561
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از نتایج امیدوار کننده بررسی پرونده بورسیه ها در کمیسیون آموزش و اصل نود خبر داد.

به گزارش مشرق، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از نتایج امیدوار کننده بررسی پرونده بورسیه ها در کمیسیون آموزش و اصل نود خبر داد.

قاسم جعفری اظهار داشت: کمیته ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات و همچنین کمیسیون اصل نود در حال بررسی پرونده بورسیه ها هستند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس ادامه داد: کمیته کمیسیون آموزش طبق آخرین بررسی ها نظرش این است که اگر بررسی های دقیق تری در پرونده بورسیه ها از سوی وزارتخانه انجام شود، تعداد زیادی از افرادی که به ادامه تحصیلشان شبهه وارد شده می توانند به تحصیلات در دوره دکتری ادامه دهند.

وی همچنین در خصوص نتایج بررسی این پرونده در کمیسیون اصل نود، گفت: کمیسیون اصل نود اعلام کرده اگر رئیس وقت شورای بورس که وزیر علوم بوده است، مصوبات این شورا را قبول کند، پرونده های بورس قابل ابطال نیست.

جعفری ادامه داد: شورای بورس در دولت گذشته مصوباتی برابر برداشت های حقوقی داشته است که اگر وزیر وقت مسئولیت آن را بپذیرد، آیین نامه های جدید را نمی توان عطف به‌ماسبق کرد.

چندی پیش افضلی فر عضو کمیسیون اصل نود هم در این رابطه گفته بود، تعداد دانشجویانی که باید به آنها بورس اختصاص داده می شد ولی این کار صورت نگرفته ۱۵ نفر بوده و تعداد دانشجویانی که عنوان می شود بورسیه غیر قانونی دارند در نگاه اول ۲۰۰ نفر هستند که پرونده هر دو مورد درحال بررسی است و امیدواریم که نمایندگان به زودی به جمع بندی رسیده و نتیجه نهایی بررسی های صورت گرفته را اعلام کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس