کد خبر 398916
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲

موقعیت به گونه ای بود که اغلب شهدای عملیات «بیت المقدس دو» بیشتر از تیر دشمن، از یخ زدگی پا و بدن و تقلیل توان جسمی به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، عکسی که مشاهده خواهید کرد به تاریخ زمستان ۱۳۶۶ منطقه عملیاتی ماووت موقعیت شهید شکری پور کنار رودخانه گیلاس به ثبت رسیده است.
 
از سمت راست سردار علی شادمانی فرمانده لشکر ۳۲ انصار الحسین همدان (معاون فعلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح)، سردار عزیز جعفری فرمانده قرارگاه قدس که اکنون فرماندهی کل سپاه پاسداران را عهده دار است، سردار امین شریعتی که فرماندهی لشکر ۳۱ عاشورا را در آن سالها به عهده داشت در تصویر دیده می‌شوند. این عکس در مقر فرماندهی لشگر ۳۲ انصارالحسین(ع) پیش از عملیات بیت المقدس ۲ ثبت شده که فرماندهان حاضر روی نقشه نتیجه شناسایی و طرح عملیات آتی را تشریح می‌کنند.
 عزیز سپاه در جلسه طراحی عملیات+عکس
شهید علی چیت سازیان معاون اطلاعات لشگر ۳۲ انصار الحسین نیز در این جلسه حضور دارد که چند روز پس از این جلسه به شهادت رسید.
 
پایان این جلسه عزیز جعفری فرمانده قرارگاه قدس طرح لشکر ۳۲ انصار برای اجرای عملیات را تایید کرد.
 
این عملیات که در سال ۶۶ در منطقه عمومی سلیمانیه برای پشتیبانی از عملیات کردهای معارض عراقی علیه ارتش بعث عراق انجام شد به دلیل شرایط جوی بسیار نامناسب از قبیل بارش برف سنگین، یخبندان جاده ها و برودت هوا از جمله عملیات های بسیار دشوار محسوب می‌شود که نیروهای مامور به منطقه بخش قابل توجهی از انرژی خود را معطوف به آماده سازی و نگه داری جاده ها، تعویض پی در پی نیروها از مواضع استقراری، و دشواری های عملیات آمادی می کردند.
 
موقعیت به گونه ای بود که اغلب شهدای این عملیات بیشتر از تیر دشمن، از یخ زدگی پا و بدن و تقلیل توان جسمی به شهادت رسیدند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس