رییس فدراسیون فوتبال گفت: نمی دانم دلیل اختلاف وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال چیست، شاید خود من هستم که آن هم ناشی از اساسنامه فدراسیون و ناتوانی وزارت در منصوب کردن فرد مورد نظرش به این سمت است.

به گزارش مشرق، علی کفاشیان با بیان اینکه 2.5 میلیون دلار بابت قرارداد کارلوس کی روش به وی و دستیارانش پرداخت شده افزود: به فدراسیون فوتبال در سال 1393 نمره 14 یا 15می دهم و هوشنگ مقدس را فرد سالمی می دانم که هیچ گاه پول فدراسیون در حسابش بیش از5روز نمانده که از سود آن استفاده کند، ضمن اینکه این پول ها در حساب های جاری است وهیچ سودی به آن داده نمی شود.

وی ادامه داد: الان چهار تیم در مسابقات مختلف برون مرزی داریم و به دنبال این هستیم که سریع پول به آنها برسانیم، آیا بانک های ما می توانند این پول ها را به این تیم ها برسانند. فرد امینی داریم که حاضر است فقط برای این زحمات در کنار تیم باشد.

* کی روش می گوید به جای ایتالیا با لیتوانی و کروواسی بازی کنیم

کفاشیان در مورد مخالفت سرمربی تیم ملی با بازی این تیم با تیم ملی ایتالیا گفت: کی روش معتقد است پرداخت پول زیاد برای یک بازی با ایتالیا نمی تواند تاثیر زیادی در تیم ایران داشته باشد و بهتر است با تیم های چون کروواسی و لیتوانی بازی کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال ایران در باره رقم درخواستی تیم ملی ایتالیا برای بازی با ایران ادامه داد: آنها رقمی اعلام نکرده بودند، اما حامی مالی ما گفته بود که یک میلیون دلار برای این دیدار هزینه می کند و ما در آستانه ارائه این پیشنهاد بودیم که با مخالف کی روش مواجه و در نهایت مذاکرات اصلا قطع شد.

* نمره 14ویا 15 به فدراسیون در سال 93 می دهم

نفراول فدراسیون فوتبال در خصوص حضور ایران در جام جهانی و جام ملت ها گفت: حضور در جام جهانی ثمره چهار سال برنامه ریزی بود و معتقدم در مقایسه با دیگر تیم های آسیایی نتایج آبرومندانه ای کسب کردیم.

وی تصریح کرد: در جام ملت ها هم تلاش ها خوب بود و بدشانسی باعث شد به نیمه نهایی نرسیم. به کادر فنی و بازیکنان نمره قبولی خواهیم داد که در دو سال اخیر تیم ایران را به رتبه نخست آسیا در رنکینگ فیفا رسانده اند.

کفاشیان در خصوص اینکه چه نمره ای به فدراسیون فوتبال در سال 93 می دهد، عنوان کرد: نمره فدراسیون 14 یا 15 خواهد بود.

*** قرارداد کی روش را تا 10 روز بعد از جام ملت ها می توانستیم لغو کنیم

کفاشیان درمورد بندهای قرارداد جدید کی روش گفت: ما مرحله به مرحله پیش می رویم واگر در جام ملت ها نتایج خوبی نداشت می توانستیم تا 10 روز قطع همکاری کنیم و در صورت راه نیافتن به جام جهانی هم فسخ قرارداد با ما است. البته تنبیهی در قرارداد در نظر گرفته نشده است.

وی گفت: در صورت صعود به جام جهانی پاداش خواهیم داد و در صورت عدم صعود ادامه همکاری در اختیار فدراسیون است. در قرارداد چیزی ذکر نشده اما خواسته ایم فقط رفتن به جام جهانی مدنظر نباشد و به بالاتر از آن هم فکر کنیم.

* 2.5 میلیون دلار به کی روش و دستیارانش پرداخت شد

رییس فدراسیون فوتبال ایران در مورد طلب ایران از فدراسیون بین المللی فوتبال( فیفا ) عنوان کرد: حدود 7 و نیم میلیون دلار طلب داشتیم که با عنایت فیفا حقوق کی روش و کادرفنی را از محل این پاداش دادیم و هنوز 5 میلیون دلار مانده است که باید پرداخت شود.

وی افزود:در تلاش هستیم تا این پول را از طریق سفارتخانه ها به داخل کشور منتقل کنیم تا با توجه به هزینه بالای فوتبال بخشی از بدهی ها را بدهیم.

* اعتراض به دوپینگی بودن بازیکن عراقی مانور رسانه ای نبود

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد بحث اعتراض به دوپینگی بودن بازیکن عراق درجام ملت های آسیا 2015 تنها یک مانور رسانه ای برای انحراف افکار عمومی از شکست و حذف تیم ملی در استرالیا بود توضیح داد: به ما اعلام کردند که این بازیکن دوپینگی است و سریعا اعتراض کردیم که متاسفانه مورد قبول واقع نشد. به دنبال جو رسانه ای نبودیم چون قبلا در رده سنی امید نتیجه بازی ها تغییر کرده بود.

* هوشنگ مقدس سرپرست تیم ملی می ماند

کفاشیان درمورد ناراحتی دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال از برکناری اش گفت: آقای نبی علاقمند بود بماند و دلیلی برای برکناری خودش نمی دید و ناراحتی او طبیعی است.ضمن اینکه هنوز سمت خاصی برای ایشان پیش بینی نکرده ایم.

رییس فدراسیون فوتبال درمورد سرپرست تیم ملی بزرگسالان تصریح کرد:هوشنگ مقدس درکنارکی روش حضوردارد وتمامی کارهای مالی را انجام می دهد. ضمن اینکه سرپرستی می خواهیم تا دغدغه ها را از بین ببرد و فقط به دنبال عکس گرفتن در نیمکت تیم ملی نباشد. فردی که نتواند کاری انجام بدهد به درد سیستم فدراسیون فوتبال نمی خواهد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می شود ریختن پول های فدراسیون به حساب هوشنگ مقدس باعث شده تا سودزیادی به او تعلق بگیرد عنوان کرد: در زمان مدیریت ما، چهارروزهم پول درحساب ایشان نبوده، ضمن اینکه حساب جاری شامل سود نمی شود.خودم بانکی هستم واین مسائل را می دانم،هرجا می خواستیم پول را از ارگان های بین المللی دریافت کنیم باید مبلغ زیادی را به عنوان کارمزد می دادیم ولی ایشان هیچ پولی از فدراسیون نگرفت.

* کی روش حتما دستیار ایرانی خواهد داشت

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص دستیار ایرانی کی روش، گفت: به هیچ گزینه خاصی نرسیده ایم و باید این گزینه از سوی سرمربی تیم ملی مشخص شود. هیچ کس نگفته که دستیار ایرانی تا عید انتخاب می شود اما ما به دنبال انتخاب یک دستیار ایرانی هستیم و منتظر پایان دو بازی دوستانه هستیم.

وی درمورد اینکه آیا به دنبال نام های بزرگ برای دستیاری کی روش هستند، اظهار کرد: نظر کی روش در این باره مهم است و او سخت کسی را برای دستیاری خود پیدا می کند.

* اساسنامه فدراسیون فوتبال باعث شده همه دولت ها با من بد باشند

وی در خصوص اختلاف نظرش با وزارت ورزش و جوانان، تصریح کرد: حتما ایراد از من است که هر دولتی می آید با ما خوب نیست و شاید این ایراد از اساسنامه فدراسیون فوتبال است که هر کسی می آید نمی تواند آن را تغییر دهد.

کفاشیان خاطرنشان کرد: اگر اساسنامه اجازه می داد رییس فدراسیون منتخب وزارت ورزش باشد هر وزیری می آمد یک رییس سریع می گذاشت و خیال همه مثل باشگاه های دولتی راحت بود. ایراد از من نیست و از اساسنامه است که اجازه تغییر هر روزه را نمی دهد و این بد است.

وی درخصوص اینکه برای آشتی با وزارت حتی حاضر به تغییر نزدیک ترین نفرات خود شده است، گفت: ما تمکین کردیم از خواسته مسئولان و وزارت ورزش از مسایل فدراسیون ما کاملا آگاه است و همه هماهنگی های لازم از جمله دبیر کل با وزارت دارد اما اگر مشکل من هستم باید تا مجمع سال آینده صبر کنند و بازنفر خود را بیاورند اما اگر اینگونه نیست ما تلاش خود را می کنیم و نباید مانعی برای حضور من باشند. نمی توانم الان فدراسیون را ول کنم و باید تشکیل مجمع فدراسیون باشیم.

رییس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا وزارت ورزش خواسته خود را از فدراسیون فوتبال گفته است که ببینند آیا می توانید برآورده کنید یانه؟، اظهار کرد: ما 7 ماه است صحبتی نکردیم، اما قبلش انتظاراتی در خصوص تغییر برخی نفرات در فدراسیون فوتبال بود که ما از آن تمکین کردیم.

وی در رابطه با اینکه وزیر اعلام کرده که رییس فدراسیون فوتبال باید قانون مداری را رعایت کند، تصریح کرد: سعی کرده ایم که تمام کارهایمان قانونی باشد و غیراز این هم نمی توانیم کاری کنیم. ما به قانون مملکت، اساسنامه و وزارت ورزش احترام می گذاریم و به خوبی هم عملکرد ما تحت نظر ارگان های مختلف است و فرشته های نگهبان زیاد داریم.

* تمدید قرارداد با کی روش دلیل اختلاف نظر با وزارت ورزش نیست

کفاشیان درپاسخ به این سئوال که آیا اختلاف نظرها به تمدید قرارداد با کی روش باز نمی گردد، گفت: خیر. خود وزارت ورزش هم گفت که کی روش با سلیقه فدراسیون می تواند ادامه همکاری دهد و ما این مساله را درهیات رییسه بحث کردیم و آنها نظر مثبت به ادامه همکاری با سرمربی تیم ملی دادند و این همان هیات رییسه ای است که تصمیم به تغییرات در پست دبیر کل و نایب رییس اول گرفت.

وی افزود: ما با نظر هیات رییسه کی روش را نگه داشتیم و بعید می دانم اختلاف نظرات در خصوص تمدید قرارداد با کارلوس کی روش باشد.

* ندادن حق پخش اقدام زشتی از سوی صدا و سیما است

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اختلاف نظر این فدراسیون با سازمان صدا و سیما در رابطه با بحث حق پخش تلویزیونی، گفت: اختلافی وجود ندارد و ما حداقل پول مشخص شده برای حق پخش را خواسته ایم که امسال بدهند که هنوز نداده اند. این مبلغ حدود 23 میلیارد تومان است و این واقعا حرکت بسیار زشتی از سوی سازمان صدا و سیما بود که حق باشگاه های فوتبال را نمی دهد.

* کنفدراسیون فوتبال آسیا سال آینده اجازه ادامه کار به باشگاه های ما نمی دهد

وی ادامه داد: باشگاه ها با این وضعیت نمی توانند روی پای خود بیایستند و از باشگاه ها می خواهم اگر پول داده نشد در پخش بازی ها تجدید نظر کنیم. ما می توانیم در پایان لیگ دیگر لیگ جدید را شروع نکنیم و این مسابقات را به طور مثال یکسال تعطیل کنیم تا این پول داده شود.

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: قطعا با این روند امتیاز حرفه ای بودن باشگاه های ما از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته می شود و به باشگاه های ما اجازه فعالیت نمی دهند.

وی در خصوص اینکه صدا وسیما می گوید مشکل قانونی برای پرداخت حق پخش دارد، گفت: اینگونه نیست اما باید شیوه ای جدید در مجلس تعریف شود این پول باید از محل هزینه های صدا وسیما پرداخت شود پس نمی توانیم بگوییم در گذشته ضرغامی غیرقانونی عمل کرده است.

وی افزود: ما طرح خود را برای حل مشکلات مد نظر صدا و سیما به مجلس هم داده ایم که مبلغی برای این پول در قانون هم دیده شود.

* ندادن حق پخش در نگرفتن میزبانی جام ملت های آسیا تاثیر گذار بود

کفاشیان در پاسخ به این سئوال که آیا مشکل حق پخش درندادن میزبانی جام ملت های آسیا به ایران تاثیرگذار بوده است، گفت: قطعا تاثیرگذار بوده و خود شیخ سلمان گفت حق پخش وقتی به ما داده نمی شود وبه شما هم نمی دهند چگونه می توانیم این پول را بگیریم و این فعالیت اسپانسر ها را دچار مشکل می کند.

وی در رابطه با اینکه آیا تعطیل کردن مسابقات لیگ ضربه بیشتری به فوتبال ایران نمی زند، اظهار کرد: وقتی باشگاه ها نتوانند حق قانونی خود را بگیرند و روی پا بایستند چرا باید باشگاه های حرفه ای ما به آماتور تبدیل شود. دولتمردان باید این مشکل را حل کنند و صدا و سیما نباید به ما زور بگوید.

وی ادامه داد: باید حق پخش داده شود و ما از کشور های دیگر عقب افتاده تر نیستیم و باید این مساله قانونی را هرچه سریعتر حل کنیم.

* عملکرد تیم های ما از نظر فنی خوب بود

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص انتقاد از عملکرد تیم های پایه، گفت: ما تمام تلاش خود را برای تیم های پایه کرده ایم شاید نتوانستیم نتیجه خوبی بگیریم اما تیم های خوبی داشتیم و تمام تلاش خود را کردیم. از نظر فنی تیم های ما خوب بودند و ما توانستیم در فوتبال ساحلی و بانوان نتیجه بگیریم.

وی افزود: در بزرگسالان در جام جهانی زنگ تفریح نبودیم و تیم ما خوب درخشید و نتیجه ما بهتر از دیگر تیم های آسیایی بود. در جام ملت ها تلاش کردیم از گروه آمدیم بالا و واقعا بدشانسی آوردیم اما این چیزی از شایستگی های ما کم نکرد. شاید نتایج خیلی خوبی نگرفتیم ولی کار ما خوب بود.

وی ادامه داد: تیم های پایه ما به خصوص جوانان اکثر بازیکنانش در لیگ برتر بازی می کنند و این نتیجه بسیار خوبی برای فوتبال پایه ما بود.

کفاشیان درخصوص کمبود بودجه برای فوتبال بانوان، گفت: این مساله را قبول ندارم و تا الان برنامه های خانم ها را هر جا بوده برگزار کردیم و این بار هم اگر بازی دوستانه ای را لغو کردیم به خاطر این بود که کفگیرمان واقعا به ته دیگ خورده بود.

وی افزود: برای هیچ کدام از تیم های خود بودجه مشخص نداشتیم اما تقویم بانوان را کاملا اجرا کردیم و حتی هرینه های آنها از تیم های پایه آقایان هم بیشتر بود.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص تاخیر در انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان، گفت: تیم ما تشکیل نشده بود و با آمدن شقاقی تیم تشکیل شد و پیش از آن ایراندوست کار کرد و پس از رد کردن وی امیرشقاقی با قدرت کار را شروع کرد.

وی بااشاره به اینکه گرفتن سهمیه المپیک در تیم بانوان بسیار سخت است، اظهار کرد: رقیب های ما در آسیا همه مدعی هستند و گرفتن سهمیه از میان سه تیم بسیار سخت است.

وی در خصوص بحث حامی مالی درتیم های بانوان، گفت: اگر جلویشان گرفته نشود برای بازی کردن خبری از اسپانسر نیست اما بعضی باشگاه ها به کمک این تیم آمده اند.

* کمیته ملی المپیک از تیم امید حمایت خوبی کرده است

رییس فدراسیون فوتبال با تمجید ازحمایت های کمیته ملی المپیک از فعالیت های تیم امید، گفت: انصافا باید از هاشمی تقدیر کنیم تا جایی که توانسته حمایت و کمک کرده است. آنها خیلی علاقه مند هستند و خوشبختانه از وضعیت تیم المپیک ما رضایت دارند.

وی ادامه داد:هاشمی و شهنازی برای حمایت از تیم امید به کیش رفتند و فکر می کنم سال آینده با توجه به مدیریتی که در راس تیم امید است خیلی به ما کمک کند و انگیزه زیادی برای حضور در المپیک داریم.

* برای دلالان موانع درست می کنیم

کفاشیان درخصوص مقابله با دلالی و اینکه به نظر می رسد قدرت مقابله با دلالان در فدراسیون فوتبال وجود ندارد، گفت: دلالی اگر قانون مند نباشد ، ما را دچار مشکل می کند و باید برای دلالی ها موانع درست کنیم که این کارها را هم کرده ایم اما در خصوص اقداماتی که در بیرون از زمین رخ می دهد مثل شرط بندها دیگر مقابله با آنها از دست ما خارج است اما اگر متوجه شویم کسی این کار را می کند به دستگاه قضایی معرفی می کنیم اما ما براساس قوانین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با متخلفان برخورد می کنیم.

وی در خصوص برنامه های خود برای تعطیلات عید، اظهار کرد: بازی های امید و سفر به کره و ژاپن به همراه اسدی دبیر کل فدراسیون را خواهیم داشت و حاج خانم هم از ما سفر کیش را خواسته که این کار را هم خواهیم کرد.

* 6 سال دیگر در فدراسیون فوتبال هستم

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه به نظر می رسد وزارت ورزش و جوانان تمایل به بازگشت وی به فدراسیون دو و میدانی دارد، گفت: من مراجعه مختلف را در ورزش طی کرده ام و اگر روزی از فوتبال هم خارج شوم شاید به فدراسیون دو و میدانی کمک کنم اما برای ریاست آن تمایلی ندارم و این مسئولیت را قبول نمی کنم.

وی ادامه داد:من شش سال دیگر در فدراسیون فوتبال هستم اگر در دوره بعدی ریاست فدراسیون هم شرکت نکنم بالاخره نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستم و از فوتبال دور نمی شوم و بعد از آن از فوتبال خداحافظی می کنم.

* روابط خوبی با کشورهای اسیایی داریم که در گذشته وجود نداشته است

نایب رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص برنامه های خود برای موفقیت در این مسئولیت، اظهار کرد: تمام تلاش خود را می کنم که نفرات زیادی را در کمیته مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا مشغول کنم و بعد به مسایل بین المللی را توسعه دهم.

وی درادامه افزود: در همین راستا امروز به ترکمنستان سفر می کنم تا در اجلاس کفا که برای آسیای مرکزی است شرکت کنم.در این اجلاس لابی های خوبی صورت می گیرد و این روابط باعث شده همه روسای فدراسیون های کشور مختلف به حرف ما گوش کنند و این رابطه ها هیچ وقت در گذشته نبوده است.

وی افزود: باید کمیته روابط بین الملل خود را فعال تر کنیم و در کمیته های مختلف کار کارشناسی شود و از داخل قوی شویم. این فدراسیون با کار یک نفر کارش جلو نمی رود و باید در تمامی زمینه ها موفق عمل کنیم و اگر کار ها در هر کمیته ای خوب انجام نشود فوتبال آسیب می بیند.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • مرتضیsk ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
    0 0
    من عاشق اینگیلیسی صحبت کردنت موقع دریافت جایزه بهترین فدراسیون آسیا ۲۰۱۲ هستم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس