مشاور سابق کروبی از روش قدیس‌سازی مدعیان حمایت از هاشمی در ماجرای انتخاب رئیس مجلس خبرگان انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، اخبار ویژه روزنامه کیهان مورخ یکشنبه 24 اسفند را در زیر مشاهده می‌کنید.یک اشکال کوچک در شیر کردن برای نافرمانی مدنی

پسر یک سمپات گروهک‌های منافقین و ملی-مذهبی می‌گوید به قول پدر برای مبارزه نباید فقط بیانیه صادر کرد بلکه نافرمانی هم باید کرد.

«عمار-م» پسر «محمد=م» از طرفداران گروهک منافقین و ملی مذهبی است. او در مصاحبه با سایت ضد انقلابی تقاطع ضمن تأکید بر لزوم نافرمانی و بدفرمانی می‌گوید: پدر نقدی که به بعضی دوستان سیاسی‌اش داشت این بود که وقتی کسی را بازداشت می‌کنند ما صرفاً نباید یک بیانیه صادر کنیم، بلکه به عنوان بزرگ‌تر باید برویم به عنوان اعتراض مدنی پشت در زندان بنشینیم. اینها نمونه‌های بارز اعتراض مدنی هستند.

وی همچنین از نگارش کتابی برای بدفرمانی و نافرمانی خبر داد.

اما نکته جالب در این میان این است که نامبرده خود چند سالی است به شکل دزدکی از کشور گریخته و از حاشیه گود می‌گوید لنگش کنید، نظارتش با من! پیش از این در بحبوحه فتنه سبز نیز برخی از عناصر ساده دل و بازی خورده در اعتراض به رندان حاشیه‌نشین و تحریک کننده نوشتند که شماها در سواحل برخی کشورهای اروپایی مشغول خوشگذرانی هستید و از پای اینترنت تز کلیک کلیک بنگ بنگ می‌دهید حال آن که هزینه و کتک خوردنش باماست.

دخالت در کار قاضی همان «دخالت نمی‌کنیم» است؟!

آیا آقای هاشمی حکم دادگاه درباره مهدی هاشمی را می‌پذیرد؟ سایت الف با طرح این پرسش نوشت اظهارات اخیر هاشمی درباره دادگاه مهدی هاشمی تعجب‌برانگیز است.

هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با روزنامه شرق در مورد حکم پرونده مهدی هاشمی گفته بود «اگر قاضی به حکم برسد، هیچ حرفی ندارم، چون قانون است...» او همچنین گفته که «من نمی‌خواهم دخالت کنم. من از اول به رهبری و رئیس قوه قضائیه و همه گفته‌ام. در کار قوه قضائیه دخالت نمی‌کنم.»

الف با اشاره به این جملات می‌نویسد: این قول‌ها می‌تواند امیدوارکننده باشد و از رئیس مجمع تشخیص این سال‌های جمهوری اسلامی، تصویر آن سال‌های دور هاشمی رفسنجانی را مقابل چشم بیاورد که یک تنه مقابل همه شبهات ضد انقلاب و اذناب داخلی‌شان می‌ایستاد و از حقانیت نظامی که بحق او یکی از مهره‌های اصلی‌اش بود، دفاع می‌کرد. اما عمر این امیدواری چندان طولانی نخواهد بود؛ کافی است ادامه عبارات او را در همین مصاحبه بخوانیم؛ «ما هم نمی‌خواهیم در کار قوه قضائیه دخالت کنیم. حرف من با همه اینها این است که از بالا دستور ندهید و اگر از بالا دستور دادید، خلاف موازین قضایی و شرع است... اگر قاضی به حکم برسد، هیچ حرفی ندارم، چون قانون است و اگر قاضی نرسد و دستور بدهند، طبعاً هر کس هم باشد، اعتراض می‌کند.» بسیار تعجب‌برانگیز است؛ او فراتر از پذیرفتن یا نپذیرفتن حکم قاضی، اصل دادگاه و استقلال قاضی  را زیر سؤال می‌برد!

الف با اشاره به جملاتی از هاشمی نظیر اینکه «یک گروه با اهداف تخریبی هر چه دلشان می‌خواهد، می‌گویند... این فشارها روی قاضی خیلی اثر می‌گذارد. با این وضع قاضی باید خیلی شجاع باشد که در این فضا رأی بدهد.» می‌نویسد: از کنار هم گذاشتن سخنان هاشمی رفسنجانی تنها این نتیجه بدست می‌آید که «مهدی بی‌گناه است و اگر محکوم شود، یعنی حکم از «بالا» رسیده است!» چیزی مثل اینکه «حتماً ما در انتخابات پیروز هستیم؛ و اگر پیروز نشدیم، یعنی تقلب شده است!» القای بی‌گناهی متهم در آستانه صدور و اعلام حکم، در کنار ایجاد شبهه «از بالا دستور رسیدن» یعنی که آنها قصد ندارند حکم قاضی را بپذیرند و حداقل آنکه پی فضاسازی هستند و مبارزه با فساد فقط وقتی رقیب سیاسی آنان متهم باشد، خوب است!

رئیس قوه قضائیه اخیراً در جلسه مسئولان دستگاه قضایی با بیان اینکه «تا به حال نشان داده‌ایم که در رسیدگی به پرونده‌ها کاری به گرایش‌های مختلف سیاسی نداریم» گفت: متأسفانه برخی شخصیت‌ها در عین اینکه می‌گویند نمی‌خواهیم در کار قضایی دخالت کنیم اما با سخنان خود به نوعی دخالت در کار قاضی می‌کنند و بر وی فشار وارد می‌کنند. خصوصاً القای این نکته که ممکن است متهم تبرئه شود ولی به نحو دستوری او را محکوم کنند. این سخن خلاف است و نشر این سخنان قابل پیگیری قضایی است.
آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: توقع این است، افرادی که از شخصیت‌های نظام هستند براساس موازین و در جهت احقاق حق سخن بگویند و اینگونه نباشد که اگر پرونده‌ای علیه ما یا بستگان ما است، دستگاه قضایی را متهم کنیم.

یادآور می‌شود مهدی هاشمی 12 اتهام اقتصادی و امنیتی دارد.

قدیس‌سازی به روش گزارشگر تیم لیورپول

مشاور سابق کروبی از روش قدیس‌سازی مدعیان حمایت از هاشمی در ماجرای انتخاب رئیس مجلس خبرگان انتقاد کرد.

داریوش سجادی همکار پیشین نشریات اصلاح‌طلب نوشت: معروف است مخبر فوتبالی که عاشق تیم لیورپول بود در گزارش خبری از نتیجه مسابقه فینال بین لیورپول و منچسترسیتی علی‌رغم شکست تیم محبوبش (لیورپول) در گزارش بازی بین این دو تیم برای ادای احترام به تیم محبوبش این چنین گزارش کرد که؛ در بازی امروز بین لیورپول و منچسترسیتی اول لیورپول «دوم» شد بعد منچسترسیتی «اول» شد!

حالا حکایت انتخابات اخیر ریاست مجلس خبرگان و توجیه و تحلیل علاقه‌مندان به «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» است که علی‌رغم توقع و تصورشان بعد از شکست آیت‌الله در آن انتخابات با توسل به ادبیات و تأویلات و شطحیاتی آستان بوسانه درصدد قدیس‌سازی برآمده‌اند!
ادبیاتی از این دست:

- او در انتخابات ریاست مجلس خبرگان شرکت کرد و آبروی خود را بر بخش عظیمی از دوستدارانش خرج کرد تا بار دیگر ثابت کند به تکلیف که همان خواست ملت است عمل می‌کند. (روزنامه قانون)

- هاشمی آمد تا به تکلیف عمل کرده باشد و مورد نقد و گلایه طرفدارانش قرار نگیرد. برای آیت‌الله برد و باخت معنا ندارد. (حسین مرعشی)

- حکایت اعلام نامزدی آیت‌الله هاشمی برای ریاست مجلس خبرگان دقیقاً با الگوی 30 ساله از رفتار سیاسی ایشان مطابقت پیدا می‌کند. ایشان با علم به اینکه می‌دانستند موضع‌گیری و جهت‌گیری بسیاری از اعضای خبرگان چگونه است، مع‌ذلک به واسطه احساس خطری که داشتند وارد رقابت شدند... نامزدی ایشان از باب وظیفه‌ای بود که در قبال ابرهای سیاسی که به گفته ایشان برخی تندروی‌ها در آسمان کشور ظاهر کرده، احساس می‌کردند. ایشان بعد از اعلام نتایج انتخابات دیروز فقط یک جمله گفتند «نمی‌توانستم و نتوانستم ساکت بنشینم. با پا گذاشتن بر 80 سال آبرو و حیثیت سیاسی‌ام، به آخرین وظیفه و تکلیفم برای انقلاب و نظام عمل کردم» (صادق زیبا کلام)

سجادی می‌افزاید: دست آخر هم «سایت انتخاب» که مدت‌ها است در نقش روابط عمومی عهده‌داری مسئولیت می‌کند و طی دو هفته گذشته برای موفقیت هاشمی در انتخابات هیأت رئیسه سنگ تمام گذاشت در فردای اعلام نتیجه انتخابات با نثری ملولانه خبر شکست آیت‌الله را منتشر کرد و محض خالی نماندن عریضه ذیل خبر مزبور نوشت؛ به نظر می‌رسد مطابق جدول نتایج آرا، در شمارش آرا در دور دوم رأی‌گیری با یک رأی «ابهام» مواجه هستیم! (لابد تقلب شده و مردم باید بریزن به خیابان)!

سجادی نوشت: بقول یکی از دوستان حال و روز مسئول این سایت مشابه همان مخبر ورزشی است که در حالی که 24 ساعت است دوستان دارند شانه‌های ایشان را می‌مالند مشارالیه نیز با وفاداری می‌فرمایند: در انتخاب رئیس مجلس خبرگان، اول هاشمی دوم شد، بعد یزدی اول شد!


منبع: روزنامه کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس