کد خبر 393532
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۴

افراد ناشناس با حمله به مسجدی در واشنگتن، برای دومین بار ظرف یک هفته، خساراتی را به ساختمان وارد کردند.

به گزارش مشرق، پس از آنکه یک مسجد در واشنگتن تنها در یک هفته دو بار مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت، پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد این مسئله را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اولین بار دوشنبه شب بود که فرد یا افرادی به مسجد «ایوی سیتی» واشنگتن دی‌سی حمله کرده و به تخریب و غارت اموال مسجد پرداختند. پس از این حادثه، محمد مبیدین مدیر مسجد مسئله را به پلیس اعلام، اما عنوان کرد که خسارات وارده زیاد نیست.

مسجدی در واشنگتن مورد حمله قرار گرفت

شبکه ان‌بی‌سی گزارش داده است که به دلیل آنکه آن شب یک ساختمان دیگر در آن حوالی هدف حمله قرار گرفته بود، پلیس این حادثه را ناشی از تفکرات ضداسلامی ندانسته است.

با این حال، اواخر وقت روز چهارشنبه، این مسجد بار دیگر هدف حمله قرار گرفت. به گفته آقای مبیدین، مهاجمین پارچه‌نوشته‌های مذهبی روی دیوارها را کنده، صندلی‌ها را شکسته و تصویری از خانه کعبه را دزدیده‌اند. تصاویر منتشر شده از این حمله نشان می‌دهد که قرآن‌های موجود در مسجد پاره شده و شیشه‌ها نیز شکسته‌اند.

این مسجد 17 سال است که فعالیت می‌کند و در تمام این مدت تعطیل نشده است. مبیدین می‌گوید اکنون نیز مسجد تعطیل نمی‌شود، اما قصد دارد با قفل کردن درها و نصب دوربین، امنیت آن را افزایش دهد.


مسجدی در واشنگتن مورد حمله قرار گرفت
در ماه‌های اخیر حملات علیه مسلمانان در آمریکا و اروپا شدت گرفته است. دو هفته قبل هم فردی به نام «کریگ هیکس» با حمله به خانه همسایه‌های مسلمانش، سه دانشجوی مسلمان را به ضرب گلوله کشت. با این حال رسانه‌های آمریکایی در ابتدا این خبر را سانسور کرده و بعد از فشار افکار عمومی، تلاش کردند این قتل را ناشی از اختلاف میان دو همسایه جلوه دهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس