کد خبر 377654
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۶

رئیس صداوسیما در حکمی رضا خاشعی را به عنوان رئیس مرکز ارزیابی این سازمان منصوب کرد.

به گزارش مشرق، رئیس سازمان صدا و سیما با صدور حکمی رضا خاشعی را به سمت ریاست مرکز ارزیابی این سازمان منصوب کرد.

دکتر محمد سرافراز در این حکم بر مولفه هایی نظیر تربیت نیروی متخصص برای نظارت و ارزیابی محتوای برنامه ها ، رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن ، همچنین توجه جدی به پیام برنامه ها برای مخاطب و مشخص کردن تناسب زمان پخش برنامه ها در جدول پخش شبکه ها  با توجه به نیاز مخاطب تاکید کرده است.

رضا خاشعی رئیس مرکز ارزیابی این سازمان صداو سیما شد

متن حکم رئیس رسانه ملی به این شرح است:

جناب آقای رضا خاشعی
 نظر به مراتب، تعهد، توانمندی‌ها و سوابق مفید و موثر جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان «رئیس مرکز ارزیابی» منصوب می‌شوید.
با توجه به جایگاه و نقش خطیر رسانه ملی و تاثیرات عمیق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن در جامعه، انتظار می‌رود با طراحی و اجرای «سازوکار عالمانه نظارت و ارزیابی برنامه‌ها» براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اسناد فرهنگی نظام و «ضوابط و شاخص‌های مدون رسانه ملی»، با اتخاذ تدابیر مناسب و شیوه‌های موثر، اهداف و ماموریت‌های مشروحه ذیل را به نحو مطلوبی محقق نمایید:
1. رصد دائمی و نظارت ارزیابی مستمر تمام برنامه‌های صداوسیما پس از پخش و ارائه گزارش‌های به موقع و متناسب با سطح اهمیت و اولویت موضوع؛

2. اهتمام ویژه به تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، مومن، مسلط و مسلح به آخرین روشها و فناوری‌های «نظارت و ارزیابی محتوا و پیام برنامه»؛

3. رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن، ارزیابی دقیقِ اهداف، برنامه‌ها و تاثیرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، قومی، و مذهبی این برنامه‌ها با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی تولید آن‌ها؛

4. تعیین میزان تحقق و انطباق محتوای برنامه‌ها با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی تولید آنها؛

5. تعیین میزان تناسب پیام هر برنامه با برنامه‌های قبل و بعد از آن تناسب با مخاطبان هر شبکه؛
6. تعیین میزان تناسب زمان و مناسبت‌های پخش هر برنامه؛

7. توجه میزان هم ‌افزایی بسته‌های پیام برنامه‌ها و عدم خنثی‌سازی آثار برنامه‌ها توسط یکدیگر؛
8. روندسنجی محتواهای تولید و پخش شده رسانه ملی به منظور بررسی و تعیین آثار عمیق‌تر و بلند مدت آن‌ها؛

9. تهیه گزارش‌های نویه‌ای از ساختار و محتوای برنامه‌های روتین و ارائه پیشنهاد به منظور تداوم، اصلاح یا قطع پخش آنها.

ضمن آرزوی توفیق روزافزون جنابعالی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، لازم می دانم از خدمات ارزشمند جناب آقای خیامی در مدت تصدی ریاست مرکز نظارت و ارزیابی قدردانی نمایم.
محمد سرافراز  - رئیس سازمان
 
رضا خاشعی متولد 1347 است و از سال 1376 وارد سازمان صدا و سیما شد . وی لیسانس علوم اجتماعی در رشته پژوهشگری و فوق لیسانس علوم اجتماعی در رشته مردم شناسی را کسب کرده و اکنون در پایان دوره دانشجویی دکتری علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی است وی پیش از این مدیر فرهنگ مردم در مرکز تحقیقات سازمان ، قائم مقام مدیرشبکه بین­ المللی العالم ، مدیرکل مطالعات و برنامه­ریزی راهبردی و قائم مقام مرکز نظارت و ارزیابی و مدیرکل ارزیابی برنامه ه­­ای مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما بوده است.
منبع: نسیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس