کد خبر 369966
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۹

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که حکم مصونیت هیچ سرباز آمریکایی را در عراق امضا نکرده است.

به گزارش مشرق، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که حکم مصونیت هیچ سرباز آمریکایی را در عراق امضا نکرده است.

به گزارش سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق گفت: نه مصونیتی اعطا کردم و نه نیروهای بیگانه‌ای در کشور حضور دارند. حکم مصونیت هیچ نظامی آمریکایی در عراق را امضا نکرده ام.

دفتر حیدر العبادی قبلا اعلام کرده بود که مستشاران نظامی آمریکایی به موجب توافق با دولت سابق و به عنوان بخشی از سفارت آمریکا در بغداد، از مصونیت دیپلماتیک برخوردارند.

دفتر نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که هیچ توافق جدیدی درباره اعطای مصونیت قانونی به نیروهای آمریکایی وجود ندارد و موضع عراق مبنی بر مخالفت با یاری گرفتن از نیروهای زمینی بیگانه، تغییر نکرده است.

یک منبع در دفتر نخست‌وزیری عراق اعلام کرد که العبادی به محض ورود به استان کربلا، برای پیگیری طرح ها و تدابیر امنیتی و خدمات رسانی در آستانه اربعین حسینی، نشستی با فرماندهان امنیتی و استاندار و رییس شورای کربلا برگزار کرد.

حیدرالعبادی در کربلا نشستی را با محمد سالم الغبان، وزیر کشور، عقیل الطریحی، استاندار کربلا، نصیف الخطابی، رییس شورای این استان و شماری از فرماندهان و مسئولان امنیتی برگزار کرد.

نخست‌وزیر عراق بر ضرورت همکاری نزدیک بین شهروندان و زائران با نیروهای امنیتی به منظور حفظ امنیت در کربلا تاکید کرد.

وی ادامه داد: نیروهای عراقی درگیری‌های شدیدی را با سازمان تروریستی داعش در مناطق مختلف انجام می‌دهند و ما وظیفه داریم که جان شهروندان و زائران را حفظ کنیم. برای همین نیروهای امنیتی در کربلا وظیفه سنگینی در حفظ جان زائران و کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های این شهر دارند.

العبادی تأکید کرد: امیدواریم با افزایش شمار نیروهای امنیتی در کربلا به ویژه در روزهای اخیر نزدیک به اربعین که افزایش شمار زائران را به کربلا شاهد هستیم بتوانیم امنیت را تثبیت کنیم.

وی گفت: برای تثبیت امنیت در کربلا شمار نیروهای امنیتی را افزایش می‌دهیم.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس