کد خبر 319561
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۹

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:در گذشته قشر تحصیلکرده کمتر به اعتیاد مبتلا می شدند ولی امروزه مصرف مواد مخدر در میان تحصیلکرده ها رو به افزایش است.

به گزارش گروه اجتماعی مشرق، ستاد مبارزه با مواد مخدر روز پنجشنبه به نقل از ˈسیامک مره صدق ˈ اعلام کرد: متاسفانه شاهد استفاده مواد مخدر در میان افراد تحصیلکرده هستیم، برخی از این افراد (پزشکان و مهندسان) که برای مردم گروه های مرجع هستند به مواد مخدر آلوده شده اند.

وی اظهار داشت: هیچ کس با نیت معتاد و بی خانمان شدن سراغ موادمخدر نمی رود، تمام افرادی که به عوارض شدید استفاده از مواد مبتلا شدند از ابتدا به صورت تفریحی مصرف را شروع کرده اند از این رو باید این را به جوانان گوشزد کنیم.

به گفته این نماینده مجلس، از نظر علمی ثابت شده متوسط عمر فردی که به صورت تزریقی از مواد مخدر استفاده می کند، کمتر از پنج سال است.

وی با بیان این که آمار مصرف قرص بین دانشجویان رو به افزایش است، یکی از دلایل این امر را فروش بدون نسخه این داروها توسط داروخانه ها عنوان کرد و گفت: مصرف آمفتامین ها باید زیر نظر پزشک متخصص باشد بنابراین کنترل وزارت بهداشت و درمان بر داروخانه ها بسیار ضروری به نظر می رسد.

* ازدواج گرایش به موادمخدر را کاهش می دهد

مره صدق اظهار داشت: موادمخدر صنعتی، محرک و روانگردان ها بسیارخطرناک هستند و آسیب های جبران ناپذیری را به جامعه وارد می کند ، فردی که معتاد است برای به دست آوردن پول مواد، به هر کاری دست می زند پس نمی توان گفت که فقط خود و اطرافیانش در معرض خطر هستند.

وی با بیان اینکه ازدواج گرایش به مواد مخدر را کاهش می دهد، افزود: بر اساس فرهنگ زیبای ایرانی ، فرزندان تا زمانی که ازدواج نکرده اند در کانون خانواده زندگی می کنند و همین امر به مراقبت از آنها منجر خواهد شد.

به گفته مره صدق، علائق و وابستگی های خانوادگی فرزندان را مقید می کند که ساعت های رفت و آمد کنترل شده ای داشته باشند یعنی بدون هیچ محدودیتی، فقط برای رعایت حرمت خانواده، جوان بسیاری از قوانین را رعایت می کند.

وی ادامه داد: خانواده، جوان را پایبند می کند و رفتار اجتماعی او را به گونه ای پیش می برد که به قداست خانواده لطمه نزند.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس